Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yaz geliyor ekipmanlar çıkıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu fotoğrafta birinci bölge (zone 1) darbe ve sürtünmeye en çok maruz kalan alanlar. Buralarda darbe emici korumalar ve sürtünmeye karşı dayanıklı ek malzemeler olması caizdir. Bölge iki ise birinci bölgeden sonra en çok sürtünmeye maruz kalınabilecek alanlar. Bölge 3 ise yapılan kaza istatistiklerine göre en az sürtünmeye maruz kalan alanlar. Bu bölgeler yapılan kazaların değerlendirilmesiyle yapılıyor. (low side/ highside) Motosiklet ceketlerinizi alırken bu tabloya bakarak ceketin güvenliği hakkında biraz fikir sahibi olabilirsiniz.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Evet çoğu kişi gibi bende aynı şekilde düşünüyorum yazın sıcaklarda full ekipman ciddi terletiyor ama bizi dış etmenlerden koruyan sadece bunlar var ve biz bunları sıcak oluyor diye giyip kuşanmaz isek mazallah en küçük bir düşmede bile ciddi yaralanmalara sebebiyet verebiliriz. Yedek tshirt hatta yedek boxer külot bulundurmak hatta küçük bir havlu ve deodorant da olursa çantada veya bagajda hiç fena olmaz. Herşeyden vazgeçin ama ekipmandan asla vazgeçmeyin etten kemikten mamulüz unutmayın.
    espresso bunu beğendi.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    çıkarmıyorum abi. giyiyorum yani başka çözümü yok. şöyle bir ürün var ama her zaman olduğu gibi biraz tuzlu

https://www.motomax.com.tr/knox-urba...let-ceketi-bej

Loveless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar F250
    Şort ve tshirt ile motora binmek o kadar zevkli ki yazın insan bırakamıyor. Şehir içinde sadece kask takmama rağmen çok sıcak geliyor ama iş biraz şehirlerarası olduğunda yazlık mont ve pantolon şart.zaten yüksek hızlarda giderken sıcağı o kadar hissetmiyorsunuz.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pek çözüm bulamayacagım gibi. bu zımbırtıyı kullanan var mı
    cok ferah duruyor

Venom Cargo Mesh Yazlık Motosiklet
    https://www.motomax.com.tr/held-trop...ket-mavi-11800

Kirmizisi var, ugrasamadim bulmakla. Ekstradan sirt korumasi taktim. Izmir/Kusadasi filan da kullandim. Mavi kisimlari, gogus ve gobekteki siyah kisimlari file.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaş açıkçası markete bakkala giderken ya da 3 dk ötedeki arkadaşınıza giderken üşenmeden o ekıpmanları gıyıyorsanız tebrık ediyorum

önemli tabi, önemsiz değil ama ben hala farklı birşey soruyorum. Sırt koruma + dirsek koruma + eldiven + kask kötü bir alternatif mi?

arkadaş açıkçası markete bakkala giderken ya da 3 dk ötedeki arkadaşınıza giderken üşenmeden o ekıpmanları gıyıyorsanız tebrık ediyorum

önemli tabi, önemsiz değil ama ben hala farklı birşey soruyorum. Sırt koruma + dirsek koruma + eldiven + kask kötü bir alternatif mi?
    Darbe koruması olarak işe yarar mı ? Dirsek koruması eğer yerine tam oturacak, düşme esnasında dönmeyecek ve en1621-1 sertifikası olan bir dirsek korumaysa, evet darbeden korur. Yumuşak korumaysa sürtünmeden belki birkaç metre korur veya korumaz. Amacı darbeyi sönümlemek . O yüzden kesin bir şey söylemek yanlış olur. Sırt koruma mont içinde de olsa giyilebilir bile olsa her türlü terletecektir fakat tech90 ın felan cır tcırtlı sırt koruması var o da darbe koruması için eğer tam oturuyorsa ve hareket etmeyecekse olur. Sürüklenme de ipleri vs kopacaktır büyük ihtimalle. Bence maceraya gerek yok diye düşünüyorum. Zaten siz de bir sefer veya iki sefer dirsek korumayla uğraşırsınız. Sonra amaan be ne uğraştırıcı keşke mont olsa saniyede giysem dersiniz. Tabii karar sizin
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    direk amacım ceket yerine alternatif bulmak.

Yok yani sıcak. Olmıyor ceketle. Ne kadar ince fileli desende olmuyor. Sırt koruma + dirsek koruma tarzı birşey mi taksam diye düşünüyorum.
    Alternatif yok.

Dirsek koruma kullandın diyelim, hızla giderken bir arı çarpsa kolunu soksa olur mu? Her türlü ceket laazım.

Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Darbe koruması olarak işe yarar mı ? Dirsek koruması eğer yerine tam oturacak, düşme esnasında dönmeyecek ve en1621-1 sertifikası olan bir dirsek korumaysa, evet darbeden korur. Yumuşak korumaysa sürtünmeden belki birkaç metre korur veya korumaz. Amacı darbeyi sönümlemek . O yüzden kesin bir şey söylemek yanlış olur. Sırt koruma mont içinde de olsa giyilebilir bile olsa her türlü terletecektir fakat tech90 ın felan cır tcırtlı sırt koruması var o da darbe koruması için eğer tam oturuyorsa ve hareket etmeyecekse olur. Sürüklenme de ipleri vs kopacaktır büyük ihtimalle. Bence maceraya gerek yok diye düşünüyorum. Zaten siz de bir sefer veya iki sefer dirsek korumayla uğraşırsınız. Sonra amaan be ne uğraştırıcı keşke mont olsa saniyede giysem dersiniz. Tabii karar sizin
    pratiklik acısından tabi mont daha kolay ama sıcaklık olayındayım ben :D

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alternatif yok.

Dirsek koruma kullandın diyelim, hızla giderken bir arı çarpsa kolunu soksa olur mu? Her türlü ceket laazım.
    :D başkan cozum bulamazsam ekıpmansız bınmeye devam edecegım, yani problem arı değil :D

neyse nihayetinde bi mont alacagım gibi duruyor. evlilik yıldönümü geliyor, hanıma iteleyim bari :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:25 ----------

Bu arada yazlık f-p mont önerilerine açıgım, bütçe 800 tl :D

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Önemli olan tamamen senin risk algın ile ilgili, başkalarını boşver baba. Şanslıysan çok parçalı kırık ve açık yaralarınla sen evde otururken diğer insanlar dışarıda olacak. Hee ekipman ölümsüzlükte vermiyor. Ne babayiğitler tam takır o biçim ekipmanları giyipte göç etti gitti bu diyardan. Benim şahsi kanaatim kötüde olsa ekipmanı giy. Ekipman derken cırt cırtlı patene binerken takılan şeylerden değil baya belgeli, sertifikalı ürünler olan ekipman olsun. Evet pahalı mı acayip pahalı. Biliyorum başka alternatifler arıyorsun bende aradım zamanında ama bunu darbeyi yediğinde şanslıysan anlıyorsun. Gerekirse bir sene binme motora, gerekirse o 3 dakikalık mesafeye yürüyerek git. Ama sen eksik olma, yoksa banane kime ne, senin kolun bacağın parçalanıcak. Al istersen dünya hız rekoru kıran adamı atıyım sana 68 yaşında(Burt Munro) bak gör nası binmiş test sürüşü yapmış. Bu tamamen senin risk algın, elinin altında internet var. Yaz bak çok parçalı kırık, açık yara, motosiklet kaza diye (gaza geldim).
    espresso ve Motorumu bunu beğendiler.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Full yazlık ceket ve sırt çantamda deodorant ile geziyorum. Benim için yeterli oluyor. Çok fazla terleyenlerin yanında yedek tişört taşıması mantıklı olur.

Siz markete 3 dk lık yola giderken üşenmiyorsunuz diyorsunuz ya işte o dirseklik daha uğraştırıcı Ya yazın düz tişörtle terliyoruz. File ceket daha az terletir ve hareket halinde bunaltmaz merak etme. Ama dediğim gibi almışken güvenlikten de ödün vermemeye çalış bence. Şimdiden hayırlı olsun

ceket alcam, konu da actım zaten :D

ceket eldiven kask.

Pantolon ayakkabı kısmına hayatta giremem :D

bir ihtimal ayakkabı alabilirim ilerde, onu da sonbahardaki 1 haftalık yarım türkiye turu planım için önlem olarak.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Motosikleti zevk için kullanıyorum. Kan ter içinde kalmak problem. Öyle olmaması için de orta seviyede koruma sunan başarılı yazlık ürünler mevcut. Biraz aramanız lazım sadece.

Pantolon ayakkabı kısmına hayatta giremem :D.
    Yaşadığım yerin yazı İzmir'den sıcak.

Ayakkabı olarak BMW'nin yazlık kısa motosiklet botu var. Acaip rahat. Derisinde küçük delikler var. Su geçirmez değil. Bağcıklı ama yandan fermuarlı. Giyip çıkarması çok kolay. Günlük hayatta da kullanılabilir. Rahat bayağı.

Pantolon olarak iki opsiyon var:

1. Şortun üzerine overpants. Acaip rahat. Yazlık olanları da var. Fermuarlı hava alma yerleri olan da. Giyip çıkarması da çok kolay. Deri yerine Cordura oluyor genelde...

2. Coolmax iplikli kot pantolon. Nasıl oluyor bilmiyorum ama işe yarıyor. Yazın tipik Levi's kotlardan daha rahatsız değil, üç kat daha ağır olmasına, CE2 diz ve kalça koruması olmasına rağmen... Revit'in korumaları da yaz için çok rahat. Çıkıntı yapmıyor, terletmiyor... Bilmeyen motosiklet pantolonu olduğunu da anlamaz. İşte kullanıyorum.

Ekipman kısmının zor olma sebebi %80 ulaşım amaclı kullanmam. Zevkine sürdüğüm zaman dizlik bile takıyorum

Ancak genelde kısa mesafe anneme , markete, arkadaşa, veterinere giderken bindigimden 3 dk yol için ekipman giymek yoruyor.

Ancak yazlık ceket aldım, full giymeyi planlıyorum

Şimdi bütçe topluyorum , yarim türkiye turum için pantolon ve bot alacağım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)