Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HONDA CG 125

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese iyi forumlar.
    bende 1991 model honda cg var ve ben motor bloğunu boyamak istiyorum.
    orijinal rengine yakın bir boya var mı ve nasıl bir yol izlemeliyim.
    motor bloğu bu şekilde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Kendin boyayacaksan bu yüksek sıcaklığa dayanan sprey boyalar var onunla boyayabilirsin

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendin boyayacaksan bu yüksek sıcaklığa dayanan sprey boyalar var onunla boyayabilirsin
    motip marka ısıya dayanıklı boya var gri ama rengi uyar mı ve temizleyip direk boyasam olur mu?

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Ben sadece egzoz boyadım.Blok hiç bilgim yok

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    O topa girmemeni şiddetle öneririm...
    Eger motor dağıtılacak sa polisaj öneririm. Ayna gibi olur ve boya gibi dökülmez...

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O topa girmemeni şiddetle öneririm...
    Eger motor dağıtılacak sa polisaj öneririm. Ayna gibi olur ve boya gibi dökülmez...
    Hocam orijinal gibi olmasını istiyorum yani polisaj ile yaparım yapmasına ama hoş duracağını pek zannetmiyorum ve temizlemesi çok zor olur.

Eğer yaşadığınız şehirde custom motosiklet yapan yer varsa onlardan bir fiyat alın derim veya motoru söküp oto boyacılara danışmanızı öneririm.

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    bence bu işe girişmemelisin. motip ısıya dayanıklı boyayla egzozumu boyadım. Ömrü düşündüğün kadar iyi değil.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Arkadaşlar öneride bulunmuş,

Konu dışı olacak ama,90 larin japon motosikletleri cidden kalite,tamam teknoloji,donanim vs yok ama malzeme kalitesi üst düzey,resimdeki egzozdan herşey belli,alt komşumda 2019 model cb125F var,motor 15bin km de ama egzozun boyasi şimdiden kalkmiş durumda.

Bu arada Cg125 cgl 125 ler brezilya üretimidir.

Ayrica debriyaj kapagi çevre vidalari eski model hondalarda yildiz tornavida başlidir.tek handikap sokme takmada vida başlarini bozmamak lazim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    30 senede ben patatese bağladım, elin Japonu öyle motor yapmış ki 30 senede korozyona uğramamış bile neredeyse. Hocam yerinde olsam hiç boya badana işlerine girmez, orijinal halinde tutardım. Bir de sağına soluna nazar boncuğu asardım.

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    motor bloğunun belirli aksamları boyanabilir ama silindirin boyanması ısınma problemine yol açabilir ne tür boya kullanmak gerekir iyi ararştırılması gereken bir konu

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öneride bulunmuş,

Konu dışı olacak ama,90 larin japon motosikletleri cidden kalite,tamam teknoloji,donanim vs yok ama malzeme kalitesi üst düzey,resimdeki egzozdan herşey belli,alt komşumda 2019 model cb125F var,motor 15bin km de ama egzozun boyasi şimdiden kalkmiş durumda.

Bu arada Cg125 cgl 125 ler brezilya üretimidir.

Ayrica debriyaj kapagi çevre vidalari eski model hondalarda yildiz tornavida başlidir.tek handikap sokme takmada vida başlarini bozmamak lazim.
    Evet hocam çok sağlam motosiklet birkaç eksiği dışında hiç bir sıkıntım yok çok şükür

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:23 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 senede ben patatese bağladım, elin Japonu öyle motor yapmış ki 30 senede korozyona uğramamış bile neredeyse. Hocam yerinde olsam hiç boya badana işlerine girmez, orijinal halinde tutardım. Bir de sağına soluna nazar boncuğu asardım.
    Hocam elektrostatik boya hakkında bir bilginiz var mı yapan yerler var ve orijinal gibi oluyor.
    acaba sağlıklı olur mu?[COLOR="Silver"]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)