Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motoru ellememeleri için ne yapabilirim

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fotolar yenı cıktı karsıma evet yerı guzel

cocukların babalarını bulacaksın bu gidişle son çare.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Buyuk boy branda al bence motosikletin kucuk oldugu icin bir dakikada takar bir dakikada sokersin.

3RE3RA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyo250gt - cbf150-mt25
    Alıntı kasırga genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlatmadığım kalmadı yaptıklarının hepsi bu ama bizim sitede herkes hayvan gibi yaşıyor anne babalarınında çocuklardan geri kalır yanları yok o yüzden pek konuşmak istemiyorum
    ben şimdi gidip konuşsam tahmini alacağım cevap

ya bi motor almışsın hemen şikayetlere başladın sanki tek benim çocuğum yapıyor ben terbiyesini veriyorum çocuğuma sana mı kaldı şikayet etmek, motoru koymasaydın çocukların oynayacağı yere vb...

bir gün 96 kg motor çocuğunun üstüne düşecek yine ben suçlu olacağım.
    eğer varsa sen de o anne babanın arabasının üstüne çık tavanda kaputta oyna aynaları ters çevir lastiğini indir arabanın alarmını çalıştır. onlar da gitsin senin anne babana seni şikayet etsin. hayvan gibi yaşayana hayvan gibi davranacaksın. benim eski motoruma da yapmışlardı hatta instegramda benim motoumla foto çekip atanlar vardı. ben de aynısını onların arabasına yaptım. her gün araçlarının bir tekerini indirdim, aynalarını bozdum. sabah erken işe giderken alarmını çaldırıp gittim. sonunda anladılar... tecrübeyle sabit yapalirisin )
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kilitli branda çözüm olabilir. Normal branda alıp tokalı veya asma kilitli yapabilirsin.
    Hızlı ve etkili bir başka çözüm çocukları tanımak ve dünyanın en eski yöntemini kullanmak. İçlerinden lider konumundakini seçip onun dostluğunu kazanıp (hediye vs) motora göz kulak olmasını isteyebilirsin.
    Etkili yöntem her zaman vardır.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cocukların babalarını bulacaksın bu gidişle son çare.
    Doğal olanı analarını bulmak değil mi?
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SANKİ BİRAZ İNCE OLDU BU

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anaları kıyamayabilir. babalarına "senin cocuk motorda 3 bin tl lik hasar yaptı ve yapmaya devam edıyor" dersen baba daha iyi tepki verir :D

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    çocuk yetiştirmesini bilmeyen aileler diyeceğim ama ailelerin kendisi yetişememiş ki çocukları düzgün yetiştirsinler..

çocuklara rüşvet vermeyi ve kendinizi sevdirmeyi deneyin.. belki işe yarar.. ama işe yaramayacak çingene tipli, yada dur yanlış oldu çingene demeyeyim... motoru kurcalayanların bazıları arsız tipte çocuklar ise onlara ceza şart, kendinizi sevdirmeyle ve rüşvet vererek kandırabileceğiniz çocuklar varsa onları ikna edin..

haribo marka jelibon var, ben çok severim o yüzden çocuklara bir şey alacağım zaman ondan alırım, ne kadar sağlıklı bilmiyorum, ülker çikolatalı gofret olur yada başka bir şey.. yani çocuklara motosikletinizi koruması için rüşvet verin...

çocukları koruma olarak kiralayın :D bir çikolataya kandırın onları
    otopsici bunu beğendi.

Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çocuk yetiştirmesini bilmeyen aileler diyeceğim ama ailelerin kendisi yetişememiş ki çocukları düzgün yetiştirsinler..

çocuklara rüşvet vermeyi ve kendinizi sevdirmeyi deneyin.. belki işe yarar.. ama işe yaramayacak çingene tipli, yada dur yanlış oldu çingene demeyeyim... motoru kurcalayanların bazıları arsız tipte çocuklar ise onlara ceza şart, kendinizi sevdirmeyle ve rüşvet vererek kandırabileceğiniz çocuklar varsa onları ikna edin..

haribo marka jelibon var, ben çok severim o yüzden çocuklara bir şey alacağım zaman ondan alırım, ne kadar sağlıklı bilmiyorum, ülker çikolatalı gofret olur yada başka bir şey.. yani çocuklara motosikletinizi koruması için rüşvet verin...

çocukları koruma olarak kiralayın :D bir çikolataya kandırın onları
    bunu tavsiye eden 5-6 kişi oldu deneyeceğim

orta sehpaya verdikleri zarar üzdü beni.
    Normalde tekerin biri havada kalıyordu artık 2 tekerde yere oturuyor ayaklık sadece motoru dengede tutuyor

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    aynı şekilde üniversite okuduğum yerde de böyle çocuklar vardı ve yurtta kalanlarda bir şekilde dokunup beni huzursuz ederlerdi. Dedikleri gibi diğer arkadaşların alarmlı disk kilidi branda ve rencide edici sözlerle ciddi çözümler elde ettim bilginize.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Valla helaliniz var. Ne kadar sabırlıymışsınız. Ben dokundurmuyorum bile. Dokunan olursa şaplağı atıveririm.

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Arada çocukları site içerisinde gezidirin motorla ve bazı zamanlarda bunu tekrarlayacağınızı söyleyin. Tabi karşılığında siz olmadan motora dokunmamaları gerektiğini de anlatın. Böylece çocuklar motoru sahiplenebilirler ve korurlar. Hatta motora zarar veren olursa da illaki birisi size haber verir o zaman.
    Youtube: YOL AVCISI

Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla helaliniz var. Ne kadar sabırlıymışsınız. Ben dokundurmuyorum bile. Dokunan olursa şaplağı atıveririm.
    bizim burda yapamıyorum işte şaplak atarsam olay çok büyür bütün apartmanla aramız bozulur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arada çocukları site içerisinde gezidirin motorla ve bazı zamanlarda bunu tekrarlayacağınızı söyleyin. Tabi karşılığında siz olmadan motora dokunmamaları gerektiğini de anlatın. Böylece çocuklar motoru sahiplenebilirler ve korurlar. Hatta motora zarar veren olursa da illaki birisi size haber verir o zaman.
    yapıyorum evet gezdiriyorum, birkaç çocuk adamım oldu zaten. ama dün sordum onlarda motoru elleyen birini görmemişler

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Rüşvet verirsen çocuklar hep isteyecek ailelerine şikayet etmek bence daha mantıklı. Zararım var bir daha olursa sizden alırım vs gibi konuşursan sana kem küm ederler ama çocuklarına kızarlar, baktın devam ediyorlar sende onların arabalarının lastiğini indir, çiz, silecekleri kaldır. Bizim motorlar 50 cc diye geçtiği için kasko vs yok. Yarın öbürgün devirirler boşyere para ödersin tadın kaçar. Tekerinize taş deymesin.
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Kesinlikle alarmlı disk kilidi. Bırak ötsün er ya da geç o çocukların ailelerinin başı şişecek. Sen zaten maşallah baya sabırlı davranmışsın motora etmediklerini bırakmamışlar. Biraz da alarma sabret bırak ötsün onlar bıksın. yıldırma politikası
    espresso bunu beğendi.
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    bugün aşağıdaki kamelyada 3-4 aile buluşmuşlardı kimler var diye bi baktım

şansıma hepsi motorla oynayan çocukların anne babaları,çocuklarıda yanlarında.

bende fırsatı bulunca konuşmaya gittim durumu açıkladım. çocukların birinin babası bende gördüm çocuğumu oynarken uyardım onu bidaha yapmayacak dedi.

diğeri çocuğunun oynamadığını söyledi tam olarak ''benim çocuğum başkasının motoruyla oynamaz''dedi

başka aile anlayışlı karşıladı ''bizim çocuk oturduysa kesin ayaklığı o yapmıştır'' dedi çocuğunu çağırdı sordu çocuk oturdum dedi herkes gittikten sonra 50 tl verdi(adamın çocuğu obez 13 yaşında 85 kilo)

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    vay arkadaş önerilere bak
    onlar yetmez
    adamların evine molotof atın
    arabalarına bomba döşeyin
    olmadı f16 larla evlerini bombardımana tutun.

Siz hiç çocuk olmadınız mı?
    merak ediyor arkadaş bu çocuklar.
    9 yıldır oturduğum sitede en az çocuklu dönemdeyim ve 35 adet 15 yaş altı çocuk var
    şimdiye kadar hiçbir motorumu ne kurcaladılar ne de uğraştılar.
    hiç bir şekilde zarar vermiyorlar.
    üstüne üstlük başka binalardan gelip kurcalayanlara engel oldukları gibi motosikletime art niyetli yaklaşan yabancıları anında gelip bana söylüyorlar.

kural çok basit her işten geldiğimde sırayla iki çocuğu arkama bindirip gezdiriyorum.
    çok değil sadece 25-30 metre daha sonra diğer çocuklara diğer gün hangilerini gezdireceğimi söylüyorum.
    hepsi sırasını biliyor ve ona göre davranıyor.

unutmayın bunlar çocuk basit düşünün.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:46 ----------

vay arkadaş önerilere bak
    onlar yetmez
    adamların evine molotof atın
    arabalarına bomba döşeyin
    olmadı f16 larla evlerini bombardımana tutun.

Siz hiç çocuk olmadınız mı?
    merak ediyor arkadaş bu çocuklar.
    9 yıldır oturduğum sitede en az çocuklu dönemdeyim ve 35 adet 15 yaş altı çocuk var
    şimdiye kadar hiçbir motorumu ne kurcaladılar ne de uğraştılar.
    hiç bir şekilde zarar vermiyorlar.
    üstüne üstlük başka binalardan gelip kurcalayanlara engel oldukları gibi motosikletime art niyetli yaklaşan yabancıları anında gelip bana söylüyorlar.

kural çok basit her işten geldiğimde sırayla iki çocuğu arkama bindirip gezdiriyorum.
    çok değil sadece 25-30 metre daha sonra diğer çocuklara diğer gün hangilerini gezdireceğimi söylüyorum.
    hepsi sırasını biliyor ve ona göre davranıyor.

unutmayın bunlar çocuk basit düşünün.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Çocukları arkama alıp gezemem allah korusun kırk yılda bir denk gelir ufak da olsa bişe olur ne vicdan azabından kurtulabilirsin ne de aileye laf anlatabilirsin. O zaman o iyi niyetini kimseye aciklayamazsin. Çocukların kendilerinin olmayan, başkaları için değerli olan şeylerle aralarina sınır koymayı bilmeleri gerekir. Bu da başta aile terbiyesiyle sonra da çocuğun içinden gelmesiyle olur. 3-5 yaşındaki çocuğa laf anlatamazsin ama 12-13 yaşındaki çocuklar bal gibi anlar. Biz de çocuk olduk kimsenin arabasını motorunu eşyasını kurcalamadik. Eğitim şart
    espresso bunu beğendi.
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)