Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet sürmeyi bırakmalı mıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    motosiklet kullanmak ciddi bir iştir ,hele bizimki gibi bir ülkede, işinizden, ihtiyacınızdan sebep binmiyorsanız, sakin yerlerde zevkinizi tatmin için kullanın yoksa binmeyin gençler ,ölen ,sakat kalan çok kişi var ha yolda yürürken saksı düşer falan o ayrı yüzdelik ihtimaller içinde, motosiklet kullanmak yüksek risk içerir, hatta çoğu özel sigorta şirketleri bile poliçe düzenlemiyor artık, yandan araba çarptı bana da 25 senedir bacağım platinli sağ omuzum ameliyatlı, sol hala yırtık, sağ ameliyattan verim alınamamıştı sol omuzumdan olmadım ama olmam gerekiyor, hala motor sürüyorum fakat aşırı dikkatli olarak ve kışın motor kullanmıyorum ,oto kullanıyorum, bacağım normalde kesilecekti ama o zaman özel sigortalı olduğumdan Alman hastanesinde güzel bir operasyon ile kurtarmışlardı bu işin şakası yok risk ve getiri (zevk veya gelir )iyi hesaplanmalı
    jarre ve hasmet bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosiklet sürerken çok kez ölüme yaklaştım trafikte yolda hatta dağda bile birçoğumuzda öyledir hatta dağda uçurumdan aşağı uçmama o kadar az mesafe kalmıştıki tekerin ucu uçuruma geldiğini söyleyebilirim dangalak bir arkadaşım yüzüne hatta çeksenize lan beni diye bağırdığımda kısa bir süre kitlenip öyle baka kalmışlardı ama hiç bırakmayı düşünmedim ben artık birçoğunu kısa sürede unutuyorum :D

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    İş veya ulaşım amaçlı olarak kullanmayı bırakırsanız, riski önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Hobi amaçlı olarak kullandığınızda, hem risk oluşturabilecek psikolojik nedenlerden uzak kalırsınız, hem de daha sakin rotalarda trafiğin oluşturacağı riskleri azalır.
    Bu şekilde tutkunuzu daha keyifli ve çok daha az riskli olarak yaşayabilirsiniz.

Alıntı Ekrem_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ailemde herkesin karşı çıkmasına rağmen mesleğimi bırakıp bu tutku uğruna kuryelik yaptım
    aferin (psikiyatr ne dedi)

"hayat trajedidir. en büyük trajedi, trajedisizliktir "

ikiteker trafikten kaçış içindir. trafiğe alet edilmesine üzülüyorum

motosikletine bırak kendini, seni kaçırsın. onu işe, trafiğe götürme
    geçmiş olsun

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Değerli yorumlarınız için hepinize tek tek teşekkür ederim. Bu iki günde çevremle çok felsefik konuşmalar yaptık. Eşimle tekrar oturup konuştuk. Motosiklet benim çok küçük yaşlarda aldığım bir karar ve benim kararımdan vazgeçme gibi bir niyetim yok. Bu kararı tamamen kendim aldım. Belki çok bencilce ama ben başkalarının tabu olmuş yargıları ile yaşayamam. Çok ilkelce içimde motosiklete binme arzusu var. Etrafımdaki insanlar o kadar çok aşıladı ki bana bu aletin tehlikeli olduğunu, ben çok araştırdım, çok okudum, çok izledim, çok konuştum. Şunu gördüm ki, insanlar uzuvlarını kaybetse dahi bu aletin üzerinde olmak istiyorlar. Demek o kadar araştırmanın sonucunda ben cahilce ve bilinçsizce bu aleti kullanmıyorum ki, o gelen arabayı fark ettim ve bugün sapasağlam hayattayım. Belki bir sonraki sefer bu kadar dikkatli olamayabilirim ama bu yine motosikleti tehlikeli yapmaz. O bilinçsizce aracını süren şahsı tehlikeli yapar. Eşim istemiyorsa benimle yolunu ayırabilir. Ben çocukken gördüğüm ve aklımın çıktığı makinenin üzerinde olacağım, başkalarının dediği ile değil kendi istediğim gibi yaşamaya devam edeceğim. Buda bana bir ders oldu yine çevremdeki büyük çoğunluktan ne kadar farklı düşündüğümü ve yaşadığımı bir kez daha hatırlattı.
    Böyle başladı

Böyle devam edecek
    tommygun, natijax, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    yazıyı okumadım sadece başlığa cevap veriyorum. Hayır.

Hocam eşinle bir problem yaşarsan eğer yan grenaja bedel ödendi yazmayı unutma 😂
    Ekrem_06 bunu beğendi.

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Abi böyle p*çler için tutkundan vazgeçme hiç birşeyin garantisi yok, daha da dikkatli sürmeye çalışmak en doğrusu. Çok fazla bunaldıysan birkaç hafta motor kullanmayı bırakın kafanızı dinleyin.

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Değerli yorumlarınız için hepinize tek tek teşekkür ederim. Bu iki günde çevremle çok felsefik konuşmalar yaptık. Eşimle tekrar oturup konuştuk. Motosiklet benim çok küçük yaşlarda aldığım bir karar ve benim kararımdan vazgeçme gibi bir niyetim yok. Bu kararı tamamen kendim aldım. Belki çok bencilce ama ben başkalarının tabu olmuş yargıları ile yaşayamam. Çok ilkelce içimde motosiklete binme arzusu var. Etrafımdaki insanlar o kadar çok aşıladı ki bana bu aletin tehlikeli olduğunu, ben çok araştırdım, çok okudum, çok izledim, çok konuştum. Şunu gördüm ki, insanlar uzuvlarını kaybetse dahi bu aletin üzerinde olmak istiyorlar. Demek o kadar araştırmanın sonucunda ben cahilce ve bilinçsizce bu aleti kullanmıyorum ki, o gelen arabayı fark ettim ve bugün sapasağlam hayattayım. Belki bir sonraki sefer bu kadar dikkatli olamayabilirim ama bu yine motosikleti tehlikeli yapmaz. O bilinçsizce aracını süren şahsı tehlikeli yapar. Eşim istemiyorsa benimle yolunu ayırabilir. Ben çocukken gördüğüm ve aklımın çıktığı makinenin üzerinde olacağım, başkalarının dediği ile değil kendi istediğim gibi yaşamaya devam edeceğim. Buda bana bir ders oldu yine çevremdeki büyük çoğunluktan ne kadar farklı düşündüğümü ve yaşadığımı bir kez daha hatırlattı.
    Böyle başladı
    https://i.ibb.co/5hPYDJB/90fb2f61-7e...56a3319533.jpg
    https://i.ibb.co/0ZKcYYZ/9b4f213f-b4...95e5c70fb2.jpg
    Böyle devam edecek
    https://i.ibb.co/ysfCPQN/IMG-8118.jpg
    Hocam merhaba, çevre ve ailemizin fikirleri, bizleri önemsemeleri ve diğer sürücülerin hareketleri sebebiyle kullanmamamız yönünde oluyor tabiki. Artıları ve eksileri masaya yatırıp, ağır basan tarafa göre hareket etmek gerektiğini düşünenlerdenim. Umarım kazasız belasız sürüşleriniz olur. Fotoğraflardaki mutluluğunuz gözlerinizden okunuyor, bu da konunun cevabını veriyor.
    Ekrem_06 bunu beğendi.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS

https://youtu.be/x5WTTMLq0P4
    Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Videoyu anca yükleyebildim kusura bakmayın. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen yolda olmaya ve insanları bu alete teşvik etmeye devam.
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    https://www.youtube.com/watch?v=x5WTTMLq0P4
    https://youtu.be/x5WTTMLq0P4
    Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Videoyu anca yükleyebildim kusura bakmayın. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen yolda olmaya ve insanları bu alete teşvik etmeye devam.
    fotoğrafı unutmuşum bir an virajda sıkıştırıcak sandım. o tarz virajlarda hep sıkıştırıyorlar o yüzden tam ortadan gidiyorum onun dışında asıl mesele yorumsuz. böyle hızını kesmeden son anda en soldan en sağa yolu keserek ilerleyen dolu. bunu en çok şu ana kadarki trafik tecrübemde taksicilerden gördüm. bunu çok yaşadım ama hep önümden geçmişlerdi bu daha tehlikeli olmuş. neyse geçmiş olsun kazasız belasız sürmek için çaba sarf etmeye devam
    Ekrem_06 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)