Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yetkili servis balans yapıyor mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar,

Soru başlıkta olduğu üzere honda yetkili motosiklet servisi lastik taktıktan sonra balans ayarı yapıyor mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Benim gittiğim yetkili servis yapmıyordu dışarıdan hizmet alıyorlardı.

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    servisi telefonla arayarak öğrenebilirsin

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Merhaba, bulunduğunuz yerde varsa lastik işlerini "motosiklet lastikçilerinde" hallettirin bence... Motosiklet servisleri bu iş için en ideal yerler değil. İşi uzmanına yaptırın.
    espresso bunu beğendi.

Bugün yetkili serviste lastik değişimi gerçekleştirdim taktırmadan önce de balans ayarı da yapılacak dedim yaptılar mı bilmiyorum ama bir gariplik hissetmedim sürüş esnasında. Zamanla Winter grip 2 hakkında yorumumu da belirteceğim şu mumu tamamen bi erisin viraj deneyeceğim.

balans ağırlığı takılmış sa yapılmıştır

Alıntı ',' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balans ağırlığı takılmış sa yapılmıştır
    Maalesef herhangi bir kurşun ağırlık vs koyulmamış. Sanırım yoğunluktan unuttular veya balans yapmıyorlar. Ben de gidondaki tireşim epey artmışı ellerimde titreşimin arttığın hissetmişim ve ön amortisörde çok nadir hız kesicilerden geçermişçesine bir his vardı demek ki balans yapılmadığı içinmiş. Müsait bir vakitte bir lastikçiye gidip balans yaptırayım.

balans salınımı, rezonans oluşumu gibi bazı hızlarda belirginleşir

lastik basıncı, hamurunun yumuşaklığı, motorun titreşim hissini değiştirir

Güzel bilgiler. Teşekkür ederim Servisten çıkar çıkmaz ön 25 arka 29ps bastım. Açıkçası lastikler başta bir garip geldi. Sanki gidonu çevirince yapışıyor gibi bir hisse kapıldım fakat çok sürat yapmadan motoru çok yatırmadan eve döndüm. Servisteki arkadaş en azından 300km dikkatli gitmem gerektiğini söyledi. Belki lastik rodajı bitince düzelir. Bu arada balansın kötü olduğunu anlamam için hızları tek tek denemeli miyim? Peki bu hızlarda nasıl bir tepki olacak ki balansın kötü olduğunu anlayacağım ?

kamyonların yolda oluşturduğu dalgalanmalara benzer bi his düzgün asfaltta oluşursa

Yetkili servis balans yapmıyormuş.Bunu dönüş yolunda sürüyor anladım. Ön amortisör balon gibi zıplamaya başladı. Bir servis neden lastik takımı yapar da balans yapmaz? Bu arada normalde dışarıdan lastik alındığı zaman sa takım yapılmıyormuş.Beni kırmamak için lastik takımı yapmışlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)