Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC 750x vs Triumph Tiger 850 sports fiyat benzer, kalite?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha tricity 155
    Çok teşekkür ediyorum, çok faydalı oluyor gerçekten. Bir noktayı da sormak istiyorum: Tiger ön teker 19, NC 17 bunun asfalt ağırlıklı kullanımda (ülkemizdeki çukurlu tümsekli yollar) bir avantajı olur mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Honda da yedek parça için eskisi gibi bol bulamaç stok tutmuyor diye hem bu forumda bir arkadaşımız konu açmıştı, hem de Fb Nc grubunda okumuştum. Biraz yurtdışı alışverişi yapmak gerekiyor. Ben 2008 model Kawa için bile iğneden ipliğe her parçayı 2 hafta içinde kapıma getirtebiliyorsam Triumph kullanıcılarının da sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. Tabi Honda için aksesuar çeşitliliği, yan sanayi ya da çıkma parça imkanı daha fazladır, o ayrı konu.

furkanguvenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten büyük bayilere 1'er tane motor geldi hepside satılmış,hazirana sıra yazıyorlar fiyat ne olacak belli değil.Teste açacak motor yok çünkü yok satıyorlar
    Böyle bir bahane olamaz hocam koskoca Honda bu teste motor açmamak nedir? Bahsettiğim motor da CBR1000RR-R değil yani. Triumph bile Tiger 850 ve Trdent'i teste açtı.
    Honda CBR125R- Yamaha MT07- Yamaha Nmax 155- Honda PCX125- KTM Duke250- Yamaha Xmax 250- Ducati Scrambler İcon- Honda Forza 250

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    NC 750 bloğunun 1.4 litrelik Honda Jazz motorunun ortadan ikiye bölünmüş hali olduğunu biliyorsunuz değil mi arkadaşlar

For a start they’ve got an engine based on a car’s. The starting point for the parallel-twin design was half a Honda Jazz engine.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda da yedek parça için eskisi gibi bol bulamaç stok tutmuyor diye hem bu forumda bir arkadaşımız konu açmıştı, hem de Fb Nc grubunda okumuştum. Biraz yurtdışı alışverişi yapmak gerekiyor. Ben 2008 model Kawa için bile iğneden ipliğe her parçayı 2 hafta içinde kapıma getirtebiliyorsam Triumph kullanıcılarının da sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. Tabi Honda için aksesuar çeşitliliği, yan sanayi ya da çıkma parça imkanı daha fazladır, o ayrı konu.
    Triumph'un World of Triumph diye dünyanın her yerine gönderim yapan yedek parça / aksesuar vb. e-ticaret sitesi var ve her türlü parça oradan temin edilebiliyor diye biliyorum...

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Genel bakış yaparsak Nc neyin alternatifi ki Triumph'un alternatifi olacak ? Değişik bir ağırlık dengesi var bir kere, hali ile her kullanıcıya gelmez .. amacı iş-ev arası gitmek az yakmak, çok kaçmak, bagaj imkanı sunarak sakin yolculuklara yardım etmek, sorunsuz motor bloğu ile gözü kapalı ve aktif kullanmak .. bunun dışında tek bir şey arıyorsan, zaten sileceksin Nc'yi ..
    Kivancse ve espresso bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marka bazinda konusacak olursak Honda Triump un kicina tekmeyi basar
    haklısın, marka diyince şirketlerin karşılaştırması gibi duruyor. böyle bir karşılaşmada honda triumphu cüzdanının bozuk para bölümünden çıkarır
    düzeltiyorum: genel olarak motosiklet üretiminde kalite anlayışını karşılaştırırsak
    bu iki modelin karşılaştırmasını yapmadığımı da tekrar belirteyim

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Kivancse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ediyorum Gerçekten çok aydınlatıcı oldu. Malzeme kalitesi ve işçilik çok farklı değilse sanırım performans çok ön planda değilse NC düşünülmeli gibi bir sonuç çıkıyor
    Eğer işe gidip gelecekseniz yani her gün çok km yol yapacaksa NC daha mantıklı gibi. Yani arabalardan örnek verirsek, işe gidip gelen birinin her gün istanbul trafiğinde ferrari ile işe gidip gelmesi gibi olur, her gün işe gidip gelen orta halli biri için en mantıklısı toyota corolla gibi bri japon arabasıdır az yaksın sorun çıkarmasın ekonomik olsun. NC de bunun motosikletteki karşılığı, yani sorunsuz japon, dayanıklı, az yakar, ama ani hızlanayım, uçup kaçayım, biraz da lüks olsun kafenin önünde parkedince herkes imrenerek baksın aracı değil.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    beklenti meselesi şahsen yılda 25 bin 20 bin km motora binicek olsam havada karada nc750 serisi alırım.az yakar az sorunludur iş odaklı desek yeridir.ama amaç keyif almak performans almak teknolojik bir motosiklet almaksa tiger 850 alırsın.benim kullanım şeklim tiger için daha uygun.işe git gel keyfi dolan kısa uzun git tapa gaz git vs bana daha çok hitap ediyor.bu arada manuel olan 95 bin lira bu 2 modeli kıyaslamak daha doğru olur.öyle oluncada şu an arada 25bin lira fark oluyor zaten.aradaki kıyas performans vs farkı 25 bin lira gibi güzel bir para ile kapanıyor.kimse niye bunu aldın diyemez fark çok aralarındaki.tracer700 mü yoksa tiger 850 mi başlığı açılsa daha bir denk gelirler.yine aynı segment değil ama her 2 motora 120bin tl ye satılıyor.bana sorsanız yine açık ara bu 2liden de tiger derdim.1 beden büyük kalıyor bu fiyat segmentinde bu modellere
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beklenti meselesi şahsen yılda 25 bin 20 bin km motora binicek olsam havada karada nc750 serisi alırım.az yakar az sorunludur iş odaklı desek yeridir.ama amaç keyif almak performans almak teknolojik bir motosiklet almaksa tiger 850 alırsın.benim kullanım şeklim tiger için daha uygun.işe git gel keyfi dolan kısa uzun git tapa gaz git vs bana daha çok hitap ediyor.bu arada manuel olan 95 bin lira bu 2 modeli kıyaslamak daha doğru olur.öyle oluncada şu an arada 25bin lira fark oluyor zaten.aradaki kıyas performans vs farkı 25 bin lira gibi güzel bir para ile kapanıyor.kimse niye bunu aldın diyemez fark çok aralarındaki.tracer700 mü yoksa tiger 850 mi başlığı açılsa daha bir denk gelirler.yine aynı segment değil ama her 2 motora 120bin tl ye satılıyor.bana sorsanız yine açık ara bu 2liden de tiger derdim.1 beden büyük kalıyor bu fiyat segmentinde bu modellere
    Evet Tracer 700 veya 900 ile karşılaştırmak lazım. Bu durumda da çok avantajlı hale geliyor Triumph. Tracer 700 ile aynı fiyata satılıyor. Böyle bakınca Tracer 700 direkt çöp kalıyor yanında. Kardeşimin Tracer 700'ü var, Ptesi Triumph Tiger 850 Sport bakmaya gidecek, anında tav olacağına adım gibi eminim. Tiger 850 Sport bileşenler, elektronikler, özellikler, genel malzeme kalitesi ve tasarım olarak Tracer 700'den gömlek gömlek üstün bir motosiklet yani, göz var nizam var...
    Kivancse, YasinC ve blueway2 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha tricity 155
    Baştan söyleyeyim, uzun yıllardır motosiklet kullanıyorum, ancak çok fazla iddialı yorumlar yapamıyorum. Ama hissettiğim bir nokta şu: bazı açılardan NC abartılıyor gibi geliyor bana ve diğer markalara da haksızlık yapılıyor bence. Yani NC dayanıklı sorunsuz, Tiger sorunlu mu? dayanıksız mı? Zaten bu marka kaliteli ise sağlamdır da, dayanıklıdır da, sorunsuzdur da, aksi ise zaten kaliteli değildir (bilmiyorsam düzeltin, genel mantık olarak yaklaşıyorum.)Her motor arızalanır önemli olan servis ve parça desteği. Triumpta bundan emin olamıyorum. Tamam sitesi var her şey alınır da, 15 gün bekleyeceksek bu da problem. Triump tiger 850 sport inceliyorum all rounder diyor, pratik diyor, şehir içi gideceksen git, gezeceksen gez diyor yani her ihtiyacına cevap verir diyor (tabi bilmiyorum ne kadar gerçekçi). Bu durumda arada gerçekten kalite farkı var ise o fiyat farkına değecekse verilip o alınır. Ben bunun cevabını arıyorum açıkcası. Acaba %20 fiyat farkı kafadan olmasaydı gerçek fiyatı çok daha düşük olacaktı NC nin. Gerçek kalitesi o fiyat mıdır? Bu konuda aydınlanmayı çok istiyorum açıkcası.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:04 ----------

Merhaba
    Evet yılda şehir içi 20.000 km falan yapıyorum. Yılda ortalama yazları 3 defa izmir veya bodrum yapıyorum. Bu durumda yine tercih NC mi olur?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

Yurt dışı sitelere bakıyorum. Tiger 850 sport u BMW F750 Gs hatta F900 xr ile bile karşılaştırıyorlar.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Baştan söyleyeyim, uzun yıllardır motosiklet kullanıyorum, ancak çok fazla iddialı yorumlar yapamıyorum. Ama hissettiğim bir nokta şu: bazı açılardan NC abartılıyor gibi geliyor bana ve diğer markalara da haksızlık yapılıyor bence. Yani NC dayanıklı sorunsuz, Tiger sorunlu mu? dayanıksız mı? Zaten bu marka kaliteli ise sağlamdır da, dayanıklıdır da, sorunsuzdur da, aksi ise zaten kaliteli değildir (bilmiyorsam düzeltin, genel mantık olarak yaklaşıyorum.)Her motor arızalanır önemli olan servis ve parça desteği. Triumpta bundan emin olamıyorum. Tamam sitesi var her şey alınır da, 15 gün bekleyeceksek bu da problem. Triump tiger 850 sport inceliyorum all rounder diyor, pratik diyor, şehir içi gideceksen git, gezeceksen gez diyor yani her ihtiyacına cevap verir diyor (tabi bilmiyorum ne kadar gerçekçi). Bu durumda arada gerçekten kalite farkı var ise o fiyat farkına değecekse verilip o alınır. Ben bunun cevabını arıyorum açıkcası. Acaba %20 fiyat farkı kafadan olmasaydı gerçek fiyatı çok daha düşük olacaktı NC nin. Gerçek kalitesi o fiyat mıdır? Bu konuda aydınlanmayı çok istiyorum açıkcası.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:04 ----------

Merhaba
    Evet yılda şehir içi 20.000 km falan yapıyorum. Yılda ortalama yazları 3 defa izmir veya bodrum yapıyorum. Bu durumda yine tercih NC mi olur?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

Yurt dışı sitelere bakıyorum. Tiger 850 sport u BMW F750 Gs hatta F900 xr ile bile karşılaştırıyorlar.
    İstanbul'da olduğunuzu görüyorum, bütçenize uygun ise ve uzun süre kullanmayı planlıyorsanız (yani 2. eldeki değeri sizin için önemli değilse) direkt Tiger 850 Sport alın geçin derim. Ama işletme maliyetim nispeten düşük olsun, 2. elde satarken az değer kaybı olsun diyorsanız NC. Bu arada Triumph'lar 3 silindir, yoğun trafikte ısınma durumu nasıldır bilemedim. (Yeri geliyor 2 silindir Tracer bile sıcak gelebiliyor...)
    Kivancse bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı

Merhaba

Salih Kanbur sen misin dogru soyle

Neyse,korlas satis danismani da olsan gercek su ki,sifir triumph in saglamligindan suphe etmek veya sorun cikaracak diye beklemek yersiz.

Ducati almiyorsunuz sonucta ;)
    tommygun ve Kivancse bunu beğendiler.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed

Merhaba

Yıllık o kadar km yapıyorsanız çok düşünmeyin hız sizin için çok önemli değilse direk nc alın.Pişman etmez.
    Kivancse bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha tricity 155
    Teşekkür ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:46 ----------

Yok ya gerçekten kivancse (kıvanç şerefhanoğlu), sadece aklımdakileri yazdım.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Honda'ya yatırım yapanlar altın ve bitcoin'den daha çok kazanıyorlar. Sarı siteye ilk 2021 model DCT ve düz hali, sıfırından daha pahalıya satışa çıktı.

[IMG][/IMG]

Honda'nın resmi sitesindeki sıfır fiyatları.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda'ya yatırım yapanlar altın ve bitcoin'den daha çok kazanıyorlar. Sarı siteye ilk 2021 model DCT ve düz hali, sıfırından daha pahalıya satışa çıktı.

http://<a href="https://resmim.net/i...b6.png</a></a>

Honda'nın resmi sitesindeki sıfır fiyatları.

http://<a href="https://resmim.net/i...GJ.png</a></a>

http://<a href="https://resmim.net/i...7B.png</a></a>
    Hadi Gürcan Budak kendisini akıllı sanan bir fırsatçı da Subaru Center'a ne oluyor?

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Hadi Gürcan Budak kendisini akıllı sanan bir fırsatçı da Subaru Center'a ne oluyor?
    Sözde müslüman olduğu halde Türk milleti kadar fırsatçı ve dolandıran başka bir millet yok. Satanı değil, bu fiyattan alan amiplere sövmek lazım aslında abi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ahsha,gecen sene yamaha mototas 30 km de(sifir aslinda da söyleyemiyor bence) africa twinler satiyordu,

Yamaha nin sifir honda satmasi diye baslik acacaktim da adamlarin ekmegiyle oynamayim dedim :p

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahsha,gecen sene yamaha mototas 30 km de(sifir aslinda da söyleyemiyor bence) africa twinler satiyordu,

Yamaha nin sifir honda satmasi diye baslik acacaktim da adamlarin ekmegiyle oynamayim dedim :p
    O Cem'in de yatacak yeri yok, o Africalar sayesinde şu an Suzuki, Kymco bayiliği de almış.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler