Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Sanırım dolandırıldık

Motovento
    REKLAM ALANI
    burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşeyi geçtim de,

Bu işi yapan usta neden fan açana kadar motosikleti test yapmadan teslim ediyor?

Sistemin havasini almadiğina eminim,devirdaim deki basinç silindirdeki su ceketlerinden taşarak sizma yapiyor.termostat bile arizali olabilir.

Silindir kapak civatalarini torkladigini varsayiyorum.

Motoru toplarken o gecen surede malzeme soğudu,usta montajini yapti,vatandaş motoru teslim aldi yol yapti malzeme isindi,

Ustayim diyen kisi motoru isitacak binecek tecrube edecek sonra lifte alip civatalari vs.kontrol edecek torklayacak.

Bunu bilmek icin makina muh.olmaya gerek yok.

Metal,alm alaşim,soguyunca farkli şekilde reaksiyona girer,isininca farkli..

Haliyle birbiriyle öpuşen parçalardan bahsediyoruz.

Bir işi de tam yapin be kardeşim..

Balkanlarin en ücra yerinde adam ducati topluyor..
    Valla hocam cok kisinin tavsiyesi uzerine ilhan ustaya gittim, ve bajaj servisi yani fan ve termostat testini yaptimi bilemem ama sistemin havasini almistir diye dusunuyorum ama bugun epey gezdim de hakikaten fan acmadi hic ama soyle bise de var daha once pulsar hic kullanmadigim icin ne kadar sıklıkta fan aciyor kestiremiyorum durunca rolantide 1-2 dk bekledim acmayinca yine sondurdum motoru. Keske riske girmeyip ust kapagi taslattirsaymis en azindan garanti olurdu diye dusunuyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    İlhan usta işinde iyidir, baştan savma iş yaptığına hiç şahit olmadım.
    Standart ustalar gibi ukala vs de değildir.
    Alçak gönüllü ve iletişimi iyi bir insandır.
    Yaptığı işin arkasında durur.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşeyi geçtim de,

Bu işi yapan usta neden fan açana kadar motosikleti test yapmadan teslim ediyor?
    Daha dün araçta soğutma suyunu komple değiştirdik. Usta yeni antifriz bir yerleri açıp kaçak yapar diye hararet yükselene kadar açıp bekletti. Birde bana dolanıp gel dedi. Defalarca kontrol etti. Bizim motosiklet ustaları sıkıntılı
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    gittiğin usta yetkili servis mi orijinal parça mı kullandı bilmiyorum ama, daha önce pulsar'da yan sanayi kapak contası taktığımda aynı yerden antifriz dışarı sızıyordu. orijinal contayı taktım düzeldi.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gittiğin usta yetkili servis mi orijinal parça mı kullandı bilmiyorum ama, daha önce pulsar'da yan sanayi kapak contası taktığımda aynı yerden antifriz dışarı sızıyordu. orijinal contayı taktım düzeldi.
    Bak o olabilir dostum cunku usta yaperken ilk muadil conta kullanicam demisti ben de simdi sordum dedim orjinal conta olmadiginda olabilir mi diye, bakacaz dedi contayi orjinal kullanacak bu sefer artik mayisin 17sinde bidaha anca alabilirim motoru. Bu sefer guzel test etmeden vermez sanirim. Trabzona gidip gelmekten helak oldum git gel 300 km. Motoru biraktim yine dustuk otobuse.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

Bu arada ben ilk servis diye arattigimda trabzonda moto garaj ilhan usta cikmisti sonra kendine de sordum bajaj servisine devam ediyomusuz diye evet dogrudur demisti. Zaten kime sorsam trabzonda onu onerdi

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı burakrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak o olabilir dostum cunku usta yaperken ilk muadil conta kullanicam demisti ben de simdi sordum dedim orjinal conta olmadiginda olabilir mi diye, bakacaz dedi contayi orjinal kullanacak bu sefer artik mayisin 17sinde bidaha anca alabilirim motoru. Bu sefer guzel test etmeden vermez sanirim. Trabzona gidip gelmekten helak oldum git gel 300 km. Motoru biraktim yine dustuk otobuse.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

Bu arada ben ilk servis diye arattigimda trabzonda moto garaj ilhan usta cikmisti sonra kendine de sordum bajaj servisine devam ediyomusuz diye evet dogrudur demisti. Zaten kime sorsam trabzonda onu onerdi
    yan sanayi kapak contası düzen tutmuyor maalesef. birebir aynı yerden antifriz sızıyordu dışarı.

orijinal conta pahalı. 100-120 tl civarı. yan sanayi conta 15-20 tl.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    yan sanayi kapak contası düzen tutmuyor maalesef. birebir aynı yerden antifriz sızıyordu dışarı.

orijinal conta pahalı. 100-120 tl civarı. yan sanayi conta 15-20 tl.
    Valla keske orijinal kullansaymis boyle daha pahaliya geldi

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Şu piyasada en az iki yere kontrol ettirmeden,motosikleti güzel test etmeden katiyen mal alınmaz.

Hiç unutmam,birine motosiklet alacaktık. Elemanla buluştuk,tamircime gidelim dedik kabul etti. Yolda bu basıyor da basıyor motorunu meth etmek için.

Sonra tamircimize gittik,sesini dinledi sağına soluna baktı. Ben ön dişli kapağından bi sızıntı farkettim. Genelde zincir fazla yağlanırsa oradan atar ama kontrol için ön kapağı söktük. Zincir zamanında atmış,bloğu parçalamış,blok kaynaklı,şıpır şıpır yağ akıtıyor. Ustaya gösterdik,o da biraz mahcup oldu. Sonra tabi adamda abi bende bilmiyorum kusura bakmayın falan filan dedi...

Malesef böyle şeyler olabiliyor ama sizin sıkıntılarınız çözüme kavuşmayacak mevzular değil. Satıcı da,usta da iyi niyetli anladığım kadarıyla.Hallolur hepsi merak etmeyin.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu piyasada en az iki yere kontrol ettirmeden,motosikleti güzel test etmeden katiyen mal alınmaz.

Hiç unutmam,birine motosiklet alacaktık. Elemanla buluştuk,tamircime gidelim dedik kabul etti. Yolda bu basıyor da basıyor motorunu meth etmek için.

Sonra tamircimize gittik,sesini dinledi sağına soluna baktı. Ben ön dişli kapağından bi sızıntı farkettim. Genelde zincir fazla yağlanırsa oradan atar ama kontrol için ön kapağı söktük. Zincir zamanında atmış,bloğu parçalamış,blok kaynaklı,şıpır şıpır yağ akıtıyor. Ustaya gösterdik,o da biraz mahcup oldu. Sonra tabi adamda abi bende bilmiyorum kusura bakmayın falan filan dedi...

Malesef böyle şeyler olabiliyor ama sizin sıkıntılarınız çözüme kavuşmayacak mevzular değil. Satıcı da,usta da iyi niyetli anladığım kadarıyla.Hallolur hepsi merak etmeyin.
    Çok haklisin hocam tamamen katiliyorum,tesekkurler.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlhan usta işinde iyidir, baştan savma iş yaptığına hiç şahit olmadım.
    Standart ustalar gibi ukala vs de değildir.
    Alçak gönüllü ve iletişimi iyi bir insandır.
    Yaptığı işin arkasında durur.
    Size öyle davrandığı için başkasına aynı şekilde davranacağının, ya da o gün gününde olup olmayacağının bir garantisi yok. Herkes hata yapabilir. Sorun ölümcül bir hata olmaması, yoksa gerisi bir torba cıvata. Bir şekilde mekanik sorun çözülür...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)