Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sanırım dolandırıldık

Motovento
    REKLAM ALANI
    burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki merak ettim.
    Ustanın biri kapak civatalarini sıkıp sorunu giderse...
    Bir daha da ordan sorun olmasa...
    O aldığınız 700 lirayı adama geri yollayıp helallik istermisiniz?
    Oyle bise olsun dekontu da burada paylasicam ayrica ozur dileyip ekran fotosu atarim. Az once ustayla gorustum ben 50 60 binden once bu motorlarda boyle bir problem yasayani gormedim dedi fiyatta pek bisey yapamam cunku cok vaktimi alacak ayrica bu sadece contada problem varsa onun icin gecerli dedi bir de arabayla getirmeni eger yaglamada sikinti varsa ust kapaga yag gitmezse ordaki parcalarinda bi daha tornalik olmamasi icin dedim dedi kendi de belki sadece civatadandir bakmadan su an bisey demem anlamsiz olur diye dedi. Aslinda bu civata muhabbetini baska bir ustaya gostersem mi diyorum ama yakinlar da hic pulsara bakan usta yok ozellikle bu motora bakmis biri olsun istiyorum ki 2 kere is yaptirmayalim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Helal. Sana yakışan da bu olur kardeşim.
    Karşı tarafın dolandırıcılık ile alakası olmadığına eminim . Olsa böyle olmazdı..
    Seninde olmayacak ve helalleseceksiniz inşallah..
    Kapagi sokmeden önce saplamaları sıktırmak boşa masrafa engel olabilir... denemek lazım bence...
    burakrak bunu beğendi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    İzmir’de isen iki dakika sıkayım civataları bakalım.
    burakrak bunu beğendi.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helal. Sana yakışan da bu olur kardeşim.
    Karşı tarafın dolandırıcılık ile alakası olmadığına eminim . Olsa böyle olmazdı..
    Seninde olmayacak ve helalleseceksiniz inşallah..
    Kapagi sokmeden önce saplamaları sıktırmak boşa masrafa engel olabilir... denemek lazım bence...
    Eyvallah hocam o konuda aklin kalmasin birine haksizlik yaptiysam ozurdilemekten asla cekinmem. Ama icimden bir ses bu hatayi bile bile sattilar diyor neyse yakinda anliyacaz. Bu arada dediginiz saplamalar blogun disindakiler mi? Yani kulbutoru sokmeden digerlerini sikmayin mi diyorsunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir’de isen iki dakika sıkayım civataları bakalım.
    Valla ben diger uctayim kardesim rizede
    Civatalara ulasip ben de sikabilirim ama ne kadar sikilacagini bilmiyorum iste veya problem sadece conta mi hareret mi yaptirdilar sogutma sisteminde mi sorun var vs. Bunlara usta baksa en guzeli tabi. Simdi trabzona git gel en iyi ihtimal ustanin dedigi masraf ciksa 700 tl + gitmisken yag filtre degisimi de yaptiricam + aracla goturursem yakit parasi 200+250 tl yani totalde 1000, 1100 tl gidecek. Tek tesellim sadece vidanin gevsemis olmasi olur. Bir de kotu ihtimal var ust kapakta catlak egilme vs. Silindir de problem, motorun km'si dusurulmus olmasi. O zaman bi 3,4 bini cope atacaz heralde

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnternette servis kitabını aratın bulabilirseniz tork değerlerini öğrenirsiniz. Tork anahtarı yoksa da onunda çözümü var youtube da bulabilirsin

istersen bir göz at
    https://www.manualslib.com/manual/18...age=134#manual

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Fotoğraftan pek anlaşılmıyor ama gösterdiğin yerden terleme yapabilir bu bir sorun değildir , yere damlayacak kadar yağ sızdıysa söküldükten sonra silindir kapağı ve contanın kontrolü gerekir , kontrol sonrası ne yapılması gerekir yazabiliriz , bir fotoğrafa bakıp şunu değiştir bunu değiştir yazanlara itibar edip moralini bozma motosikletinden soğursun , şahsi fikrim o motorda hiçbir sorun yok , satıcı dolandırıcı olsa değil sana para göndermek telefonuna bile cevap vermezdi.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraftan pek anlaşılmıyor ama gösterdiğin yerden terleme yapabilir bu bir sorun değildir , yere damlayacak kadar yağ sızdıysa söküldükten sonra silindir kapağı ve contanın kontrolü gerekir , kontrol sonrası ne yapılması gerekir yazabiliriz , bir fotoğrafa bakıp şunu değiştir bunu değiştir yazanlara itibar edip moralini bozma motosikletinden soğursun , şahsi fikrim o motorda hiçbir sorun yok , satıcı dolandırıcı olsa değil sana para göndermek telefonuna bile cevap vermezdi.
    Terlemeye pek benzemiyor hocam tum yorumlari dikkate aldigim zaman cogunlukla hararet yaptirmislar gibi bir sonuc ortaya cikiyor muhtemelen ondan olmustur. Tabi canimi sikmaya degmez orasi ayri Allah once aileme sonra bana saglik versin gerisi hikaye bu motoru komple yaptirsak batacak adam degiliz cok sukur ama insallah bu motorun bir sorunu vardi da bu sekilde mahsus bilerek sattilarsa verdigim para haram zikkim olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:22 ----------

Arkadaslar, bir arkadasimi babasinda doblo var pulsari koltuklari yatirsak sigdirabilir miyiz deneyen var mi? Pulsar 2015 mm uzunlukta yaziyor. Farkli modelleri oldugu icin arabayi da yazayim 2002 model 1.9 JTD doblo cargo

Alıntı burakrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Terlemeye pek benzemiyor hocam tum yorumlari dikkate aldigim zaman cogunlukla hararet yaptirmislar gibi bir sonuc ortaya cikiyor muhtemelen ondan olmustur. Tabi canimi sikmaya degmez orasi ayri Allah once aileme sonra bana saglik versin gerisi hikaye bu motoru komple yaptirsak batacak adam degiliz cok sukur ama insallah bu motorun bir sorunu vardi da bu sekilde mahsus bilerek sattilarsa verdigim para haram zikkim olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:22 ----------

Arkadaslar, bir arkadasimi babasinda doblo var pulsari koltuklari yatirsak sigdirabilir miyiz deneyen var mi? Pulsar 2015 mm uzunlukta yaziyor. Farkli modelleri oldugu icin arabayi da yazayim 2002 model 1.9 JTD doblo cargo
    Sığdırırsınız diye düşünüyorum biz tipoya bahçeye kurulan salıncak sığdırmıştık her türlü sığdırırsınız ama sünger koyarsanız çizmenin önüne geçebilirsiniz.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sığdırırsınız diye düşünüyorum biz tipoya bahçeye kurulan salıncak sığdırmıştık her türlü sığdırırsınız ama sünger koyarsanız çizmenin önüne geçebilirsiniz.
    Cizilme kismini hallederiz bir sekilde icine sigsin da gerisi kolay

Cizilme kismini hallederiz bir sekilde icine sigsin da gerisi kolay
    En kötü ihtimal kapıları açıp götürürsünüz, tekerlekleri sökebilirseniz sizin için çok daha iyi olur yer açılır en azından. Usta yaptık dan sonra ister usta ister siz montajlayabilirsiniz

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En kötü ihtimal kapıları açıp götürürsünüz, tekerlekleri sökebilirseniz sizin için çok daha iyi olur yer açılır en azından. Usta yaptık dan sonra ister usta ister siz montajlayabilirsiniz
    En kotu ihtimal sigmasa on terkeri cikarsak rahat sigar ama arac biraz uzakta ordan alip gelecez belki bilen vardir diye sordum neyse deneyip gorecez artik

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    benim anlamadığım bulunduğun bölge de motordan anlayan hiç usta yokmu bi göstersen belki de yetkili servise gitmesini gerektirecek kadar büyük bi sıkıntı yoktur
    arkadaşların dediği gibi belki de saplama lar gevşemiştir
    en ufak arıza da yetkili servise gitmeye gerek olmayabilir

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim anlamadığım bulunduğun bölge de motordan anlayan hiç usta yokmu bi göstersen belki de yetkili servise gitmesini gerektirecek kadar büyük bi sıkıntı yoktur
    arkadaşların dediği gibi belki de saplama lar gevşemiştir
    en ufak arıza da yetkili servise gitmeye gerek olmayabilir
    Valla burda surekli gittigim ustam vardi ama çin mali cross enduro turu motorlara bakiyor hep elbette ben bu motoru komple dagitip toplayacagina inaniyorum ama saticidan parayi aldim bir kere orada biraz yanlis yaptim ama ilk once bi kendi ustasi baksin istedim pulsardan anlayan biri. Biraz arastirma yaptim da ilhan oksuz'e gidip te memnun olmayana rastlayamadim iyi ustaymis hem bir motorun beynine de bakilsin km orjinal mi

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Evet arkadaslar son durum bu sekilde,
    Pazartesi motoru servisten aldim 140 km eve kadar geldim, serviste silindir ust contasi degisti o yapilirken antifriz,yag,yag filtresi, hava filtresi falan hepsi degissin dedim neyse geldim eve durunca sagdan baktim motorun onceden kacirdigi yerden hicbisey yok iyi dedim heralde tamamdir. Yagmur, is falan derken bugun anca bos zamanim oldu bi turlayayim dedim neyse motoru acik alana kadar elle cikardim en son koydugumda da yan ayaklikta duruyordu sonra bir de ne goreyim bu sefer blogun sol tarafinda yesil yesil antifiriz damlasi falan var fotosunu soyle alta birakiyorum. Dedim bu ne simdiyaa biraz calistirayim kontrol edeyim nereden geliyor neyse bastim marsa orta sehpadayken baktim yine ust silindir contasindan bu sefer blogun sol tarafindan cok inceden siziyor, sonra biraz oyle tur attim isininca sanki daha azaldi gibi ama hemen ustayi aradim dedim boyle boyle falan o da sasirdi olmamasi lazim herhangi bir yamukluk gormedik dedi, neyse yarin gelebiliyosan gel birak o artik bizim isimiz cozeriz merak etme falan dedi, simdi yarin gidip birakmayi dusunuyorum ama muhtemelen mayisin 17sine kadar orada kalacak siz ne onerirsiniz, bundan sonra ne gibi bir islem yapilmasi gerekiyor.

Evet arkadaslar son durum bu sekilde,
    Pazartesi motoru servisten aldim 140 km eve kadar geldim, serviste silindir ust contasi degisti o yapilirken antifriz,yag,yag filtresi, hava filtresi falan hepsi degissin dedim neyse geldim eve durunca sagdan baktim motorun onceden kacirdigi yerden hicbisey yok iyi dedim heralde tamamdir. Yagmur, is falan derken bugun anca bos zamanim oldu bi turlayayim dedim neyse motoru acik alana kadar elle cikardim en son koydugumda da yan ayaklikta duruyordu sonra bir de ne goreyim bu sefer blogun sol tarafinda yesil yesil antifiriz damlasi falan var fotosunu soyle alta birakiyorum. Dedim bu ne simdiyaa biraz calistirayim kontrol edeyim nereden geliyor neyse bastim marsa orta sehpadayken baktim yine ust silindir contasindan bu sefer blogun sol tarafindan cok inceden siziyor, sonra biraz oyle tur attim isininca sanki daha azaldi gibi ama hemen ustayi aradim dedim boyle boyle falan o da sasirdi olmamasi lazim herhangi bir yamukluk gormedik dedi, neyse yarin gelebiliyosan gel birak o artik bizim isimiz cozeriz merak etme falan dedi, simdi yarin gidip birakmayi dusunuyorum ama muhtemelen mayisin 17sine kadar orada kalacak siz ne onerirsiniz, bundan sonra ne gibi bir islem yapilmasi gerekiyor.
    https://resimyukle.link/img/3haug.jpg
    https://resimyukle.link/img/3hC0w.jpg
    Emin değilim ama bu hiç antifriz lekesine benzemiyor sanki yeşil kalemle çizilmiş gibi duruyor ilk fotoğrafa baktığım zaman lekeli yerler antifriz akıntısından bağımsız oluşmuş gibi duruyor tabi ustanın görmesinde fayda var. Ama kalem olsa oraya neden işaret atılsın garipsedim daha doğrusu inşallah işiniz tez vakitte çözülür.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    O yeşil renkli şey sıvı conta mıdır?

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O yeşil renkli şey sıvı conta mıdır?
    Hayir hocam yesil renkteki sivi antifriz daha dogrusu sogutma sivisi, pulsarlarda yesil renk koyuyorlar illaki gormussunuz yan haznesinden

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Usta zaten sorumluluğun kendinde olduğunu söylemiş. Bırak motoru zaten evlerdeyiz artık iş için özel izniniz yoksa.

Ama niyet edip aklına kötü şeyler getirmeden bir abdest tazelesen iyi olur

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta zaten sorumluluğun kendinde olduğunu söylemiş. Bırak motoru zaten evlerdeyiz artık iş için özel izniniz yoksa.

Ama niyet edip aklına kötü şeyler getirmeden bir abdest tazelesen iyi olur
    Hahah iste onu cok dogru dedin )) komple dereye atayim kendimi garanti olsun

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Herşeyi geçtim de,

Bu işi yapan usta neden fan açana kadar motosikleti test yapmadan teslim ediyor?

Sistemin havasini almadiğina eminim,devirdaim deki basinç silindirdeki su ceketlerinden taşarak sizma yapiyor.termostat bile arizali olabilir.

Silindir kapak civatalarini torkladigini varsayiyorum.

Motoru toplarken o gecen surede malzeme soğudu,usta montajini yapti,vatandaş motoru teslim aldi yol yapti malzeme isindi,

Ustayim diyen kisi motoru isitacak binecek tecrube edecek sonra lifte alip civatalari vs.kontrol edecek torklayacak.

Bunu bilmek icin makina muh.olmaya gerek yok.

Metal,alm alaşim,soguyunca farkli şekilde reaksiyona girer,isininca farkli..

Haliyle birbiriyle öpuşen parçalardan bahsediyoruz.

Bir işi de tam yapin be kardeşim..

Balkanlarin en ücra yerinde adam ducati topluyor..
    espresso, YasinC ve Stock Sever bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)