Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Radyatördeki antifrizi boşalttım fakat göstergede oynama olmadı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Loveless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar F250
    Bugün ns200 motorumun antifrizini tamamlayacaktım biraz eksikti. Yedek hazne kapağından tamamladım ama max ı geçtiğimi gördüm. Motorun aşağısındaki antifriz boşaltma civatasını gevşettim ve bir miktar antifriz aktı ama göstergede oynama olmadı. Daha fazla akmqsı için bekledim ve baya akmasına rağmen hala göstergede oynama yoktu. Motoru çalıştırdım yine de oynama olmadı. Bu işlemler süresince radyatör kapağını asla açmadım. Daha sonra yedek haznenin de boşaltma borusunun olduğunu farkettim ve ordan biraz boşaltarak min ve max arasına getirdim. Benim anlamadığım ilk başta su pompası içinden boşalttığım antifriz nereye gitti. Şuan motorumun radyatöründe antifriz kalmadı mı ? Eğer kalmadıysa da radyatör kendini yedek hazneden tamamlayabilir mi ?

Kitapçık radyatör kapağından eklemeyin diyor. Benim boşalttığım sanırım motorun içindeki suydu. Kendi kendine hazneden tamamlar mı radyatör ve motor yoksa bir işlem yapmalı mıyım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-09 SP
    Motorun içindeki suyu boşaltmışsın. Radyatör kapağını açıp ağzına kadar antifriz doldurman lazım. Yedek su deposundaki fazla suyu da bir şırınganın ucuna şeffaf hortum takarak çekebilirsin.

Motosikleti
    Pulsar F250
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun içindeki suyu boşaltmışsın. Radyatör kapağını açıp ağzına kadar antifriz doldurman lazım. Yedek su deposundaki fazla suyu da bir şırınganın ucuna şeffaf hortum takarak çekebilirsin.
    Şuan yedek su deposunda fazladan kalmadı zaten boşalttım ben fazla olanını. Radyatör kendini otomatik olarak yedek depodan doldurmuyor mu ? Radyatörü ağzına kadar doldururken saf su ile karıştırmalıyım antifirizi
    Değil mi ? Petrol ofisi marka yeşil antifriz kullanıyorum ama konstantre yazmıyor üstünde.

Bu arada hala motorun içinden antifriz çıkıyor vidayı açarsam tamamen boşaltmamışım

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Motorun üzerinde hava alma rekoru vardır , orayı gevşettiginizde yedek haznedeki su motora gider , motor ısınıp termostad açtığında da gider ama sıcakken herhangi bir müdahalede bulunmak tehlikelidir..radyatör kapağından ekleme yaptığınızda sistemde hava kalabilir onun için tavsiye edilmez..yukarıdaki hazneden eklediğiniz su yerçekimi ile motora doğru inerken rekordanda sistemdeki hava atılmış olur.

Motosikleti
    Pulsar F250
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun üzerinde hava alma rekoru vardır , orayı gevşettiginizde yedek haznedeki su motora gider , motor ısınıp termostad açtığında da gider ama sıcakken herhangi bir müdahalede bulunmak tehlikelidir..radyatör kapağından ekleme yaptığınızda sistemde hava kalabilir onun için tavsiye edilmez..yukarıdaki hazneden eklediğiniz su yerçekimi ile motora doğru inerken rekordanda sistemdeki hava atılmış olur.
    Motor şuan soğuk. Yarın çalıştırıp ısınmasını bekleyerek termostatın suyu çekmesini sağlayabilir miyim. Hava alma rekoru dediğiniz şeyi hiç bilmiyorum çünkü. Ve şuan motoru çalıştırırsam içinde su olmadan ya da az su olarak mı çalışacak ?

Radyatörden doldurmam için depoya kadar sökmem gerekiyor o da çok zahmetli iş.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Loveless adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor şuan soğuk. Yarın çalıştırıp ısınmasını bekleyerek termostatın suyu çekmesini sağlayabilir miyim. Hava alma rekoru dediğiniz şeyi hiç bilmiyorum çünkü. Ve şuan motoru çalıştırırsam içinde su olmadan ya da az su olarak mı çalışacak ?

Radyatörden doldurmam için depoya kadar sökmem gerekiyor o da çok zahmetli iş.
    Yok havasını o rekordan çıkartman gerekir , blokta su eksikse hiç çalıştırma , rekora erişim zor değildir , şekli fren kaliperinin üzerindeki hava alma rekoruna benzer.

Motosikleti
    Pulsar F250
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok havasını o rekordan çıkartman gerekir , blokta su eksikse hiç çalıştırma , rekora erişim zor değildir , şekli fren kaliperinin üzerindeki hava alma rekoruna benzer.
    Evet blokta su tamamen yok değil ama evet eksik. Yarın o rekoru bulmaya çalışacağım. Bulamazsam tek çarem depoyu söküp radyatörden antifriz ve saf su karışımı doldurmak. Radyatöre doldurunca anladığım kadarıyla direk bloğa gidiyor. Keşke acele etmeyip yedek depo boşaltmayı bulsaydım makinanın içindeki antifriz de boş yere gitmezdi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    https://m.youtube.com/watch?v=FjUmApsCXTA

Videoda anlatıldığı şekilde de yapabilirsin.
    Çok zor değil ama yerinde olsam önce suyu tamamen boşaltıp sisteme yeni su verirdim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)