Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

₺1000 Kask tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-09 SP
    Artçı için alacağım ama çoğunlukla ben kullanacağım. (kafa şeklimiz ve bedenimiz aynı.)
    NXR Kaskım var ama uzun mesafe gezilerinde kullanıyorum. Kısa mesafe bakkala vs gittiğim zaman çalınır diye motorun üstünde bırakamıyorum. Elimde gezdirmem gerekiyor. Motorun aynasına bıraktığım zaman sırtımı dönüp gidebileceğim, aklımın kaskta kalmayacağı, en azından çalınsa da zararımın az olacağı bir kask bakıyorum. Bu çalınma mevzusunu biraz fazla vurguladım, neden mi çünkü bu corona olayları olmadan, yaklaşık 2 sene önce 1 haftalık Arai kaskımı çaldırdım. Büyük bir AVM otoparkına motorla girip aynasına asıp bıraktım. Daha önce sürekli yaptığım birşey olduğu için çalınma ihtimali aklımın ucundan geçmedi. Arai fiyatları malum. baya canımı yakmıştı o çalınma mevzusu. Şehir içi kısa mesafe her yere 200 liralık LS2 kaskla gidiyorum. Bu kaskta bildiğimiz yoğurt kovası tabir edilen plastikten. En son konulardaki 1000RR ile kaza yapan arkadaşın ikiye bölünen Shoei kaskını gördükten sonra kendi kendime napıyorum ben dedim. En azından fiber bir kask almak istiyorum. Bu paraya da fiber olarak sadece LS2 FF323 varmış sanırım. Bütçeyi bir miktar daha esnetebilirim. Birde sormak istediğim bir konu var. Bu polikarbonat kasklar ne kadar güvenilir? Çoğu yerde leğen plastiğinden farkı olmadığını, alınmaması gerektiği yazılmış.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bn125
    Mt revenge 2

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Hocam aynaya asıp giderseniz yoğurt kovasını da çalarlar. Kask kilidi alın sağlam bir tane, ya da ince bisiklet kilitlerinden alın çelik halatlı. Avm'de belki yine keser çalarlar ama bakkala falan girince alıp gitme şansları kalmaz.

Ben geçen gün motovento başlığına yazdım, okuyabilirsiniz. hjc cs15 aldım 2020 üretim 650 liraya, normalde 1200 1300 liralık bir piyasası var. Sesi çok alması dışında bir problemi yok, şehir içinde fazla rahatsız etmez gibi. Onun dışında çok seçenek yok zaten ya LS2 ya da Mt helmets.

Scorpion exo390 tam o fiyatta. Yaklasik 2 bin kmdir kullaniyorum. Memnunum, tavsiye ederim.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Airoh Valor
    Bell Qalifier
    Mt Revenge 2

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    polikarbon kabuk ve dring cene baglantisi olan bell qualifier bulunabilir belki o rakama.

Kask kilidi almak daha mantıklı olur gibi ama o fiyata kask alacak olsam bell qualifier bakardım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)