Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Fc moto ek kargo ücreti

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi akşamlar, fc moto'dan eldiven ve kask siparişi vermek istiyorum ama delivery country i Türkiye seçtiğimde 'TR / from 19.90 € Delivery costs'
    yazısı çıkıyor. Ödemeye gittiğim zaman da 24 euro DHL WORLD (OUTSIDE EUROPE) seçeneğiyle fiyat çıkarıyor. Kargo için 2 kere ayrı mı ücret ödüyoruz nasıl oluyor anlayamadım?

DHL world default seçim oluyor. DHL aldıktan sonra 7-10 gün içerisinde teslim edilir diyor.
    Bir de DHL express zone 6 var, 2-3 güne gelir diyor fakat bu seçenek bizim ülkemizde geçerli mi bilmiyorum.

ekleme* 19.90 olan ücreti direkt fiyata yansıtıyor (her ürüne ayrı) yani onun vergisiyle de mükellef oluyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    from 19.90 dedigi 19 eurodan baslayan kargo ucretleri diyor.urunun boyuna kilosuna gore sanırım ucret degisior...
    en son alısverisi tamamlarkenki çıkan kargo ucretine bakcıaksın kaç hesaplandıysa onu odersin...
    bdrhngvnc bunu beğendi.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her ürünün vergisi ayrı ödeniyor zaten. Ben sorunu tam anlayamadım ama en son ödeme ekranında çıkan toplam kargo bedeli doğru olanı. Çünkü her ürünün boyutu ve ağırlığı farklı oluyor. DHL ücreti de bu yüzden ödeme alanında değişiyor. Fakat birkaç farklı ürün alımında kargoları ayrı mı ödüyorsunuz bilmiyorum ben hep tek ürün aldım fakirlikten
    bdrhngvnc bunu beğendi.

Evvet bir sazanlık söz konusuymuş. Üyelikle girdiğimde farklı arkadaşa attığım linkte farklı gözüküyor diye böyle zannettim... Birisi euro birisi sterlinmiş, yani sadece 24 euro DHL öpüyor

Sağlam fiyat farkı çıkıyordu çünkü korktum bir an Teşekkür ediyorum.
    Remzidemir41 bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    DHL Express seçeneğiyle ilgili, evet 2-3 günde gelmesi zor. En iyi ihtimal 6-7 günde elinize gelir diye düşünüyorum. Biraz pahalı olsa da Express seçeneğini seçmenizi tavsiye ederim. Tabi siparişe ne kadar para verdiğinize bağlı. Sipariş ücreti kadar kargo ücreti ödemek de hoş olmuyor.

Neden Express alın diyorum, çünkü Express'i DHL'in kendisi getiriyor. Ucuz seçenek PTT ile geliyor. PTT'ye kaldığı zaman gerek gümrükte gerek teslimatta sıkıntı olabiliyor. Olduğunda da probleminizi çözmek zor. Örneğin gümrük kafasına göre bir değer belirledi, vergi yüksek çıktı veya aslında gümrükten geçecek bir ürünü yanlış anlama sebebiyle geçirmedi. Bu gibi durumlarda muhatap bulmak DHL ile daha kolay. DHL gümrükten geçmeden önce sizden fatura filan istiyor, gümrükte buna göre beyan yapılıyor. Adreste isimde bir sorun varsa düzeltiyor. Gümrük ödemesini internetten yapabiliyorsunuz. Hız olarak çok önemli değil bence ama aldığımız ürünlerin ne kadar pahalı olduğunu düşününce 20-30 euro daha fazla verip işinizi garantiye almak daha mantıklı olabilir.
    bdrhngvnc bunu beğendi.

Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DHL Express seçeneğiyle ilgili, evet 2-3 günde gelmesi zor. En iyi ihtimal 6-7 günde elinize gelir diye düşünüyorum. Biraz pahalı olsa da Express seçeneğini seçmenizi tavsiye ederim. Tabi siparişe ne kadar para verdiğinize bağlı. Sipariş ücreti kadar kargo ücreti ödemek de hoş olmuyor.

Neden Express alın diyorum, çünkü Express'i DHL'in kendisi getiriyor. Ucuz seçenek PTT ile geliyor. PTT'ye kaldığı zaman gerek gümrükte gerek teslimatta sıkıntı olabiliyor. Olduğunda da probleminizi çözmek zor. Örneğin gümrük kafasına göre bir değer belirledi, vergi yüksek çıktı veya aslında gümrükten geçecek bir ürünü yanlış anlama sebebiyle geçirmedi. Bu gibi durumlarda muhatap bulmak DHL ile daha kolay. DHL gümrükten geçmeden önce sizden fatura filan istiyor, gümrükte buna göre beyan yapılıyor. Adreste isimde bir sorun varsa düzeltiyor. Gümrük ödemesini internetten yapabiliyorsunuz. Hız olarak çok önemli değil bence ama aldığımız ürünlerin ne kadar pahalı olduğunu düşününce 20-30 euro daha fazla verip işinizi garantiye almak daha mantıklı olabilir.
    Ordino ücreti gibi şeylerle muhattap olmuyor muyuz? Sanki ülkeye girince ptt ye geçmesi daha iyi gibi düşünmüştüm. 20 günü geçmediği sürece sıkıntı yok zaten.

DHL express seç bence 10.euro daha fazla verip. 27.03 te ceket siparişi verdim ve halen ses soluk yok. Keşke daha önce okusaydim express olanı seçerdim. Tabi hesap kitap yapmak lazım. Ama emin ol PTT ve PTT nin gümrük işiyle uğraşmak çok zor. Mayıs'ta gelir heralde benim ürün anca. Send item abroad EDI-received de kaldı 😉
    bdrhngvnc bunu beğendi.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fc moto değilde alibaba üzerinden bi tulum üreticisi ile iletisime gectim. Satici pakistanli bir satici 1 yillk bir gold üyeliği gözüküyor. Bunlara güvenerek iletişime geçtim. Replika dainese alpinestar ürünleri yapıyorlar gordum baya ucuzdu sadece bir kac yerde replika oldugunu anliyorsun onun disinda GORUNUS olarak birebir neredeyse neyse ben okeylestim videolar resimler havada ucustu ürünün fiyati 140$ kargo haric kargo fiysti ise dhl ile göndereceğini soyledi kargo 130$ Orda bi durdum düşüneceğim diyip erteledim bu dhl de lakistandan tr ye boyle bir kargo ücreti cikar mi yav

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    çıkar,air kargo ile geliyorsa çıkar birde sigorta yapıyolar ona.bir de kargo ağı çoksa ucuz oluyor kargo ağı azsa pahalı.mesela pakistandan buraya kargo tasımacılıgı zorsa pahalıya gelir.

Motosikleti
    Alıntı bdrhngvnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ordino ücreti gibi şeylerle muhattap olmuyor muyuz? Sanki ülkeye girince ptt ye geçmesi daha iyi gibi düşünmüştüm. 20 günü geçmediği sürece sıkıntı yok zaten.
    Gümrükten hızlı bir şekilde çıkarırsanız fazladan bir ödeme yapmazsınız. Eğer bir sorun çıkar da paket depoda beklerse o zaman sıkıntı. Onun için kargo firması ile hızlı bir şekilde iletişime gecmeniz önemli. Ben genelde DHLin beni aramasını beklemeyip, paketimin TRye girdiğini gördüğüm gibi arıyorum. Yanlış hatırlamıyorsam telefonda "kategori 3" işlemlerini seçiyorsun. Genelde vekaletname, fatura ve belki ürünle ilgili bilgi veren sayfayı istiyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:58 ----------

Alıntı bdrhngvnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı Alper600RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fc moto değilde alibaba üzerinden bi tulum üreticisi ile iletisime gectim. Satici pakistanli bir satici 1 yillk bir gold üyeliği gözüküyor. Bunlara güvenerek iletişime geçtim. Replika dainese alpinestar ürünleri yapıyorlar gordum baya ucuzdu sadece bir kac yerde replika oldugunu anliyorsun onun disinda GORUNUS olarak birebir neredeyse neyse ben okeylestim videolar resimler havada ucustu ürünün fiyati 140$ kargo haric kargo fiysti ise dhl ile göndereceğini soyledi kargo 130$ Orda bi durdum düşüneceğim diyip erteledim bu dhl de lakistandan tr ye boyle bir kargo ücreti cikar mi yav
    Replika bir ürüne o kadar para vermek mantıklı mı?

DHL yine 20-30 euro mertebelerinde çıkar diye tahmin ediyorum.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gümrükten hızlı bir şekilde çıkarırsanız fazladan bir ödeme yapmazsınız. Eğer bir sorun çıkar da paket depoda beklerse o zaman sıkıntı. Onun için kargo firması ile hızlı bir şekilde iletişime gecmeniz önemli. Ben genelde DHLin beni aramasını beklemeyip, paketimin TRye girdiğini gördüğüm gibi arıyorum. Yanlış hatırlamıyorsam telefonda "kategori 3" işlemlerini seçiyorsun. Genelde vekaletname, fatura ve belki ürünle ilgili bilgi veren sayfayı istiyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:58 ----------

Replika bir ürüne o kadar para vermek mantıklı mı?

DHL yine 20-30 euro mertebelerinde çıkar diye tahmin ediyorum.
    2 kalite var ürünlerinde biri kanguru derisi digeri standart sigir derisi 1,3 kalınlığında omuz dirsek butun korumaları videolardan gördügum kadari ile cok iyi. Custom tulum yaptirabiliyosunuz bunu tr deki temsilcisi instagramda ms_mgem diye biri. Alicilar ile konuştuğumda tek sorunun urunun eline ulasmasi 6 ay filan sürmuş onun disinda kaliteliymis bedeninizi biliyorsaniz sorun olmuyormus. 6 bin tl ye bot sigir derisi tulum ve eldiven almislar boyle zamaninda suan nedir bilmiorm.

Ben TR fiyatı 20.000 TL olan ürünleri aşağı yukarı 13.000 TL ye FC motodan aldım. Size tavsiyem zone 6 olan kargoyu seçmeniz. Ürün başına değil toplam kargo için 1 bedel ödersiniz. 2 3 gün mümkün değil diyen arkadaşlar var benim bir kargom 1.5 günde geldi diğeri 3 günde. Kesinlikle değer. dhl aşırı hızlı ve her aşamada sms mail bildirimi yapılıyor. Ürün gümrüğe girdiği an size mail geliyor. Anında öderseniz verginizi o gün gümrükten çekilir. Kredi kartı ile ödediğiniz için başka tutar talep etmezler. Ürünlere kibar davranırlar. Ptti tahmin etmek pek zor değil
    bdrhngvnc bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı obk047 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben TR fiyatı 20.000 TL olan ürünleri aşağı yukarı 13.000 TL ye FC motodan aldım. Size tavsiyem zone 6 olan kargoyu seçmeniz. Ürün başına değil toplam kargo için 1 bedel ödersiniz. 2 3 gün mümkün değil diyen arkadaşlar var benim bir kargom 1.5 günde geldi diğeri 3 günde. Kesinlikle değer. dhl aşırı hızlı ve her aşamada sms mail bildirimi yapılıyor. Ürün gümrüğe girdiği an size mail geliyor. Anında öderseniz verginizi o gün gümrükten çekilir. Kredi kartı ile ödediğiniz için başka tutar talep etmezler. Ürünlere kibar davranırlar. Ptti tahmin etmek pek zor değil
    1,5 günde gümrükten geçip elinize mi geldi? Vay canına diyorum. Benim rekorum Amerikadan 6 günde gelen bir sipariş idi. Ama express miydi onu hatırlamıyorum.

Bu arada bu şekilde alışverişlerde 1500 Euro limit var, böyle yüksek rakam görünce onu da hatırlatayım dedim

13.000 TL 1300 euro falan yapıyor. Malum kur yüksek ben 2 parçada yaptım sorun yaşamadım. Tek seferde 1.500 sanırım haklısınız

Bilgilendirme içi teşekkür ederim. İstediğim ceket stoklarda olmamasına rağmen sırt korumalığını da sipariş edeceğim, buradaki fiyatlarla karşılaştırılmaz bile gerçekten Siparişi verdiğimde buraya yazarım bakalım zone 6 zıkkımı ne kadar günde getirecek

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    1,5 günde gümrükten geçip elinize mi geldi? Vay canına diyorum. Benim rekorum Amerikadan 6 günde gelen bir sipariş idi. Ama express miydi onu hatırlamıyorum.

Bu arada bu şekilde alışverişlerde 1500 Euro limit var, böyle yüksek rakam görünce onu da hatırlatayım dedim
    Pazartesi vermiş olduğum sipariş Salı sabahı saat 10 gibi atılan gümrük ödeme bildirimi ile ve akabinde hemen kredi kartım ile ödemem sonucu salı günü 3-4 arası elime ulaştı. DHL Express i kullanan bir daha PTT ile gelen şekilde sipariş vermez. Tabi bu hızlı kargoya verilişi üründen ürüne değişir.
    bdrhngvnc bunu beğendi.

Aynı şekilde ben de dainese racing 3 deri mont burada baktım her yerde en ucuz 5.100 tl idi 5.500 e satan bile vardı. 2700 + vergi ile almış oldum. Ama şuna dikkat ettim sırt ve göğüs korumaları türkiyeyle aynı fiyata geliyor onları buradan aldım hem taksitte yapabildim. Fiyatları karşılaştırın korumalarda pek avantaj yok gibi geldi bana

Aynı şekilde ben de dainese racing 3 deri mont burada baktım her yerde en ucuz 5.100 tl idi 5.500 e satan bile vardı. 2700 + vergi ile almış oldum. Ama şuna dikkat ettim sırt ve göğüs korumaları türkiyeyle aynı fiyata geliyor onları buradan aldım hem taksitte yapabildim. Fiyatları karşılaştırın korumalarda pek avantaj yok gibi geldi bana
    Kaç günde geldi siparişiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:45 ----------

Alıntı XGAMER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazartesi vermiş olduğum sipariş Salı sabahı saat 10 gibi atılan gümrük ödeme bildirimi ile ve akabinde hemen kredi kartım ile ödemem sonucu salı günü 3-4 arası elime ulaştı. DHL Express i kullanan bir daha PTT ile gelen şekilde sipariş vermez. Tabi bu hızlı kargoya verilişi üründen ürüne değişir.
    DHL express i keşke daha önceden bilseydim. 17 gün oldu tık yok. PTT henüz bizde değil diyor. DHL Parcell ise FC moto ile görüşün diyor. Ah ah 10 Euro fazla verseydim keşke 😅

DHL express kargoya yansıyan ek fiyatı bile dahil edince 200 küsür lira uyguna geliyor dainese manis sırtlık. Birkaç tane böyle ürün alsam aradaki fiyat farkıyla yazlık pantolon alırım Zaman zaman fiyatlar değişiyordur tabii. Newsletter a üye olunca da %10 indirim kodu veriyor şu an.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Benim rekorum Amerikadan 6 günde gelen bir sipariş idi. Ama express miydi onu hatırlamıyorum.
    UPS Global Express: Kapıdan kapıya üç gün. Tamir edilmiş telefon olan küçük bir paket. $99.

Bir kere de USPS (buranın PTT'si) ile yolladım, benzer bir paket. $9 civarıydı. İadei taahhütlü (tracking number'li) isteyince extra $8 aldılar. Neden olduğunu sonra anladım. Posta kısa sürede Türkiye'ye ulaştı, sonra arazi. İade-i taahhütlü olduğu için sigortası var. Tam sigortaya başvuracaktım ki, paket ulaştı. 1.5 ay sonra.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler