Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sıfır Drift 125 mi 2.el YBR yada CBF mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Gönlüm her zaman japondan yana ancak ikinci el düzgün (görünen) ybr ve cbf' ler 35-40 bine dayandığı için bu ikileme düştüm. Malzeme kalitesi olarak Mondial'in düşük kalacağının farkındayım ama ybr ve cbflerin km si yüksek , pakette kullanılmış olma ihtimalleri de bulunuyor. Drift alsam aldığıma pişman eder mi? Ya da aynı fiyata önerebileceğiniz nispeten sorunsuz başka motorlar var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Ben şu anda 100'lük Mondial Cub kullanıyorum. Bir önceki motorum YBR idi. YAMAHA ile Mondial kıyaslanmaz bile. Her ne kadar 40000 de bile olsa bir YAMAHA bir YAMAHA'dır.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Seçimimizi yaparken piyasadaki yüksek km çoğu Ybr ve Cbf 150'in artık "Japon" olmadığını, birçoğunun Çin malı yan sanayi parçalarla toparlandığını aklımızdan çıkarmayalım.
    espresso ve Dxsec bunu beğendiler.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Drift 125 yerine Innova - Wing-Go - Crypton gibi CUP modellere, beğenmiyorsanız CB125ACE - CB125E gibi sorunsuz ve sağlam ama nispeten CBF150 ve YBR125' den daha ucuza satılan modellere de göz atabilirsiniz.

Emin olun ki çok daha doğru bir seçim olacaktır. İlk etapta bakımına para harcarsınız ama hiç şüpheniz olmasın ki diğer seçenekten daha iyi sonuçlar çıkar, üzülmez, zarar etmezsiniz.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    2006 model Ybr'm var.

Hiç-bir sıfır km 125 150 cc çin malına değişmem.

Orijinal debriyaj-gaz teli bile üzerinde daha. Balatayı saymıyorum bile.
    Temiz bulursanız kaçırmayın.

Kafama takılan asıl mevzu ybr olsun cbf olsun cb125ace olsun bu tarz motorların pek çoğunun pakette kullanılmış olması... Şimdi diceksiniz, düzgün bakıldıysa kuryelik yapılması sıkıntı değil diceksiniz, haklısınız ancak birçok kurye arkadaşın nasıl motosiklet kullandığı belli ; kask bile takmayıp canını riske atan bir insanın malına düzgün bakacağını düşünmüyorum. ( işini düzgün yapan arkadaşlar istisna tabi )

Bu sebepten ötürü kafam karıştı. Acaba bir motosikletin pakette kullanılıp kullanılmadığını nasıl anlarım? Aldığım motoru 3-4 sene kullanmak zorunda kalacağım için fazla pinpirikleniyorum o yüzden bu motosikletlerde top case gördüğüm an işkilleniyorum. Bir çoğunda da top case takılı olduğundan seçim kısmında zorlanıyorum. Top case dışında motosiklette neyi görürsem uzak durmalıyım?
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı TNtflich adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafama takılan asıl mevzu ybr olsun cbf olsun cb125ace olsun bu tarz motorların pek çoğunun pakette kullanılmış olması... Şimdi diceksiniz, düzgün bakıldıysa kuryelik yapılması sıkıntı değil diceksiniz, haklısınız ancak birçok kurye arkadaşın nasıl motosiklet kullandığı belli ; kask bile takmayıp canını riske atan bir insanın malına düzgün bakacağını düşünmüyorum. ( işini düzgün yapan arkadaşlar istisna tabi )

Bu sebepten ötürü kafam karıştı. Acaba bir motosikletin pakette kullanılıp kullanılmadığını nasıl anlarım? Aldığım motoru 3-4 sene kullanmak zorunda kalacağım için fazla pinpirikleniyorum o yüzden bu motosikletlerde top case gördüğüm an işkilleniyorum. Bir çoğunda da top case takılı olduğundan seçim kısmında zorlanıyorum. Top case dışında motosiklette neyi görürsem uzak durmalıyım?
    Şu resimdeki gibi saçma bir elcik rüzgar koruma, motorla uyumsuz uzun tur camı ve motorun her yerinden çıkan koruma demirleri size bir fikir verecektir. Aynı zamanda yazın bile kullandıkları Anlaş Winter grip kış lastikleri de ayırt edici bir özelliktir.

espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)