Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Shoei Gt Air 2 | Bu kasklar arasında ne fark var? Öneri

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,

Model olarak shoei gt air 2 de karar kıldım. daha önce açtığım konularda fc motodan alışveriş yaptığımı ve memnun kaldığımı söylemiştim. Olumlu tecrübem sonrası kaskı da buradan almaya karar verdim. Model gt air 2 ancak bazı düz siyah olan modeli ile attığım model arasında 1000 küsür tl fiyat farkı var.

Düz siyah olan 4021 TL
    https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...-2-Helmet-0007

Siyah beyaz olan 5051 TL

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...em-Helmet-0001

Bu kasklar arasında herhangi bir teknik farklılık malzeme farklılığı var mıdır? Yoksa tamamen desene şekile mi bu fiyat farkı var?

Ayrıca siparişime ek olarak

bot olarak Dainese dyno pro d1 siyah renk

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...on=ViewProduct

Mont olarak Dainese Racing 3 kırmızı siyah

Eldiven olarak Dainese Carbon 3 kırmızı siyah

Sırt Çantası da Dainese D-MACH kırmızı

Monta ek olarak dainese sırt ve göğüs koruması alarak içerisine koydum. Genel olarak kaliteli ekipmanlar seçmiş miyim? Tecrübesiz bir kardeşiniz olarak ilk ekipmanlarım ve motorum olacak. Hem renk uyumu hemde güvenlik açısından yorumlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    model şekil şemal renk falan baya fiyat farkı oynatabiliyor kasklarda hocam

Güvenlik anlamında hiç bir farkları yoktur yani değil mi? Düz siyah alsam bir şey farketmez

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    üretim tarihlerini kıyasla hocam gerisi önemli değil aynen devam .D

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    üzerindeki şekilli boyası ayrı maliyet diye fiyat farkı oluyor başka farkı yoktur.
    Ben de çok önceden Nolan N87 kaskımı alırken kırmızı olanı düz beyaz olandan 100 lira daha pahalıydı. Kırmızı olsun on kuruş fazla olsun deyip kırmızı modeline 100 lira fazla vermiştim.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı obk047 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güvenlik anlamında hiç bir farkları yoktur yani değil mi? Düz siyah alsam bir şey farketmez
    Beyaz kask gorunebilirligi ciddi anlamda arttırdığı için daha güvenlidir. Beyaz tavsiye ederim. Özellikle acemiyseniz.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ben de acemiyim, hele İstanbul trafiğinde bir motosikletli olarak. Bende de mat siyah gtair2 var. Sadece şunu söyleyeyim mat alacaksan, bakımı zor. Çok parmak izi kalıyor. En ufak tozu, yağı belli ediyor. Dokunmam deme dokunuyorsun illa.

Aradaki fark sadece boya parası, gtair2'nin çok güzel tasarımı yok zaten. Düz renkleri daha iyi duruyor, Bir siyah beyaz yarış çizgili olan bir tane vardı, o sade, şık duruyordu. Bir de Lucky charms yaratıcı bir tasarım olmuş, ekipmanımım rengine uyum sağlasa belki onu alırdım.

Dendiği gibi ben bir hatayla full siyah ekipman dizdim, motosiklet de siyah. Geceleri sarı fosforlu, reflektörlü iş yeleği giyiyorum üstüme aydınlatması iyi olmayan bir yolda gideceksem.

Ekipmanların da çok güzel olmuş bu arada, hayırlı olsun. Sadece o çantaya verdiğin parayı israf olarak gördüm, herhangi bir özelliği yok çünkü. AliExpress'te beşte biri fiyatına çok daha şık gözüken çantalar var, su falan da geçirmiyorlar. Aynı zamanda motosiklete bağlama ekipmanları da var sırtına yük olmuyor artçı yokken.
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Bu arada bu Gt Air 2 ye ileride intercom takmak isterseniz, kendi entegre interkomu (sena marka) hariç intercom takmakta biraz zorlanabilirsiniz. Sol taraftaki plastik işleri biraz zorlaştırıyor. Aslinda kaska entegre interkom guvenlik acısından güzel ama işte tek bir seçeneğe kalıyorsunuz. Onu da hatırlatayım dedim.
    pea bunu beğendi.

2. Attığım siyah beya parlak kaskı sipariş verdim. Beklemedeyim bakalım ne kadar hızlı gelecek fc motodan.

Çanta konusunda haklısınız sanırım, sırf dainese yazısına ve kırmızının güzelliğine kandım sanırım. Eşim de aynı sizin gibi ‘ bu çantaya bu kadar para mı vereceksin?’ Dedi. Korumalı çanta olduğunu söyledim de anca iyi bari dedi yani tipini çok beğendim ve kombinle çok iyi duracağını düşündüm. Ekipmanları TR den alsaydım toplam 20.000TL gibi bir para tutacaktı. Ben fc motodan alarak sadece kask + mont parasına hepsini almış oldum. 14.500 TL gibi bir şey tuttu. TR deki fiyatlardan ucuza aldığım için çantada öyle bir şımarıklık yapmış bulundum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:23 ----------

Bu interkomun olayı nedir aga? Telefon mu konusabiliyoruz onunla. Onun yerine bir airpods tarzı kablosuz kulaklık alsam kulaklık içinde takılmaz mı iş görmez mi?

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı obk047 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. Attığım siyah beya parlak kaskı sipariş verdim. Beklemedeyim bakalım ne kadar hızlı gelecek fc motodan.

Çanta konusunda haklısınız sanırım, sırf dainese yazısına ve kırmızının güzelliğine kandım sanırım. Eşim de aynı sizin gibi ‘ bu çantaya bu kadar para mı vereceksin?’ Dedi. Korumalı çanta olduğunu söyledim de anca iyi bari dedi yani tipini çok beğendim ve kombinle çok iyi duracağını düşündüm. Ekipmanları TR den alsaydım toplam 20.000TL gibi bir para tutacaktı. Ben fc motodan alarak sadece kask + mont parasına hepsini almış oldum. 14.500 TL gibi bir şey tuttu. TR deki fiyatlardan ucuza aldığım için çantada öyle bir şımarıklık yapmış bulundum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:23 ----------

Bu interkomun olayı nedir aga? Telefon mu konusabiliyoruz onunla. Onun yerine bir airpods tarzı kablosuz kulaklık alsam kulaklık içinde takılmaz mı iş görmez mi?
    Kafana tam anlamıyla uyan bir kaskta airpods kesinlikle rahatsız eder. Benim kaskım bana çeyrek beden kadar dar diyebilirim, kulaklarım acıyor birkaç saat sürüş sonrası, daha 5 10 kere anca taktım açar diye düşünüyorum. Ama asla bt kulaklık takacak kadar rahat olmayacak, olsa kafamda sallanır zaten.

İnterkomla telefonla konuşabilirsin, çağrı alıp, gönderebilirsin. Hey siri özelliği falan kullanılıyor yine. elleri gidondan çekmeden arama alabilirsin, şarkı dinleyebilirsin, dakika paketinden yemeden 5 10 kişi grup halinde telsiz mantığıyla konuşma yaparak motosiklet sürebilirsin. Ben aliexpress'den 100 200 liraya sadece gelen aramaları cevaplayabilmek için uyduruk bir şey alacağım. Zaten yolda müzik dinlemem çok iyi olmaz, Allah korusun playlistlerim çok iyi. Sıkıntı çıkabilir. Ama uzun yolda dinlemek istersem bunlardan da çalıyor sonuçta.

Eğer kaskın görselliği bozulmasın, işlevsel olarak da tüm özelliklere sahip bir intercom alayım diyorsan sena'nın gtair2'ye özel ürettiğini alabilirsin. 2.5 civarlarına gelir yurt dışından. Ama birebir aynı özelliklerde İntercomlar var 600 700 liraya.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)