Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cruiser motorsiklet önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Dostlar abiler ablalar öncelikle benim anladığım cruiser makina dediğin kullanımı diğer türlere göre daha çetrefilli ve sakin bir sürüş isteyen bir tür sizden naçizane isteğim cruiser bir tavsiyesi piyasamızdaki birçok motoru araştırmış birisi olarak 150sentor üzerinde kanaat kıldım çünkü cebimi yormayacak bir alet ve de toprağa bayıra gelir diye düşündüm tabi birde yirmi bin km üzeri bir çin malına güvenilmemesi gerektiğini düşünüyorum benim aradığım bir öğrenci olarak gücümün yetebileği birşeyler az konfor az görünüş birde dengeli bir sürüşü olan bir alet her türlü bakımını yaptıktan sonra beni yolda koymasın yeter biliyorum zor bir mesele o yüzden sizlere danışıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    cruiser motorun öğrencisi olmaz. ybr, cbf, tvs apache al keyfine bak.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Helheim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar abiler ablalar öncelikle benim anladığım cruiser makina dediğin kullanımı diğer türlere göre daha çetrefilli ve sakin bir sürüş isteyen bir tür sizden naçizane isteğim cruiser bir tavsiyesi piyasamızdaki birçok motoru araştırmış birisi olarak 150sentor üzerinde kanaat kıldım çünkü cebimi yormayacak bir alet ve de toprağa bayıra gelir diye düşündüm tabi birde yirmi bin km üzeri bir çin malına güvenilmemesi gerektiğini düşünüyorum benim aradığım bir öğrenci olarak gücümün yetebileği birşeyler az konfor az görünüş birde dengeli bir sürüşü olan bir alet her türlü bakımını yaptıktan sonra beni yolda koymasın yeter biliyorum zor bir mesele o yüzden sizlere danışıyorum
    Bütçen ne kadar ona göre bir cruiser önerelim

lifegoeson13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp V600
    Evet karayel90'ın da dediği gibi bütçe önemli. Ama çin kadar uğraştırmasın japon kadar pahalı olmasın diyorsan ki ben de aynı fikirdeyim, benim ilk motorum olan Hyosung gv 250 almanı öneririm. 2 sene bakım harici tamirci görmedim. Benim 2016 modeldi. Eski modellerini uygun fiyata bulabilirsin muhtemelen.

Motosikleti
    1998 electra glide
    Hyosung gv 250 var fakat eğer aldığın motor bozulursa minimum 1 ay yatar tamir hanede parça yokluğundan o yüzden Hyosung gv 250 ALMA.

ikinci el eski model Yamaha,Honda lar var aslında Yamaha 535 Virago, Yamaha 250 Virago,Kawasaki EN 500, Bu 3 motor dışın hepsi çin malı olan motorlar. Mondial falan gibi hemen bozulan veya parçası artık olmayan sıkıntı çok çıkartan motorlar eğer saydığım motorların temizlerini denk getirirsen ve bakımlarını düzenli olarak yaparsan ömür boyu binersin.

NOT: saydığım motorlar A2 ehliyeti ile uygun, gereksiz fazla yakmayan motorlardır.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı CanAydın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung gv 250 var fakat eğer aldığın motor bozulursa minimum 1 ay yatar tamir hanede parça yokluğundan o yüzden Hyosung gv 250 ALMA.

ikinci el eski model Yamaha,Honda lar var aslında Yamaha 535 Virago, Yamaha 250 Virago,Kawasaki EN 500, Bu 3 motor dışın hepsi çin malı olan motorlar. Mondial falan gibi hemen bozulan veya parçası artık olmayan sıkıntı çok çıkartan motorlar eğer saydığım motorların temizlerini denk getirirsen ve bakımlarını düzenli olarak yaparsan ömür boyu binersin.

NOT: saydığım motorlar A2 ehliyeti ile uygun, gereksiz fazla yakmayan motorlardır.
    virago mu kaldı? en500 mü kaldı? 50 yıllık paslı dökülen motorlar artık. ekonomik ömrü maalesef bitmiş. her gün arıza çıkarırlar. uzun yola gelmezler. biz bunlara bakkal çapırı diyoruz. anca bakkala gidilir.

Türkiye'de az parası olan için shadow, orta parası olan için vn900'den aşağı cruiser alınmaz.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Mondial için hemen bozulan dersen bu işten anlamadığın ortaya çıkar bu işte bozulmayan motor yoktur daha az arıza çıkaran diye düzeltirsen belki anlarız. Bugüne kadar 3 kez mondial marka motosiklet satın aldım ve biliyorum ki Çin'den Longjia fabrikasından geliyor motorlar ve ben maşallah diyeyim hiç yolda bırakmadılar üzmediler tıkır tıkır çalıştılar parça / servis bulamama durumu da olmadı. Zaten ne olursa olsun hangi marka olursa olsun Allah kimseyi parça arama, bulma gibi olayların içine düşürmesin.

Arkadaş ısrarla bütçe belirtmemiş ama belli ki cruiser tarzını seviyor. Benden bir kaç tane bütçe dostu tavsiye gelsin;

1) Keeway Super Shadow
    2) Bajaj Avenger 150
    3) Kuba Superlight 200
    4) Regal Raptor DD250E-10
    5) Lifan LF250-B
    6) Rks Blackster 250i
    hussain bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial için hemen bozulan dersen bu işten anlamadığın ortaya çıkar bu işte bozulmayan motor yoktur daha az arıza çıkaran diye düzeltirsen belki anlarız. Bugüne kadar 3 kez mondial marka motosiklet satın aldım ve biliyorum ki Çin'den Longjia fabrikasından geliyor motorlar ve ben maşallah diyeyim hiç yolda bırakmadılar üzmediler tıkır tıkır çalıştılar parça / servis bulamama durumu da olmadı. Zaten ne olursa olsun hangi marka olursa olsun Allah kimseyi parça arama, bulma gibi olayların içine düşürmesin.

Arkadaş ısrarla bütçe belirtmemiş ama belli ki cruiser tarzını seviyor. Benden bir kaç tane bütçe dostu tavsiye gelsin;

1) Keeway Super Shadow
    2) Bajaj Avenger 150
    3) Kuba Superlight 200
    5) Lifan LF250-B
    6) Rks Blackster 250i
    @atalayalper Ben sizin yerinizde olsam ilk kendi motosikletimi önerirdim şaka bi yana bu piyasada sorun yaşamak istemiyorsan cruiser chopper segmentine pek girme ben de aylarca bekledim araştırma yaptım tam superlight 200 alıyordum ki kendi forumlarında yedek parça bulmanın neredeyse imkansız oldugunu anladıgımda vazgeçtim. çünkü sıfır olarak bu segmentte üretilen motor yok tek bildiğim regal raptor ve nevada 250. ille de chopper diyorsan superlight 200
    atalayalper bunu beğendi.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Nevada 250 önerecektim ama galiba bütçe o kadar yokmuş. O yüzden bu seçenekleri yazdım.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor

1) Keeway Super Shadow
    2) Bajaj Avenger 150
    3) Kuba Superlight 200
    5) Lifan LF250-B
    6) Rks Blackster 250i
    sadığınız modeller için birkaç kelam edeceğim.

1) Keeway Super Shadow -karenaj parçaları zor bulunuyor. motor xv250 kopyası. rulmanlar 50k üzeri km için biraz masraf etmek gerekli. qianjiang üretimi. kronik debriyaj mili kırma derdi var, piyasada parçası yok.
    2) Bajaj Avenger 150 -tip çirkin, dayanıklı ama yürümüyor.
    3) Kuba Superlight 200 -tipi cruiser, motoru cg. listeme bile giremez.
    4) Regal Raptor DD250E-10 -prostat makinesi + kronik şanzıman sorunu var. rulmanlar çok kalitesiz. dişliler ısıl işlem görmemiş. çabuk deforme oluyor.
    5) Lifan LF250-B -xv250 kopyası. diğer kopyalardan bence çok daha dayanıklı.
    6) Rks Blackster 250i -tip olarak içlerinde en iyisi. delphi enjeksiyon sistemli, qianjiang üretimi. diğer qianjiang üretimleri ile aynı kalitede.

velev ki bunlardan birini almak istedik, sıralamam şu şekilde olurdu.

Lifan LF250-B
    Rks Blackster 250i
    Keeway Super Shadow
    Bajaj Avenger 150
    Kuba Superlight 200
    Regal Raptor DD250E-10

param yoksa lifan alırım, param varsa shadow ya da vn900 alırım.
    cıbılduck bunu beğendi.

[/COLOR]
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cruiser motorun öğrencisi olmaz. ybr, cbf, tvs apache al keyfine bak.
    Teşekkürler mantıklı bir yaklaşım

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:20 ----------

Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçen ne kadar ona göre bir cruiser önerelim
    Abi Max yirmi olur tabi o fiyata cruiser varsa

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

Alıntı lifegoeson13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet karayel90'ın da dediği gibi bütçe önemli. Ama çin kadar uğraştırmasın japon kadar pahalı olmasın diyorsan ki ben de aynı fikirdeyim, benim ilk motorum olan Hyosung gv 250 almanı öneririm. 2 sene bakım harici tamirci görmedim. Benim 2016 modeldi. Eski modellerini uygun fiyata bulabilirsin muhtemelen.
    Teşekkür ederim abi onunda pek parçası yok diyorlar sen daha bir hakimsindir konuya

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:23 ----------

Alıntı CanAydın adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Eyvallah hocam ömür boyu binebileceğime inanasım pek gelmiyor adamlar dünyayı iki defa turlayacak yol yapmışlar o kadar birde aletler benden yaşlı metal yorgunluğu falan da var yani anlayacağınız üzere pek de bütçem yeterli olmadığı için çekincelerim çok

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

1) Keeway Super Shadow
    2) Bajaj Avenger 150
    3) Kuba Superlight 200
    5) Lifan LF250-B
    6) Rks Blackster 250i
    Çok çok teşekkür ederim abim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

sadığınız modeller için birkaç kelam edeceğim.

1) Keeway Super Shadow -karenaj parçaları zor bulunuyor. motor xv250 kopyası. rulmanlar 50k üzeri km için biraz masraf etmek gerekli. qianjiang üretimi. kronik debriyaj mili kırma derdi var, piyasada parçası yok.
    2) Bajaj Avenger 150 -tip çirkin, dayanıklı ama yürümüyor.
    3) Kuba Superlight 200 -tipi cruiser, motoru cg. listeme bile giremez.
    4) Regal Raptor DD250E-10 -prostat makinesi + kronik şanzıman sorunu var. rulmanlar çok kalitesiz. dişliler ısıl işlem görmemiş. çabuk deforme oluyor.
    5) Lifan LF250-B -xv250 kopyası. diğer kopyalardan bence çok daha dayanıklı.
    6) Rks Blackster 250i -tip olarak içlerinde en iyisi. delphi enjeksiyon sistemli, qianjiang üretimi. diğer qianjiang üretimleri ile aynı kalitede.

velev ki bunlardan birini almak istedik, sıralamam şu şekilde olurdu.

Lifan LF250-B
    Rks Blackster 250i
    Keeway Super Shadow
    Bajaj Avenger 150
    Kuba Superlight 200
    Regal Raptor DD250E-10

param yoksa lifan alırım, param varsa shadow ya da vn900 alırım.
    İkinci kez teşekkür ediyorum abi bu kadar birikimi uğraşmış anlatmışsın sağolasın

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    20k paran varsa alınabilecek cruiser motorlar

Bajaj Avenger 150
    RKS K-Light 202
    Falcon Freedom 250
    Lifan LF250-B

Dipnot:Sakın Regal Raptor alma motor yolda kendini sökerek,dökerek gidiyor başını ağrıtacak bir markadır.

Motosikleti
    1998 electra glide
    virago mu kaldı? en500 mü kaldı? 50 yıllık paslı dökülen motorlar artık. ekonomik ömrü maalesef bitmiş. her gün arıza çıkarırlar. uzun yola gelmezler. biz bunlara bakkal çapırı diyoruz. anca bakkala gidilir.

Türkiye'de az parası olan için shadow, orta parası olan için vn900'den aşağı cruiser alınmaz.
    O fiyata başka motor mu kaldı arkadaş Shadow bunlardan daha iyi motor değil aynı klasmanda bir motor dediğim motorların hala temizleri var her gün masraf çıkarmaz. 535 ile 2019 yılında Bursa-Edirne-Karadeniz-Muğla-Bursa yaptım tık sorun yaşamadım.

Motosikleti
    xv250
    v motor herhangi bir çin motosiklet hepsi aşağı yukarı aynı tipleri biraz farklı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)