Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorsiklet GPS takip cihazı tavsiyesi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motorsikletin içine gizlenebilecek aküye bağlanan GPS takip cihazı arıyorum.
    Öncelikle şunu sorayım tavsiye edermisiniz ? Tavsiye ederseniz hangi cihazları tavsiye edersiniz ?
    Bu cihazlara sim kartı takmak zorunlu mu ? Takılıyorsa her ay internet paketi yüklettirmek gerekiyor mu ? onuda bilmiyorum.
    Ortalama bir motor bile 30 bin tl oldu artık bu tür güvenlik önlemlerine de bakmak lazım gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    1 - tavsiye ediyorum
    2 - mts kullanıyorum
    3 - sim kartı takmak zorunlu

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Bence kullanılmalı takip cihazı. Dediğiniz gibi artık ucuz değil hiçbir şey. Şu ürün radarımda şu sıralar. Bütçeyi toplarlamayı bekliyorum almak için.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence kullanılmalı takip cihazı. Dediğiniz gibi artık ucuz değil hiçbir şey. Şu ürün radarımda şu sıralar. Bütçeyi toplarlamayı bekliyorum almak için.
    Bir arkadaş bu forumda bu cihazı kullandığını ve memnun olduğunu yazmıştı. Bende bundan almak istiyorum. Kullanan varsa tecrübelerini paylaşmasını rica ederim.

Not: Benzer alternatiflerde olur.

Teşekkürler,peki hocam her ay internet paketi yüklemek zorunlumu, internet gerekiyor mu yani ?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı iso227 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler,peki hocam her ay internet paketi yüklemek zorunlumu, internet gerekiyor mu yani ?
    Kontörlü hat alırsın, bittiği zaman doldurursun. Eskiden data hattı dediğimiz bir şey vardı, hat sese kapalı ama sms ve interneti açık. Hala olabiliyorsa öyle bir şey yapmanı tavsiye ederim.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Benzer boyutlarda bir cihaz kullanıyorum. Benimkinin uygulaması GPSONE. Şöyle bir göz attım, securemore aynı uygulamanın ikonları farklı bir haline benziyor.

Ben en çok bu uygulama ile problem yaşıyorum. Uygulama arka planda çalışmıyorsa telefonunuza alarm gelmiyor. Bu uygulama bazen habersiz çöküyor. Bağlantısı kesiliyor, tekrar giriş yapmanız gerekiyor, ama size bir uyarı göstermiyor. Bazen gece saat 5'te bakayım motor yerinde mi diyorsunuz, sunucu çalışmıyor, bağlanamıyorsunuz. Özellikler olarak aslında uygulama güzel, bütün temel şeyler var. Ancak düzgün çalışmıyor.

Cihazın kendisi ile ilgili tek şikayetim çekim gücünün çok zayıf olması. Sinyal çekmediğinde de pilini çok hızlı bitiriyor. İdeal şartlar altında (yarı kapalı garaj, hareketsiz) 20-30 gün gidiyor sarjı. Tabi aradan 2 yıl geçince benimkinin şarj gücü iyice azaldı.

Satın aldığım yer üzerinden yıllık 180tl veriyorum. Data paketi kullanmayıp cihazı sadece SMS üzerinden kontrol etmek de mümkün.

poer.145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    650F
    Ben kullanıyorum sarj suresinde bir sikinti yok hat isi tercihinize bagli .ancak baska arkadaşlar da var mi bilmiyorum arada sirada kendi kendine alarm veriyor.

Motosikleti
    Alıntı poer.145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kullanıyorum sarj suresinde bir sikinti yok hat isi tercihinize bagli .ancak baska arkadaşlar da var mi bilmiyorum arada sirada kendi kendine alarm veriyor.
    Titreşim alarmından mı bahsediyorsunuz acaba? Titreşim alarmı çok hassas yanından araba geçince filan ötüyor. O yüzden iptal ettim ben.

Bölge giriş çıkış alarmı fena değil. Bazen 1 kaç dk geç geliyor. Biraz da gıcık ediyor. Ben motorun üzerindeyim yani, telefonun pozisyonunun cihazın pozisyonu ile aynı olduğunu gör, alarm verme di mi? Öyle değil. Eve her giriş çıkışımda viyu viyu viyu telefon ortalığı yıkıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:34 ----------

Bir saçmalık daha; hız sınırı alarmını kapatamıyorum. Küçük motorda eğlencesine 120'ye ayarlamıştım. Hani bir mucize olur ya haberim olsun diye :D Sonra büyük motora koyunca cihazı kapatmaya çalıştım ama kapanmıyor. En fazla 150'ye ayarlayabiliyorsunuz. Yani ben de 150 ile motor sürmem ama sollamaya çıkıyorsun aniden telefon ötmeye başlıyor. Velhasıl bu ufak tefek problemler işin tadını kaçırıyor biraz. Alacak arkadaşlar aynı problemle olmasa da benzer şeylerler karşılaşabilirler.

poer.145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    650F
    Aynen titreşim alarmi tam verimli degil bence çünkü eve aldim masaya koydum yine arada alarm veriyor.diger konularda ayni dusuncedeyim

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    yanlış yere yazdım iyi mi :D

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Kullanıyorum. Ben de arıza yaptı ama satıcı ilgili. Yenisini gönderdi 350 TL ye almıştım...4 ay oldu

Cihaz güzel şarjı 7-10 gün arasında gidiyor

Yıllık ücretleri mi var üstad GPS takip cihazlarının ?
    Bunu bilmiyordum masraflı olucak o zaman :/
    Tüm GPS takip cihazlarında varmı yıllık ödeme ?
    Yoksa sim kartı kapanmaması için mi TL yüklüyorsun yıllık 180TL orasını anlamadım.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ben kendim ilgilenirim dersen hatta kendin yükleme yapıyorsun. aldığın paket tarifesi ve operatörle ilgili olarak yılda ne kadar tutar bilmiyorum

ama ben uğraşmak istemem alıyım yılda bi kere ödiyim kafam rahat olsun dersen 250 - 350 arası değişir yıllık ücreti

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı iso227 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllık ücretleri mi var üstad GPS takip cihazlarının ?
    Bunu bilmiyordum masraflı olucak o zaman :/
    Tüm GPS takip cihazlarında varmı yıllık ödeme ?
    Yoksa sim kartı kapanmaması için mi TL yüklüyorsun yıllık 180TL orasını anlamadım.
    Çinden bir tane aldım ama hala bağlamadım, içerisine bu ay para atmazsam hat kapanacak hatta iyi oldu bu konunun açıldığı aklıma geldi, baya yoğun bu aralar kafam kesin unuturdum.

Sinotrack aletin adı st901 modeli. Alıyorsunuz, burada eski çöp bir telefonunuzun imei'sini giriyorsunuz sms atarak cihaz kullanıma açılıyor. Büyük bir şehirde yaşıyorsanız, Türk Telekom iyi çekiyorsa Bimcell'den 20 liralık paket yaptırıp simi içine takıyorsunuz. Kendi uygulamasını Apk olarak indirip devam ediyorsunuz. Titreşim sensörü var içinde, fena değil çalışması. Bir ara taktıracağım diye umuyorum.

Motosikleti
    CF Moto 150 NK ♥
    Dostum merhaba.

Taşımacı firmasında çalışıyorum, 350 ye yakın aracımız var o sebepten dolayı hepsinde takip cıhazı mevcut.

Türkiyede gördüğüm en iyi marka Arvento'dur. Motoruma 1 adet cihaz taktırdım. Tek 1 adet cıhaz fiyatı sanırım hat dahil ( Turk Telekom olarak bir hat verirler ) aylık 95 tl. Fakat ilk cıhaz ücreti ve kurulum ücreti bu 95 TL'ye dahil değil. yaklaşık bir 400-450 tl bir ücreti var. ondan sonra ise sabit aylık hat ve internet dahil 95 tl ödüyorsun. Bahsettiğiniz o internet paketleri şirket tarafından yüklenir.
    Ödeme her ay kartından otomatik olarak kesilir. Hep bilgisayar hem telefon üzerinden anlık olarak takip edebilir, 1 yıl öncesine kadar gittiğin yerleri, yaptığın hızı görebilir, belirlediğin şeylere göre alarm kurabilirsin. Alarm olarak kullanamazsın ama. Yani birisi motoruna dokunduğunda alarm vermez fakat birisi sürüklemeye veya tekeri azcık hareket ettirdiğinde sana '' kontak kapalı iken hareket ihlali'' olarak bir uyarı verir.

Motoruma servisi tarafından 1 adet cıhaz bağlattım, gayet memnunum. Cihaz küçük fazla bir büyüklüğü yok. Telefon üzerinden kontak kapalı olduğu halde aracının deposunda ne kadar benzin var, akü voltajın ne kadar, aracın sıcaklığı ne kadar görebilirsin.

Birde aynı şekilde Mobiliz adlı cihazlar var. Fakat onları tavsiye etmem. Bildirimleri çalışmıyor, uyarıları anlık vermiyor ve cok geç sinyal alıyor.

Motosikleti
    Sim kart için artı uygulamayı kullanabilmek için 180tl ödüyorum. Hat turkcell Kendi hattımı taksam uygulamayı kullanabilecek miyim bilmiyorum.

Cihazı, data paketi olmadan sadece SMS ile kullanmak da mümkün. Alarmlar sms olarak geliyor, smsle konum soruyorsunuz cevap veriyor filan.

Merhaba çok teşekkür ederim tam aradığım cihaz aslında
    Ancak aylık 95tl gerçekten çok pahalımış.
    İçindeki sim kartını değiştirmenin bir imkanı yokmu ? mesela Bimcell ayda 20TL yükleyince 1GB internet hediye ediyor. Ben 1 yıl boyunca her ay 20tl atsam hattımın içinde 240tl birikmiş olucak, 1 yıl sonrada o hattı çıkarır telefona tıkar içindeki TLyi kullanırım başka hatla devam ederim.
    Böyle bir imkan varmı acaba ? yada böyle bir imkan sağlayabilecek bir cihaz ?

karacaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cf 250 nk
    MTS kullanıyorum gayet iyi yıllık 250 tl hat masrafı var

TEKNOTAKİP kullanıyorum. Memnuniyet konusunda nötrüm. Çünkü reklamlarında, tanıtım videolarında öne çıkan özellikleri ya kullanamıyorsunuz ya da çok verimli çalışmıyor. Titreşim, devrilme, hareket alarmı ve kontak kapatma özelliği gibi. Hareket alarmı geç de olsa geliyor. Muhtemelen hassasiyetini ayarlamak çok zor, ya rüzgarda bile alarm veriyor ya da 2 metre hareket ettikten sonra (belki de 20 metre) alarm veriyor.

Bu nedenle bir daha takip cihazı alsam: "yukarıdaki özellikleri çok da iyi yapmasına gerek olmayan, otomobillerde kullanılan takip cihazlarından alırım" diyordum. Bu konuda Arvento'nun ismi geçmesi üzerine fiyatları karşılaştırdım. Diğer markaları bilmiyorum, markalara ve fiyatlara uzağım. Bir gün alacak olursam detaylı araştırmış olurum.

Arvento ve Teknotakip fiyat karşılaştırmasının sonucu aşağıdaki gibi:

Tabloda görüldüğü üzere Teknotakip fiyat açısından çok daha avantajlı.
    KırmızıGrom bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)