Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motorsiklet için F1 stop (çakar) ikaz modulu ve trafik polisleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    karacaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cf 250 nk
    Adam stop demiş hemen sis farına çektiniz olayı he fren lambasını diyor adam
    computeus bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Motorsiklet için F1 stop (çakar) ikaz modulu ve trafik polisleri

Tekrar okumanız için başlığı yukarıya kopyaladım. Formula 1 çakar stop hiç gördünüz mü? Aşağıya eklediğim videoyu 3.dakikadan itibaren izleyin.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Arkaya konulan çakarlar,özellikle kedi gözü olarak takılanlar bırakın araçları motosiklet sürücülerini de rahatsız ediyor.Kanunda yasak ama pek çok konuda olduğu gibi genelde imtiyaz tanıyorlar.

Bu saçmalığın sonu yok yukarıda arkadaşın kamyonetli resimde paylaştığı gibi projektörlü motorlar görmemiz yakındır.
    birbilent bunu beğendi.

PLatooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 150- CBF 150 - TVS RTR 200 V4
    Alıntı PLatooN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kullanıyorum şimdiye kadar herhangi polis tarafından uyarı almadım bunların 2 defa peşpeşe zıplayanı var bide uçak kanadı gibi 5 sn de bir tek zıplamalı ayarlatırsan o zaman kimse rahatsız olmuyor
    bilgi kirliliği yaratıp ukalalık yapmakta üstümüze yok ya yazıyı tam okuyup anlamaya çalışırsın yada bilip bilmeden konuşmazsın yani sen söylemesen biz çevremizi bilinçsizce rahatsız etmeye hakkımız olmadığının farkında bile değildim iyiki farkına vardırdın tşk ederim. bide beyefendi bizi ötekileştirmiş siz kimsiniz biliyorum ama biz hiç mimlenmiyoruz kimse arkamızdan beddua etmiyor sen bunları git apaçilik yapanlara söyle

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Benim dikkatimi dağıtıyor bu f1 çakması stoplar kim takıyorsa net apaçidir. Özenme bence sonuç olarak.
    atalayalper bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Çok yararlı bir alet değil, gündüz kullansam özellikle kötü göründüğü için sökerim ama gece için hele gece uzun yol için gayet iyi bence.

İki gözü de lazer ameliyatlı biri olarak söylüyorum bu ışıktan gerçekten rahatsız olacak kişilerin astigmatı vardır %99, gözlüksüz zaten motosiklete binmesinler. Lazer ameliyatı sonrası Halo burst efekti yaşıyorum parlak ışıklarda, beni bile çok az rahatsız ediyor. Yoksa fren yapan adamdan da rahatsız olmanız lazım. Yokuş aşağı inerken fren sıkan bırakan adamla aynı muhabbeti farklı bir mevzu yok. 3 5 saniyede bir çakıyor.

Sis lambası falan baya alakasız muhabbet, 50 liraya alınıp dümdüz takılan fukara xenon farlar, aliexpress sis lambalarının %90'ı kör ediyor. Ben de itlik serserilik olsun diye takan arabaların, jiplerin sol aynasına geçip selektör atıyorum.

Lütfen her gün dağdan dağa, o off road senin bu dakar benim gezmiyorsanız İstanbul içinden çıkmayan endurolarınıza stadyum ışığı gibi sis lambası takmayın, takılıysa da açmayın valla kör oluyoruz.

Işıkla ilgili tek oynama normal ampülü yakın değerlerde Led'e çevirme olmalı, onun dışında muayeneden geçmemeli bence. Ayarsız far baya rahatsız ediyor çünkü.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Özellikle yağmurlu akşamlarda standart dışı her türlü far, stop, çakar vs kullananlara küfrediyorum. Zaten görüşüm kısıtlı, bi de üstüne lunapark ışıkları vizorümde patlayınca hiçbir şey göremiyorum.
    Görsellik isteyen evinin duvarına tablo assın arkadaş. Trafik bunun yeri değil.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Arkadaşlar zaten cihazın adı "F1 ÇAKAR STOP LAMBASI" formula-1 araçlarında ne için var ve ne zaman çalıştırılıyor; Yoğun yağışın ve sisin olduğu yarışlarda çok güçlü ışığı ile (*) arkadan gelen aracın öndeki aracı fark etmesini sağlar normal hava koşullarında gözü alacağı için çalıştırmazlar.

Şimdi böyle bir düzeneğin bizim motorlarımızın arkasında frene bağlı olarak çalışması kadar saçma bir şey olabilir mi? Hiç mi yağmurlu bir f1 yarışı izlemediniz. O yarışlarda o araçlardaki sis lambaları sürekli belirli aralıklarla çok hızlı bir şekilde çalışır ve frene bağlı değildir. Biz kendi istek ve egomuza göre bunu evrimleştirip sis lambasını fren lambası yapmışız ve gözü kör eden bu düzeneği savunuyoruz. Yüksek ego sahibi insanların trafikteki diğerlerini hiç düşünmeden yaptıkları cahilce bir davranış. Kimse kusura bakmasın.
    ahmetk. bunu beğendi.

Motosikleti
    arkadaşım tak tak bunların alayı stop lambasındaki zıplamaya apaçilik derler kendileri akrapoviç egzoz taktırıp susturucusuz gezerler yap kardeşim korkma

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Abi gözünü seveyim etme eyleme güzel güzel konuşuyoruz o tek silindirli motorlara çakma akrapovic egzoz takanları da bence kimse tasvip etmiyor merak etme. Bu tür şeyleri yaptıran insanların egosantrik olduklarını düşünüyorum. Keza herkes babadan dededen varlıklı doğmuyor tamam görmemiş elde etmemiş olabilirsin ailende ve çevrende de motosiklet kültürüne sahip kişiler olmayabilir. Çok istedin senelerce alamadın sonra da gittin ilk motorunu bir şekilde aldın ama arkadaşım bu motor uzay mekiği değil ki her yerine en güçlü ledleri ışıkları takıp arkaya da f1 çakarlar takıp en açık egzosu ekleyip yıllarca bastırdığın egolarını bizim tatmin etmeye kalkıyorsun? Bu trafikte ölüm makinesi gibi gezen 2 katlı bina yüksekliğindeki 4x4 Pick-up'lar için de geçerli onlar tam ruh hastası da neyse

"Bir kişinin özgürlüğü, başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter."

Motosikleti
    o zaman tamam gel anlaşalım senle babadan dededen görmediysen egoların varsa f1 stop takma pişmiş aşa su katma, sakla zamanı belki lazım olur, gün doğmadan neler doğar, takarsan ekime takmazsan ekimden sonra zaten biz yokuz

bir çin atasözü derki;
    Bir evin çatısı ne kadar büyük olursa, üstüne sıçan kuş o kadar çok olur.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    ahmetk. bunu beğendi.

Barbarouses - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto 150NK 2019 > Yamaha MT-25 2016
    nitro da taktırın motorlarınıza, düzlüklerde açarsınız ,fosssss.
    atalayalper bunu beğendi.

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Takmak istersen tak, aracından tamamen kendin mesulsun kimsenin demesine bakma. Cezasi varsa ceza da yiyecek sensin, hosuna gittiginde mutlu olacakta. Ancak insanlara rahatsizlik vermeme ve tehlikeye atmama kosuluyla egzoz da cakar da motor cc artimi da her sey serbest. Cakarin rahatsizlik vermiyorsa muayeneden gayet gecebilir, ben plakasiz motoru gecirdim buyutme bu kadar.
    PLatooN bunu beğendi.

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Adı "F1 Stop Çakar" olduğu için F1 de kullanılan güçteki modelleri motorumuza taktığımızı sanan arkadaşlar var.

Frenajda yanıp sönen lambadan rahatsız oluyorsanız üzgünüm, bir kaç seneye tüm yeni araçlara zorunlu donanım olacak. Şu anda da tamamen yasal.

Lambanın gücünden rahatsız oluyorsanız demek ki öndeki aracı çok yakından takip ediyorsunuz, az geri durun.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Yurdum insanı her şeyi bilir her konuda ordinaryus derecesinde bilgi sahibidir bilmediği hiç bir konu olmadığı gibi her zaman da haklıdır.
    Okuması yazması olanlar için 5-10 dk'lık bir araştırma ile netten bulduklarımı aşağıya kopyaladım okusunlar. Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim apaçi ruhlu, kompleks sahibi insanlarla muhattap olmuyorum o yüzden pek aksiyon çıkmaz buradan fazla beklenti içine de girmeyin.

"Evet arkadaşlar astra j sedan aracımı aldığımda 3. Stop lambasında çakar tertibatı mevcuttu, aracımın muayenesi geldiği için ufaktan şu geçer mi bu geçer mi diye bi araştırma yaptım sonuç olarak çakar tertibatı olan araçlar ağır kusurlu olarak muayeneden kalıyor!!! Şimdi siz değerli yorumculardan muayeneden önce 3. Stop lambasındaki çakarı nasıl normal yanar hale getirebilirim bunu öğrenmek istiyorum saygılarımla."

"Çakar stopla kesin kalıyorsun tecrübeyle sabit, ayrıca LPG si olan araçlar, kesin ve kesin tankın altına yalıtım isteniyor ağır kusurdan kalır bir de MMO ile uğraşmak zorunda kalırsınız... Aman dikkat"

"Arkadaşlar öncelikle merhaba foruma yeni üye oldum konuyu doğru yere mi açtı bilmiyorum ama sormam gereken bir şey var arka stop Çakar muayenede sorun teşkil eder mi acaba

Kesinlikle gecmiyor kardeşim deneme bile"

"Muayeneden geçmiyor ayrıca istese polis memuru ceza yazabilir."

Araçlara çakar lamba, çakar flaşör, çakar stop lambası vb. yönetmelik dışı lambalar taktırmak; 2918 sayılı Karayolları Trafik Yönetmeliğince ve yine 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununca yasaklanmıştır.

KTK Madde 26/2 ( Çakar Cezası)’nın 2020 yılındaki trafik cezası miktarı 1228.00 Türk lirasıdır. Eğerki; aracın sahibi siz değilseniz; yani kullanmış olduğunuz çakar lambalı aracın sürücüsü siz; sahibi ise başka birisi ise; hem araç sürücüsüne, hem de aracın sahibine ayrı ayrı 1228.00 Türk Lirası çakar lamba cezası yazılır.

1 yıl içerisinde 3 defa çakar lamba kullanımından ceza yemeniz halinde üçüncü (3.) seferde; aracınız 15 günlüğüne bağlanacaktır. Aracınız 15 günlüğüne trafikten men edilecektir.

Çakar lamba kullanımından ilk defa veya ikinci defa trafik cezası yiyorsanız; birinci ve ikinci seferlerde görevli trafik zabıtası; aracınızı sistem üzerinden trafikten men edecek ve 7 gün idari izin vererek; aracı size teslim edecektir.
    ahmetk. bunu beğendi.

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Fabrika çıkışı ani frende çakar stop lambası ve/veya sinyalleri yakan araçlar zaten piyasada ve, ülkemizde ve avrupada da satılıyor. Benim motorumda da sonradan takılmış, fren ile devreye giren çakar stop lambası var ve muayeneden sorunsuz geçti.

https://www.press.bmwgroup.com/global/article/detail/T0224684EN/bmw-motorrad-introduces-dynamic-brake-light-achieving-an-even-higher-level-of-safety-by-improving-brake-light-warning-function-abs-pro-incl-dynamic-brake-light-available-for-six-models-from-model-year-2016?language=en

https://www.teslarati.com/tesla-dynamic-brake-lights-update-expansion/

Sizin kalın harflerle belirttiğiniz konu, sürüş halinde, frenden bağımsız, sürekli çakan stop lambasına yönelik bir madde. Fren'i bıraktığınızda sönen çakar stop lambası yasaldır.

Sizin de dediğiniz gibi "Yurdum insanı her şeyi bilir her konuda ordinaryus derecesinde bilgi sahibidir bilmediği hiç bir konu olmadığı gibi her zaman da haklıdır." Okuması yazması olanlar da 5-10 dakika araştırma ile buldukları her şeyi doğru sanıp başkalarına paylaşmakta sakınca görmezler.
    Guven bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ani duruşlarda diyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)