Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangi UTV 15 küçükbaş hayvanı taşıyabilir?

Motovento
    REKLAM ALANI

En azından yıllık vergi ve muayene ücreti bakımından kamyonet yerine UTV almak istiyoruz.Maddi imkanımız da çok kısıtlı. Bu UTV ile, yaklaşık 15-20 küçükbaş hayvanı taşımak istiyoruz. Sizce bu mümkün mü ve eğer öyleyse hangi UTV'yi önerirsiniz? Lütfen bu işi yapabilecek en ucuz UTV'leri önerirsiniz sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    UTV ile 15-20 hayvan çok çok zor ve riskli.Anca şu tarz bir römork ile 4-5 tane belki taşınabilir.2000 TL ile 4000 TL arası değişiyor.
    denizari82 bunu beğendi.

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    asfalt düz yolda hadi belki ama arazide, az rampada nerdeyse 700 kilo yük ve o kadar koyunu koyacak römorkuda hadi 1.500 kilo desek 2ton çekebilecek utv ve fiyatı uygun olacak, hocam biraz hayal işi gibi mümkünatı çok yok bu durumun.
    Eski bir skoda tek kabin pickup alın motoru elden geçirirsiniz 3 4 e sıkıntısız binersiniz. Daha bile ucuza gelir bence.
    denizari82 bunu beğendi.

Alıntı HaktanCbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asfalt düz yolda hadi belki ama arazide, az rampada nerdeyse 700 kilo yük ve o kadar koyunu koyacak römorkuda hadi 1.500 kilo desek 2ton çekebilecek utv ve fiyatı uygun olacak, hocam biraz hayal işi gibi mümkünatı çok yok bu durumun.
    Eski bir skoda tek kabin pickup alın motoru elden geçirirsiniz 3 4 e sıkıntısız binersiniz. Daha bile ucuza gelir bence.
    Bende küçük bir araştırma yapınca ancak 1000cc'lik bir UTV'nin bu işin altından kalkabileceğini düşündüm, bilmiyorum tabii mümkün mü ama motoru güçlü görünüyor. Fakat bunun da fiyatı çok yüksek geliyor. Mesela Cfmoto Uforce 1000 güzel görünüyor. Ne dersiniz bununla ilgili? Olmazsa sizin dediğiniz gibi bir pickup bakacağız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    UTV ile 15-20 hayvan çok çok zor ve riskli.Anca şu tarz bir römork ile 4-5 tane belki taşınabilir.2000 TL ile 4000 TL arası değişiyor.
    http://www.aysankaravan.com.tr/image...1386684306.jpg
    Doğrudur da maalesef bu da bize çok küçük gelecektir. Diğer arkadaşa da sordum, belki 1000cc'lik bir UTV bu işi başarabilir ama o da çok pahalıya geliyor. Sizce de 1000cc bu işi başarabilir mi?

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı denizari82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En azından yıllık vergi ve muayene ücreti bakımından kamyonet yerine UTV almak istiyoruz.Maddi imkanımız da çok kısıtlı. Bu UTV ile, yaklaşık 15-20 küçükbaş hayvanı taşımak istiyoruz. Sizce bu mümkün mü ve eğer öyleyse hangi UTV'yi önerirsiniz? Lütfen bu işi yapabilecek en ucuz UTV'leri önerirsiniz sevinirim.
    https://www.beybolat.com.tr/urunler/..._makinesi/1/12

en ucuz bununla çözersin. römork da takıyorlar, 4 çeker oluyor. 22 beygirlik tr de en güçlü motor bu.

M.balibey bunu beğendi.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence de bu iş için Utv değil de Pat pat daha iyi bir çözüm olur. Ama o bile 15-20 hayvan almaz.
    denizari82 bunu beğendi.

Bence utv ye yazık olur onun yerine yukarıda bahsedildiği gibi pickup işinizi görücektir bahsettiğiniz utv 100bin tl civarı olması lazım onun yerinir Mitsubishi gibi markaların pickupu alınıp rahat rahat taşıma yapabilirsiniz.
    denizari82 bunu beğendi.

bakımı, yakıtı korkunç
    2000 km de motor, üç tane diferansiyelin yağı...

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doğrudur da maalesef bu da bize çok küçük gelecektir. Diğer arkadaşa da sordum, belki 1000cc'lik bir UTV bu işi başarabilir ama o da çok pahalıya geliyor. Sizce de 1000cc bu işi başarabilir mi?
    1000 cc UTV ye vereceğiniz para ile zaten 2.el işinizi görecek bir traktör+römork yada kamyonet alınır.UTV ler zaten bu tarz ağır işler için tasarlanmamıştır.Yedek parça fiyatları servisi derken utv işi aslı astarını geçer.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben hala bu ürünü incelemende araştırmanda ısrar ediyorum.

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.beybolat.com.tr/urunler/..._makinesi/1/12

en ucuz bununla çözersin. römork da takıyorlar, 4 çeker oluyor. 22 beygirlik tr de en güçlü motor bu.

https://www.youtube.com/watch?v=X_N6jGYt5Ds
    İlk başta kulağa güzel göründü ama maalesef bu bize uygun olmaz. Ayrıca şehir içinde de kullanacağım gerektiğinde, bu araçla şehir içine de çıkamayız. Birde aşırı gürültülü ki, benim gürültü takındım vardır, çevreyi de rahatsız etmek istemem. Bununla giderken kulaklarım patlar herhalde, kendimi hiç rahat hissetmem özetle. Teşekkürler ilginiz için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

Patpat da maalesef olmaz, üstteki arkadaşa da yazdım cevap olarak. Hem şehir içinde de kullanmam gerekecek, patpatla bu mümkün değil. Hem de aşırı gürültülü, çok rahatsız edici. Yani en başta ben bu tip seslerden çok rahatsız olurum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence utv ye yazık olur onun yerine yukarıda bahsedildiği gibi pickup işinizi görücektir bahsettiğiniz utv 100bin tl civarı olması lazım onun yerinir Mitsubishi gibi markaların pickupu alınıp rahat rahat taşıma yapabilirsiniz.
    Galiba işin sonunda Pickup'a yöneleceğiz gibi görünüyor zaten. Şu anda en mantıklı olan bu görünüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Alıntı ',' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakımı, yakıtı korkunç
    2000 km de motor, üç tane diferansiyelin yağı...

https://www.youtube.com/watch?v=EnL9KawB-co
    Eğer böyleyse zaten, yani bakım ve yakıt giderleri yüksekse direkt uzaklaşırım. Zaten UTV'ye yönelmek istememdeki amaçta giderlerin az olması fikriydi, demek ki tam tersi masraflıymış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 cc UTV ye vereceğiniz para ile zaten 2.el işinizi görecek bir traktör+römork yada kamyonet alınır.UTV ler zaten bu tarz ağır işler için tasarlanmamıştır.Yedek parça fiyatları servisi derken utv işi aslı astarını geçer.
    Evet, herkes çok masraflı olacağını söylüyor ki, Traktör veya Kamyonet değil de, Pickup'a yönelmeyi düşünüyoruz. Kamyonet özellikle istemiyoruz çünkü yıllık gideri çok. Vergisi, muayenesi, yakıtı, bilmem kaçıncı el olmasından dolayı da ekstra masrafları ve çalacağı zamanımız da cabası olacak.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Öyle bir utv maalesef mümkün değil hocam. Olsa da astarı yüzünü geçer. Eğer otobana şehir içine çıkmayacak, otlatmaya oradan da ahıra geri dönecek diyorsanız Afyon bölge sanayide patpat diye bir alet yapıyorlar dedikleri gibi. Bizim köyde herkesin evinde bir tane vardır. Büyük kasalı bir traktör gibi düşünün ama çok gürültülü çalışır isminin hakkını verir. Gerçi utv'ye ramörk takıp 20 tane hayvan çekmenin de yasal olacağını sanmıyorum. Benim motosikletin teknikde maksimum 180 kg yazıyor. Ben 200kg yüklesem yamaha mühendisi beni yolda görse çevirse suratıma tükürür garanti dışı bırakır yani. Utvlerin de vardır böyle yük sınırları muhtelemen. Hepi topu 30 beygir alet. Bencede eski bir kasalı kamyonet almak ya da patpat yaptırmak daha mantıklı. Hem patpatı özelleştirebiliyorsunuz boyut ve güç olarak.

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle bir utv maalesef mümkün değil hocam. Olsa da astarı yüzünü geçer. Eğer otobana şehir içine çıkmayacak, otlatmaya oradan da ahıra geri dönecek diyorsanız Afyon bölge sanayide patpat diye bir alet yapıyorlar dedikleri gibi. Bizim köyde herkesin evinde bir tane vardır. Büyük kasalı bir traktör gibi düşünün ama çok gürültülü çalışır isminin hakkını verir. Gerçi utv'ye ramörk takıp 20 tane hayvan çekmenin de yasal olacağını sanmıyorum. Benim motosikletin teknikde maksimum 180 kg yazıyor. Ben 200kg yüklesem yamaha mühendisi beni yolda görse çevirse suratıma tükürür garanti dışı bırakır yani. Utvlerin de vardır böyle yük sınırları muhtelemen. Hepi topu 30 beygir alet. Bencede eski bir kasalı kamyonet almak ya da patpat yaptırmak daha mantıklı. Hem patpatı özelleştirebiliyorsunuz boyut ve güç olarak.
    Teşekkürler yorumunuz için. Yukarıda patpat öneren iki arkadaşa da yazmıştım, maalesef patpat olmaz çünkü şehir içine de gidip gelmemiz gerekecek. Birde çok aşırı gürültülü, ben bu tip seslere çok duyarlıyımdır. Pickup bakacağız en iyi ihtimalle.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Benzinli su sogutmali 4 ileri 1 geri vitesli Yuki aydos 24 var,19.000tl bandrolsuz.

Kasasina bir çekiyle ilave romork takip kullanilabilir.

Onunda masrafi 7-8 bin tutar.tenteli olursa 2-3 bin daha tutar.

Olmadi,H100 veya kasali kia bongo da olabilir..arkasi çift teker.
    bursalıali bunu beğendi.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzinli su sogutmali 4 ileri 1 geri vitesli Yuki aydos 24 var,19.000tl bandrolsuz.

Kasasina bir çekiyle ilave romork takip kullanilabilir.

Onunda masrafi 7-8 bin tutar.tenteli olursa 2-3 bin daha tutar.

Olmadi,H100 veya kasali kia bongo da olabilir..arkasi çift teker.
    Yuki Aydos bizim yükü taşıyamaz maalesef. Kamyonet ise, yıl içinde yüklü vergi + muayene giderleri sebebiyle şu anda tercih etmiyoruz ama mecbur kalırsak bakacağız artık.

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Hocam ticaretindesiniz sanırım, şöyle düşünün 1000cc en basit,dağda arazide yük çeker atv utv 100 binden başlıyor, bununda bakımi yedek parçası osu busu baya para ediyor. eski modelli motorunu gerekirse aldığınız gibi yaptıracağınız bi pickup belki çeyreğinin biraz üstü fiyata gelir. atıyorum 30binin 100bin tl olması için 50 60 kere muayeneye girmesi vergi vermesi lazım.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yuki Aydos bizim yükü taşıyamaz maalesef. Kamyonet ise, yıl içinde yüklü vergi + muayene giderleri sebebiyle şu anda tercih etmiyoruz ama mecbur kalırsak bakacağız artık.
    Neyin yuklu vergisi ??

Kalkipta 2021 model kia bongo al yazmadim

Alirsin 1997-1999 bmc levend kamyonet

3.5 tona kadar 16 yaş kamyonet 750tl toplam yillik vergi(bak toplam yaziyorum).1.5 tona kadar olanda bunun tam yarisi

Benimde arkadaslarimdan hayvancilik yapan var neyin ne oldugunu biliyorum...

Bu gidişle yapacagin tek şey at arabasi koşmak olacak. Yok oyle 20-30 a utv alayim,sifir masrafla hayvan taşiyim.o is zor yani...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)