Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Virago 535 hakkında yardımınızı istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba iyi günler, yazın kapıya dayanmasıyla kendi motorumu 2 hafta kadar önce sattım. Direk konuya girmek gerekirse 2 makine arasında kalmış bulunmaktayım.

Yamaha Virago 535 ve RKS Cruiser 250. RKS alırsam eğer yazın rahat bi tur yapabileceğim maddi açıdan ama 6 ay sonra tekrar büyük makine almam gerekecek al sat yapmış olacağım RKS'yi. Yamaha Virago 535 tercih etmemin sebebi görüntüsünü sevmem ve tanıdıktan alacak olmam, bir kısmını peşin vereceğim bir kısmını elden.

Eğer Viragoyu alırsam ciddi anlamda parça sıkıntısı çeker miyim ? Kronik problemleri fazla olan bir makine mi ? Yurtdışından parça bulma şansım nedir ? Bu arada 96 model 72000 km'de. Elden taksit seçeneğim olduğu için bu makineye taktım birazda 1000-2000 KM'lik tur yapmayı düşünüyorum sıkıntı yaşar mıyım ? Ve eğer alacak olursam ustaya kontrol ettirmemi önerdiğiniz yerleri var mı ? Bloktan yana sıkıntı yaşarım diye korku var içimde.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Cift karburatorlu olmasi biraz sorun yaratabilir. Biraz fazla benzin yakiyor bildigim kadariyla, ozellikle karburatorleri ayarsiz ise. Eger tamirat islerini seviyorsaniz 96 model motor alinir, ama anlamam ben o islerden derseniz, almayin. Motorun parcalarini ebay'den her parcayi bulabilirsiniz.

Uzun yola cikmak icin 96 model motor almak iyi bir fikir degil bence. Yolda kalma ihtimali var. Tanidik motor almak buyuk avantaj bu arada. Ustaya kontrol ettirilecek yerleri, motor kompresyonu olcturulebilir mesela, bujilere bakilabilir, yag kacirip kacirmadigina bakilabilir, on catalda yamukluk olup olmadigina bakilabilir, bir de saftina bakilabilir (safta nasil bakilir bilmiyorum ama problem cikarirsa pahaliya patlayabilir)

Motosikleti
    Bisan Falcon - Kuba Superlight 200
    97 model bir 535 kullanıcısıyım. İlk sorunuz olan parça sıkıntısını tabiki çekersiniz sonuçta eski model bir motor.Bildigim kadarıyla ülkemizde bu yıllarda üretilen hiçbir motorun parçasını bulmak kolay olmuyor fakat bu sıkıntıyı aşmanız zor değil yurt dışındaki malum sitelerde parçaları bulmanız mümkün. Kronik problemleri konusu ise benim bildiğim hiçbir kronik problemi yok. Eğer gerekli kontrollerden sonra bir sıkıntısı olmadığı sonucuna varılırsa alıp ömür boyu bile binebilirsiniz çok sağlam bir motor.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Motor o kilometrelerde egzantrik zincirinin değişmesini isteyecektir. Başka büyük problem olmaz motor ile alakalı, sağlam bir motordur virago 535.

Facebook gruplarında çıkma parçalar bulabilirsiniz, bazı parçaları bulamayabilirsiniz, bu sorun olacaktır fakat motorun yürütemeyecek kadar sıkıntıya girmezsiniz diye düşünüyorum.

Bence daha sonra virago 535 düşünüyorsanız hiç al sat yapmayın direkt olarak virago alın, turu kısa tutarsınız.

Motosikleti
    Artık Yok...
    yurtdışı bağlantın yoksa bulaşma çok bir sorun çıkarmaz kara düzen bir motor bendede vardı yıllar önce kısa süreli kullanmışdım yakar yakmaz diye bir şey yok hem yaşı var hem karadüzen eski teknoloji .. benzininde 6 tl olduğunu unutma.

parça konusuna örnek veriyim yıllar önce bir moto buluşmasında bir arkadaşda xv vardı sohbet açıldı bendede vardı kısa süreli falan demişdim sonra yanda bir çıkıntı parça gördüm ben yakıt tasarruf cihazı falan sandım meğerse benzin pompasıymış.. orjinalini bulamayınca yada çok para istemişler şimdi hatırlamıyorum yıllar oldu .. arkadaş gitmiş yanlışım olmasın opel astranındı galiba yada öyle bir aracın benzin pompasını takmışdı..

iş satışına gelince ha deyince satabiliceğin bir motor değil.. xv güzel değerli makinedir birde gözü gibi bakan xv sahipleri genelde haliyle değerli rakamlar istiyorlar ama alanda olmuyor çin malı scooter fiyatına satışa koyucaksınki ancak öyle gidiyor.. bir kaç yıldır sahibindende ara ara ilana girip çıkan xv ler biliyorum ..

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Herkese merhaba ben 2 senedir kullanıyorum. Parçayla ilgili hiçbir sorun yaşamadım hem de ağır bakımlarını kendim yaptırmama rağmen. Mafoldlar değişti contalar değişti buji gaz teli vs bi sıkıntı olmadı. Çok basit bir motor zaten işin için de elektronik bir aksam olmadığı için sıkıntı yaşayacağını sanmam.
    Dikkat etmen gereken husus motorun kurcalanmamış olması sağı solu kurcalanmaşsa verim konusunda sıkıntı çekebilirsin. Sağlam bir ustaya göster önce motoru sonra yağ bakımı karbüratör ayarı akar gidersin

Ben de iki aydır freedom 250lere kafayı takmıştım. Sonra virago 535 i bı gördüm hayran kaldım. Ama sahibinden de falan hep yaşlısı var. Benim de ayirabilecegim bütçe maksimum 14bin. Çok yaktığı söylenmiş genelde ama kalkıp da 100kmde 5 litre yakmaz herhalde diye düşünüyorum.abi makinenin tipine aşık oldum resmen. Japon olması da beni freedomdan direkt vazgeçirdi. Freedom alsaydım sıfır alacaktım viragoda mecbur ikinci el. Onun da temizini bulma derdi sardı şimdi.neyse kışın fiyatlar düşer iyi kötü bulurum bitane herhalde.alinca da buraya yazarım. Zaten.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Motokurye35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de iki aydır freedom 250lere kafayı takmıştım. Sonra virago 535 i bı gördüm hayran kaldım. Ama sahibinden de falan hep yaşlısı var. Benim de ayirabilecegim bütçe maksimum 14bin. Çok yaktığı söylenmiş genelde ama kalkıp da 100kmde 5 litre yakmaz herhalde diye düşünüyorum.abi makinenin tipine aşık oldum resmen. Japon olması da beni freedomdan direkt vazgeçirdi. Freedom alsaydım sıfır alacaktım viragoda mecbur ikinci el. Onun da temizini bulma derdi sardı şimdi.neyse kışın fiyatlar düşer iyi kötü bulurum bitane herhalde.alinca da buraya yazarım. Zaten.
    100 km de ortalama 5 litre yakıyor motor şaft aktarmalı zincir değil.

Arkadaşlar Virago 535 almak istiyorum. Sahibinden dışında, çevresinde bu model motordan olan, satmak isteyen ya da satmayı düşünmemiş ama şu anda bu entry'i okuyunca "neden olmasın" diyecek biri var mı? İlk motorumdu. 2 yıldır motora binmiyorum. Ve şu an karşıma çıksa direkt alacağım. Sahibinden'deki ilanlara baktım. Bir tanesi işe yarar duruyor. O da cevap vermiyor. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)