Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Siz olsanız hangi kaskı alırsınız?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar herkese hayırlı geceler.

Shoei Gt Air 2, AGV K6 ve HJC RPHA 11 Venom 3 kask arasında kalmış bulunmaktayım. 3 ünü de denedim test ettim yani kafa yapıma 3 ü de uygun. Motoruma da uygun. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? Shoeide düz siyah olan bütçeme uygun. Agv ve hjc desenleri hoşuma gitti. Yani sırf shoei olduğu için onu tercih etmeliymişim gibi düşünmeye başladım. Sizin de fikrinizi almak istedim.

HJC
    https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...lmet-2019-0005

SHOEİ GT AİR
    https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...-2-Helmet-0011

AGV K 6

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...sh-Helmet-0006

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı obk047 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese hayırlı geceler.

Shoei Gt Air 2, AGV K6 ve HJC RPHA 11 Venom 3 kask arasında kalmış bulunmaktayım. 3 ünü de denedim test ettim yani kafa yapıma 3 ü de uygun. Motoruma da uygun. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? Shoeide düz siyah olan bütçeme uygun. Agv ve hjc desenleri hoşuma gitti. Yani sırf shoei olduğu için onu tercih etmeliymişim gibi düşünmeye başladım. Sizin de fikrinizi almak istedim.

HJC
    https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...lmet-2019-0005

SHOEİ GT AİR
    https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...-2-Helmet-0011

AGV K 6

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...sh-Helmet-0006
    Açtığım konuları incele, tam olarak 3 aynı kaskın arasında kalmıştım. Bir de arai profile-qv pro. Şu an gt air2 var biraz mecburiyetten oldu ama kesinlikle memnunum. Zaten gtair2'yi stokta olmadığı için alamamıştım.

Neyse açtığım konularda bu kasklar hakkında siparişine, sitesine, kaskların özelliğine kadar her şey var.

Motosikleti
    CF Moto 150 NK ♥
    Böyle bir bütçeyi kaska ayırabiliyor iseniz ( dolar veya euro bazında ) Ruroc markasını öneririm. Atlas 3.0 modellerine bir bakın derim. Ama 3.0 olucak. 2.0 da ufak bir hata var. burun kısmı biraz büyük olduğundan düz baktığınızda maalesef bakış açınızı engelliyor.

Motosikleti
    CBR650R 2020
    RPHA 11 kullanıyorum 1 senedir. Diğer kasklarıma göre artıları çok hafif olması, ses yalıtımı ve yazın havalandırma. Ama deneme şansınız varsa diğerlerine de bakın tabi. Kafa yapınıza uygununu seçin.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Bu arada gtair2 kesinlikle racing kaskı değil, mt25'te azcık yatsam kafamı eğik yapsam uğuldamaya sallamaya başlıyor 100km hızda. Tamamen dik oturma kaskı, o kadar para verip de racing bir motora bu kask alınmaz. Konfor içinde konforsuzluk yaşarsınız. Tabii ki takılır, bundan 10 20 sene önce bu kadar ayrım yoktu, insanlar takıyordu yani sonuç olarak ama şimdi bu kadar para verdikten sonra en uyumlusunu almak mantıklı olan. Bir de şehiriçinde shoei bence rahatlık. Güneş mi çıktı vizörü indiriyorum devam. Güvenlik açısından bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum çünkü kaskta koruyuculuğu sağlayan şey köpüğün malzemesi ve kalınlığıdır. Hem kendini ispatlamış bir köpük hem de segmentindeki kasklarla ya aynı kalınlıkta ya da daha kalın. Güneş vizörü inceltmemiş yani. Bir de doubleD yok, güvenliği tartışılır ama pratik. Çok kişi tanıyorum double D'yi bağlamaya üşenen şuraya gidiyorum zaten diyen. Ama bu öyle değil, bir saniye almıyor ve baya da sağlam bir malzeme. Ben baya asıldım bir tık geriye çekemedim mekanizmayı.

AGV K6 arada bir kask okuduğum kadarıyla ne olduğu belirsiz , naked, enduro, touringci de takar. Racingci de takar ama mantıksız olur. Yine de en iyi performansı naked bir motorda verir bence. Eğer şimdi naked sürüyorum seneye belki racinge geçerim sonraki sene de enduro alırım diyorsan alınacak en iyi kask bu. Zaten çok da hafif bir kask,kabuk boyutu da çok küçük. İnsanı yormaz gibi. Shoei kamera, intercom falan takınca 2kiloyu geçiyor.

Ama HJC rpha 11 racing bir kask. Bu söylediğiniz diğer kaskların yanına uyacak olan HJC rpha70 veya Rpha90.

Racing bir motosikletiniz varsa rpha 11 daha mantıklı. Diğer türlü gtair2 ve k6 arasından ben önce agv k6 alıp sonra boyasında sıkıntısı olması sebebiyle geri gönderip gtair2 tercih ettim.

Konuları inceleyeceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

3 kaskı da

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Venom desen şart değilse bence HJC
    https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...vo-Helmet-0022

Motorum MT 25. Arkadaşlar bana gt air 2 nin motor tarzına uygun olduğunu ilettiler. Agv k6 ve bu iki modeli önerdiler mağazada. İkisini de denedim ancak k6 çene kısımlarından bana çok baskı yaptı. Gt air 2 de de baskı vardı ama açılma yapacağını normal olduğunu söylediler. Nakeddan devam ederim diye düşünüyorum racing isteğim yok. Anladığım kadarıyla bana uygun kask sizin de tavsiyeniz gt air 2 olacak. Çok teşekkür ederim görüşleriniz için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

Naked motor mu kullanıyorsunuz? Naked için uygun mudur

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı obk047 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum MT 25. Arkadaşlar bana gt air 2 nin motor tarzına uygun olduğunu ilettiler. Agv k6 ve bu iki modeli önerdiler mağazada. İkisini de denedim ancak k6 çene kısımlarından bana çok baskı yaptı. Gt air 2 de de baskı vardı ama açılma yapacağını normal olduğunu söylediler. Nakeddan devam ederim diye düşünüyorum racing isteğim yok. Anladığım kadarıyla bana uygun kask sizin de tavsiyeniz gt air 2 olacak. Çok teşekkür ederim görüşleriniz için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

Naked motor mu kullanıyorsunuz? Naked için uygun mudur
    Ben de dediğim gibi mt-25 kullanıyorum. Gt air2 tercih ettim. Bende de biraz baskı vardı ama taktıktan sonra açıldı. Agv k6 tepeden de sıkıyordu. Shoei gt air 2 her yerden biraz sıkıyordu şimdi sadece sağ kulağımı biraz rahatsız ediyor. O da başta çok ediyordu şimdi 1 2 saat takınca anca ufaktan ediyor. En kısa zamanda o da geçer bence. Ciddi bir baskı yoksa çeyrek bedene kadar açıyor bence kasklar.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    k6 hariç şahsen 2 side olur.agv şişirme geliyor bana öyle çok memnun bir tayfa da yok agv kasklarla alakalı.ses alır rüzgar alır tasarım ve renkler güzel tabi.rpha 11 kullanıyorum 3 sene olucak onu tavsiye ederim rahatlıkla.ama venom falan işine girmem derseniz düz renkleri gerçekten uyguna alabilirsiniz.kutudan ek vizör çıkması buğu camı çıkmasıda cabası.shoei de tabiki alınır 2 side pişman etmez ama uygun seri rpha 11 diyorum yada indirim kollayın

not .. bu arada meraktan baktım yurt dışı hjc fiyatlarına baya uçmuş fiyatlar.sizin bulduğunuz baya uygunmuş hocam venom 2 ve carnage modelide var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)