Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS BLAZER 50XR YARDIM

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RKS BLAZER 50XR
    HERKESE MERHABALAR MOTOR KONUSUNDA ÇOK ACEMİ BİRİSİYİM GEÇEN GÜN MOTOR SATIN ALDIM TEMİZ BİR SORUN GÖRÜNMÜYORDU VE BİRAZ ACELE ETTİM 80CC OLARAK YUKSELTİLMİŞ MOTORDA ŞU SORUNLAR VAR
    - ÇOK BAĞIRIYOR AŞIRI RAHATSIZ EDİCİ
    - BENZİN KOKUSU ÇOK VERIYOR
    - AŞIRI KOTÜ YANIK KOKUSU ALIYORUM
    - GAZI ELIMDEN CEKINCE ÇABUK YAVAŞLIYOR
    - İLK ÇALISTIRMADA 2 DK FALAN ÇALISIR DURUMDA BIRAKIYORUM KENDINE GELSIN DIYE 1 DK ROLANTIDE OYLE TAKILIYOR SANKI İSTOP EDICEK GIBI OLUYOR ONUNDEKI FARLARI BAZEN YANIP SONUYOR YANI SANKI İSTOP EDICEKMIS GIBI OLUYOR PIR PIR YAPIYOR NASIL ANLATIYIM BILEMEDIM

LÜTFEN YARDIMCI OLURSANIZ FIKIR VERIRSENIZ 2480KM DE SUANDA ADAM BUZAMANA KADAR TUM BAKIMLARINI YAPTIRMIŞ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Karbüratörü ayarsız gibi geldi bana.

Bağırması normal 50cc lerin çoğu 30la giderken bile yüksek devir çevirdiği için bağırıyor.

Gazı bırakınca yavaşlaması da ya rölanti düşüklüğünden(gazı bırakınca az benzin gitmesinden) ya da normal size fazla geliyor.
    DeepX bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS BLAZER 50XR
    pekı bu yanık kokusu gıbı olan normalmıdır acemıyım tam anlamıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:00 ----------

adam 80 cc yukseltırken kayışı bando kayış aldım sağlam olsun dıye dedı

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı DeepX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:00 ----------

Bando kayış iyi olmuş kalitelidir.

Yanık kokusunu bilmiyorum uzaktan bir şey diyemem. Egzozun oralara bi bakın eriyen bir şey var mı. Belki üstüne plastik bir şey gelmiştir. Bir de motoru şöyle video çekerek youtubea yüklerseniz sorunu bulmamız daha kolay olur.

Mesela benzin kokusu depo delikse de gelebilir boruda karbüratörde kaçak varsa da gelebilir ayarsızlıktan da gelebilir. İyi bir tamirci bulsanız sorunları çözmesi çok kolay ve ucuz olur ama iyi ustaya denk gelmek zor.

80lik yapan usta belki subab ayarını tam yapamamıştır o yüzdende yavaşlıyor olabilir. Benzin kaçağını motosikleti park etttikten sonra altına bakın damlayan akan birşey varmı diye.

Motosikleti
    RKS BLAZER 50XR
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    80lik yapan usta belki subab ayarını tam yapamamıştır o yüzdende yavaşlıyor olabilir. Benzin kaçağını motosikleti park etttikten sonra altına bakın damlayan akan birşey varmı diye.
    VALLAHA ONA BAKTIM AMA DELIK FALAN YOK AKINTI YAPMIYOR COK ŞÜKÜR

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:11 ----------

Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bando kayış iyi olmuş kalitelidir.

Yanık kokusunu bilmiyorum uzaktan bir şey diyemem. Egzozun oralara bi bakın eriyen bir şey var mı. Belki üstüne plastik bir şey gelmiştir. Bir de motoru şöyle video çekerek youtubea yüklerseniz sorunu bulmamız daha kolay olur.

Mesela benzin kokusu depo delikse de gelebilir boruda karbüratörde kaçak varsa da gelebilir ayarsızlıktan da gelebilir. İyi bir tamirci bulsanız sorunları çözmesi çok kolay ve ucuz olur ama iyi ustaya denk gelmek zor.
    VALLAHA DOGRU DIYORSUN IYI BIR USTA BULMAK COK ZOR NE YAZIKKI BENIM ACİL BİR MOTOR SERVISINE GITMEM LAZIM BAKIMLARINI YAPTIRMAM LAZIM 2 TEKER SIKINTI 4 TEKERE GORE

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 160
    Motoru 1-2 dakika isitmak. Omur acisindanda faydali olur. Farlarin gidip gelmeside tahminimce motor ideal devrine ulaşamadığı icin dinamo degisken akim yolluyordur. Yanik kokusu belkide dinamodan geliyordur. Kontrol ettinizmi

Yağ seviyesi ve buji piposunu bi kontrol edin. Depodan benzin sızıp sıcak biyerlere damlıyo olabilir yanık kokusu bu yüzden olabilir, veya plastik bişey egzosa değiyo olabilir. En kısa zamanda servise mutlaka uğrayın normal değil gibi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DeepX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Muhtemelen sorun yoktur motorunuzda, belki ufak bir rölanti-karbüratör ayarı iyi olabilir.

Yanık kokusu muhtemelen motorun yeni olması ile alakalıdır, egzozdaki perdeler kurum bağladıkça koku yapması azalır. Yine de egzoza temas eden bir nane var mı göz atın.

Farların pır pır etmesi ise elektrik sisteminin yapısı ile alakalı olaraktan normal olabilir, farlar direk statörden mi alıyor enerjiyi, yoksa aküden mi? Eski CBF 150'ler de aynı şekildeydi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    RKS BLAZER 50XR
    abıler bugun calıstırdım motoru bıraz beklettım pır pır ettı yıne 3 4 dk calısır durumda bıraktım ama ıstop ettı 3 kere bu ıslemı yaptım herseferınde calısır bır sekılde bırakıyorum pır pır edıyor farlar ve sonra ıstop edıyor motor gıderken bırsey yapmıyor gayet guzel hızlı sorunsuz gıdıyorum ama gıtmıyorken yanı yenı calıstırdıgımda 3 4 dk sonra ıstop edıyor en yakın zamanda bı motor servısıne gıtmem lazım

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Belki sadece rölantisi düşüktür. Merak etmeyim basit bir sorundur ve ucuza hallolur.

Barbarouses - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto 150NK 2019 > Yamaha MT-25 2016
    Pırpır durumu eğer trafikte dikkat ettiysen 50 cc'lik motorların çoğunda mevcut. Rolanti dalgalanması ve akabinde stop etme durumu da aynı şekilde. Sanırım karbüratörleri ya kalitesiz ya da ayarsız.

Motosikleti
    RKS BLAZER 50XR
    en güzeli bır sanayıye gıdıp hallettırmek motoru aldık trentyol go ıcın elımızde kalmasın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)