Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şok'ta SJ4000 Air WiFi buldum, fikir

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Merhaba, İstanbul'a geldiğinde almayı düşünmüştüm ama kalmamıştı, araştırınca eken h9r'ı almayı daha mantıklı bulmuştum normal fiyatlarından. Şu an şehirdışı seyahetimde küçük bir şokta bir tane kaldığını gördüm.

Sizce şoktan 350 liraya Sjcam almak mı daha mantıklı olur yoksa banggod, aliexpress gibi sitelerden orijinali 400-420 liraya Eken H9R almak mı? (Fiyat farkı kamera için kaydadeğer bir sayı değil, sadece almak isteyen olursa diye yazdım.)

İkisinden birini veya ikisini de kullanan varsa yorum yapabilir mi? Birbirlerine göre nasıl artı ve eksileri var? Hedefim kendi anılarımı kaydetmek, kafama eserse ufak bir YouTube kanalı açmak. Çektiğim videoları izlemek bana da izleyiciye de işkence olmasın istiyorum en azından bir GoPro alana kadar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    sjcam de eken de mantıklı değil. ikinci el bi gopro daha verimli olur çok denedim sonuç bu güven bana :D
    karacaa bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Barisozde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sjcam de eken de mantıklı değil. ikinci el bi gopro daha verimli olur çok denedim sonuç bu güven bana :D
    Yurtdışına çıkarsam ya da biri gelirse sıfırını almayı düşünüyorum, go proyu kaska alırım, bunu da motosiklete falan bağlarım diye düşündüm. İkinci el GoPro'larda çok sahte dönüyor diyorlar, ayırt etmenin bir yolu var mı acaba kullanmadan? İkinci elde alırsam hero5 falan bile denk gelmiyor herhalde bu bütçelerle.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    sj4000 de eken h9r de kullandım, ikisi de birbirlerine çekim kalitesi olarak yakınlar , teknik detayları pek hatırlamıyorum ama 4k çeken eken'di herhalde 4k ile işin olur mu bilmem, ben ikisinde de 1080 çektim gayet de işimi görmüştür, eken de kumanda var bu güzel bir avantaj, sjcam 4000'in başına gelmedik kalmamıştı çok dayanıklı öldüremedim en son kırık dökük bir üniversite öğrencisinin projesine hibe etmiştim Bunun dışında şuan Dji osmo action kullanıyorum çok iyi bir kamera bana göre, go pro'ya çıkamam dersen biraz alt fiyat ama çok iyi performanslı bir kamera, incelemesine bakmanı tavsiye ederim, çok memnunum.

Gaahl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 nk 2018
    Ben 290tl ye AEE Lyfe Silver aldım çok memnunum neden daha popüler değil anlamadım. Şimdi fiyatları nasıl bilmiyorum ama öneririm.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    fikir vermesi açısından. bu kaydı eken kamera ile aldım "h6s"

istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Aynı kameranın 2. elini 270 tl ye aldım ahım şahım bir kamera değil ama yinede lazım tam şarj ile 1 saat 10 dakika full çözünürlükte wifi kapalı kayıt yapabiliyor.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, İstanbul'a geldiğinde almayı düşünmüştüm ama kalmamıştı, araştırınca eken h9r'ı almayı daha mantıklı bulmuştum normal fiyatlarından. Şu an şehirdışı seyahetimde küçük bir şokta bir tane kaldığını gördüm.

Sizce şoktan 350 liraya Sjcam almak mı daha mantıklı olur yoksa banggod, aliexpress gibi sitelerden orijinali 400-420 liraya Eken H9R almak mı? (Fiyat farkı kamera için kaydadeğer bir sayı değil, sadece almak isteyen olursa diye yazdım.)

İkisinden birini veya ikisini de kullanan varsa yorum yapabilir mi? Birbirlerine göre nasıl artı ve eksileri var? Hedefim kendi anılarımı kaydetmek, kafama eserse ufak bir YouTube kanalı açmak. Çektiğim videoları izlemek bana da izleyiciye de işkence olmasın istiyorum en azından bir GoPro alana kadar.
    2 yildir Eken H9R kullaniyorum, cok sey beklemiyorsan sadece gunduz video ceksin diyorsan mantikli. +2 pil satin aldim ama piller dandik, kendi kendine kapaniyor alet. Video cekiyor zannediyorsun ama nanay. Kayit isiginin ustte olmasi dezavantaj cunku cekim yapip yaptigini goremiyorsun, durup aynaya egilip bakman lazim. Uzaktan kumandasi var, koluna ya da gidona baglayabiliyorsun, istedigin zaman snapshot alabiliyorsun kumanda ile.

Ben ikinci el GoPro bakiniyorum ama secenekler artiyor, Insta Go 2 varmis bir de Olmazsa gidip teknosa'dan Hero8 alcam taksit filan.

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    4 yıldır eken h9r kullanıyorum ve kesinlikle 2. el gopro öneririm biraz temizini bul al. ha dersen ki benim için kalitesi önemli değil güvenlik amaçlı motosiklete binince çekim yapıcam o zaman alabilirsin ama diğer türlü renkler, çekim kalitesi, çekim açısı, akıcılık vs gopro'nün ölüsü ekenden iyidir. O kadar yer gezdim hep ekenle çektim videoyu bi de 60 fps te çektiğim halde editleyince görüntü çamur gibi oldu. O yerlere kaç defa gidecem keşke gopro ile çekseymişim diyorum şimdi. Bu arada 2. el gopro alınır hero4 veya hero5 black.
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    720p 30 FPS 2 buçuk saate yakın çekim alabiliyorum.

Örnek çekimler için aşağıdaki videoları inceleyebilirsin. Benim videolarım. Fakat bunlar 1080P 60 FPS ayarında çekildi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler