Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CBR 250 R Stop Etme Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Arkadaşlar 12.000 bakımına girdikten sonra motorumlar 1. viteste debriyaj sonuna kadar çekili ışıklara yaklaşırken stop etti sonradasında 1 sefer daha tekrarladı bunu ve trafikte 2. viteste giderken debriyaj sonuna kadar çekili ufak ufak fren yaptım gene stop etti fakat motor devride düşük diycem debriyaj çekili anlamadım.Dünde otobanda giderken 5. viteste 6'ya geçicem motor tık dedi boşa düştü sanki boş vitese atmışım gibi hemen debriyajı pompalayıp 6 ya attık düzeldi varmı bir fikri olan?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Debriyaj çekili iken stop etme sorununu ben de yaşıyorum. 3 kez servise gittim. Test sürüşü yapıyorlar. Sorun yok diyorlar. Ama diğer olayı hiç yaşamadım.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...iken-stop.html

Şuradan da bakabilirsin. "Cbr 250 engine stalls" diye aratırsan benzer problemi yurtdışında da yaşayanlar olduğunu görebilirsin. Ama çözüm yok.
    hacidayi bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR650R
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj çekili iken stop etme sorununu ben de yaşıyorum. 3 kez servise gittim. Test sürüşü yapıyorlar. Sorun yok diyorlar. Ama diğer olayı hiç yaşamadım.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...iken-stop.html

Şuradan da bakabilirsin. "Cbr 250 engine stalls" diye aratırsan benzer problemi yurtdışında da yaşayanlar olduğunu görebilirsin. Ama çözüm yok.
    Birde benzin fullediğimde depo kapağını taktiğida anahtar benzin oluyor ve kapağın üstünde anahtar deliğinde hafiften benzin oluyor sizdede durum böylemi?

melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS WİNNER 200
    capon farkı

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    İkinci cbr250 motorum daha önce böyle birşey başıma gelmedi. Geçmiş olsun. Sorununuz videodaki gibi debriyaj müşüründen kaynaklanıyor olmasın?
    https://youtu.be/RNlWINNoIPQ
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR650R
    https://www.youtube.com/watch?v=DrI6WbKy368
    Böyle bir video buldum bugun ustaya göstermeye gidicem işten çıkınca

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı hacidayi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=DrI6WbKy368
    Böyle bir video buldum bugun ustaya göstermeye gidicem işten çıkınca
    Eliniz yatkınsa bu işleri kendiniz halledebilirsiniz.

Birde benzin fullediğimde depo kapağını taktiğida anahtar benzin oluyor ve kapağın üstünde anahtar deliğinde hafiften benzin oluyor sizdede durum böylemi?
    Bende olmadı hiç. Acaba o üst sınırın üzerinde doldurup o yan tarafları da dolduruyor olabilir misiniz?

Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci cbr250 motorum daha önce böyle birşey başıma gelmedi. Geçmiş olsun. Sorununuz videodaki gibi debriyaj müşüründen kaynaklanıyor olmasın?
    https://youtu.be/RNlWINNoIPQ
    Sensörler ile alakalı gibi zaten ama emin değilim. Bende stop ettiğinde geri marşa basıyorum mesela, motor çalışıp geri stop ediyor. 2-3 kez böyle yaptıktan sonra normal çalışıyor. Ya da ben vitesi boşa alıp çalıştırıyor, sonra vitese alıp devam ediyorum.

Amerika’da sanırım bu olaydan dolayı virajın içinde vites değiştirmesi gereken biri ölüyormuş az daha. Motor debriyajı çekince stop etmiş. Karşı şeride gitmiş adam.
    hacidayi bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Bende olmadı hiç. Acaba o üst sınırın üzerinde doldurup o yan tarafları da dolduruyor olabilir misiniz?

Sensörler ile alakalı gibi zaten ama emin değilim. Bende stop ettiğinde geri marşa basıyorum mesela, motor çalışıp geri stop ediyor. 2-3 kez böyle yaptıktan sonra normal çalışıyor. Ya da ben vitesi boşa alıp çalıştırıyor, sonra vitese alıp devam ediyorum.

Amerika’da sanırım bu olaydan dolayı virajın içinde vites değiştirmesi gereken biri ölüyormuş az daha. Motor debriyajı çekince stop etmiş. Karşı şeride gitmiş adam.
    İkinci cbr250 motorumu izmirden aldım. Gelir gelmez marş ve sinyal grubu her parçayı söküp wd40 ladım. Motor nemli bir bölgede kalmış,o yüzden bakım gerektiriyordu. Debriyaj müşürü küçük ama işlevi açısından hayati önem taşıyor. Arıza vermedi fakat hayati parça olduğundan kontrol edip wd40 lamak lazım diye düşünüyorum.

Benzer bir sorun forumda pulsar 200 ns kullanıcısının başına gelmişti. Virajda iken vites atmak istemiş motor stop edip kaza geçirmişti. Rumuz: Ayzek ti galiba. Bu olumsuz durumlar başımıza gelmeden bakıma önem göstermeliyiz.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Debriyaj uzun süre çekili tutulunca, debriyaj ayırıcı levye, rölantideyken, motoru stop ettirecek kadar fazla baskı uyguluyor olabilirmi. Neticede, Honda R bir makina, racing yüksek devirde debriyajı ayıracak güç gerek, rölantide, basılı tutulacak debriyaj olmadığından olabilirmi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bakımda neler yapıldı?

Ben motoru Silifke den aldım. Deniz kenarı. Adana’da yaşıyorum. Yine nemli bölge. Zaten sürekli olan bir şey olmadığından o tarz temassızlık sorunları geliyor aklıma. Olmadı bir süreliğine servise bırakacağım. Ya da kamera ile kayıt yapıp servise öyle gideceğim.

Debriyajın uzun süre çekili olmasıyla ilgili de bende problem bazen ışığa yaklaşırken debriyajı çekip son 10-15 metreyi öyle gittiğimde oluyor. Ama bazen de debriyajı çektiğim an oluyor. O yüzden düşük ihtimal gibi benim sorunum için.

yaptım gene stop etti fakat motor devride düşük diycem debriyaj çekili anlamadım.
    Bir de burada ne dediniz anlayamadım. Rölanti devri mi düşük
    Az silindir, çok iş

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Ben motoru Silifke den aldım. Deniz kenarı. Adana’da yaşıyorum. Yine nemli bölge. Zaten sürekli olan bir şey olmadığından o tarz temassızlık sorunları geliyor aklıma. Olmadı bir süreliğine servise bırakacağım. Ya da kamera ile kayıt yapıp servise öyle gideceğim.

Debriyajın uzun süre çekili olmasıyla ilgili de bende problem bazen ışığa yaklaşırken debriyajı çekip son 10-15 metreyi öyle gittiğimde oluyor. Ama bazen de debriyajı çektiğim an oluyor. O yüzden düşük ihtimal gibi benim sorunum için.
    Umarım sorununuz düzelir. Haberinizi bekliyoruz.

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Öncelikle elektrik tesisatını kontrol etmek gerek. Yerinden çıkmış ya da gevşemiş bir kablo soket varsa düzeltilip duruma bakılmalı. Enjeksiyonlu sistemler de yakıt ve rölanti akışını beyin sağlıyor. Enjektör arızalanmış olabilir. Beyinden de yapabilir. Rölanti akışını sağlayan sensörlerden biri arızalanmış da olabilir. Eğer arızaya düştüyse arızanın neler olduğu tespit cihazına bağlanınca belli olur. Giderilmeyecek bir şey olduğunu sanmıyorum. Geçmiş olsun.
    Ayrıca değişen hava koşullarına bağlı olarak, hava yakıt karışım oranı iyi değilse de buna benzer tepkiler verir.
    hacidayi bunu beğendi.

Motosikleti
    Faktör saydırsak, ard arda vites düşürülüyor, motor freni deviri aşağı çekiyor, devir düşünce, sistem tassaruf amaçlı enjektörleri kesip çok fakir karışım ayarlıyor, rölantide ve sonrasında hala debriyaj basılı tutulunca, levye mile asılıp, kaa=stırdımı, o motor stop etmese şaşarım, diye tahmin ediyorum.
    Buna birçoğu sorun demesine rağmen, Honda motorda yapcak birşey yok diyorsa, geriye kullanıcı kalıyor. Mesela sade görüntüsü için racing makina almak için forumda "Racing tarzım değil, sade görüntüsü için“ diyen arkadaşlara ne kadarda ta4zına göre motor seç deselerde, yinede racing alanlara şaşırıp kalmışım.

Motosikleti
    Honda CBR650R
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de burada ne dediniz anlayamadım. Rölanti devri mi düşük
    Devirinde bir sıkıntı yokmuş gelişmeleri buradan aktarıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:12 ----------

Alıntı THE_LANCET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle elektrik tesisatını kontrol etmek gerek. Yerinden çıkmış ya da gevşemiş bir kablo soket varsa düzeltilip duruma bakılmalı. Enjeksiyonlu sistemler de yakıt ve rölanti akışını beyin sağlıyor. Enjektör arızalanmış olabilir. Beyinden de yapabilir. Rölanti akışını sağlayan sensörlerden biri arızalanmış da olabilir. Eğer arızaya düştüyse arızanın neler olduğu tespit cihazına bağlanınca belli olur. Giderilmeyecek bir şey olduğunu sanmıyorum. Geçmiş olsun.
    Ayrıca değişen hava koşullarına bağlı olarak, hava yakıt karışım oranı iyi değilse de buna benzer tepkiler verir.
    Teşekkür ederim kafama takılan 2.000kmdir böyle problemler olmadı 12.000 bakımından sonra oldu.10.000'de almıştım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:13 ----------

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakımda neler yapıldı?
    yağ-yağ filtresi-yağ tapası-ön balata-zincir dişli set- Sağ olsun benden önceki arkadaş zincir dişli bitsin diye herşeyi yapmış herhalde

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faktör saydırsak, ard arda vites düşürülüyor, motor freni deviri aşağı çekiyor, devir düşünce, sistem tassaruf amaçlı enjektörleri kesip çok fakir karışım ayarlıyor, rölantide ve sonrasında hala debriyaj basılı tutulunca, levye mile asılıp, kaa=stırdımı, o motor stop etmese şaşarım, diye tahmin ediyorum.
    Buna birçoğu sorun demesine rağmen, Honda motorda yapcak birşey yok diyorsa, geriye kullanıcı kalıyor. Mesela sade görüntüsü için racing makina almak için forumda "Racing tarzım değil, sade görüntüsü için“ diyen arkadaşlara ne kadarda ta4zına göre motor seç deselerde, yinede racing alanlara şaşırıp kalmışım.
    Ben 10.000 de aldım motoru 12.000km oldu daha oncede aynı kullanıyordum bı problem yapmadı.Bakımdan sonra yapması enteresan geldi benden bilgi sahibi olabilmek için açtım konuyu.Tecrübeli arkadaşların tecrübelerinden faydalanabilmek için...Şaşırıp kalıcak bir durum yok insanlar tecrübe ettikce bir şeyleri öğrenir ve kendilerini geliştirirler.

Hacıdayı bakımla alakalıysa etkileyebilecek tek şey motor yağı. Onun için de bayaa fazla koymaları gerekli.
    Hava filtresi desek, o kadar kirli-tıkanık olabileceğini sanmıyorum. 12 binde daha motor...
    Tuhaf

Bakımla alakalı olabilecek tek sıkıntı bence herhangi bir soketin temassızlık yapacak kadar gevşemesine sebep olmuş olabilecek olmaları işlemler esnasında gibi geliyor bana da. Bakım içeriğinin böyle bir problemle alakalı olma ihtimali çok düşük.

Motosikleti
    Bakımda belki biraz daha ayar yapayım derken ayarı size göre ayarı kaçırmış olabilir. Her neyse. Aynı sorunu yaçayan birçok insan var, fakat kimse bir çœzüm bulamamış gibi.
    Şarırıp kaldığımda, sizle alakalı değil. Geçenlerde hiç motosiklet kullanmamış bir genç arkadaş 600 racingin görüntüsüne aşık olur, illa başlangıç motoru olarak almayı düşünüyordu. Ne diller döktüksede, 600 racing alıcam fıtı fıtı kullanacam diyordu. Umarım tekerine taş değmemiştir. Cümlemizinde tekeri düz bassın.
    Devirinde bir sıkıntı yokmuş gelişmeleri buradan aktarıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:12 ----------

Teşekkür ederim kafama takılan 2.000kmdir böyle problemler olmadı 12.000 bakımından sonra oldu.10.000'de almıştım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:13 ----------

yağ-yağ filtresi-yağ tapası-ön balata-zincir dişli set- Sağ olsun benden önceki arkadaş zincir dişli bitsin diye herşeyi yapmış herhalde

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

Ben 10.000 de aldım motoru 12.000km oldu daha oncede aynı kullanıyordum bı problem yapmadı.Bakımdan sonra yapması enteresan geldi benden bilgi sahibi olabilmek için açtım konuyu.Tecrübeli arkadaşların tecrübelerinden faydalanabilmek için...Şaşırıp kalıcak bir durum yok insanlar tecrübe ettikce bir şeyleri öğrenir ve kendilerini geliştirirler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)