Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021222331 ... SonuncuSonuncu

VOLTA RM5 SCOOTER HK.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı Tataroglu41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam çok ugrasiyormus video çekmek için . Çok masrafı oluyormuş.
    En kaliteli videoları çekmek çok masraflı imiş.
    Reklamları daha kaliteli olursa millet daha iyi kandırılıyor tabiki.
    MOTOMANİA bilgisayar başında inceleme yapıyormuş. Ulan adam bu işin içinde adamın incelemesine bile gerek yok. Yedek parça fiyatına kadar araştırıyor adam.
    Gökhan hocanın para ile işi yok. Adamın tek istediği motosiklet kullanıcılarının bilinçli olması.
    motoSİKsel gibi adilerin bizi para için kandırmaması .
    Ayrıca Gökhan hoca Selçuk denen adi herifin yedi sülalesini satın alır ama kendisi ADİ mal kullanmaz bizede tavsiye etmez.��
    22k paraya bilgisayar almış, eve ekmek götürüyormuş falan...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ikisini de dinliyorum.Birisi para icin inceleme cekiyor ve bunu soyluyor.Digeri para tura beklentisi olmadan inceleme ve bilinclendirme yapiyor.Gokhan hoca elestirmekte hakli ama cok agresif bir dil kullaniyor ve zaman zaman kendini haksiz konuma dusurecek durumlara zemin hazirliyor.Selcuk da bunu bildigi icin kendini magdur konuma dusurmek icin inceden gokhan hocaya ilik ilik yumusak karnina vurarak millete caktirmadan gokhan hocayi tahrik ediyor ki gokhan hoca zaten sinirli asabi biri.Simdi sonuca gelicek olursak evet selcuk para almis rm5i ovmus tabi kusurlarina da ustu kapali deginiyor biraz ama tabi ovmesi daha cok.Ama bizim insanimiz 3 kurusa 5 kofte pesinde hatta kurus vermeden 10 kofte pesinde oldugu icin kolay kaniyor.Adam 17bintlye nmax gorunumlu bir motor tanitiyor.17bine abs ve enjeksiyonlu nmax gibi bir motor varsa oturup dusun kardesim.Hemen gaza gelme var bunda bir bit yenigi, aklini kullan.Motopikselin gelir kapisi bu kanal olduguna gore illaki taviz veren biri.Ama gokhan hocanin gelir kapisi kanali degil o adam rahat, markalari umruna takmiyor.Bi bekle acele etme bir de o incelesin.Hemen selcuk motoru ovdu diye gidip motoru almissin sonra da vay soyle vay boyle.Gokhan hoca da selcuga gereksiz haddinden fazla yukleniyor.Olayi niye kisisellistiriyosun ki.Sinirlenmeden sakin sakin ac videonu arkadaslar hemen bir incelemeyle yeni cikmis bu kadar ucuz bir motor alinmaz de.Bekleyin biz de inceleyelim diger youtuberlar da incelesin bi motor otursun acele etmeseydiniz de gec.Sen hemen millet magdur oldu milletin kandirilmasina sebep oldun yanlis yapiyosun diye niye akil verir ve yargilar gibi havuzun ortasina atliyorsun ki.Suya sabuna dokunmadan milleti uyar gec.Sende de hata var hemen celalleniyorsun.O motoru alıp pisman olan sorun yasayanlardan bir kısmı seni gelip kışkırtıyor ama belkide ayni kişiler 17bine aldigi o sorunlu motoru sari siteye 22bine de ilana koydu.Sen akli basinda davran ya hemen gaza gelip atesin ortasina kendini niye atiyorsun ki.İşin özü ikisinin de hatali oldugu yerler var.

Maalesef bu motor YouTube Siyaseti içinde eriyip gidecek. Yorum yapanları %95 i maalesef ki motoru kullanmayanlar. 5 tane kullanıcı 10 sayfa boyunca birbirleriyle konuşup kendi şikayetlerini dağlara çıkarmışlar. Arkadaşlar motorun ön amortisörü traşlanmış takılırken. Oturtturmak için, amortisörün patlamasını bekleme git değiştir işte firma yolluyor ücretsiz. Balata yayı ters takılmış, bekleme git düzelttir. Ücretsiz bunlar. Firma malının arkasında. Maalesef ki motora binenden çok motoru başkaları ağzından dinleyenler konuşuyor. BMW nin cruise control sistemi kapatılamama hatasına kimse ses çıkarmıyor. Krank kıran Honda’lara kimse ses çıkarmıyor.
    Motorun sahibi olarak bütün sorunlarımı abartısız bir şekilde 1 kere servise giderek 45dk da giderdim. Şuana kadar gayet güzel parasının hakkını veren bir motosiklet. Lütfen yorum yapmadan önce deneyin, kullanın. Yerli malı vs beni ilgilendirmiyordu alırken. Ben alırken nmax 35.500 idi. 2 tane RM5 alıyordum yani o paraya. Nmax ile kıyaslanacak kadar kaliteli olabilir mi sizce? Olamaz. Fakat fiyatının hakkını veren uzun yıllar binilenilecek bir motosiklet.

Motosikleti
    Honda Forza 250 - 2022 / Sym Maxsym 508
    Alıntı Hanbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef bu motor YouTube Siyaseti içinde eriyip gidecek. Yorum yapanları %95 i maalesef ki motoru kullanmayanlar. 5 tane kullanıcı 10 sayfa boyunca birbirleriyle konuşup kendi şikayetlerini dağlara çıkarmışlar. Arkadaşlar motorun ön amortisörü traşlanmış takılırken. Oturtturmak için, amortisörün patlamasını bekleme git değiştir işte firma yolluyor ücretsiz. Balata yayı ters takılmış, bekleme git düzelttir. Ücretsiz bunlar. Firma malının arkasında. Maalesef ki motora binenden çok motoru başkaları ağzından dinleyenler konuşuyor. BMW nin cruise control sistemi kapatılamama hatasına kimse ses çıkarmıyor. Krank kıran Honda’lara kimse ses çıkarmıyor.
    Motorun sahibi olarak bütün sorunlarımı abartısız bir şekilde 1 kere servise giderek 45dk da giderdim. Şuana kadar gayet güzel parasının hakkını veren bir motosiklet. Lütfen yorum yapmadan önce deneyin, kullanın. Yerli malı vs beni ilgilendirmiyordu alırken. Ben alırken nmax 35.500 idi. 2 tane RM5 alıyordum yani o paraya. Nmax ile kıyaslanacak kadar kaliteli olabilir mi sizce? Olamaz. Fakat fiyatının hakkını veren uzun yıllar binilenilecek bir motosiklet.
    Merhaba Hanbey, cümleten iyi bayramlar.
    Kusura bakmayın, söylediklerinize kesinlikle katılmıyorum.
    Bu forumda en çok konuşan insanlardan biriyim.
    Motorum geçen hafta 5 Mayıs 2021 den bu yana serviste.
    Allahınızı severseniz, hangi serviste 45 dakikada sorununuz çözüldü.
    Verin bilgilerini,alıp oraya getireyim.
    Motorumun şuandaki, 8.günün sonundaki resimlerini paylaşsam ağlarsınız ağlarsınız. !...
    Hangi servisin elinde amrtisör, hız göstergesi, beyin var, bii söylermisiniz?
    Ben fabrika yetkilisi Eren beye yalvardım, Allah sizi inandırsın.
    Yollayın yedek parçaları ben götüreyim, başında bekleyeyim bırakmayayım motoru diye.
    Yok abi, biz alalım motoru buca'daki servisimize, biz halledip getireceğiz dedi.
    Motorun şu anki haline görseniz en az benim kadar üzülürsünüz, yemin ederim size.
    Allahınızı severseniz, öndeki sayfalardaki yorumlarım dahil hepsini okuyun.
    20 Km. ön tarfı söküldü.
    680. Km.deki son halini buradan paylaşmak bile istemiyorum.
    VOLTA MOTORUN BÜTÜN İŞİ GÜCÜ BIRAKIP, SERVİS SORUNUNU ÇÖZMESİ LAZIM. NOKTAAAA...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:03 ----------

Ekleme yapayım. 7 gün dayandım. 7.gün gidip şu servisi, motoru bii göreyim dedim. Servisci arkadaş telefonda çok iyi konuşuyor.
    Bii tanışayım istedim. Keşke gitmeseydim, keşke görmeseydim !...
    Gözüm görmese, inanın ikna olurdum diye düşünüyorum.
    Çünkü bende en az sizin kadar iyi niyetle aldım bu motoru, ama aldığım güne lanet ediyorum artık!...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

Alıntı ismailt26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ikisini de dinliyorum.Birisi para icin inceleme cekiyor ve bunu soyluyor.Digeri para tura beklentisi olmadan inceleme ve bilinclendirme yapiyor.Gokhan hoca elestirmekte hakli ama cok agresif bir dil kullaniyor ve zaman zaman kendini haksiz konuma dusurecek durumlara zemin hazirliyor.Selcuk da bunu bildigi icin kendini magdur konuma dusurmek icin inceden gokhan hocaya ilik ilik yumusak karnina vurarak millete caktirmadan gokhan hocayi tahrik ediyor ki gokhan hoca zaten sinirli asabi biri.Simdi sonuca gelicek olursak evet selcuk para almis rm5i ovmus tabi kusurlarina da ustu kapali deginiyor biraz ama tabi ovmesi daha cok.Ama bizim insanimiz 3 kurusa 5 kofte pesinde hatta kurus vermeden 10 kofte pesinde oldugu icin kolay kaniyor.Adam 17bintlye nmax gorunumlu bir motor tanitiyor.17bine abs ve enjeksiyonlu nmax gibi bir motor varsa oturup dusun kardesim.Hemen gaza gelme var bunda bir bit yenigi, aklini kullan.Motopikselin gelir kapisi bu kanal olduguna gore illaki taviz veren biri.Ama gokhan hocanin gelir kapisi kanali degil o adam rahat, markalari umruna takmiyor.Bi bekle acele etme bir de o incelesin.Hemen selcuk motoru ovdu diye gidip motoru almissin sonra da vay soyle vay boyle.Gokhan hoca da selcuga gereksiz haddinden fazla yukleniyor.Olayi niye kisisellistiriyosun ki.Sinirlenmeden sakin sakin ac videonu arkadaslar hemen bir incelemeyle yeni cikmis bu kadar ucuz bir motor alinmaz de.Bekleyin biz de inceleyelim diger youtuberlar da incelesin bi motor otursun acele etmeseydiniz de gec.Sen hemen millet magdur oldu milletin kandirilmasina sebep oldun yanlis yapiyosun diye niye akil verir ve yargilar gibi havuzun ortasina atliyorsun ki.Suya sabuna dokunmadan milleti uyar gec.Sende de hata var hemen celalleniyorsun.O motoru alıp pisman olan sorun yasayanlardan bir kısmı seni gelip kışkırtıyor ama belkide ayni kişiler 17bine aldigi o sorunlu motoru sari siteye 22bine de ilana koydu.Sen akli basinda davran ya hemen gaza gelip atesin ortasina kendini niye atiyorsun ki.İşin özü ikisinin de hatali oldugu yerler var.
    İsmailt26 Bey,
    Şu motoru alıpta bizi akılsızlıkla itham etme hakkını size kim veriyor bilmiyorum,
    Ama şunu bilin ki, ben üç kuruşun peşinde koşup, kar peşinde olan birisi değilim.
    Sadece iyi niyetle bütçem buna yettiği için bu motoru alan birisiyim.
    Bana iyi niyetli deyin ama akılsız demeyin lütfen.
    Ben İzmir'in en büyük firmalarının birinde çalışan, 49 yaşında, yazılım, bilgisayar, teknoloji bilgisi yüksek birisiyim.
    Ama akılsız birisi olduğumu kesinlikle sanmıyorum ve kabul etmiyorum. Bu ithaminizi da size iade ediyorum.
    İnsanların hatalarıyla, kandirılmalarıyla, burası çok önemli bence ki, kandırıldığımı kabul ediyorum.
    Ama lütfen büyük lokma yiyin, ama büyük laf etmeyin. Bu konuda olmaya bilir, bir gün sizde birilerine inanıp kandırılabilirsiniz.
    Zamanında bu ülkede insanlara boğaz köprüsü satıldı. 1-2 sene öncesi insanlar çiftliklere ortak edildi.
    Yakın bir tarihte kripto para ile insanlar dolandırıldı.
    Ben İMKB borsası için robot yazılımlar yazan birisiyim. Daha geçen hafta halk arz ile binlerce insan mağdur edildi.
    BİZİM TEK EKSİĞİMİZ AHLAK, TÜRK TOPLUMU AHLAKTAN UZAKLAŞIYOR. MÜSLÜMANIZ AMA ALLAHTAN KORKMUYORUZ artık.
    espresso, Mr.wind, Blackeagletr ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

@hsoydam bey;
    Arabasi olmayan birine neden otobus kullaniyorsun arabani kullan demek nasil tarif edilirse akli olmayan birine aklini kullan demek de ayni sekilde tarif edilir sanirim.Benim cümlemi tekrar okumanızı ve cıkan anlamı dikkatli birsekilde düşünmenizi oneririm.Bana da, yanlış anlamlandırdığınız cümlemden dolayı akılsız cümlenizi size iade ediyorum minvalindeki karşılığınızı üzülerek okumuş bulunmaktayım.Evet mesleginize ve yaşınıza saygı duyduğum için yanlış anlayarak bana haketmediğim bir karşılik vermenize karşı şahsım olarak size aynı şekilde bir tepki vermeyeğim.Ama sizin bana yönlendirdiğiniz akılsızlık ithamına karşı ben akılsızmıyım değilmiyim tekrar gözden geçirmeniz için birazcık kendimden bahsedeyim:Üniversite sinavındaki ortalama puan başarisına göre Türkiye'de ilk 30a giren, mezun ettiği yaklaşık 100 ögrencisinden 70 tanesi tıp fakültesi kazanabilecek derecede puan alan ve ilk 1000de yaklaşık 15 veya 20 öğrencisi olan bir lisede Bilisim Teknolojileri ögretmeniyim ve ögrecilerimle ne tür basarılara imza attığımızı yazmam uzun sürecegi icin fazla uzatmadan bu kadarla bitiriyorum.

Motosikleti
    @hsoydam bey;
    Arabasi olmayan birine neden otobus kullaniyorsun arabani kullan demek nasil tarif edilirse akli olmayan birine aklini kullan demek de ayni sekilde tarif edilir sanirim.Benim cümlemi tekrar okumanızı ve cıkan anlamı dikkatli birsekilde düşünmenizi oneririm.Bana da, yanlış anlamlandırdığınız cümlemden dolayı akılsız cümlenizi size iade ediyorum minvalindeki karşılığınızı üzülerek okumuş bulunmaktayım.Evet mesleginize ve yaşınıza saygı duyduğum için yanlış anlayarak bana haketmediğim bir karşılik vermenize karşı şahsım olarak size aynı şekilde bir tepki vermeyeğim.Ama sizin bana yönlendirdiğiniz akılsızlık ithamına karşı ben akılsızmıyım değilmiyim tekrar gözden geçirmeniz için birazcık kendimden bahsedeyim:Üniversite sinavındaki ortalama puan başarisına göre Türkiye'de ilk 30a giren, mezun ettiği yaklaşık 100 ögrencisinden 70 tanesi tıp fakültesi kazanabilecek derecede puan alan ve ilk 1000de yaklaşık 15 veya 20 öğrencisi olan bir lisede Bilisim Teknolojileri ögretmeniyim ve ögrecilerimle ne tür basarılara imza attığımızı yazmam uzun sürecegi icin fazla uzatmadan bu kadarla bitiriyorum.
    Ama bizim insanimiz 3 kurusa 5 kofte pesinde hatta kurus vermeden 10 kofte pesinde oldugu icin kolay kaniyor.Adam 17bintlye nmax gorunumlu bir motor tanitiyor.17bine abs ve enjeksiyonlu nmax gibi bir motor varsa oturup dusun kardesim.Hemen gaza gelme var bunda bir bit yenigi, aklini kullan.

Ben buradaki aklını kullan kelimenize takıldım.
    Ve evet, kabul ediyorum, bir hata yaptım ve bu motoru aldım.
    Derdim hiç bir zaman burada kişisel çekişme değil.
    Motorsiklet ile ilgili sorunlarımızı çözmek, hatta Volta firmasının bizim sesimizi duyup, çözüm üretmesi.

Başarılarınızın devamını dilerim, bize sizin gibi öğretmen ve arkadaşlar lazım. Tebrikler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

Alıntı KALDERA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun üretici kaynaklı sıkıntılarından dolayı Ayıplı mal grubuna girmesi gerekiyor..
    geçmişte yıllar önce bir motoru Sanırım Kanuni’nin bir modeliydi bu motorun iadesini sağlamıştık ayıplı mal statüsüne sokarak..
    tavsiye olarak servisinde yaptığınız her işlem için kayıt tutulmasında ısrar ederek belge alın..
    Ben bu sokağa çıkma yasaklarından dolayı gerekli girişimlerde bulunamadım.
    17 Mayıs'tan sonra çalıştığım firmanın hukuk bürosu ile bir toplantım olacak.
    Hukuki olarak neler yapabilirimi araştıracağım. Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Ulan motor yeni çıktı , sarı ilan sitesinde 2 sayfa, daha 1000 km olmadan satışa konmuş motor var..
    Alan memnunsa satışa niye koyar ?.. Hem de 1000 km olmadan ..
    Şahsi fikrim 1 yıl olmadan fiyaskoyla sonuçlanır..

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulan motor yeni çıktı , sarı ilan sitesinde 2 sayfa, daha 1000 km olmadan satışa konmuş motor var..
    bazı ilanların açıklamasında mantıklı sebebler var. okadar ön yargılı olma :D
    since 1987

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor 2021 mart piyasaya çıkışlı. Artı olarak ülkemiz piyasasındaki galericilik mantığı her modelde hakim. Bu bakış açınız mantıklı mı sizce? 2 ayda kaç km yapılabilir? Şahsen 2450kmdeyim ortalama kullanım süresine rağmen.

@hsoydam,
    Öncelikle övgünüz için teşekkürler.Yalnız beni yine anlamadığınızı görüyorüm.Aklıni kullan cümlesinden akılsızlık anlamı çıkmaz.Verdiğim örnekte arabasız bir insana arabanı kullan demek ne kadar saçma ise akılsızlıkla itham ettiğin birine aklını kullan demek de o kadar saçma olur demek istedim.Yani aklını kullan cümlemdeki amacım doğal olarak akılsız demek değil var olan aklı kullanın demektir.

Motosikleti
    @hsoydam,
    Öncelikle övgünüz için teşekkürler.Yalnız beni yine anlamadığınızı görüyorüm.Aklıni kullan cümlesinden akılsızlık anlamı çıkmaz.Verdiğim örnekte arabasız bir insana arabanı kullan demek ne kadar saçma ise akılsızlıkla itham ettiğin birine aklını kullan demek de o kadar saçma olur demek istedim.Yani aklını kullan cümlemdeki amacım doğal olarak akılsız demek değil var olan aklı kullanın demektir.
    Gerçekten anlamakta çok zorlandım.
    Allahınızı severseniz "aklını kullan" demek nasıl sizin cümlenizden akılsız anlamını çıkartmam gerekiyor, gerçekten anlamıyorum.
    Verdiğim örnekte arabasız bir insana arabanı kullan demek ne kadar saçma ise akılsızlıkla itham ettiğin birine aklını kullan demek de o kadar saçma olur demek istedim.
    Ben bu cümlenizden yine akılsız dediğinizi anlıyorum. Kusura bakmayın. Sizden ricam ne olur cevap yazıp konuyu daha fazla uzatmayalım.
    Diğer arkadaşlara ayıp oluyor. Ben bu motoru alarak hata yaptığımı kabul ediyorum. Ne olur uzatmayalım. Teşekkürler.

Bizim insanımız hala ısrarla para ile güvenliğin aynı orantıda olmadığını,kaç tl ye alırsa alsın aldığı malın belli bir standartta olması gerektiğini anlayamadı. Bu millet böyle gelmiş böyle gider,coğrafya kader diye boşuna dememişler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

Alıntı Hanbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlar motorun parça kalitesizliğinden değil güvenlik problemlerinden dem vuruyor.En hayati parça olan fren tertibatında ön tarafta yağ damlaması arka tarafta balatayı yanlış takma,yolda giderken birden stop etme,arka tarafta tekerleği kaydırma sorunları var. Bunlar kalite değil güvenlik sorunu.Adam 90 ile giderken frene basıyor ama disk yağ almış, abs devre dışı kalmış direk kaza ! Bu ölümcül bir hata değil mi? Sırf motoru aldığın için lafı çeviriyorsun,öğretmen olsan ne olur olmasan ne olur şunu anlayamadıktan sonra !
    hsoydam ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı zamzung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim insanımız hala ısrarla para ile güvenliğin aynı orantıda olmadığını,kaç tl ye alırsa alsın aldığı malın belli bir standartta olması gerektiğini anlayamadı. Bu millet böyle gelmiş böyle gider,coğrafya kader diye boşuna dememişler..
    Kesinlikle haklısınız, bu sefer düzeldi dedim. Bu sefer doğru yapmışlardır dedim.
    Bende yurtdışından ürün alıp üstüne yazılım geliştiriyorum.
    Arkadaşlarımla, bu ürünleri burda yapamazmıyız diye tartışıyoruz.
    Bu sefer 2 mühendis yapmış dedim.
    Ben hayatımda motopixel'i de tanımam, Gökhan beyi de tanımam.
    Bu motor camiasına da bir o kadar uzaktım.
    Konuya yakın 1-2 tanıdığım ile görüştüm. 2/3'si al geç abi, ne kadar sorun yaşayabilirsin ki dedi.
    En sonunda kararı kendim verdim ve aldım. AMA YANILDIM.
    Bu olay özelinde değil, bizim "AHLAKLI OLMAYA İHTİYAÇIMIZ VAR"
    Var olan kusuru ben servis servis gezerek düzelttirmek için uğraşmamam lazım.
    Bu üründeki sorunları biliyor musunuz, biliyorsanız. O kadar da basitse, gezici servis kurun, insanların bulundukları yerde düzeldin.
    KOSKOCA Markasınız, fabrikasınız. Daha dün gördüm, birisine 10 Bin Km kullansın, video çeksin diye motor vermişsiniz.
    Bu kadar çoksa motorunuz, bizim motorlarımızı değiştirin. Düzgününü verin bize.
    Hepsinden geçtim. 10 gün serviste bekletmeyin, tozun toprağın içinde. YAZIKLAR OLSUN, ne diyeyim.
    espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Diğer konuda da söyledim buraya da yazayım , Selçuk 'un videosunu izledim ikna olur gibi oldum .Sonra dedimki Selçuk hep reklam yapıyor başka video da bakayım. Bir genç arkadaş kendince tanıtım çekmiş depo kapağı elinde kaldı ve onun sayesinde vazgeçtim .Allahtan vazgeçmişim .Ns160 aldım , hala tam olarak kullanamıyorum acemiyim ama motosikletle ilgili herhangi bir sorun yaşamadım (çok şükür) üstelik gidonu bırakınca da düz gidiyor motor

Acemi bir insanım , balataya sızan yağı , depodan olan sızıntıyı ,balatanın ters takılmasını, körük yırtılmasını anlayabilecek tecrübede birisi değilim .Balataya yağ gelmesi tecrübesiz bir insan için ne demek tahmin edebiliyorsunuzdur sanırım .Bu durum esasında ciddi bir sorun dava açmalık bir sorun.
    hsoydam bunu beğendi.

Alıntı hsoydam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle haklısınız, bu sefer düzeldi dedim. Bu sefer doğru yapmışlardır dedim.
    Bende yurtdışından ürün alıp üstüne yazılım geliştiriyorum.
    Arkadaşlarımla, bu ürünleri burda yapamazmıyız diye tartışıyoruz.
    Bu sefer 2 mühendis yapmış dedim.
    Ben hayatımda motopixel'i de tanımam, Gökhan beyi de tanımam.
    Bu motor camiasına da bir o kadar uzaktım.
    Konuya yakın 1-2 tanıdığım ile görüştüm. 2/3'si al geç abi, ne kadar sorun yaşayabilirsin ki dedi.
    En sonunda kararı kendim verdim ve aldım. AMA YANILDIM.
    Bu olay özelinde değil, bizim "AHLAKLI OLMAYA İHTİYAÇIMIZ VAR"
    Var olan kusuru ben servis servis gezerek düzelttirmek için uğraşmamam lazım.
    Bu üründeki sorunları biliyor musunuz, biliyorsanız. O kadar da basitse, gezici servis kurun, insanların bulundukları yerde düzeldin.
    KOSKOCA Markasınız, fabrikasınız. Daha dün gördüm, birisine 10 Bin Km kullansın, video çeksin diye motor vermişsiniz.
    Bu kadar çoksa motorunuz, bizim motorlarımızı değiştirin. Düzgününü verin bize.
    Hepsinden geçtim. 10 gün serviste bekletmeyin, tozun toprağın içinde. YAZIKLAR OLSUN, ne diyeyim.
    Hocam bu motorda yapılması gereken şuydu.Volta kim nerede ne sorun yaşamış demeden tüm motorları toplamalı,tüm parçaları teker teker gözden geçirmeli ve elinde bir kontrol listesiyle tüm aletleri kalite kontrolden başarıyla geçmiş diyerek sahiplerine iade etmeliydi.Ama bu olmuyor,neden ? Bir ülkede Devlet yok,görüyorsunuz gündemi mafya liderleri belirliyor.İkincisi ise gözünü para bürümüş Türk milleti aman motorun değeri düşer diye gidip hakkını yüksek sesle aramıyor.Dünyanın neresinde bozuk üstelik de kullanılmış alet piyasa çıktıktan sonra neredeyse yarı fiyat şişirmesiyle 2.el satılık ilana çıkıyor ? Benim ülkeden zerre ümidim yok bu yüzden.
    hsoydam, espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.

megadeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bir motorum bile yohhh
    motorun 0km 17 bin tl 2.eli 23 bin tl bu nasıl iştir ?

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı ilanların açıklamasında mantıklı sebebler var. okadar ön yargılı olma :D
    Bazılarında demişsin.. 50 ye yakın ilan var üstelik 2021 de çıkmış motor..Ya çok iyimsersin , ya da başka bir şey...

Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor 2021 mart piyasaya çıkışlı. Artı olarak ülkemiz piyasasındaki galericilik mantığı her modelde hakim. Bu bakış açınız mantıklı mı sizce? 2 ayda kaç km yapılabilir? Şahsen 2450kmdeyim ortalama kullanım süresine rağmen.
    Önemli olan yaptığın km değil ki ..2 aylık motoru satmak istemen... Yeni aldığın bir motoru , üstelik memnunsan neden satmak istersin ?... Sen istisna olabilirsin... Ama diğer 50 ilanın sahibi ile de konuşmak lazım..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Arkadaşlar Selçuk kanalını zaten para kazanmak maksadıyla kurdu bunu hepimiz biliyoruz hem YouTube izlenmelerinden kazanıyor hem de markalar ile işbirliği yaparak kazanıyor. Buna şaşırmak da nedir? Herkesin aklı fikri var sadece bir tane video izleyerek bu motoru satın alma kararı veren arkadaşlara cidden çok şaşırıyorum videoyu izlediğinizde bile zaten o işbirliği havasını hissediyorsunuz işte o andan itibaren benim için o motorun hükmü orada bitiyor. Amatör ama aklı başında başka bir kullanıcının inceleme videosunu arıyorum blusbilirsem de ne ala. Özelden iletişime geçiyorum WhatsApp grubuna giriyorum varsa vs.. Yani sadece Selçuk'un test videosu ile siz alım kararı veriyorsanız kusura bakmayın ama siz de hatalısınız.

Kendisi burayı takip ediyor ve evli barklı çoluk çocuk sahibi bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı. Lütfen bu arkadaşa hakaret etmeyin, küfür etmeyin kötü söz söylemeyin. Küfür etmek edeni yüceltmez aksine küçültür ve davasında haklıyken haksız pozisyona getirir.

Son derece pişman oldu zaten çünkü işbirliği yaptığı markadan böyle bir gol yiyeceğini hiç düşünmedi markayı ve modeli iyi araştırmadı biz gittik bulduk keza daha önceden biliyorduk filipinlerdeki veya tayland daki easyride 150 modelini ve geldik buraya kapak gibi yapıştırdık ve o zaman işler değişti işte. Firma çevir kazı yanmasın yapmaya başladı. Selçuk çok fena arada kaldı o da geri vites yapmak zorunda kaldı. Burada motosiklet.net'in gücünü bir kez daha görmüş olduk.
    hsoydam ve Smlgndz bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı zamzung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ........tüm motorları toplamalı,tüm parçaları teker teker gözden geçirmeli ve elinde bir kontrol listesiyle tüm aletleri kalite kontrolden başarıyla geçmiş diyerek sahiplerine iade etmeliydi.Ama bu olmuyor,neden ?........
    Bahsettiğiniz geri çağırma yetkili servisler vasıtasıyla yapılabilir fabrikanın tüm motorları toplayıp bunu kendi bünyesinde gerçekleştirmesi mümkün değil , ilgili videoda zaten sorun yaşayan herkesi servislere davet ediyorlar , tabi o kadar farklı sorunlar varki adamlar düzenli bir geri çağırma prosedürü uygulayacak vakit de bulamamışlardır , yani süreci hızlandırmak için arıza ihtimali olan parçaları tespit edip müşteriye ve servise bilgi vermeleri , parçanın tedariğini sağlamaları vs bunlar fabrikanın görevi ama sorunlar karşısında belliki bocalıyorlar ve topu tamamen servislere atmışlar , garanti işlemlerinde kazanç cüzi olduğundan zaten tüm markaların servisleri pekde ilgili değiller , saatlerce sürede arızayı tespit edip parça tedarik edecek bu sırada kızgın müşteriyle muhatap olacak üstüne para kazanmayacak !

konuyu takip ederken motoru daha iyi tanımış olduk , yaşanan sorunlar anladığım kadarıyla tamamen montajdaki yetersiz tecrübeye sahip insanlardan kaynaklanan basit çözümlü hatalar..yani motorun krankı kırılsa , şasesi çatlasa , elektrik tesisatı yansa çözümü imkansız olurdu , üretim hattında çalışanlarla ilgili sorun çözüldüğünde belkide motor yıllarca kullanılabilecek komponentlere sahip gibi görünüyor , yanlış bilgi verilmediyse en önemli yeri blok SYM gibi başarılı bir üreticiden tedarik edilmiş , kullanılan diğer materyallerde büyük üreticilerin ürünleri ,canlı görmedim ama fiyatına göre karenaj kaliteside gayet iyi gibi.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Eğer talepleriniz yerine getirilmez ise kesinlikle tüketici hakem heyetlerine başvurmaızı ve mümkün ise birbiriniz dosya numaralarını da heyete bildirerek durumun vehametini göstermenizi tavsiye ederim. Lifan için tüketici haklarına e-devlet'ten başvurup fabrikanın kendisini arayıp gerekli parçayı getirttiği arkadaşımız var.

REKLAM ALANI
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021222331 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)