Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

VOLTA RM5 SCOOTER HK.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Forza 250 - 2022 / Sym Maxsym 508
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işler o kadar enteresan ki aylar önce motopixelin YouTube kanalında bir gün yine neleri yanlış veya eksik söylemiş bu diye merak edip Volta rm5 incelemesini izledim lan dedim bu motoru ben biliyorum daha önce gördüm bunun tasarımının Türk olması mümkün değil milleti kandırıyorlar var bu işte bir bit yeniği daha sonra fark ettim ki daha önce izlediğim bir tayland çekimi videoda birebir aynı motor vardı ama marka ve model ismi değişikti motorstar diye bir marka easyride 150 olarak satıyordu. İşte durumu anlar anlamaz gelip ifşa ettim burada Voltayı iyi ki de etmişim hak ediyorlar çünkü bu kadar salak saçma montaj hatası mı olur arkadaş? İnsan evladı biniyor bunun üstüne can taşıyor bu aletler!

Sen hem milletin gözünün içine baka baka Türk mühendisliği diye yalan söyle hem de montajını bile doğru düzgün yapama!

Madem öyle işte böyle ifşa olursunuz!! Cidden büyük saygısızlık milletin duygularını böyle istismar etmek.

http://motorstar-mss.com/product/easyride-150-n/
    Gittim orayada yapıştırıdım sayfayı, silmediyse duruyordur. Yalan dolan, Türk malı değil diye...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

Silmiş sayfayı, yada youtube web linkleri otomatik siliyor bilmiyorum.
    Neyse, yine epey dalaştım Motopixel ile yakında aramız iyicene kötü olacak.
    Adam yıldı yaptığı videodan pişmandır gibime geliyor...!...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı hsoydam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gittim orayada yapıştırıdım sayfayı, silmediyse duruyordur. Yalan dolan, Türk malı değil diye...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

Silmiş sayfayı, yada youtube web linkleri otomatik siliyor bilmiyorum.
    Neyse, yine epey dalaştım Motopixel ile yakında aramız iyicene kötü olacak.
    Adam yıldı yaptığı videodan pişmandır gibime geliyor...!...
    Sadece siz degil birkac kisi link vermisti yorumlarda, coguna baktim.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Valla hep sorunlardan sıkıntılardan bahsettik durduk. Çokta memnunum kalmadığımız kesin. Lakin çöpe atacak kadar kötümü. Kullandıkça keyif kaçıracak mı, yoksa sorunlar bir yerde tükenecek mi. İyi yönleri sizlere göre varsa neler.

Mesela bana göre bu sorunlar bir noktada bitecek, eli anahtar tutan daha kısa sürede çözecek. Konforu güzel mesela. Bursa Susurluk arası gittim hiç yormadı. Yakıt şimdilik iyi. 3lt yaktı bu yolda.
    Motora neler yaptım.
    1. Titreşim için varyatör kızakları nı değiştirip bagaları speed up ile değiştirdim.
    2. İlk hareket te yüksek devir çeviriyordu. 4000-4500 devirde hareket ediyordu. Arka debriyaj yaylarını 1.5 mm açtım. Şimdi 2500 devirde harekete geçiyor.
    3. N max tur camı taktım. Ciddi konforu değişti.
    4. Bütün soket ve kabloları elden geçirdim. Hatalı fabrikasyon işçiliğini bir nebze giderdim.
    5. Arka balata sesini balataları ters çevirerek engelledim.
    Bu işlemlerden sonra daha keyif vermeye başladı. Son hız olarak 128 km yi gördüm hafif meğilli yolda.
    11 hp den çok fazla birşey beklememek lazım.
    Günümüzde 50 cc ler 14 bin olmuş. Onlarda çin. Dominar 400 ug ve Yuki gusto motorum da var. Dominar da da sorun yaşadım yuki dede rm5 te de. Dominar ın katalizör koptu giderken. Yuki de karbüratör haznesi çıktı. Sorunsuz çin malı kesinlikle yok. Japon da da denk gelir nadir de olsa. Keşke şunu 500 -1000 fazla deseler di de adam gibi montaj yapsalar dı.
    hsoydam bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hep sorunlardan sıkıntılardan bahsettik durduk. Çokta memnunum kalmadığımız kesin. Lakin çöpe atacak kadar kötümü. Kullandıkça keyif kaçıracak mı, yoksa sorunlar bir yerde tükenecek mi. İyi yönleri sizlere göre varsa neler.

Mesela bana göre bu sorunlar bir noktada bitecek, eli anahtar tutan daha kısa sürede çözecek. Konforu güzel mesela. Bursa Susurluk arası gittim hiç yormadı. Yakıt şimdilik iyi. 3lt yaktı bu yolda.
    Motora neler yaptım.
    1. Titreşim için varyatör kızakları nı değiştirip bagaları speed up ile değiştirdim.
    2. İlk hareket te yüksek devir çeviriyordu. 4000-4500 devirde hareket ediyordu. Arka debriyaj yaylarını 1.5 mm açtım. Şimdi 2500 devirde harekete geçiyor.
    4. Bütün soket ve kabloları elden geçirdim. Hatalı fabrikasyon işçiliğini bir nebze giderdim.
    Bu işlemlerden sonra daha keyif vermeye başladı. Son hız olarak 128 km yi gördüm hafif meğilli yolda.
    Günümüzde 50 cc ler 14 bin olmuş. Onlarda çin. Dominar 400 ug ve Yuki gusto motorum da var. Dominar da da sorun yaşadım yuki dede rm5 te de. Dominar ın katalizör koptu giderken. Yuki de karbüratör haznesi çıktı. Sorunsuz çin malı kesinlikle yok. Japon da da denk gelir nadir de olsa. Keşke şunu 500 -1000 fazla deseler di de adam gibi montaj yapsalar dı.
    Söylediklerinize katılıyorum, ancak sıfır bir motor alıp, bu kadar uğraş vermek beni, şahsım adına çok üzüyor, yoruyor.
    Tabii ki alınmış alınmıştır deyip, bir süre bineceğim bende.
    Ancak hep aklımda acaba birşey olacak mı sorusu beni çok yoruyor, tedirgin ediyor.
    Mesela şimdi 1.000 Km.ye yaklaşıyorum, acaba Altuğ Bey gibi gaz telim kopacak mı diye tedirginim?
    Haftada 2 gün 65x2=130 Km. yapıyorum. Karşıyaka-Aliağa arasında. Acaba otobanda telim koparsa ne yaparım sorusu çok canımı sıkıyor.
    Bu söylediklerinizi, KEŞKE, Volta Motor, şu servisimize götürün, 2 gün orda kalacak motorunuz, ücretsiz, MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ adına yapacağız, motorunuzu soyup, tüm sorunlarını halledeceğiz deseler, daha uygun olmaz mı? Ama diyemezler, İzmir'de bunu yaptıracakları bir servisleri yok bence maalesef!...
    Neyse her şerrin hayırlısı demişler. Bu şerde de bir hayır vardır diyelim, kabullenelim var mı ötesi ...
    espresso ve atalayalper bunu beğendiler.

Motosikleti
    Söylediklerinize katılıyorum, ancak sıfır bir motor alıp, bu kadar uğraş vermek beni, şahsım adına çok üzüyor, yoruyor.
    Tabii ki alınmış alınmıştır deyip, bir süre bineceğim bende.
    Ancak hep aklımda acaba birşey olacak mı sorusu beni çok yoruyor, tedirgin ediyor.
    Mesela şimdi 1.000 Km.ye yaklaşıyorum, acaba Altuğ Bey gibi gaz telim kopacak mı diye tedirginim?
    Haftada 2 gün 65x2=130 Km. yapıyorum. Karşıyaka-Aliağa arasında. Acaba otobanda telim koparsa ne yaparım sorusu çok canımı sıkıyor.
    Bu söylediklerinizi, KEŞKE, Volta Motor, şu servisimize götürün, 2 gün orda kalacak motorunuz, ücretsiz, MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ adına yapacağız, motorunuzu soyup, tüm sorunlarını halledeceğiz deseler, daha uygun olmaz mı? Ama diyemezler, İzmir'de bunu yaptıracakları bir servisleri yok bence maalesef!...
    Neyse her şerrin hayırlısı demişler. Bu şerde de bir hayır vardır diyelim, kabullenelim var mı ötesi ...
    Aynen öyle. Ötesi yok. Tek tesellim parçaların diğer çinlilerle muadil ve ucuz olması. Tamir eder eder kullanırım.

Lütfen şimdi yazacaklarımdan buradaki arkadaşlar alınmasın,bu millet o kadar ahlaksız o kadar namussuz ki midem bulanıyor.0 bi ürün alıyorsun 17.750 ye ancak alışılmadık kadar sorun çıkarıyor .Sonra bakıyorsun 0 ürün kalmamış piyasada,ürünün ayıplı olduğunu bile bile 20 küsür rakama sarı siteye koyuyorsun.Ben bu hükümete muhalif biriyim lakin bu ülkedeki fiyatların bu kadar fahiş olmasının ana nedeni para için her türlü yalanı söyleyebilecek bu milletin ta kendisidir.Facebook da bi grup var,adamlar ilk önce sorunlardan bahsetmiş sonra aynı kişi 22.500 e satışa koymuş kullandığı 2.el aleti utanmadan.Grup admini de bu gidişle 30 olacak hadi diyor. Ulan namussuz ulan cahil hem arızalı hem de kullandığın malı fırsat bilip millete fahiş fiyata çakmaya çalışıyorsun,piyasayı manipule ediyorsun sonra da diğeri benim neyim eksik deyip 30.000 tl ye giriş seviye motor satıyor.Bunu gören bayi de bi de ben çakayım deyip 50 cc motoru 14.000 e satıyor.Fabrika da mal mı,madem öyle bir de o çakıyor zammı hepimize. Almanya'da 5000 euroya golf alıyorsun burada da adam kullandığı motoru 5000 tl fazlaya satışa koyuyor.
    Bakın en ucuz motorlar 1000 tl zam yedi geçen hafta,niye ? Çünkü yaz geliyor,insanlar motor alacak.Çak hemen millete. Peki Avrupa'da var mı böyle bişey? Yok ! Çünkü hukuk var,yasa var ama Tr de kim kime çakarsa .Ulan bu nasıl Müslümanlık,bu nasıl arsızlık ! Sonra herkes vatansever herkes namuslu öyle mi Müslüman kardeşler ? Ramazan ramazan gerildim kusura bakmayın..
    hsoydam, atalayalper, Mr.wind ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı zamzung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lütfen şimdi yazacaklarımdan buradaki arkadaşlar alınmasın,bu millet o kadar ahlaksız o kadar namussuz ki midem bulanıyor.0 bi ürün alıyorsun 17.750 ye ancak alışılmadık kadar sorun çıkarıyor .Sonra bakıyorsun 0 ürün kalmamış piyasada,ürünün ayıplı olduğunu bile bile 20 küsür rakama sarı siteye koyuyorsun.Ben bu hükümete muhalif biriyim lakin bu ülkedeki fiyatların bu kadar fahiş olmasının ana nedeni para için her türlü yalanı söyleyebilecek bu milletin ta kendisidir.Facebook da bi grup var,adamlar ilk önce sorunlardan bahsetmiş sonra aynı kişi 22.500 e satışa koymuş kullandığı 2.el aleti utanmadan.Grup admini de bu gidişle 30 olacak hadi diyor. Ulan namussuz ulan cahil hem arızalı hem de kullandığın malı fırsat bilip millete fahiş fiyata çakmaya çalışıyorsun,piyasayı manipule ediyorsun sonra da diğeri benim neyim eksik deyip 30.000 tl ye giriş seviye motor satıyor.Bunu gören bayi de bi de ben çakayım deyip 50 cc motoru 14.000 e satıyor.Fabrika da mal mı,madem öyle bir de o çakıyor zammı hepimize. Almanya'da 5000 euroya golf alıyorsun burada da adam kullandığı motoru 5000 tl fazlaya satışa koyuyor.
    Bakın en ucuz motorlar 1000 tl zam yedi geçen hafta,niye ? Çünkü yaz geliyor,insanlar motor alacak.Çak hemen millete. Peki Avrupa'da var mı böyle bişey? Yok ! Çünkü hukuk var,yasa var ama Tr de kim kime çakarsa .Ulan bu nasıl Müslümanlık,bu nasıl arsızlık ! Sonra herkes vatansever herkes namuslu öyle mi Müslüman kardeşler ? Ramazan ramazan gerildim kusura bakmayın..
    Allah sizi inandırsın, kul hakkına gireceğim diye, satıp kurtulayım diye düşünmüyorum. Tüm sorunlar çıksın, ben halledeyim, ziyanı yok öyle satayım diye düşünüyorum. Altına imza atarım, yukarıda da yazdım. Bize en az din kadar Ahlak lazım, biz artık ahlaksız bir toplum olduk. Benim okul yıllarımda Din kültür ve Ahlak dersi vardı. Artık sadece din ve dua öğretmeye çalışıyoruz. Ahlak terbiye edilmemiz lazım. Maalesef durum vahim... Ben facebook ta yokum, birtek burdan ve youtube'dan yazıyorum. Yazılanlara bile bazen şaşırıyorum, arkadaş ama ucuza aldınız diyor. Neyse... kalın sağlıcakla...
    atalayalper ve zamzung bunu beğendiler.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    (Devlet fiyat belirlemeyecek, kural koyacak. Mesela diyecek ki, bir aracın değeri ruhsat çıktığı anda %10 düşer diyecek. Her yıl için bir %5 daha düşer diyecek. Bu gibi kurallarla sınırları çizecek. Yoksa böyle şu anda olduğu gibi 20 yıllık Cruiser motorlara 70 bin TL isterler. Siz bundan çok memnun olmalısınız ki insanların iyiliği için yaptığım bir öneriye karşı çıkıyorsunuz. Sadece siz değil, birçok kişi karşı çıkıyor. Sınırsız özgürlükte bir ekonomi bizim gibi ülkelere fazladır. Gelişmiş ülkelerde ikinci el araçlar çöp parasına gidiyor, bizde ise baş tacı yapılıyor. Demek ki bizde bir sorun var.)

Şimdi Africa twin alacaksın diyelim 160 bin ruhsatı çıkarttın mı bunu 146 bin den fazlaya satamıyacaksın öylemi ? Motora üçlü çanta koydun 15 bin, koruma demiri, orta sehpa, tur camı, sis farı gitti bi 15 daha ama yasak var en fazla 146 bin sanada komik gelmiyor mu bu fikir. İnsanların iyiliği için bi öneride bulunmadan önce bir mantık süzgecinden de geçirmek lazım....

Motora neler yaptım.
    Speed up bagaları biliyorum şu sarı olanlar, onları takabilirim fakat varyatör kızaklarını hangileriyle değiştirdiniz onu öğrenebilir miyim? Bi de debriyaj yaylarını açmayı. O yaptığınız işlemin yakıt tüketimine büyük etkisi olacağını düşünmekteyim.

Tur camı yerine ben evde duran gp kompozitin siperliğini taktım, kaska gelen rüzgarı tamamiyle kesti, işimi görüyo şimdilik. Nmaxin camının delikleri birebir uyuyo mu acaba bizim motora?

Arıza ışığımın yanma sebebini buldum, arkada bi soketin kablosu kopmuş, tekrar bağladım ve söndü. Arıza ışığım yanmıyo şuan. Yağmurlu havada uzunları göstergede yanıyomuş gibi göstermesine hala çözüm bulamadım, hala yapıyo aynısını. Onun dışında sorunum kalmamış gibi görünüyo. Zaman geçtikçe görücez. Benim motorum daha az sorunsuz çıktı veya aldığım önlemler sorun çıkmasını engelledi, o yüzden bu kadar çok sorun yaşayan olunca insanın memnunum diye yazmaya yüzü olmuyo. Başlığı takibe devam ediyorum. Video çekmeye halen fırsat bulamadım.

Edit: kaç grlık speed up bagaları taktınız?

Motosikleti
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Speed up bagaları biliyorum şu sarı olanlar, onları takabilirim fakat varyatör kızaklarını hangileriyle değiştirdiniz onu öğrenebilir miyim? Bi de debriyaj yaylarını açmayı. O yaptığınız işlemin yakıt tüketimine büyük etkisi olacağını düşünmekteyim.

Tur camı yerine ben evde duran gp kompozitin siperliğini taktım, kaska gelen rüzgarı tamamiyle kesti, işimi görüyo şimdilik. Nmaxin camının delikleri birebir uyuyo mu acaba bizim motora?

Arıza ışığımın yanma sebebini buldum, arkada bi soketin kablosu kopmuş, tekrar bağladım ve söndü. Arıza ışığım yanmıyo şuan. Yağmurlu havada uzunları göstergede yanıyomuş gibi göstermesine hala çözüm bulamadım, hala yapıyo aynısını. Onun dışında sorunum kalmamış gibi görünüyo. Zaman geçtikçe görücez. Benim motorum daha az sorunsuz çıktı veya aldığım önlemler sorun çıkmasını engelledi, o yüzden bu kadar çok sorun yaşayan olunca insanın memnunum diye yazmaya yüzü olmuyo. Başlığı takibe devam ediyorum. Video çekmeye halen fırsat bulamadım.

Edit: kaç grlık speed up bagaları taktınız?
    Varyatör kızağı gy6 150 cc ile aynı. Bagaların içine kurşun çaktım yanlız. Piyasadaki bagalar 10 gr. Ben 15.5 gr yaptım. 90 ile giderken 6500 devir civarı çeviriyor. Son hız düştü ama 100 ile stabil rahat gidiyor. Debriyaj yayınıda her birini 2 mm açtım. Yere koyup tornavida ile sarım yerine bastırıp açabilirsiniz. Tur camı delikleri tam oldu. Bende orjinal cama deflektör yakmıştım ama yan rüzgarı kesmedi. Vizöre geleni kesti sadece.

Direk debriyaj yaylarıyla varyatör yayını değiştirmeye karar verdim. Orjinal bagaların ağırlığını bilmiyorum ama 13gr sipariş verdim, varyatör kızaklarını da. 2bin bakımına kadar gelir inşallah. İnşallah şu titreşimi kesebilir ve düyük devirde kalkışı ben de sağlayabilirim. Yakıtı 3 litrenin altına düşürebileceğini düşünüyorum bu işlemin. Zira şehiriçinde hareket edebilmek için en az 4 5bin devir çevirtmeniz gerekiyo motora ki bence fazla. 30la ilerleyebilmek için 5bin devir çevirtmemek lazım.

Sipariş verdiğim parçalar;

TRY 25.36 | Glixal GY6 50cc 125cc 150cc yüksek akış performansı yarış TURBO soğutma fanı 139QMB 152QMI 157QMJ Scooter Moped ATV arabası
    https://a.aliexpress.com/_v1G3xd

TRY 8.40 | Glixal GY6 125cc 150cc varyatör kılavuz slayt seti çin Scooter Moped ATV Go-Kart 152QMI 157QMJ motor (3 adet)
    https://a.aliexpress.com/_vZrpTd

TRY 25.36 | Glixal yüksek performanslı yarış ATV Scooter tork yayı debriyaj yayları GY6 125cc 150cc 157QMJ 152QMI motor (1500 dev/dak, sarı)
    https://a.aliexpress.com/_vUYtsX

TRY 25.36 | Glixal yüksek performanslı yarış ATV Scooter tork yayı debriyaj yayları GY6 125cc 150cc 157QMJ 152QMI motor (1000Rpm. Mavi)
    https://a.aliexpress.com/_vqtQfD

TRY 16.88 | Glixal 18x14mm yüksek performanslı yarış varyatör silindiri ağırlığı seti 152QMI 157QMJ GY6 125cc 150cc Scooter Moped ATV (8g-16g)
    https://a.aliexpress.com/_uiPc5N

2 adet yay sipariş verdim, önce 1500rpm olanları takacağım, teker kendi kendine dönmezse onu bırakıcam. Yok eğer dönerse 1000rpmlik yayları takıcam. Fanın ısıya çok fark yaratacağını düşünmüyorum, aksesuar niyetine aldım.

Motosikleti
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Direk debriyaj yaylarıyla varyatör yayını değiştirmeye karar verdim. Orjinal bagaların ağırlığını bilmiyorum ama 13gr sipariş verdim, varyatör kızaklarını da. 2bin bakımına kadar gelir inşallah. İnşallah şu titreşimi kesebilir ve düyük devirde kalkışı ben de sağlayabilirim. Yakıtı 3 litrenin altına düşürebileceğini düşünüyorum bu işlemin. Zira şehiriçinde hareket edebilmek için en az 4 5bin devir çevirtmeniz gerekiyo motora ki bence fazla. 30la ilerleyebilmek için 5bin devir çevirtmemek lazım.

Sipariş verdiğim parçalar;

TRY 25.36 | Glixal GY6 50cc 125cc 150cc yüksek akış performansı yarış TURBO soğutma fanı 139QMB 152QMI 157QMJ Scooter Moped ATV arabası
    https://a.aliexpress.com/_v1G3xd

TRY 8.40 | Glixal GY6 125cc 150cc varyatör kılavuz slayt seti çin Scooter Moped ATV Go-Kart 152QMI 157QMJ motor (3 adet)
    https://a.aliexpress.com/_vZrpTd

TRY 25.36 | Glixal yüksek performanslı yarış ATV Scooter tork yayı debriyaj yayları GY6 125cc 150cc 157QMJ 152QMI motor (1500 dev/dak, sarı)
    https://a.aliexpress.com/_vUYtsX

TRY 25.36 | Glixal yüksek performanslı yarış ATV Scooter tork yayı debriyaj yayları GY6 125cc 150cc 157QMJ 152QMI motor (1000Rpm. Mavi)
    https://a.aliexpress.com/_vqtQfD

TRY 16.88 | Glixal 18x14mm yüksek performanslı yarış varyatör silindiri ağırlığı seti 152QMI 157QMJ GY6 125cc 150cc Scooter Moped ATV (8g-16g)
    https://a.aliexpress.com/_uiPc5N

2 adet yay sipariş verdim, önce 1500rpm olanları takacağım, teker kendi kendine dönmezse onu bırakıcam. Yok eğer dönerse 1000rpmlik yayları takıcam. Fanın ısıya çok fark yaratacağını düşünmüyorum, aksesuar niyetine aldım.
    Orjinal baga 14 gr. Yayların çok yumuşak olması otomatik jikle devreden çıkana kadar tekerin dönmesine neden olur. Normal devirde dönmez ise sorun olmaz

Üzerinde enjeksiyon bulunan dirsek şeklinde olan ve motor bloğuna iki saplama ile takılan parça manifolt, gaz telinin olduğu yani karbüratör e benzeyen parçada gaz kelebeği dir. Bende çıkan parça gaz kelebeği.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

https://i.hizliresim.com/FukBXi.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:26 ----------

Bu motorun daha güzelini arora getiriyor. Yakında görücüye çıkıyor. Çok daha sağlam ve yakışıklı.
    Merhabalar, motor alma arifesindeyim ve bu konuyu başından beri takip etmeye çalışıyorum. Rm5 yerine önermiş olduğunuz Arora hakkında daha fazla bilgi verme şansınız var mı hocam? Nedir bu yeni motor özellikleri vs. Rm5 zaten şuan yok, ikinci el bir Japon almak için kendimi de çok zorlamak istemiyorum o yüzden onu bekleyebilirim.

Motosikleti
    Bugün başıma ilginç bir şey geldi. En kötü arıza şekli, nasıl çözeceğim bilemiyorum !...
    Sokak arasında, yola çıkmaya çalışırken, tam köşeyi dönerken motor durdu.
    Hareket halindeyim, yavaştım. Marş bastım, çalıştı, hiç durmadan yolumadevam ettim.
    Bii yorumunuz olabilir mi, neden yapmış olabilir?
    Yine gevşek soket bağlatısı mı acaba diyeceğim ama en sinir bozucu arıza !...

Orjinal baga 14 gr. Yayların çok yumuşak olması otomatik jikle devreden çıkana kadar tekerin dönmesine neden olur. Normal devirde dönmez ise sorun olmaz
    O kötü oldu orjinali 12gr diye tahmin yürütmüştüm, çünkü 1gr fazlasını takmak istiyorum varyatör bakımından sonra. Yayları da 2 tane aldım zaten deneyeceğim duruma göre 1500 devir olan sorun yaratırsa 1000 devir olanları takacağım. Bagalar ucuza geldi zaten olmazsa takmayabilirim veya burdan alırım.

Motosikleti
    Bu Volta'nın herşeyi dandik arkadaşlar.
    Plakayı düşürmüşüm. Kaçtı 300 TL. daha...
    Plaka altlığına güvenmeyin, mutlaka civata ile sabitleyin.
    zamzung ve frustrated bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hocam ne çektiniz şu motordan yahu
    hsoydam bunu beğendi.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    En sonunda kullanıcılar bütün parçaları değiştirerek gerçekten Türk malı yapacaklar motoru
    hsoydam, Osm@n ve burakrak bunu beğendiler.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Şimdi 30 40 liraya app plaka yaptırın diye öneri vereceğim ama birisi plakanızı bulur da kullanırsa cezaların iptali için bir ton uğraşmanız gerekecek.

Volta'nın linked.in sitesinde tüm çalışanlarının adı, mail adresleri falan var. Kalite müdüründen çaycısına kadar. CEO'dan başlayarak tüm çalışanlara yaşadığınız tüm sıkıntıları taciz boyutuna varacak kadar çok sayıda gönderin. Yeni üretilecek kasayla ücretsiz değişim talep ettiğinizi, yoksa video çekip karalama yapmaya devam edeceğinizi anlatın, onlar uğraşsın biraz da

Hatta Forumun linkini de ekleyin. Çoğu kişinin haberi yok forumdan, belki biraz ne ürettiklerini görme imkanları olur.
    hsoydam bunu beğendi.

Alıntı surreal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, motor alma arifesindeyim ve bu konuyu başından beri takip etmeye çalışıyorum. Rm5 yerine önermiş olduğunuz Arora hakkında daha fazla bilgi verme şansınız var mı hocam? Nedir bu yeni motor özellikleri vs. Rm5 zaten şuan yok, ikinci el bir Japon almak için kendimi de çok zorlamak istemiyorum o yüzden onu bekleyebilirim.
    Hiç bulaşma. Git 2. El 125 lik nmax al. İsterse 50 binde olsun bu motordan daha az sorun çıkartır. Cebimde 28 bin lira para vardı bu motor tanıtıldığında. Lan dedim alsammi almasammi içimden dedim japon japondur. Bizim bir abinin sözü aklıma geldi. Japonlar da iyi değil biz japonun parcasi ucuz diye alıyoruz. Motorun hası italyandir demisti. Gittim 2. El 19 model 6500km de nmax 155 aldım. Elimde özel yer varyatorde vardı onuda taktım. 3 bin km oldu çivi cakmadim motora. Bu hafta yağını değiştiricem o kadar. Bu motora bindiğinde kafanda soru işareti kalmamalı saatli bomba gibi ne zaman ne sorun cikarticagini kestiremeyecegin mala o kadar para bağlama. Allah göstermesin acil bir işin olur bişey olur yolda kalırsın en önemlisi olmayacak bir yerde birşey olur sana birşey olur. O çok ovdukleri anlaş lastikmis vs vs çifti 400 lira bence hiç bulaşma
    hsoydam bunu beğendi.

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)