Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sizce bu kazada kim suçlu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://youtu.be/v8izW9IPWHs

Bu videonun 3:34 saniyesinde gerçekleşen vahim kaza. Şimdi, taksinin orada beklemesi büyük hata bunu kabul ediyorum fakat motorcu arkadaşımızın aniden sağa doğru şerit değiştirmesi normal midir? Sonuçta orada bozulup yolda kalan bir araç da olabilirdi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Normal degil tabii ki, ondeki araca cok yakin gittigi icin saglamaya ciktiginda kurtaracak zamani da kalmamis. Taksiciye ayri kufurlerim var.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    baştan aşağı motor suçlu. taksicinin aracı bozulmuş olabilir ancak eğer bozulmadı keyfine durduysa. ki durması mümkün değil orada normal bir insanın isteyerek. kısaca suç motorda.
    otopsici bunu beğendi.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    50-50 okumuştum bu durumlarda ne olduğunu

Motosikleti
    falcon flash 100
    Duran arabaya arkadan çarptığı için motosiklet yüzde yüz suçlu fakat taksinin sapağı kaçırdığı için durmuş olma ihtimali fazla.

Büyük bir ihtimal geri geri gelecekti.

Birde vatandaşımızın kavşaklarda hızını hiç azaltmadığı tabiri caizse kaptırmış gittiği görülüyor.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Trafiği ve yolu okumadan gittiği için motorcu suçlu.
    otopsici bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Maalesef motor işi dalgınlığı kabul etmiyor. Yolu okumak, tehlikenin nereden geleceğini sezebilmek gerekli.

Bazen tali yoldan bir araç yola önüme çıkıyor. Ulan bu hıyar beni gördü ama yine de önüme çıkacak diyorum. Harbiden de hıyar hıyarlığını yapıp önüme atlıyor. Artık alıştım korna bile çalmak içimden gelmiyor.

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Taksi dörtlülerini, daha durmadan yakmaya başlamış.
    Bu tür durumlarda suç yarı yarıya kabul edilir ama dörtlüleri yaktığı için durumlar değişebilir.
    Net bir şekilde motosikletçi suçlu.
    Gerçi benim gözümde kaza olduktan sonra kimin haklı kimin suçlu olduğunun bir önemi yok ama...
    HRider bunu beğendi.

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Taksicinin sapağı kaçırdığı için geri geri gelecek olma ihtimalini saymayacak olursak ki buna dair herhangi bir girişim resmen olmadan yaşanıyor kaza da, arıza yapmasa dahi aracım arızalandı tehlikeli bir ses duydum bu sebeple 4lü yakarak yavaşladım vs diyerek olaydan sıyrılması olası olacaktır bu sebepten motorcu tamamen suçludur diye düşünmekteyim. Önündeki araç ile takip mesafesi yok, sinyal vermeden şerit değiştiriyor sağdan sollama yapmaya çalışıyor, trafiği okuma yetisi o an hiç yok ezbere gidince de olan oluyor.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Motorcu çok büyük hata yapmış

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İns butun motorcular bu adam kadar sansli olur.

Yuzde yuz olumle sonuclanacak kazayi muhtemelen kirik bile olmadan atlatmis gorunuyor.

Son yaptigi hamle nedeniyle belki sans olarak yorumlanmayabilir fakat bence sans faktoru daha yuksek.

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İns butun motorcular bu adam kadar sansli olur.

Yuzde yuz olumle sonuclanacak kazayi muhtemelen kirik bile olmadan atlatmis gorunuyor.

Son yaptigi hamle nedeniyle belki sans olarak yorumlanmayabilir fakat bence sans faktoru daha yuksek.
    Bence en az bir kol, olmadı bilek kırığı, en hafifiyle kaburga kırığı vardır.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Motorcu sağ'dan sollamaya çalışıyor. haliyle suçlu durumda,
    taksicinin mazereti önemli.
    yakıtı bitmiş olabilir veya aracı bozulmuş olabilir. 4'Lü açmış bekliyor, geri geri gelmiş olsaydı gene taksici suçlu olurdu. Tabi uzmanlar değerlendirdikten sonra sonucu bende merak ediyorum.

Proust 1912 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    4. Dakikada kuryeye çarpan adamı trafikten men etmek gerek, adam öldürmeye teşebbüsten yargılamak gerek. Bazı durumlarda “kaza bu olabilir” dersin ama bu çok farklı bir durum. Sapağı geç fark ettiysen biraz ilerden dönersin, gideceğin yere max 10-15 dakika sonra gidersin ki bu da kimsenin hayatından, sağlığından önemli değil.
    Türkiye’de bir kaza komisyonu kurulmalı, kayıt altına alınan kazaları inceleyip gerektiğinde radikal kararlar alınmalı

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    motorcunun kusurları hatalı şerit değiştirme, eğer kaza yapmasaydı sağdan sollama, takip mesafesine uymama
    taksici de ise durmak yasak olan yerde durma. yani burada fren yaptım falan diyemez bariz bir şekilde amacı duraklama yapmak.

kusurun çoğu motora çıkar diye düşünüyorum 6/8 ve 2/8 gibi. ama tabi polisin canı sıkkındır gider 50 50 paylaştırır falan olabilir yani.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

ben kapı açıldıda çarptı sandım. taksici de suç yok yada azdır. niyet sapağı kaçırdım geri geleyim olabilir ama bu hiç bir şekilde motorcunun hatasını kapatmaz. inşallah bişi olmamıştır

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    hiç dikkat ettiniz mi?
    kazaların neredeyse tamamı hız yapan gerizekalılar yüzünden oluyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    %100 motosiklet sürücüsü kusurlu, lamı cimi yok.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Sormaya bile gerek yok motorcu hatalı.

Taksi keyfi bile dursa yine de durum fark etmez, düşünün ki araç arızalandı orada kaldı, aynı durum.

Motorcu önündeki aracı sağlıyor, sağlamak olmaz en sağ şerit en düşük hız şeridi, sollasa anlarım, yani aracı geçmek için dikkatsiz bir hamle yaparak sağ şeride geçmiş, geçmiş olsun umarım iyidir ama bundan sonra sağlarken iki defa düşünmesi gerekecek.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence taksi sapak kaçırmış. Her zaman olduğu gibi karayoluna babasının tarlası muamelesi yapacakmış.
    Neyse, niyet okumak doğru analiz yapmamıza yaramaz.
    Taksi otoyolda geçerli bir nedenle dursa bile reflektör vs güvenlik önlemi alır. Burada kusurlu.
    Motosiklet sürücüsü ise aşırı hız, takip mesafesine uymama, şerit değiştirme ve araç sollama vs herşey hatalı. Sorsan motosiklet kullanmayı biliyorum der.
    Kazaya karışan 2 araç da kusurlu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)