Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk uzun yol

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    yaklaşık 1 yıldır motosiklet kullanıyorum kuryelik vs işlerde yaptım ama hep şehir içiydi şimdiye dek uzun yol tecrübem olmadı. Yarın toplam gidiş dönüş 400km lik bir yol yapmayı düşünüyorum. Motorum cbr 125 eski kasa karbüratörlü motorum şimdiye dek hiç yolda bırakmadı yağı suyu tam şuan bakım olarak belki yakın zamanda yeni lastik ve buji dışında bir ihtiyacı yok gibi. Önerileriniz nedir? günübirlik gideceğim kalmayacağım daha önce uzun yola çıkan arkadaşlar öneriler verirse sevinirim. İyi forumlar.

Motor 100km de 3,5 litre yakıyor 400 km de maximum 100tl yakar diye düşünüyorum zaten sabit devirle gidecek bu hesap sapar mı daha yüksek yakma ihtimalı var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Kuryelik yapmış adama git gel 400 kilometre nedir ki?

Küçük motorsiklet (ybr) ile uzun sayılabilecek yollar bende gittim yakıt çok fazla şaşıracağını zannetmiyorum ufak hacimli olduğu için biraz sıkılabilirsiniz yolda tek püf noktasıda bu sıkıldım yeter bitsin bu yol diye durmadan gitmeyin bol mola verin kulaklıkla müzik dinleyin keyif alın aksi taktirde yorulursunuz ve o yol kafada asla bitmez

Geçen yaz çin malı bir motosikletimle 430 km yol gitmiştim. Açıkcası oldukça yorucuydu benim için. Sana tavsiyem olarak bir sırt çantası al ve içine bir kaç temel ihtiyacını koy su atıştırmalık vs. Gerçi gideceğin yollar üzerinde illaki vardır bunları temin edebileceğin yer ama yinede bulunsa fena olmaz. 125 cc bir motor kullanıyorsun her nekadar japon olsada motosikletini zorlama derim tapagaz gitmekle zorlamamanı tavsiye ederim yol uzun. Yola çıkmadan önce lastiklerini kontrol et iyice.

superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende havaların az daha ısınmasını bekliyorum , 150cc cin mali motorumla Karadenize gidicem , yaklaşık git gel 2000km olacak , yolda çadır kurarak gidicem ve dönücem, ortalama 80km ile gidicem motoru yormadan ve maksimum 3.5 litre yakmasını bekliyorum.

Motosikleti
    Senin yorumunu görmek çok güzel ismet abi senin video'larında epey ilgimi çekiyor fikir veriyor bana. Bakalım başımıza neler gelecek uzun süredir uzun yol yapmak istiyordum.

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Iyi bir uyku verilebilecek en iyi tavsiye bence.

Motosikleti
    2017 Suzuki V-Strom DL 650
    Keyfini çıkar müzik dinle 100 km de bir durup dinlen çay iç.Görülecek güzel yerlere uğra. Yola erken çık.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Hocam kulak tıkacını unutma. Birde sıkı giyin. Üşürsen hiç zevki kalmaz.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Kulak tıkacı al tak yoksa gece uyurken kulağın zangırdar.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    125 lik vitesli motor 3,5 lt yakması anormal bir değer , benim 150 lik sukuter İstanbul - Turgutreis arası 70-90 km/s arası ortalama ile 1,8 lt tüketti , öteki 650 lik motorum 90 nı geçmezsem iki kişi çantalı yüklü 3,6 lt ile 100 km gidiyor , motorunda bence bir sorun var yada bakımsız mı acaba..

Motosikleti
    gidip geldim toplam 300km gittim. 8 litre benzin yaktı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

Az önce ilk uzun yolumdan döndüm gidişi harikaydı çok eğlendik açıkcası havada sıcaktı. Fakat dönüşü geceye kaldık erzuruma yakın bir ilçede giderken maalesef yoldan çıktım yolun ortasında bölünmesinden dolayı şükür düşmeden toparlayabildiğim kadar toparladım şarampollere hafif vurarak durdum. Sonuç olarak kafa grenajında ve sakalda olmak üzere işcilik isteyen küçük çaplı kırıklar oluştu. Bu kadarıyla ucuz atlattığımızı düşünüyorum bana da bir tecrübe oldu bir daha geceye kalırsam kesinlikle olduğum yerde konaklayacağım dona dona geldim. Bu tatsız şeylerin dışında gerçekten gidişte keyifliydi artvin yusufeline gittik çok güzel yerler kesinlikle gidilip görülmeli. Tecrübe olduğunu düşünüyorum her ne kadar iyi de sürsen motoru bazen dalgınlaşabiliyor insan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

[IMG][/IMG]

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Cr1Enis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gidip geldim toplam 300km gittim. 8 litre benzin yaktı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

Az önce ilk uzun yolumdan döndüm gidişi harikaydı çok eğlendik açıkcası havada sıcaktı. Fakat dönüşü geceye kaldık erzuruma yakın bir ilçede giderken maalesef yoldan çıktım yolun ortasında bölünmesinden dolayı şükür düşmeden toparlayabildiğim kadar toparladım şarampollere hafif vurarak durdum. Sonuç olarak kafa grenajında ve sakalda olmak üzere işcilik isteyen küçük çaplı kırıklar oluştu. Bu kadarıyla ucuz atlattığımızı düşünüyorum bana da bir tecrübe oldu bir daha geceye kalırsam kesinlikle olduğum yerde konaklayacağım dona dona geldim. Bu tatsız şeylerin dışında gerçekten gidişte keyifliydi artvin yusufeline gittik çok güzel yerler kesinlikle gidilip görülmeli. Tecrübe olduğunu düşünüyorum her ne kadar iyi de sürsen motoru bazen dalgınlaşabiliyor insan.[COLOR="Silver"]
    Gecmis olsun. Sarampoller ? Bariyerler mi demek istediniz?

Motosikleti
    evet onları kast ettim. Teşekkür ederim.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Hadi geçmiş olsun. her zaman gündüz vakti yol almak daha iyidir. Neyseki başınıza kötü bir şey gelmemiş.

berkeusta01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    yaklaşık 1 yıldır motosiklet kullanıyorum kuryelik vs işlerde yaptım ama hep şehir içiydi şimdiye dek uzun yol tecrübem olmadı. Yarın toplam gidiş dönüş 400km lik bir yol yapmayı düşünüyorum. Motorum cbr 125 eski kasa karbüratörlü motorum şimdiye dek hiç yolda bırakmadı yağı suyu tam şuan bakım olarak belki yakın zamanda yeni lastik ve buji dışında bir ihtiyacı yok gibi. Önerileriniz nedir? günübirlik gideceğim kalmayacağım daha önce uzun yola çıkan arkadaşlar öneriler verirse sevinirim. İyi forumlar.

Motor 100km de 3,5 litre yakıyor 400 km de maximum 100tl yakar diye düşünüyorum zaten sabit devirle gidecek bu hesap sapar mı daha yüksek yakma ihtimalı var mı?
    Eski kasa CBR 125 tercih eder misin, sen aldığında kaç kilometredeydi?

Motosikleti
    34 binde aldım ben. Performans'ı dayanıklılığı on numara motorun gerçekten sağlam motor bu konularda memnunum. Fakat parça problemi var mesela ben bugün yeni kasa cbr kullanıyor olsaydım 1 parça grenaj alıp direk uğraşmadan çözecektim sıkıntıyı. Ama şimdi ben bunun grenajını bulamayacağım bulsamda ateş pahası olacağından dolayı teker teker söküp parçaları birbirine plastik kaynağı yapıp tekrar toplamam gerekiyor ve inan yorucu. Tavsiyem varsa bütçen üstüne biraz daha ekle yenisinden al eskisi bence yeni modele göre daha dayanıklı ama işte böyle problemler var maalesef.

Hakkını yemeyeyim bu arada şimdiye dek 1 defa bile tamirlik birşeyi olmadı motorun ayrıca yakıtı çok iyi. 60 liraya tüm gün gezdirdi beni.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

ekleme yapayım kardeşim eğer buna alternatifin çinli hintli motorlar ise onlara göre oldukça iyidir çoğu konuda.

berkeusta01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    34 binde aldım ben. Performans'ı dayanıklılığı on numara motorun gerçekten sağlam motor bu konularda memnunum. Fakat parça problemi var mesela ben bugün yeni kasa cbr kullanıyor olsaydım 1 parça grenaj alıp direk uğraşmadan çözecektim sıkıntıyı. Ama şimdi ben bunun grenajını bulamayacağım bulsamda ateş pahası olacağından dolayı teker teker söküp parçaları birbirine plastik kaynağı yapıp tekrar toplamam gerekiyor ve inan yorucu. Tavsiyem varsa bütçen üstüne biraz daha ekle yenisinden al eskisi bence yeni modele göre daha dayanıklı ama işte böyle problemler var maalesef.

Hakkını yemeyeyim bu arada şimdiye dek 1 defa bile tamirlik birşeyi olmadı motorun ayrıca yakıtı çok iyi. 60 liraya tüm gün gezdirdi beni.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

ekleme yapayım kardeşim eğer buna alternatifin çinli hintli motorlar ise onlara göre oldukça iyidir çoğu konuda.
    Teşekkür ederim fikirlerin için, alternatiflerim; Bajaj Discovery 125 ST, NS150 falan ya emin değilim daha tam olarak ama biraz olsun sayende aydınladım eski kasa CBR 125 ler konusunda.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler