Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Grenaj Giydirme Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI

Eski kasa Honda Cbr125r a (ince kasa) yeni kasanın grenajları giydirilirmi? Mesela 2008 model kasanın grenajlarını komple söküp yerine 2011 model üstü grenaj, kafa ve gösterge dahil takılırmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Işığı görmüşsün adamım.takip et ışığı bakalım nereye çıkacak yol.

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Işığı görmüşsün adamım.takip et ışığı bakalım nereye çıkacak yol.
    Malum piyasa, böyle birşeyin imkanı varsa mutlu olurum olmazsada buluruz çaresini :D

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Olsa bile muhtemelen astarı yüzünden pahalıya gelebilir.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Grenajların fiyatlarını öğrenince sorunuzun cevabını alırsınız, muhtemelen vazgeçersiniz diye düşünüyorum.

Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Grenajların fiyatlarını öğrenince sorunuzun cevabını alırsınız, muhtemelen vazgeçersiniz diye düşünüyorum.
    Kırık çatlak grenajlarda benim işimi görür boya ve macun ile hallederim ama fiyat olarak ne çıkar bilmiyorum grenajlar uyarmı onuda bilmiyorum sağlıklı olurmu onuda bilmiyorum, belli süredir aklımda olan soruydu cevaplarınız için teşekkür ederim.

Aslında grenaj olayı bir şekilde hallolabilir yani çıkma bulunur hasarlı bulunur boyanıp allanıp pullanıp eli yüzü düzeltilir ama mesela şu. Şasiye uyacak mı ? Ne gariptir bilinmez bizim burada mondial mgye drift kafası ve ybr kuyruğu takıpta geziyorlar anlam veremiyorum nasıl yaptıklarını motor bukalemun gibi :D

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı Duran_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında grenaj olayı bir şekilde hallolabilir yani çıkma bulunur hasarlı bulunur boyanıp allanıp pullanıp eli yüzü düzeltilir ama mesela şu. Şasiye uyacak mı ? Ne gariptir bilinmez bizim burada mondial mgye drift kafası ve ybr kuyruğu takıpta geziyorlar anlam veremiyorum nasıl yaptıklarını motor bukalemun gibi :D
    Cgcilere göre drift kafası drifte yakışmıyormuş. Motora küçük geliyormuş. Cgye daha çok yakışıyormuş.

Cgci bi arkadaşım var. Arada driftin kafasını bana versene diyor. Hey Allahım

Bende düşünüyorum uyarmı diye ama bakalım cevap bekliyorum.

Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende düşünüyorum uyarmı diye ama bakalım cevap bekliyorum.

İşin adamını bulursan yaptırabilirsin aslında adamlar ne motorları neye çeviriyorlar youtubeda görüyorum cafe racer motor yapıyorlar falan ama tabi bunu yaptıktan sonra muhtemelen geri dönüşü yok çünkü şasiye kesme biçme, kaynak işlemleri yapıyorlar. Ama sorunda şurda başlıyor bu işi yapacak adamı yada ustayı nerden bulacaksın ? Yada buldun diyelim yapabilecek mi ? Yaptı diyelim maliyeti ne olacak çünkü neredeyse adam yeni motor yapacak.

İşin adamını bulursan yaptırabilirsin aslında adamlar ne motorları neye çeviriyorlar youtubeda görüyorum cafe racer motor yapıyorlar falan ama tabi bunu yaptıktan sonra muhtemelen geri dönüşü yok çünkü şasiye kesme biçme, kaynak işlemleri yapıyorlar. Ama sorunda şurda başlıyor bu işi yapacak adamı yada ustayı nerden bulacaksın ? Yada buldun diyelim yapabilecek mi ? Yaptı diyelim maliyeti ne olacak çünkü neredeyse adam yeni motor yapacak.
    Grenajlar uyarsa kaynak kesme işi olmazsa çok rahat hallederim. Haklısınız ama ustaya iş gelirse iş çok zor.

Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Grenajlar uyarsa kaynak kesme işi olmazsa çok rahat hallederim. Haklısınız ama ustaya iş gelirse iş çok zor.
    Muhtemelen çoğu usta bu işe kalkışmak istemeyecektir. Çünkü bunu yapmak demek haftalarını alacaktır muhtemelen iş süresi, parça malzeme tedariği montajı testi vs oldukça uzun sürer ve ustada açıkcası kendi işlerinin arasında hem bu işe yer ayırmayı pek istemez hemde okadar uzun süre dükkanda motoru tutmak istemez bence.

Muhtemelen çoğu usta bu işe kalkışmak istemeyecektir. Çünkü bunu yapmak demek haftalarını alacaktır muhtemelen iş süresi, parça malzeme tedariği montajı testi vs oldukça uzun sürer ve ustada açıkcası kendi işlerinin arasında hem bu işe yer ayırmayı pek istemez hemde okadar uzun süre dükkanda motoru tutmak istemez bence.
    Doğru söylüyorsunuz ama kendim yapabilceğim bir iş olsa kaynak işi olmasa her türlü yaparım.

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Kaynağa gerek yok projelik yapılırsa çok kolay iş. Sadece motorda dursun ses titresim sangirti dokulecek hissiyati umrumda degil derseniz tabi.

Alıntı HaktanCbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaynağa gerek yok projelik yapılırsa çok kolay iş. Sadece motorda dursun ses titresim sangirti dokulecek hissiyati umrumda degil derseniz tabi.
    Grenajı giydirirsem ses titreşim zamanla düşünüp çözebilceğim şeyler zaten ilk motorum olucak böyle birşey yaparsam, Finer araba kaportası tamir edip boyamışlığım var elim anahtar tutuyor sesi ve titreşimi ilerleyrn zamanlarda çözebilirim.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ne demek haftalar komikmisiniz. Daha argesi var mühendisi var teknik çizimi var bilim adamı var kompozit uzmanısı var. Min. 2 yıl sürer.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)