Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aynalı Iridyum Vizör Sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kmlytc00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Herkese selam. Geçenlerde Başlıktaki türden bir vizör aldım ls 2 kaskıma . fakat 2-3 gün kullanmama rağmen aşırı derecede leke tuttugunu farkettim(ön yüzünün). Normal şeffaf vizörümde çizmeden su ve mendil ile silince geçiyordu fakat bunun temizleme stili farklı sanırım . Lekeleri yok etmek için ne yapabilirim ?

Vizör;

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Gözlük temizleme mendillerinden kullanmalısınız. Veya mikrofiber bezle kuruyana kadar silerek temizlemelisiniz. Yoksa tek çareniz saf su ile sildiğiniz vizörü kuruyana kadar tertemiz bezle silmeye devam etmek. Lekeyi yapan, vizörü sildiğiniz bezdeki çok az da olsa kir ve sudaki yabancı maddeler.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Bende de aynı şekilde aynı kaskın şeffaf ve iridyum vizörü var. Şeffafı nasıl siliyorsam öyle siliyorum. Hatta genelde kuru bir bezle sildiğimde parmak izleri geçiyor. Eğer silmene sağmen geçmiyorsa vizördeki kaplamayı inceltmiş olabilirsin. Onun rengidir. İridyum vizörler çok hassas. Hemen çiziliyor boyası kalkıyor.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    anladım çok teşekkürler , internette motulun vizör silme spreyleri varmış onu deneyeceğim yakında . yoksa dediğin gibi su ile çok zor kuruyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

ben de vizörümü videodaki gibi temizliyorum fakat , kurulama aşaması çok sıkıntı yaratıyor bir türlü kurumuyor ve kurulamaya calısırken çiziliyor vs vs

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ovalamadan çıkmıyor o parmak izleri boş yere para harcama bence. Yanında bir tane gözlük bezi veya %100 pamuklu yumuşak bir kumaş gezdir. Dairesel bastırarak ovalayınca gidiyor parmak lekeleri.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Agv Corsa kaskımın 4 ay önce aynalı vizörü çizildi ucuzda değil çok pahalı vizör çöp oldu resmen. Eldivenimle vizörü sile sile gittim Bursa otobanında eldivenin sliderını hesaba katamadım sağanak yağışta yazık olmuştu bir daha aynalı vizör almam asla.

Sonradan çıkarmaya çalıştım çizikleri iyice pert oldu vizör tavsiyem elleme vizörü kullan öyle daha kötü duruma sokabilirsin.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Su leke bırakır. Ve daha katı madde olduğu için değdiği yüzeye tutunuyor. Onun yerine alkol kullanabilirsin. Hem uçucu hem ince hemde uygun maliyetli. Yada camsiller var onları kullanabilirsin. Hemen sıkıp silersen kimyasal etkisininde vizöre zarar vereceğini düşünmüyorum.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS

kaç para bi iridyum vizör kask
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    su ile çıplak el ile temizle
    ardından kalın havlu gibi bir mikrofiber bez ile kurula bitti

Motosikleti
    Mh Drift 125
    agalar bu gün itibari ile kaskın 2 tarafından çizildiğini gördüm sırf eldivenimin yüzeyi ile dokundugum için :D lanet olsun bu vizörlere
    ** Sağolun tavsiyeler için**

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

alkolle silmek bana da mantıklı geldi ama bunların dışında bir tabaka varmış onları kaldırmasın alkolle silmek ?

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı Kmlytc00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    agalar bu gün itibari ile kaskın 2 tarafından çizildiğini gördüm sırf eldivenimin yüzeyi ile dokundugum için :D lanet olsun bu vizörlere
    ** Sağolun tavsiyeler için**

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

alkolle silmek bana da mantıklı geldi ama bunların dışında bir tabaka varmış onları kaldırmasın alkolle silmek ?
    Kaldırıyor. Yani en azından benimkinde öyle oldu. Bence su en mantıklısı. Ama bu kadar çizilmesi normal gelmedi. Benimkinde de çizikler var ama kılcal yani.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alkol, camsil vs. hiçbir şey kullanma. Ellerini güzelce yıka, vizörü de güzelce ıslat ki vizörün üzerindeki yapışan şeyler yumuşasın. Sonra pamuklu bir bezle veya elle dairesel biraz bastırarak ovala. En pahalı vizör temizleyiciyi de alsan bu dediğim kadar etki etmeyecek. İncecik toz bile çok çiziyor bunları. Selpakla falan girişirsen mundar edersin vizörü. Selenin altında pamuk gözlük bezi taşı en büyük boy.
    Kmlytc00 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    çook sağolasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:34 ----------

biraz abarttım fakat gözle görülecek şekilde çizilmiş maalesef . ya da temizlerken oldu bu gün farkettim

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    su ile çıplak el ile temizle
    ardından kalın havlu gibi bir mikrofiber bez ile kurula bitti
    +1

Hatta mümkünse ılık ya da sıcak suyun altında tutup kirlerin kendiliğine akmasını sağlamak.

Açıkçası bu her vizör için geçerli.

Hatta cam olmayan güneş gözlükleri için de... Ama onlar vizör kadar kirlenmiyorlar tabi...
    Kmlytc00 bunu beğendi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1

Hatta mümkünse ılık ya da sıcak suyun altında tutup kirlerin kendiliğine akmasını sağlamak.

Açıkçası bu her vizör için geçerli.

Hatta cam olmayan güneş gözlükleri için de... Ama onlar vizör kadar kirlenmiyorlar tabi...
    valla abi herşeyi denedim en güzeli bu
    850 km yoldan geldim vızor komple sinek
    açtım ılık yada hafif sıcak su çıplak elle hafif ovaladım 5 dkda mis gibi oldu
    seffaf yada aynalı iridyum falan farketmez çözüm bu
    birde benzincide durursaniz yine bunu yapın su ve mikrofiber bez ile kurulayın mikrofiber bez yoksa selpak ta işe yarıyor ama o biraz sert kaçıyor

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Herkese teşekkür ederim cevapları için . Bu gün 200 km yol yaptıktan sonra haliyle vizör sinek doldu . Kerem34_'ün dediği gibi saf su , steril bir el , ve makyaj pamuğu ile sildim . Pırıl pırıl oldu . Bu arada sakın kağıt mendil ile yapmayın ben tecrübe ettim ve maalesef vizörü çizdim . tekeriniz düz bassın

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    en iyisi kullanmamak hocam çabuk çizilir ömrü kısadır bakımı zordur soyulabilir vs.gördüğün gibi temizlemeside dert çünkü yüksek kimyasal bu seferde dökebilir kaplamayı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)