Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 200 Koruma demiri

Motovento
    REKLAM ALANI
    OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Öncelikle herkese merhaba yeni aldığım Rks Titanic 200 modeli için güzel bir koruma demiri bulamayınca kendi koruma demirimi imal edesim geldi malum piyasadaki tek tip commuterler için olan koruma demirleri pekte hoşuma gitmiyorlar,

ilk olarak telden şema oluşturuyorum(fotoğraf için kusura bakmayın bulanık olduğunu bilgisayara atınca farkettim )

tabikide hesaba katılmayan birkaç sıkıntı oldu ama sonunda bitirdim bence gayet güzel oldu
    şuanlık tek sıkıntı yarattığı konu 80km hızdan sonra koruma demiri direk motor bloğuna bağlı oldugu için vibrasyonu çok fazla arttırdı yakın zamanda bağlantı noktalarının altına plastik/kaucuk bi malzemel ile vibrasyonu engellemeyi planlıyom
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eraysefer28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 Esd - Dominar 250 - Duke 200
    Güzel işçilik güzel emek tebrikler

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Elinize emeğinize sağlık

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben forum da bu tarz " kendin yap " paylaşımları görünce, ister deneme olsun ister profesyonel bir çalışma çok mutlu oluyorum.
    Bu çalışma da gayet güzel ve başarılı.

Keyifli günlerde kullanın, elinize sağlık.

Dostum aynısından istesem bana yapabilir misin ?

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    güzel olmus

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    işçilik boya malzeme kalitesi çok güzel.
    nacizane bir önerim daha var, koruma demirinin amaçlarından biri de sürücünün bacaklarını korumak. biraz daha uzun olsa yan çıkıntılar sanki?

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel bir çalışma olmuş...

RKS Titanic200 şimdilerde onun yerine satılan Titanium 220'den daha iyi bir motordu. Devam etse piyasada belirli bir yer elde ederdi. Hangi akıl, hangi mantık bu modeli sonlandırdı ve yerine Titanium 220 getirildi.
    Çin üretimi motorların en kötü tarafı bu. Model devamlılığı yok. Bir model geliyor. Ve anında yok olup alanın da elinde kalıyor.

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir çalışma olmuş...

RKS Titanic200 şimdilerde onun yerine satılan Titanium 220'den daha iyi bir motordu. Devam etse piyasada belirli bir yer elde ederdi. Hangi akıl, hangi mantık bu modeli sonlandırdı ve yerine Titanium 220 getirildi.
    Çin üretimi motorların en kötü tarafı bu. Model devamlılığı yok. Bir model geliyor. Ve anında yok olup alanın da elinde kalıyor.
    Titanic 200 çin üretimi değil, Titanium 220, titanic 150 , rn180 ile falan kıyaslarsanız farkı hissedersiniz.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı AdM1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titanic 200 çin üretimi değil, Titanium 220, titanic 150 , rn180 ile falan kıyaslarsanız farkı hissedersiniz.
    Hocam motor zamanına ve segmentine göre güzeldi. Bu motor Keeway Rkv 200 olarak bilinir. Her ne kadar Macar malı olarak görünse de üretim olarak Çin menşelidir.
    AdM1n bunu beğendi.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı AdM1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum aynısından istesem bana yapabilir misin ?
    özeldende yazmışsınız cevap veremedim siteye ne zamandır giremediğim için bunu boş zamanımda yapmıştım aslında kendi açımdan bir kaç sorunu var kendi gözümde onları tamamlamadan kimseye satmak istemem
    sorunuda bağlantı demirlerini direk motor bloğunun şaseyle bağlandıgı yere bağladıgım için direk motor titreşimini demirlere veriyor vede şahsen beni rahatsız eden bir vibrasyon yaratıyor ya bağlantı noktasının arasına kauçuk bi malzemeyle besleme yapıcam yada tüm yapısını değiştirerek şaseye kelepçe ile bağlantılı yapmayı planlıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işçilik boya malzeme kalitesi çok güzel.
    nacizane bir önerim daha var, koruma demirinin amaçlarından biri de sürücünün bacaklarını korumak. biraz daha uzun olsa yan çıkıntılar sanki?
    işcilik kendi işimiz olduğu için gerçektende emek verildi boruyu zaten elimiz de fazladan olan sağlam borudan yapıldı.
    boyanında güzel durmasının sebebi tanıdık boyacı olması sayesinde ucuza statik fırın boya yaptırdım

bacak koruması aslında şiuanda var ortadaki demir bacagımdan geniş tam olarak öbden filan biraz dar gözükmesinin sebebi gerçekten de büyük bir deposu olmasından böyle küçük bir motora 17 litre depo koymuşlar git git bitmiyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler