Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sorun amortisörlerde mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba herkese. Dün akşam başıma birşey geldi iş çıkışı arkadaşını evine bırakırken motor aşırı dengesizdi. Zor gittim 2 kişi. Zaten lastiklerim çok kötü. Dedim sorun lastiklerden mi acaba gittim havasına baktım ondada bir sikinti yoktu. Neyse sabah oldu işe giderken slolom attım boş yolda sağ taraf sol tarafa nazaran biraz daha fazla yatıyordu. Amortisörler den şüphelendim resimde işaretledigim yer diğer yere göre yarım santimden biraz asagidaydi. O kadar etki eder mi surusume yoksa sorun başka birşeyde mi. Ayrıca arkadaş arkamdayken motorda devamlı sağa gitme isteği vardı. Ama tekken fazla hissetmedim birşey (motor nmax 155) https://www.resimyukle.org/i/UtwHF

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Motor ne, tecrübeniz ne, lastikler ne bilmiyoruz. Belki anlık saçma bir olaydır.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ne, tecrübeniz ne, lastikler ne bilmiyoruz. Belki anlık saçma bir olaydır.
    Motor nmax 155. Yaklaşık 2bin km aynı motoru, 10bin km 2017 model nmax. 30bin km de ıvır zıvır kullandım. Lastikler orjinal lastiği Dunlop.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Arkadaşınız önünü ve yolu görebilmek için hafif sağa doğru oturup başını da sağ tarafa uzatıp yola mı bakıyordu acaba

Eşimden bilirim, ne zaman bunu yapsa o motosiklet bir yana çeker

Bir sorun olduğunu sanmıyorum, özellikle yanlız sürünüzde sıkıntı yoksa kesinlikle bahsettiğim durumdur.

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşınız önünü ve yolu görebilmek için hafif sağa doğru oturup başını da sağ tarafa uzatıp yola mı bakıyordu acaba

Bir sorun olduğunu sanmıyorum, özellikle yanlız sürünüzde sıkıntı yoksa kesinlikle bahsettiğim durumdur.
    Evet hareketli bir çocuk rahat durmadı birde 100+ kilo ben 60 kiloyum. Ama motor bildiğin jöle gibi bi sağa bi sola

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı canberkgry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet hareketli bir çocuk rahat durmadı birde 100+ kilo ben 60 kiloyum. Ama motor bildiğin jöle gibi bi sağa bi sola
    Sağa sola bakmaya çalıştıysa motor çeker hep. Ben bu yüzden 80+ kiloda birini arkama almıyorum. Eğer alırsam da artçılık tecrübesi olanları alıyorum. Yoksa hiç sürüşümü riske atamam, biz yine iyileşiriz de. Yeni motor yaptırdık 5bin 500 liraya

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S

Bu durumu yaşamamak adına artcımı ters bindirip plakadan gözünü ayirmamasini yoksa midesi bulanacağını söylüyorum, kafamda motorda rahat oluyor..

Evet sorunu buldum arkadaşlar arka lastik nedense on lastiğe göre hizali degil bı tık sağa kayık duruyor.

Motosikleti
    X-Pulse 200
    Benim motor da sağa çekiyordu.Zinciri gerdirirken fark ettim.Arka teker sola bakıyormuş.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A

kesinlikle. +1 :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)