Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mt 09 arıza

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba motorum 2020 model mt09 2bin km de depoyu söktük taktık boya için akü bittiği için şarj cihazı ile şarj ettik depoyu taktık motor abs ışığı yaktı tcs açıkken motor saçmalıyor yetkili servise götürdüm ön teker sensörü yüksek akım gelmiş dediler değiştirilmesi gerekiyor dediler anlamadığım olay kopukluk yanıklık vs yok garantiye neden girmiyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Batuhancglyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba motorum 2020 model mt09 2bin km de depoyu söktük taktık boya için akü bittiği için şarj cihazı ile şarj ettik depoyu taktık motor abs ışığı yaktı tcs açıkken motor saçmalıyor yetkili servise götürdüm ön teker sensörü yüksek akım gelmiş dediler değiştirilmesi gerekiyor dediler anlamadığım olay kopukluk yanıklık vs yok garantiye neden girmiyor?
    Sanırım motorun deposunu siz söküp taktığınız için garantiye girmiyor. İşlem her ne olursa olsun yetkili servis yapmalı. Zaten depoyu söküp taktıktan sonra motorun saçmaladığını söylemişsiniz yani sorumluluk sizde.
    HRider bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    siz niye söktünüz motoru onu anlayamadım

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    kesinlikle yaparım diyemediğiniz işlere ucunda risk varsa bulaşmayın
    HRider ve tommygun bunu beğendiler.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    çalışıyosa kurcalama demişler.

geçmiş olsun

Motosikleti
    MT-09 SP
    2020 Model gıcır gıcır motora niye kendiniz müdahale ediyorsunuz ki? Garantiyi bozmuşsunuz muhtemelen. Garantiden komple çıkmış olabilir.
    HRider bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Depo sokup takmayla motosiklet garantiden cikmaz.

Lakin depo sokup takmayla motosikletin elektronik donanimi da sapitmaz.
    numan bunu beğendi.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Arkadaşlar nedir bu servis savunuculuğu? @hasmet doğru söylüyor iki cıvata sökmekle motor garantiden çıkmaz. Bu arızanın kullanıcı hatasıyla direk olarak alakalı olması gerekiyor. Bu konuyu geçtim servisler milletin gözünü öyle korkutmuşlar ki lastik değişse garanti bozulacak sanılıyor. Bu tamamen tüketicinin ülkemizde itilip kakilmasindan alelade kaziklanmasından kaynaklanıyor. Lütfen pirim vermeyin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Ayrıca her motorcunun hatta mümkünse herkesin elinin anahtar tutması gerektiğini; bunun ülkemize büyük katma değer sağlayacağını düşünüyorum.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Herkes kullanıcıya geçirmiş lafı. Macbook mu bu yekpare kasa mı açınca garanti dışı kalsın. Motor araba bunlarda bu konudaki şey yüzünden garanti bozulmaz. Kendi başımıza gelen bir olayı anlatayım 2020 model xmax 250 daha rodajı bile bitmemiş motoru. Ön jantta boya atması vardı. Haliyle garantili motor her insan evladının mantık dahilinde yapacağı şeyi yapıp durumu yamaha'ya ilettik göstermeye götürdük. Neden çünkü garantili mal bizimde bir kusurumuz yok. Ama ne oldu yıkarken biz yapmışız. Daha incelemeden etmeden göz ucuyla bakıp bu yorumu yaptılar. Üstüne birde servis elemanlarından bazıları ileri geri konuşma teşebbüsünde bulundu. Sonrasında yamaha global Türkiye distribütörlüğü derken birsürü şey yaşadık. Neyse sonuç olarak birde parayı verinde garantiyi uzatalım diyorlar pişkin pişkin mesela yamaha'yla ilgili Ankara'da kolaçan'da çok iyi konuşmuyor. Ben bir kullanıcı tarafından yorum yapıyorum sadece bundan sonra böyle durumlarda yamaha'ya güvenir miyim bilmiyorum. Ama sıfır alacaksa baştan bunları peşin peşin konuşurum. Açıkça şeffaça.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes kullanıcıya geçirmiş lafı. Macbook mu bu yekpare kasa mı açınca garanti dışı kalsın. Motor araba bunlarda bu konudaki şey yüzünden garanti bozulmaz. Kendi başımıza gelen bir olayı anlatayım 2020 model xmax 250 daha rodajı bile bitmemiş motoru. Ön jantta boya atması vardı. Haliyle garantili motor her insan evladının mantık dahilinde yapacağı şeyi yapıp durumu yamaha'ya ilettik göstermeye götürdük. Neden çünkü garantili mal bizimde bir kusurumuz yok. Ama ne oldu yıkarken biz yapmışız. Daha incelemeden etmeden göz ucuyla bakıp bu yorumu yaptılar. Üstüne birde servis elemanlarından bazıları ileri geri konuşma teşebbüsünde bulundu. Sonrasında yamaha global Türkiye distribütörlüğü derken birsürü şey yaşadık. Neyse sonuç olarak birde parayı verinde garantiyi uzatalım diyorlar pişkin pişkin mesela yamaha'yla ilgili Ankara'da kolaçan'da çok iyi konuşmuyor. Ben bir kullanıcı tarafından yorum yapıyorum sadece bundan sonra böyle durumlarda yamaha'ya güvenir miyim bilmiyorum. Ama sıfır alacaksa baştan bunları peşin peşin konuşurum. Açıkça şeffaça.
    Kolaçan kim? Kaç tane yamaha bayisi ile irtibatı olmuş? Şaka gibi.

Şu asıl olayda, 2020 model motosikletin aküsü kaç ay sökülü kaldı da bitti ben onu merak ettim.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Türkiye olduğu için bu kadar rahat davranabiliyorlar. Biliyorlar vatandaşın arkasında yasal bir dayanak olmadığını, dava açsa 3 yıl bitmeyeceğini, açana masraf olacağını bu yüzden rahat rahat at koşturuyorlar.

Sülalenin yarısı Almanya'da yaşıyor, aralarında motosiklet kullananlar da var şu servis olaylarını anlatsak fıkra sanar güler adamlar. Geçen bir iki elektronik şey takacağım diye servisten birini aradım, bozabilir garantiyi diyor. La ben 3 yıl garanti uzatmaya bin lira parayı fantezi olsun, masraf olsun diye mi verdim bu motora usb girişi takamayacaksam? Usb girişi ile motor bloğunun nasıl bir alakası var da orayı garanti dışı bırakıyor bu meret?

Yağ değişimine bize geleceksin yoksa garanti dışı kalır, litresi 60 lira olan yağa hem 100 lira yazıyorlar hem de malzeme masrafı kadar işçilik masrafı alıyorlar bir yağ filtresi sökmeye. Sıra o garantisi bozulmasın diye yağ değişimine 300 lira verdiğimiz motosikletin abs beyninin değişmesine gelince ama motosiklete koruma demiri takmışsınız, servisimizde de taktırmamışsınız bu yüzden garanti dışı demeye getiriyorlar lafı.

Geçenlerde yurt dışında iyi bilinen, Türkiye'de daha yeni yeni pazara giren bir markadan iki tane kombi aldık karşılıklı olan iki dairemiz için. Bir ay sonra kombilerden biri bozuldu kışın ortasında, iki üç kere servis geldi, en son gelen servis sokağa gelen suyun basıncından olduğunu, kombinin aslında süper olduğunu, garantiden değiştiremeyeceklerini söyledi. Karşıdaki daire farklı şehirde çünkü, farklı sokaktan geliyor su karşı dairedeki aynı kombiye. Adamları yolladım. Önce şikayetvar'a sonra da global firmalarına döşedim nefret kusan iki tane yazı. 5 gün sonra servis aradı bizi, biz bir şey demeden tüm kombinin içini yeniledi gitti. Bir hafta sonra da kapı çaldı bir kargo, Özür çikolatası göndermişler hatrı sayılacak bir markadan.

Ben gidip de firmanın globaline yazmasaydım, global arayıp da distribütör firmaya fırçayı kaymasaydı özür çikolatası yerine bir bardak soğuk su gönderirlerdi servisin çıkarttığı 4 basamaklı faturayı ödediğimiz için.

Yamaha global'e kesinlikle yazın, o masrafı siz ödersiniz kuruşuna kadar faturalandırın tüketici hakem heyetine de başvurun.

Ktm spormoto davasının sahibi abiyi tebrik ediyorum forumdaki. Parayı alana kadar aldığı para pul olmuş ama spormotoya bir ders vermiş en azından.
    maktama ve tommygun bunu beğendiler.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2008 model BMW motosikletimin Geri Çağırması vardı. Eh mal 2008 garanti tabiki çoktan bitmiş. 2016 yılında benden önceki sahibinde çağırmışlar servise ölçüm yapılmış olaya çok da etki etmeyecek bir parça değiştirilmiş ama asıl gerekenler değiştirilmemiş.

2018'de aldıktan sonra karşıma çıkan bu arıza ile ilgili Borusan'a başvurdum. Baktılar ettiler eh işte gelmiş zamanında falan filan çok uzatmayayım, Almanya'ya tüm motosiklet bakımlarını içeren mail attım ve durumu anlattım. 1 hafta geçmeden kontrole, sonrasında geri çağırma dahil totalde $2000'lık parça değişimini sağladılar. Global candır...
    tommygun bunu beğendi.

karacaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cf 250 nk
    ben motorun garantisi bozulmasın diye yağ bakımından en ufak arızaya kadar yetkili servise götürüyorum başıma saçma bi iş geldiğinde garantiye alıyorlar garantili motora işlem yapılmaz abi

Yetkili servisteki arkadaş diyorki depoyu söküp takmazla garanti bozulmaz motora aküye yüksek akım gelmiş diyor fakat kabloda ne herhangi bir yanık veya kırık yok. kabloyu ölçtünüzmü dedim. bizde ölçüm cihazı yok diyorlar. şans eseri sallıyorlar ne yapabilirim bu konuda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:11 ----------

depoda çizik vardı boyamak için

Başka Yamaha servisine gidin bence her servisin bir olacağını sannetmiyorum.

3 gün çalışmadı bitti aküsü gps var o yüzden

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:15 ----------

Parasını verdim :( sipariş geçiyorlar tekrar konuşacağım.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ellerinde ölçüm cihazı olmadan fazla akım geldiğini nasıl anlamışlar. Eli ampermetre miymiş arkadaşın? Tutanak tuttur ölçüm olmadan yapıldığına dair. Az buz para değildir o alet.

Bende onu anlamıyorum servisteki arkadaş yürüyen ölçüm cihazı heralde Yamaha türkiyeyi arayıp şikayet ettim araştırıp döneceklerini söylediler.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Arayarak bir yere varamazsın, selam versen yazılı dökümünü al dursun elinde. Yamaha ya e postanı ilet, konuyu özet geç yazılı dönüş versinler sana.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 model BMW motosikletimin Geri Çağırması vardı. Eh mal 2008 garanti tabiki çoktan bitmiş. 2016 yılında benden önceki sahibinde çağırmışlar servise ölçüm yapılmış olaya çok da etki etmeyecek bir parça değiştirilmiş ama asıl gerekenler değiştirilmemiş.

2018'de aldıktan sonra karşıma çıkan bu arıza ile ilgili Borusan'a başvurdum. Baktılar ettiler eh işte gelmiş zamanında falan filan çok uzatmayayım, Almanya'ya tüm motosiklet bakımlarını içeren mail attım ve durumu anlattım. 1 hafta geçmeden kontrole, sonrasında geri çağırma dahil totalde $2000'lık parça değişimini sağladılar. Global candır...
    Çok doru taktiks. Sorun yaşayan varsa ana merkeze yazsın cimer hesabı
    ero__ bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)