Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mt25 için tam sentetik yağa geçmek

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2018 Street Triple R
    Merhabalar
    2016 model bir mt25 kullanıyorum, 20 bin bakımına sokacağım, bu zamana kadar hep yarı sentetik varil yamalube kullanıldı bakımlarında.
    Ben motosikleti biraz devirli kullanıyorum, yağ değişiminden 3 bin km sonra da vitesler biraz kemikli geçmeye başladı.
    Tam sentetik yamalube a geçmemi önerir misiniz, motorun uzun vadede sağlıklı kalması için faydalı olur mu?
    Aradaki fiyat farkı falan önemli değil hani geçmen iyi olur derseniz geçeceğim bu bakımda tam sentetiğe hiçbir fark olmayacaksa yine yarı sentetikten devam edeyim sizlere danışmak istedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Fiyat farkı ne kadar ki? Çok değilse geçebilirsiniz bence en azından bir bakım deneyin derim.

Bildiğim kadarıyla MT-25 yüksek devir çeviriyor. Siz de yüksek devir kullanıyormuşsunuz. Sentetik yağ diğerlerinden daha sağlıklı olacaktır.

Ayrıca viteslerin sertleşmesi zincir ayarsızlığından da olabilir. Zincir ayarına da dikkat ederek gözlemleyin bir süre.

Motosikleti
    2018 Street Triple R
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat farkı ne kadar ki? Çok değilse geçebilirsiniz bence en azından bir bakım deneyin derim.
    Hocam daha gitmedim servise yani bilmiyorum ne kadar fiyat fark eder de çok büyük bir farkta olmaz diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla MT-25 yüksek devir çeviriyor. Siz de yüksek devir kullanıyormuşsunuz. Sentetik yağ diğerlerinden daha sağlıklı olacaktır.

Ayrıca viteslerin sertleşmesi zincir ayarsızlığından da olabilir. Zincir ayarına da dikkat ederek gözlemleyin bir süre.
    Hocam yakın zamanda zinciri gerdirdim, aşırı boldu.Zaten gergi sona dayandı ayardan sonra, zincir dişli seti de değişicek dediğiniz gibi vites geçişleri o yüzden olabilir, biraz rahatladı sonra.

Aynı şeyi ben de düşünüyorum fakat zaten yüksek devirli bir makine ve önerilen yağ yarı sentetik. En doğru yorumu servisten alırsınız diye düşünüyorum. Ayrıca yarı sentetik ve tam sentetik 10w-40 1L yağda 40 lira fark varmış. Elimin altındaki internetten bakıverdim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İster yüksek devirli, ister düşük devirli kullanın, kılavuzda önerilenin dışına çıkmamanızı öneririm.

Mühendisler tarafından o motorun her devirde kullanılabileceği düşünülerek yarı sentetik önerilmiş, demek ki uzun vadede motor için en sağlıklısı o.

Av.Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 Abs
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İster yüksek devirli, ister düşük devirli kullanın, kılavuzda önerilenin dışına çıkmamanızı öneririm.

Mühendisler tarafından o motorun her devirde kullanılabileceği düşünülerek yarı sentetik önerilmiş, demek ki uzun vadede motor için en sağlıklısı o.
    Veya mühendisler planlı eskitme yolunu seçerek 30-40 binden sonra motor ömrü azalsın diye düşünüyor olabilir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Av.Rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Veya mühendisler planlı eskitme yolunu seçerek 30-40 binden sonra motor ömrü azalsın diye düşünüyor olabilir
    Herşey mümkün..

Yine de en sağlıklısı kılavuza göre aksiyon almak.
    bdrhngvnc bunu beğendi.

Motosikleti
    2018 Street Triple R
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşey mümkün..

Yine de en sağlıklısı kılavuza göre aksiyon almak.
    Kılavuzda ille yarı sentetik gibi değilde apı jaso standartlarına göre yağ önerisi var.
    Aynı standartları yarı sentetik yağda tam sentetikte karşılıyor.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Motosikletine bu kadar değer verip en kaliteli yağı kullanayım mı diye sormak garip değil mi

Motosikleti
    2018 Street Triple R
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletine bu kadar değer verip en kaliteli yağı kullanayım mı diye sormak garip değil mi
    Hocam doğru söylüyosun valla ama ben küçüklüğümden beri hep bu zamanları hayal ediyordum işe güce başlayıp kendi paramı kazanayım, istediğim motosikleti alayım doyasıya bineyim diye
    Şimdi ulaşınca da belki gereğinden fazla değer veriyorum, seviyorum böyle motor şıkır şıkır oldukmu çok hoşuma gidiyor

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    r25 motorumda yamalube 4r 15.50 full sentetik kullanmışlığım var.vitesler falan çiçek gibi olmuştu fark ettiriyor gerçekten.sesi bile bir ton değişiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)