Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

En İyi Motosiklet Markası

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Night Rod veya glide'lar diyip köşeme çekileyim.
    Vrscdx rod ailesinin üretimini neden durdular anlamadım çok güzeldi aslında ama Harleyciler su soğutmayı beğenmemiştiler diye hatırlıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25 2020 ABS
    Hyosung olmadığı kesin.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    En iyi motosiklet sahip olduğum motosiklet ve şuan benim için en iyi makine R25 Abs

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ceyranlı bir tane motosiklet var. İvmelenmeden bağırsakları boşaltıyormuş. Yakıtta bedava içten yanmalılara göre. Param olsa da alsam.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hipster motorlari uzerine uzmanlasmis ingiliz markasi degildir.

Wv in hala elinden cikaramadigi kirmizi motorlariyla unlu italyan markasi da degil.

Basarisiz ve demode urunleriyle batmamak icin cirpinan abd li marka da olamaz.

Benzersiz boya ve plastik kalitesiyle gonlumuzde taht kurmus Kawasaki olabilir mi ?

Komik olmayin arkadaslar,hepinizin bildigi gibi alemin krali Honda dir.Bu konunun tartisilmasi bile komik olur , gulerler adama.

Bmw ikinci sirayi alir,

hilkat garibesi motorlariyla unlu Ktm ye de bronz madalya gider.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Salih burada olsaydı ABS'li iksMeks diyecekti. Küstürdünüz adamı.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Japonlar içerisinde en kalitelisi tartışmasız Kawasaki'dir. Avrupa markalarında ise benim için öncelik Triumph gelir. Ama sahip olduğum marka Yamaha
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    neye göre en iyi?

en çok satan mı?
    en çok ciro yapan mı?
    en ucuz yedek parça mı?
    en az bozulan mı?
    en hızlısı mı?
    en çok yarış kazanan mı?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neye göre iyi

saglamlıgı, f/p , yedek parçası, servisi, sürüşü, bakım maliyeti vs. hepsi için farklı olabilir bu fikir.

zaten gepsinin iyi oldugu bir marka da yok.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ben Yamahaya yakınım. Belki en iyisi değil ama benim için yeri ayrı.

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En iyi motosiklet nedir?

Nadir bulunan mı, en hızlı mı, en dayanıklı mı, en teknolojik mi, en az arıza çıkaran mı, en konforlu mu, sahiplerinin en iyi marka oluğunu düşündükleri mi yoksa satın aldıktan sonra servisine ve parçasına en kolay ulaşılabilen mi? Belki bu maddelerin hepsinin yanıtı farklı olabilir. Onun için önce iyiyi tanımlamak gerek. Kimi en hızlıyı kimi sen yaygın servisi olanı kimi en teknolojiği der. Mesela;

Japonların iki tanesi servis yedek parça yaygın, kalite tatminkar, performans vasat, diğerleri zaten ortalıklarda yok; avrupalı üç harflilerin ikisi de teknolojik, biri daha performanslı ama servis ve parça sorunlu, diğerinin servisi yaygın ama kullanıcı profili genelde sorunlu; italyanlar teknolojik, performanslı fakat dayanıklı değil, servis yedek parça desen hiç yok, ingiliz performanslı, kalitesi güzel, servis yok, yedek parça uğraşırsan olabiliyor, hintlerin birinin servis yedek parça bol ve ucuz ama motorlar sorunlu, diğerleri muamma, ABD liler zaten konu dışı.

Ha bir de motosikleti çeyrek altın olarak gören, binip gezmekten çok satarsam kar ederimciler var.

Şimdi hangisi?

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hipster motorlari uzerine uzmanlasmis ingiliz markasi degildir.

Wv in hala elinden cikaramadigi kirmizi motorlariyla unlu italyan markasi da degil.

Basarisiz ve demode urunleriyle batmamak icin cirpinan abd li marka da olamaz.

Benzersiz boya ve plastik kalitesiyle gonlumuzde taht kurmus Kawasaki olabilir mi ?

Komik olmayin arkadaslar,hepinizin bildigi gibi alemin krali Honda dir.Bu konunun tartisilmasi bile komik olur , gulerler adama.

Bmw ikinci sirayi alir,

hilkat garibesi motorlariyla unlu Ktm ye de bronz madalya gider.
    Boşver hocam komiklik yapıp eğleniyor işte arkadaşlar.

Tel maşalı NC den, Tracer ın ın iki vurup bir saydığı VFR den falan ne anlar bunlar.

Bu arada Honda'nın olduğu yerde BMW nin ikinciliği Honda'ya ayıp olmuş biraz, teessüf ederim
    4strings bunu beğendi.

furkanguvenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu sorunun tek bir doğru cevabı olmaz kişiden kişiye değişir ama bence genel toplama bakınca Honda bu işte en başarılı ekip olabilir. Şahsi fikrim de yıllardır bütün modellerine imrenerek baktığım Ducati tercihim olurdu.

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neye göre en iyi?

en çok satan mı?
    en çok ciro yapan mı?
    en ucuz yedek parça mı?
    en az bozulan mı?
    en hızlısı mı?
    en çok yarış kazanan mı?
    Size göre dediğim gibi ben yavaş gitmeyi motorun homurtusunu dinlemeyi ışıklarda hızlı kalkmayı sevdiğim için HD sizin kullanıcı profilinize göre en iyi motosikleti soruyorum

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size göre dediğim gibi ben yavaş gitmeyi motorun homurtusunu dinlemeyi ışıklarda hızlı kalkmayı sevdiğim için HD sizin kullanıcı profilinize göre en iyi motosikleti soruyorum
    anladım hocam.

bana göre parçası ucuz ve bol, tamiri kolay, azcık da dayanıklı olsun diyorum. nispeten biraz performanslı da olsun.
    bu kriterlere göre hint markaları bana daha yakın tvs bajaj hero gibi... mondi evo azcık daha dayanıklı olsa tercih edebilirdim mesela.

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladım hocam.

bana göre parçası ucuz ve bol, tamiri kolay, azcık da dayanıklı olsun diyorum. nispeten biraz performanslı da olsun.
    bu kriterlere göre hint markaları bana daha yakın tvs bajaj hero gibi... mondi evo azcık daha dayanıklı olsa tercih edebilirdim mesela.
    Ama alabileceğim regal raptor olucak harley sadece bir hayal

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşver hocam komiklik yapıp eğleniyor işte arkadaşlar.

Tel maşalı NC den, Tracer ın ın iki vurup bir saydığı VFR den falan ne anlar bunlar.

Bu arada Honda'nın olduğu yerde BMW nin ikinciliği Honda'ya ayıp olmuş biraz, teessüf ederim
    Eh eh eh, guzell guzell.. tam istedigim cevaplar bunlar.

Tel masali Nc deyip assagilamisin,Vfr dayak yiyor Tracer den demisin..

Bunlari kabul etsek bile ki komik bana gore, Honda icin problem degil.

Dunyanin en iyi otomobil ureticisinin Bugatti oldugunu anca bir ergen soyleyebilir.

Keza 400 km/h hiza cikiyor abiii diye Koenigsegg i de dunyanin en iyi otomobil ureticisi kabul edemeyiz.

Kriterlerimiz neler olmali peki;

Sorunsuzluk,

Oncu olmasi,

Farkli segmentlerde genis bir urun yelpazesi sunmasi(mesela sadece chopper ureten adami kaale almak amatorluktur)

Fiyat/Performans olarak rakiplerinin onunde olmasi(bu konu cok onemli,bugatti yi en iyi otomobil ureticisi olarak goren ergenlere lafim yok)

Vee son olarak ureticinin mevcut teknolojik birikimini ve potansiyelini gosteren, rekabetin en ust seviyede oldugu yarislar,motorsporlari.

Öooooghh Japonya nin tofasi dediginiz uretici en ust duzey yarislarda kiciniza tekmeyi basiyorsa o adamlara saygi duyacaksiniz..

Dunyanin en iyi otomobil ureticisinin Bugatti oldugunu anca bir ergen soyleyebilir.

Keza 400 km/h hiza cikiyor abiii diye Koenigsegg i de dunyanin en iyi otomobil ureticisi kabul edemeyiz.

Sorunsuzluk,

Oncu olmasi,

Farkli segmentlerde genis bir urun yelpazesi sunmasi(mesela sadece chopper ureten adami kaale almak amatorluktur)

Fiyat/Performans olarak rakiplerinin onunde olmasi(bu konu cok onemli,bugatti yi en iyi otomobil ureticisi olarak goren ergenlere lafim yok)

Vee son olarak ureticinin mevcut teknolojik birikimini ve potansiyelini gosteren, rekabetin en ust seviyede oldugu yarislar,motorsporlari.

Öooooghh Japonya nin tofasi dediginiz uretici en ust duzey yarislarda kiciniza tekmeyi basiyorsa o adamlara saygi duyacaksiniz..
    Estafurullah aşağılamadım, NC lerin gerçekten de balkon demirinden maşası var ve evet Tracer, VFR ye göre daha başarılı bir model.

Bugatti, Koneigsegg ve 400 km/h nereden çıktı onu hiç anlamadım.

Kriter denilen şey özneldir, benim için bir markanın sorunsuz, öncü olması ve geniş bir ürün yelpazesi sunması bir anlam ifade etmeyebilir.

Honda'nın Türkiye'de F/P olarak başarılı olduğu yadsınamaz bir gerçek zaten aksini iddia eden olmadı ki üçüncü Honda'mı kullanıyorum

Veee son olarak ben ne Honda'ya Japonya'nın Tofaş'ı dedim ne de motor sporlarında Honda'ya rakip bir firmanın sahibi değilim. Dolayısıyla kimse de kıçıma tekmeyi basmadı şükür güzel kardeşim.

Honda'ya saygı demişken, önce insanlara saygı lütfen.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Estafurullah aşağılamadım, NC lerin gerçekten de balkon demirinden maşası var ve evet Tracer, VFR ye göre daha başarılı bir model.

Bugatti, Koneigsegg ve 400 km/h nereden çıktı onu hiç anlamadım.

Kriter denilen şey özneldir, benim için bir markanın sorunsuz, öncü olması ve geniş bir ürün yelpazesi sunması bir anlam ifade etmeyebilir.

Honda'nın Türkiye'de F/P olarak başarılı olduğu yadsınamaz bir gerçek zaten aksini iddia eden olmadı ki üçüncü Honda'mı kullanıyorum

Veee son olarak ben ne Honda'ya Japonya'nın Tofaş'ı dedim ne de motor sporlarında Honda'ya rakip bir firmanın sahibi değilim. Dolayısıyla kimse de kıçıma tekmeyi basmadı şükür güzel kardeşim.

Honda'ya saygı demişken, önce insanlara saygı lütfen.
    Geri vites yaptigimi falan dusunme lutfen fakat "honda icin problem degil" dedikten sonra sana cevabim bitmisti aslinda.

Ondan sonrakiler konuyla ilgili olarak soylemek istedigim seylerdi..

Yanlis anlasilmaya musait olmus biraz haklisin,ozur.[COLOR="Silver"]

Ama hazir sana cevap vermisken devam edeyim.

Honda turkiye icin f/p olarak basarili diyosun,peki dunyada durum farkli mi ?

Bir de bu f/p dedigimiz seyden daha onemli bir konu var mi ?

Olay zaten bu.Eski 1000rr 200 kmh hiza ducati v4r den 1 sn ye daha yavas cikiyor diye Ducati daha iyi bir uretici olmiyor.

Haaa benzer fiyata veya kabul edilebilir bir fiyata bunu sagliyorsa hakkini vermek lazim tabi.

Ama is sinirsiz para harcayarak en iyi motoru yapmaksa o iste yarislarda belli oluyor.

enduro da ktm tokatlarken,pistelerde de ducati dovuyoruz..

Formula 1 de de haksiz rekabet icinde oldugumuz mercedes le kafa kafaya mucadele veriyoruz..

Simdi tum bunlari gormeyip de en iyi motosiklet ureticisi Agusta mii diyelim ?

Umarim hepiniz ikna olmusunuzdur

Sorunsuzluk,

Oncu olmasi,

Wsbk ya bakarsak ducati ve kawasaki çekişiyor gpye bakarsak son yarışta
    Yanlış hatırlamıyorsam 5.likten bile geriye düşmüştü.
    Bana sadece 1 sınıf lazım oda crusier. Benim HD dememin sebebi en iyi crusierlerin ve kişiselleştirmeler onda sahip olması ayrıyetten crusier sınıfına uyan benim nazarımda birtek HD kaldı İndian daha çok hyper naked benzemeye başlamış diavel ve vmax e hiç girmiyorum onlar benim gözümde ne kadar crusier geçsede bence birer hyper nakedler. Sorunsuzluğa gelicek olursak HD bu konuda başarılı bir firma 1910-1920 den kalma motorlar hala çalışabiliyorsa bu konuda başarılıdır demek hadi diyelim ozamanın üretiminin kalitesi ile şimdinin bir olmasın diyelim çoğu bu gruplar ülkeler ile seyahat eden gruplar HD seçmezdi sorunlu olsa seçmezler sonuçta yolda kalmayı kimse istemez öncü olmasına gelince insanlar chopper tarzı veya harley tarzı motorlar diye bahsedilir.
    Fiyat performansa gelirsem eğer bi glide, fat boy veya iron serisi bunlar ile karşılaştırabilceğim crusier göremiyorum (0 model olarak bahsediyorum) ve yarış konusuna gelicek olursak komik olucak adamlar bagger ile yarışıyor eğer sokaklara gelicek olursak kalkışlarda yarış motorlarının işi biraz zor.
    HD’de işin en iyi yanı fabrikasyon motosikleti kişiselleştirme veya güçlendirme yapılabiliyor (stage1,2,3,4 olarak) ve böyle kişiselleştirmede malesef hiç bir markada göremedim yurt dışında yaşıyor olsaydım HD hayalimde değil garajımda kendisi olup fobu masada olurdu ama şuan aklımda regal raptor var nasip olursa yaza doğru bi rr sahibi olmayı düşünmüyor değilim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)