Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet ehliyeti sürüş sınavında yapılan haksızlık yardım edin

Motovento
    REKLAM ALANI

2 gün önce motosiklet ehliyeti için sürüş sınavına girdim . Sürüşten önce hocalara ''1 kere ısınma turu atabilir miyim ? '' şeklinde sordum , zaten parkur tamamen boştu ve süremin başlamasına daha 2 dakika vardı .Hocam kabul etti ancak gitmeden motor bilgisini sordu . Ben tamamını doğru cevaplayınca tamam parkurda 1 tur at ve ısın dedi . Bende hem elimin alışması hem de heyecanımı atmak için ufak ufak gaz verip fren yapıyordum . Deneme sürüşü olduğu için açık bir şekilde kendimi adapte ederken dubalardan birisine çarptım . Parkura devam ederken diğer hoca geldi ve motordan inebilirsin kaldın dedi . Bu sürüşün deneme sürüşü olduğunu belirtip itiraz ettim . Bana deneme sürüşü yapabileceğimi söyleyen hocaya gittim . Ancak başarısız diye girdikleri sırada benim sınav sürem başlamış ve artık düzeltemeyiz dediler . Ne olursa olsun bu bana söylenmeliydi diye düşünüyorum . Test sürüşü yapmadan da parkuru geçebilirdim sadece emin olmak istedim . İtirazlarım devam etti . Ancak beni gönderdiler . Evime giderken birisi beni telefondan aradı ve sınava geri dönmemi söyledi . Gittim ve parkuru başarılı bir şekilde tamamladım . Bana bir dilekçe yazacaklarını bunu Milli Eğitim Bakanlığına göndereceklerini ve sonuçların hafta içi açıklanacağını belirtip beni gönderdiler .
    Şimdi 3 adet sorum olacak . Bahsi geçen dilekçeyi gerçekten yazdıklarını nasıl bilebilirim ? Yazdılarsa bile şu an başarısız görünüyorum bu ne zaman değişir ? Eğer başarısız olarak kalırsam itirazı nereye yapmalıyım ve şahit göstermem gerekiyor mu ? (Benden sonra sınava girecek olan kursiyer bütün bu olayları gördü ve duydu )
    Vidos ve motorsevenh bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Şikayet etmek istiyorsan cimerden milli eğitimi seçerek yaşadığın olayı anlat. Şahit olarak da bir sonraki arkadaşın olduğunu gerekirse numarasını paylaşabileceğini söyle. Ben de ısınma turu diye çıktım geçen hafta, baktılar sorunsuz yapıyorum, tamam asıl turu atmana gerek yok gördük yapabildiğini dediler. Ama tam tersi durumda bunu yapamazlar. Isınıyorsun sonuçta. İstersen takla at kimseyi ilgilendirmez. Onlar da hatalarının farkına varıp düzeltmiştir büyük ihtimal

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Cok buyuk ihtimal sinavdan gecersin.sadece 2 hoca arasinda iletisimsizllik gozukuyor.sikinti yok...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    %90 sınavı geçersin, yukardaki arakdaşların da dediği gibi iletişimsizlik kaynaklı birşey

baktın sıkıntı var cimer e sikayet et.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Şaşkaloz bir sınav komisyonuna düşmek kötü şans.

Hatalar :
    1. Sınav saatleri başladığı andan itibaren parkurda eğitim çalışma vs. yapılamaz. Komisyon başkanı sana ısınma yapamayacağını söylemeliydi(biliyorsa).
    2. Yukarıdaki bilgiyi sen bilmiyorsan sınav heyetinde yer alan senin kurs hocan sana söyleyip olumsuz sonuca meydan vermemeliydi. Sonuçta sen de girdiğin sınav hakkında gerekli bilgileri öğrenmeliydin.

Büyük bir ihtimalle hata yapıp sana ısınma izni verdikten sonra sınav sürenin başladığını farketmişlerdir. Sınavı denetleyen müfettişler oradaysa sınav süresi içinde yapılan hatayı görmemezlikten gelememişlerdir. Sonucu tablete yanlışlıkla başarısız olarak girdiklerini ifade eden bir dilekçe yazarlarsa durum düzeltilebilir. Fakat, bu durumda sınav sonunda yazılı olarak verdikleri sonuç listesinde seni başarılı olarak yazıp durumu ve dilekçeyi tablet ve evrak tesliminde vermiş olmaları gerekir. Kurs hocan bunu öğrenme imkanına sahip. Eğer bunları yapmamışlarsa seni yatıştırmak, kendi şaşkalozluklarını örtmek için seni işletmişlerdir. Kurs hocanla görüş. Durumu öğrensin. Eğer iş şikayete gidecekse İlçe Milli Eğitim sorumlu şube müdürüne yap şikayeti.
    Geçmiş olsun.
    mitmuallim bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı emin ö. dal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 gün önce motosiklet ehliyeti için sürüş sınavına girdim . Sürüşten önce hocalara ''1 kere ısınma turu atabilir miyim ? '' şeklinde sordum , zaten parkur tamamen boştu ve süremin başlamasına daha 2 dakika vardı .Hocam kabul etti ancak gitmeden motor bilgisini sordu . Ben tamamını doğru cevaplayınca tamam parkurda 1 tur at ve ısın dedi . Bende hem elimin alışması hem de heyecanımı atmak için ufak ufak gaz verip fren yapıyordum . Deneme sürüşü olduğu için açık bir şekilde kendimi adapte ederken dubalardan birisine çarptım . Parkura devam ederken diğer hoca geldi ve motordan inebilirsin kaldın dedi . Bu sürüşün deneme sürüşü olduğunu belirtip itiraz ettim . Bana deneme sürüşü yapabileceğimi söyleyen hocaya gittim . Ancak başarısız diye girdikleri sırada benim sınav sürem başlamış ve artık düzeltemeyiz dediler . Ne olursa olsun bu bana söylenmeliydi diye düşünüyorum . Test sürüşü yapmadan da parkuru geçebilirdim sadece emin olmak istedim . İtirazlarım devam etti . Ancak beni gönderdiler . Evime giderken birisi beni telefondan aradı ve sınava geri dönmemi söyledi . Gittim ve parkuru başarılı bir şekilde tamamladım . Bana bir dilekçe yazacaklarını bunu Milli Eğitim Bakanlığına göndereceklerini ve sonuçların hafta içi açıklanacağını belirtip beni gönderdiler .
    Şimdi 3 adet sorum olacak . Bahsi geçen dilekçeyi gerçekten yazdıklarını nasıl bilebilirim ? Yazdılarsa bile şu an başarısız görünüyorum bu ne zaman değişir ? Eğer başarısız olarak kalırsam itirazı nereye yapmalıyım ve şahit göstermem gerekiyor mu ? (Benden sonra sınava girecek olan kursiyer bütün bu olayları gördü ve duydu )
    Olay anlattığınız şekilde gelişmişse gerçekten haksızlık söz konusu. Buna ek olarak komisyon, kendisine belirtilen şekilde sınavı yapmadığı için de suçlu durumda ve bu durum esasen sınavınızı geçersiz kılmaya yeterli.

Dilekçenin gönderilip gönderilmediğini anlamanızın en gerçek yolu, gönderen kurumdan "Gönderilen Evrak Defteri" ni görmeniz. Dilekçenizi göndermeden hemen önce bu deftere dilekçenin gönderildiği kurum, ana konu başlığı, gönderim tarihi gibi bilgileri işlemekle yükümlü. Kurum size resmi bir başvuru olmadıkça bu defteri göstermek zorunda değil, ancak kibarca rica eder ve sorunun sizi ne kadar rahatsız ettiğini de dile getirirseniz yardımcı olacaklardır.

Ayrıca konuyla ilgili olarak, sınavınızı yapan kursun bağlı bulunduğu İlçe Milli Eğitim Özel Öğretim Kurumları bürosuna da bir uğrayabilirsiniz. İlçenin hükümet konağında, genellikle 1. veya 2. kattadır. İçeri girip, sabırlı olup, sıranız geldiğinde derdinizi kibarca anlatırsanız size yol gösterip yardımcı olacaklardır.
    ...

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Bana da tam tersi oldu, komisyon bana dedi ki başlamadan önce bi ısınma turu yap istersen. Gittim yaptım ısınma turunu, tamam gerek yok bi daha yapmana hazır ol dedi trafiğe çıkıyoruz. Öyle rahat geçmiştim, ama sizinki garip olmuş

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana da tam tersi oldu, komisyon bana dedi ki başlamadan önce bi ısınma turu yap istersen. Gittim yaptım ısınma turunu, tamam gerek yok bi daha yapmana hazır ol dedi trafiğe çıkıyoruz. Öyle rahat geçmiştim, ama sizinki garip olmuş
    Benimde direksiyon sınavım bu şekilde geçti. Sınavına 5 dk var, bir tur at heyecanını atarsın dedi komisyondakilerden biri, bende bindim yaptım parkuru. Hazırım dedim, onlarda bizde hazırız trafiğe çıkalım buraya gerek yok yapıyorsun zaten dediler.
    HRider bunu beğendi.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    İki eğitmen arasındaki anlaşmazlık sadece. Yoksa diğer öğrencinin süresi başladı diye bir şey yok. Kronometre tutmuyorlar. Senin parkurun ne zaman biterse arkadaki öğrenci o zaman başlar. Sallamasyon bir cevap vermişler.

Sınav gününden beri bir çok yeri aradım ve neler yapabileceğimle ilgili bilgiler topladım burada yazan arkadaşların verdiği bilgileri de birleştirerek sürücü kursunu biraz sıkıştırdım . Bugün sonunda şahsen sürücü kursuna gittim ve birazda ısrarla sistemden kontrol etmelerini en azından bu durumla ilgili dilekçe olup olmadığına bakmalarını istedim . Sistemde başarılı olarak göründüğümün bilgisini aldım . Hepinize verdiğiniz bilgiler ve telkinler için çoook teşekkür ediyorum . Umarım böyle bir durum başka kimsenin başına gelmez .
    Kural [ Z ] ve KırmızıGrom bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tebrikler.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    hayırlı olsun..

11yıldan beridir sınavlarda görev alıyorum.son beş yıldır a2 sınavlarında görev alıyorum
    5324631507 arayabilirsin

Alıntı motorsevenh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11yıldan beridir sınavlarda görev alıyorum.son beş yıldır a2 sınavlarında görev alıyorum
    5324631507 arayabilirsin
    Hocam yazılan dilekçe işleme alınmış şu an ehliyetimi alabiliyorum . Bu sitedeki insanların yardımlaşma isteği gerçekten çok sıcak ve samimi teşekkür ediyorum .

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlısı olsun, en azından çözülebilen haksızlıklar var.

tekerin düz bassın.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Hayırlı olsun. Şimdi sıra motosiklet+ekipman seçimi ile diğer eğitimlerde

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bahsi geçen dilekçeyi yazdıklarından emin olabilirsin. Kaldın diye yolladıkları birini yoldan tekrar arıyorlarsa yazmışlardır. Sonuç çıkar mı derseniz onu bilemem.
    HRider bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)