Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW(1960-1950) model meraklıları!..

Motovento
    REKLAM ALANI
    umutpoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN namı diğer düldül
    bende eski motor hastasıyım yazın ıspartada bir jawa görmüştüm 55 model kırmızı deposu nikelajlı motor yatmış durumda uzun zmandır tekerler,göstergeler,manetler gitmiş durumda ama sahibi lastik tak git diyo ufak tefek sorunları var fiyetıda 300 ytl falan acaba alsam toplayabilirmiyim adam edebbilir miyim?yedek parça sorunu olurmu? saygılar ve sevgiler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    Alıntı umutpoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende eski motor hastasıyım yazın ıspartada bir jawa görmüştüm 55 model kırmızı deposu nikelajlı motor yatmış durumda uzun zmandır tekerler,göstergeler,manetler gitmiş durumda ama sahibi lastik tak git diyo ufak tefek sorunları var fiyetıda 300 ytl falan acaba alsam toplayabilirmiyim adam edebbilir miyim?yedek parça sorunu olurmu? saygılar ve sevgiler
    elin anahtar tutuyorsa neden olmasın. hem hurdaya gitmekten kurtarırsın, hem motoru yakından tanır tecrübe kazanırsın, hem de kendi elinden çıkma bir klasik motorun olur. çok ta keyifli olur.

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Arkadaşlar bu tip motorları toplamayı almayı düşünüyorsanız önce hangi usta tamir ediyo onu öğrenin. Motoru alıpta usatasını bulamazsanız altından kalkmanız zor. Piyasa tamircileri bunları yapamazlar. Yapamadıkları halde getir halladeriz derler ve iyice berbat ederler. Hem anlamıyolar hem de parça sorun oluyo. BMW tamircilerinin bağlantıları oluyo parça buluyolar. Benim bildiğim nakarda ünal ve adanada enver ustalar var. Bunlarda parça bulunuyo. Ben motoru bu sene iyice toplattım. Şimdi saat gibi çalışıyo. Motorun içine bakınca şanzımanı diferansiyeli görünce tekrara hayran oldum. 50 yıllık diferansiyelde çizik bile yoktu. Motor toplanırken ufak tefek parçaları tornada çektirdik. Bir iki yerde alüminyum kaynağı yaptırdık. Bunlar ucuz şeyler değil ama işimizi görebiliyoruz. www.ebay.de adresinden aratırsanız BMW parçaları satılıyo yurtdışı fiyatlarını az çok görürüsünüz. Almanyada çok sayıda site var BMW parçaları satılıyor ararsanız bulursunuz mutlaka. Yurtiçinde böyle bir kaynak yok http://www.geocities.com/bmwturk/ adresinde bir miktar parça bulunuyo.

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    o bmw nin sesi yeter abi valla çok param olsa altından kalkabileceğimi bilsem temizinden sırf o ses için yine alırım harika bir motor bence o seneye göre en muhteşem motorlardan birisi bence

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Çok para meselesi değil aslında sadece parçaları bulup tamir edebilecek iyi bir usta bulma meselesi. Temizleri 3,5-4 milyara gidiyo zaten. Burada tercih yapmanız gerekiyo. Sıfır km bir çin malı motor mu alayım, ikinci el 7-8 yaşında bir japon mu alayım yada temiz bir klasik BMW mi alayım. Benim motorum 50 yaşında ama bir 50 yıl daha çalışır durumda kalabilir. Yine de 2. bir motor alırsam ben de diğer seçenekleri düşüneceğim. Sonuçta koleksiyonculuk yapacak kadar ekonomik gücüm yok. Bir tane topladım mı bana yeter. Uzun yola falan giedebilmek için başka bir motor almayı düşünüyorum. Ama bunu satmadan tabi....

bunlar nefis aletler ama bmwlerin yaslıları öldü artık.onun yerine rus motorlarına bakın.zaten kopyalamıslar.dahada saglamını yapmıslar.

slmlar böyle bi forum olduğunu ilk defa görüyorum vede çok sevindim böyle biyer olduğuna çok faydalanabiliriz birbirimizden bende bir tane 1966 model BMW R 27 var hemde 1 senedir uğraşıyoruz çiçek gibi oldu ama insan oğlu doymuyo işte şimdide R 69S almak istiyorum ama bir tane bile satan bulamadım artık teker teker klasik BMW tamircilerini dolaşacam :D

bu makinalardaki beşik amortisör olayı hiçbir motorda yok gerçektende beşik gibi sürerken zevk almamak mümkün değil heleki meraklısıysanız ağır devirde sahil yolunda saydıra saydıra gitmenin verdiği zevki hiçbirşeye değişmem :D

slm lar deliçocuk ben 1.5 senedir benim 1966 model R 27 ile uğraşıyorum büyükbabamdan kalma bir motor ben orta okuldayken bu bmw yi satmak istemişlerdi büyüyünce ben bincem ona biye ağlayıp bi taraflarımı yırtıp onu sattırmamıştım iyikide sattırmamışım restorasyon aşaması baya sancılı oluyo onu baştan söyliyim benim babam ve büyük babam eski motor ustaları olmalarına rağmen bizi baya uğraştırdı nerdeyse neden çalışmıyosun diye ağlayacak aşamaya gelmiştim taaaaki her derdine deva bulana kadar şimdi allaha şükür hiçbir problemi yok ve binmekten acayip zevk alıyorum sorunları tam düzelmediği aşamalarda ben dayanamayıp bi yerlere gitmeye gezmeye çalışıyodum R 27 ile ama yanımda 5 tane buji ile geziyodum :D çünkü çok bozuyodu artık o da yok.
    yedek parça dersen gidip ustalardan orjinal 0 almaya kalkarsan çok pahalı ama çıkma 2. el bişeyler bulup kendin boyatır birazda uğraşmayı seviyosan onunla uğraşıp yaparsın ve hiçbir farkı olmaz bu söylediğim sadece kaporta için ama motorun yedek parçalarını dersen ben bir piston yuvasını geçen sene izmirde 100 liraya yaptırdım pisyonun kendisini ise ankaradan 60 liraydı galiba bu civarda aldım ama benim elimde motoru tamir edebileceğim imkanlarım var babam sanayici aynı zamanda bende. Kendim tamirini işlemelerini yapabiliyordum eğer elinin altında böyle bir dükkan bir atölye yoksa gerçekten zorlanabilirsin yada paran varsa git bir tane bmw ustasına ver birkaç ay sonra al :D ama her şey paraya bakar bu durumda seni aydınlatabildiysem ne mutlu bana :D

Alıntı _DeliCocuk_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba benim tarzım endurodur iki ay önce aprilia pegaso 650 var idi bazı nedenlerden dolayı sattım ve birde elimde yamaha ybr 125 vardı şuan onu kullanıyorum çokta memnunum ama birde eski şöyle 1500 ytl flan bmw r 25 alıp onu baştan aşağı toplamak isitiyorum bol nikalajlı onu toplayıp binmiyecem bir dükkan alacam oraya koyacam arasıra calıştırıp sesini dinliyecem ayda bir veya yılda bir caddelere çıkartırım heralde( binemeye kıyamam öle makınaya) ama her hafta çalıştıracam kendi emeğim olmasını istiyorum bir bakanın bir daha bakmasını istiyorum en ufak yerine kadar değiştirmek istiyorum orjinelleri ile

Ama bu motorların parça fiyatlarını öğrenmem lazım ona göre düşünecem fazla pahalıya gelirse yapamam yazık olur eski bmw ci arkadaşlardan parca fiyatlarını yazmalarını rica ediyorum internetten okadar aradım bulamadım şunuda söyleyim motoru hemen toplamayı düşünmüyorum her ay bir parcasını alıp yavaş yavaş toplamak istiyorum hem tadını çıkarmak hemde maddi sıkıntı yaşamamak, için teşekkürler

Arkadaşlar merhaba...

Aranıza bugün katıldım. Öncelikle hepinizi selamlıyorum. Ben de bilhassa BMW R60/2 ve R50/2 'lerle ilgileniyorum. Kısa bir zaman önce motorumu sattım. En kısa zamanda bir R60/2 veya R50/2 toplamak istiyorum. Bu modellerden elinde olupta satmak isteyen varsa bana (musamersal@hotmail.com) adresimden ulaşabilir. Motorun çalışıp çalışmaması önemli değil yeterki parçaları orjinal ve evrakları tam olsun. Görüşmek üzere...

bende 1960 R 26 var şu an topluyorum.izmirdeyim. yardımlarınızı bekliyorum.
    makina orjinal nerdeyse

Bmw Klasik Kullanlar

slm internette biraz gezerken klasik bmwlerden bahsettiğinizi gördüm.
    benim adım bahadır elimde 1967 model bmw R60/2 var. bende motorculuğu dedimin 1968 model jawasıyla başladı önce jawayı yeniledik sonra benim hep hayalim olan bmw r60 serisi almaktı uzun süre aradıktan sonra buldum aldığımdan beri cook sorun cıkarmadı ama parca sorunu var her istediğini bulamıyorsunuz yada ist/edirnekapıda mehmet beyden sipariş verebilirsiniz almanyadan geliyor biraz uzun sürüyor ben bu yaz düzcede tahsin ustaya götürdüm bir kac eksiği ve sorunu vardı onları yaptırdım. şimdi de gaz kolunu takımını bekliyorum. istanbulda da erkan usta var onun da güzel bir moturu var cook beğendim.

düzce tahsin usta 0536.383.94.88
    ist mehmet bey parca için 0532.244.91.50
    ist erkan usta 0535.747.75.40
    bursa soner usta 0532.303.69.62

merhabalar bana bahadirince_ist@gmail.com dan ulaşa bilirsiniz.

usta için tavsiye ltf :pale:

herkeze merhaba sevgili arkadaşlar, bendede babamdan kalma 58 model bir bmw mevcut.çocukluğum o motorun tepesinde geçti.şu anda 8 senedir nerdeyse hiç haraket etmedi. babama göre lastik ve fren balatası değişimi ve motorun elden geçmesi haricinde bir sorunu yok deniyor.tek teselim ise kapalı alanda muhafaza etmemiz. uzunn zamandır onu yaptırmanın hayalini kurmaktayım.bu konuda titiz davranmaktan sanırım benim ömrümde yaptırmaya yetmiyecek gibi.her ustaya güvenemediğim gibi bu siteyi keşfetiğimdn beri heyecanım 2 kat artı. yazdıklarınızı okuduğum kadarıyla enver soner ve erkan ustalar var.ben istanbulda ikamet etmekteyim sizden ricam tecrübelerinize dayanarak hangi ustaya götürmemi tavsiye edersiniz.Taktir edersinizki birşeyde azınlık olmak tekelciliğe ve dolayısıyla fahiş fiyatlara sebep oluyor.İlginiz için şimdiden teşekür ederim....

Motosikleti
    BMW R27
    Alıntı nedenama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aranızda eski model(1950-55-53-60 vs) motorları seven var mı?
    illa sürmek değil çalıştırıp sesini dinlemek bile yeten kişiler var mı aranızda...ve bu tür eski model BMW modellerini satan varmı ya da tanıdıgınız kişiler olabilir?
    merhaba bende tek silindir R27 var ruhsatında 1952 model yazıyor ama 2007 de Düzcede Tahsin ustaya komple revizyondan geçirttim usta motorun 1960 üzeri olması gerektiğini söyledi ben çocukluktan beri BMW hastasıyım (daha doğrusu sesine) motorun benden önceki sahibi 12 volta çevirtmiş şarjda herhangi bir sorun yok

Motosikleti
    BMW R60-1960-ve bsa 1952
    herkese selam arkadaşlar aranan kişi benim heralde

roadmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    evet arkadaşlar bende 1956 r 26 yı restore edib kullanan şanslı kişilerden biriyim .
    Şuanda r 80 kullanıyorum işallah dahada kullanmaya devam edeceğim elimden geldiğince herkese kazasız keyifli sürüşler
    TECRÜBE GÜZELDİR AMA PAHALLIYA MALOLUR

Motosikleti
    BMW
    selam arkadaşlar bende 60 model r27 var motor yaklaşık 30 senedir bizde 3 sene önce motora iyi bir bakım yaptırmaya karar verip bmw ustası olan kuzenime motoru teslim ettim. 3 senedir sorunsuz biniyorum.Yenilerini bilmem ama eski bmw'ler adeta taş gibi ....

Motosikleti
    BMW R60-1960-ve bsa 1952
    slm arkadaşlar eski motorsikletler binmek gerçekten çok daha zevkli ve daha keyif verici ama butür motosikletleri alacak arkadaşlara iyi düşünmelerini ve sabırlı olmalarını tavsiye ederim bende 1960model bmw R60 ve 1952 model BSA var ikiside birbirinden sağlam makinalar arasıra sorun çıkarsalarda şimdiki motosikletleri 10 defa cebinden çıkaracaklarına eminim resimlerini buraya eklemek isterdim ama nasıl olacağını bilmiyorum elimden gelirse sizlerle paylaşacağım.

bu eski bmv lerin çok güzeli sanki sıfır gibiydi. 3 Mayıs 2009 da Denizli Bayramyeri meydanında DEMOK tarafından yapılan etkinlikte görmüştüm.

bmw ile ilgili her tür parca ve tamir işleri icin arayın mustafa usta adana 0544 3369328

askersss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA DEAUVİLLE NT 700 VA ABS 2006
    slm.sanırım Düzce de bir motorcu var ismi aklıma gelmiyor,onda bunlardan epey var.hemtopluyor,hemde satıyor.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Cumartesi günleri öğlen saatlerinde star tv de pulsar adlı film de var bir tane . Hatta ( pırpır ferhat ) diye bir çocuk biniyor . Boksör bmw 2 zamanlı gibi çalışıyor yada televizyondan sesi bana öyle geliyor .

eskişehirde zafer usta da var bir tane toplanmayı bekleyen bmw , görüşmek isteyen olursa facebook da zafer türker yazın çıkıyor . Belki satar benim bildiğim 6 tane motosikleti var
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler