Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yardımcı olursanız sevinirim ff323

Motovento
    REKLAM ALANI

Konuyu kask kısmında açtım fakat 2 gündür kimse yanıt vermedi sayılır LS2 FF323 ISAAC VINALES KASK 999,00 TL yerine 974,03 TL
    https://urun.n11.com/kask/ls2-ff323-...ask-P357579272 link teki kask sizce alınır mı 2020 üretim olduğunu söylüyorlar yardımcı olursanız sevinirim ff 323 kullananlar problemleri varsa yazsın ya da bu paraya daha iyisi varsa önerilere açığım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kaskı kullanmadım ama Sharp testlerinde skoru fena değil, İngiltere satış fiyatı da 220 Pound, tam "fiyat da güzelmiş, alın" diyecektim ki orada teste soktukları FF323 kompozit fiber ve Double D-Ring bağlantılıyken bizdeki FF323 Polikarbon ve micro metric çene kayışlı. Ha alınır mı? alınır ama neden 2 değişik ülkede aynı model ismiyle satılan kask bu kadar birbirinden farklı olur anlamadım.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    FF323'ü iki kere satın aldım. Son yaptığım ambulans ile çarpışmada gayet iyi korudu. Zaten fiyatının çok üstünde bir kask. Ayrıca nasıl cevap alamadınız anlamadım. Kaskın konusuna kaza sonrası resimleri dahi koydum. Kaskın bir problemi yok. Naked motor ile de kullandım. Sport touring ile de iki tip motor da da savurma vs yaşamadım. En sessiz olmasa da kendi fiyat aralığındaki kasklardan daha sessizdir uğultu vs yapmaz. Pinlock dahili gelir, kabuk 3 katmandır, süngerler rahat çıkıp yıkanabiliyor, hava kanallarının çalıştığını hissediyorsunuz.

Tek eksi yanı çene perdesi içerden açıp kapanıyor ancak o da çok dert olmuyor.

Hocam siteyi pek bilmiyorum yanıtladı iseniz de görmemiş olabilir ve geçmiş olsun kaza için. Önerilerinizi dikkate alacağım zaman ayırıp yazdığınız için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:21 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskı kullanmadım ama Sharp testlerinde skoru fena değil, İngiltere satış fiyatı da 220 Pound, tam "fiyat da güzelmiş, alın" diyecektim ki orada teste soktukları FF323 kompozit fiber ve Double D-Ring bağlantılıyken bizdeki FF323 Polikarbon ve micro metric çene kayışlı. Ha alınır mı? alınır ama neden 2 değişik ülkede aynı model ismiyle satılan kask bu kadar birbirinden farklı olur anlamadım.
    şimdi benim satıcı ile görüşmemw göre fiber malzemeden üretilmiş olup double d kayış sistemini kullandığını söylüyor polikarbon olduğunu söylemediler şüpheye düşündünüz beni şu anda

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı muhammetapy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam siteyi pek bilmiyorum yanıtladı iseniz de görmemiş olabilir ve geçmiş olsun kaza için. Önerilerinizi dikkate alacağım zaman ayırıp yazdığınız için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:21 ----------

şimdi benim satıcı ile görüşmemw göre fiber malzemeden üretilmiş olup double d kayış sistemini kullandığını söylüyor polikarbon olduğunu söylemediler şüpheye düşündünüz beni şu anda
    Ben de farklılığa şaşırdım, sizin verdiğiniz ilan linkinde ürün açıklamasında polikarbon ve micro metric bağlantı yazıyordu. Satıcı muhtemelen ilan açıklamasını yanlış girmiş olabilir.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Ben de farklılığa şaşırdım, sizin verdiğiniz ilan linkinde ürün açıklamasında polikarbon ve micro metric bağlantı yazıyordu. Satıcı muhtemelen ilan açıklamasını yanlış girmiş olabilir.
    yanlış yazmışlar onu polikarbon yok ff323 de karbon fiber dış kabuk olan ve kompozit olan var karbonda sadece görsel kısmı karbon aslında zamanında motogp de kullanılan bir kask , sürüceğin motorun oturuş pozisyonuna göre rüzgardan dolayı aşırı ses ve rahatsızlıkta olabilir ya da çok daha rahat da olabilir supersport motorlar için üretilen bir kask bunu göz önünde bulundur
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

İlanda miktometrik yazıyor doğru fakat fiber olduğu yazıyor siz polikarbon olduğunu nerden okudunuz anlamadım ama teşekkürler genede

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:17 ----------

CBR 250 ile kullanmayı düşünüyorum tavsiye edermisin

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İlanda miktometrik yazıyor doğru fakat fiber olduğu yazıyor siz polikarbon olduğunu nerden okudunuz anlamadım ama teşekkürler genede

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:17 ----------

CBR 250 ile kullanmayı düşünüyorum tavsiye edermisin
    Vizör için polikarbonat yazıyormuş. Ben polikarbonatı okuyunca direk kabuk yapısına yorumladım. Benim dikkatsizliğim, kusura bakmayın.

Vizör için polikarbonat yazıyormuş. Ben polikarbonatı okuyunca direk kabuk yapısına yorumladım. Benim dikkatsizliğim, kusura bakmayın.
    Ne kusuru zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaskın dış kabuğu fiber kompozit ,yani sağlam. Yarış motosikleti kullanıyorsanız tepe açısı çok iyi. Ben 2 gün deneme şansına sahip olmuştum ve rüzgarı benim eski ls2'den az alıyordu fakat 2020 üretimi olduğu bilgisi yanlış. 2017 yahu 2018 üretimi olması lazım. Benim kullandığımda double-d çene bağlantısı vardı. Bedeni olmadığı için iade etmiştim fakat geri kalan her şeyinden memnundum.

Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskın dış kabuğu fiber kompozit ,yani sağlam. Yarış motosikleti kullanıyorsanız tepe açısı çok iyi. Ben 2 gün deneme şansına sahip olmuştum ve rüzgarı benim eski ls2'den az alıyordu fakat 2020 üretimi olduğu bilgisi yanlış. 2017 yahu 2018 üretimi olması lazım. Benim kullandığımda double-d çene bağlantısı vardı. Bedeni olmadığı için iade etmiştim fakat geri kalan her şeyinden memnundum.
    Neden 2018 olmalıymis satıcı 2020 Ocak konusunda ısrarcı üstelik double d olduğunu söylüyor (aynı satıcı aynı kask farklı renk olan bir ilanda)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

CBR 250 kullanıyorum ve sizin LS2 ile beden konusunda ne kadar fark vardı

Neden 2018 olmalıymis satıcı 2020 Ocak konusunda ısrarcı üstelik double d olduğunu söylüyor (aynı satıcı aynı kask farklı renk olan bir ilanda)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

CBR 250 kullanıyorum ve sizin LS2 ile beden konusunda ne kadar fark vardı
    Çünkü bu model söylemiş olduğum yıllarda üretildi. Tekrar üretime sunulmadı. Sizce polikarbon kaskların bile 700TL olduğu bir zamanda 2020 ocak üretimli bir kompozit fiber kaskı 900 TL'ye satarlar mı ? Keşke üretilen modeller tekrar üretilse de tekrardan Shoei Q-West alsam ama olmuyor maalesef. Üreticiler modeli geliştirip yeni bir isimle piyasaya sunuyorlar.

anlamıyorum satıcı ısrarla 2020 olduğunu söylüyor. ben bu kaskı alsam üretim yılını nerden anlarım peki?

anlamıyorum satıcı ısrarla 2020 olduğunu söylüyor. ben bu kaskı alsam üretim yılını nerden anlarım peki?
    Kaskın içerisinde pedler var. Yanak pedleri ve kafa pedi. O pedlerin altında etiketle yapıştırıyorlar. Yıl/Ay şeklinde yazar. Orada yoksa (ki vardır bence) çene bağındaki ipin orada yazıyor.

tesekkürler. şimdi kaskı satın alınca 2020 yazarsa ne anlamam gerek replika olduğunu mu ?

tesekkürler. şimdi kaskı satın alınca 2020 yazarsa ne anlamam gerek replika olduğunu mu ?
    Ya satıcı yapıştırmış, ya da ls2 2020 de aynı modeli tekrar üretmiş. Ben yabancı bir kaynaktan araştırdım ve kask ilk olarak 2016 yılında SHARP testine tabii olmuş yani modelin ilk üretimi 2016 yılında gerçekleştirilmiş. Bence siz bir araştırın kaskın üretim tarihini ya da kaskı satın alın ve tarihi kontrol edin. Benim fikrimce eski üretimi yeni üretim olarak satıyorlar. Vermiş olduğunuz linkte soru-cevap kısmına baktım ve insanların üretim tarihi sorularında hep 2016 2017 cevapları vardı.

Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya satıcı yapıştırmış, ya da ls2 2020 de aynı modeli tekrar üretmiş. Ben yabancı bir kaynaktan araştırdım ve kask ilk olarak 2016 yılında SHARP testine tabii olmuş yani modelin ilk üretimi 2016 yılında gerçekleştirilmiş. Bence siz bir araştırın kaskın üretim tarihini ya da kaskı satın alın ve tarihi kontrol edin. Benim fikrimce eski üretimi yeni üretim olarak satıyorlar. Vermiş olduğunuz linkte soru-cevap kısmına baktım ve insanların üretim tarihi sorularında hep 2016 2017 cevapları vardı.
    Vermiş olduğum linke bende baktım tabi ve sorularda 2019 11. Ay ve 2020 6. Olarak iki şık gördüm satıcı da çoğu 2020 dedi 2019 üstünü de sorun etmem zaten

Aşağıdaki bağlantıdan inceleme yazısını okumanı ve diğer kasklarla karşılaştırmanı öneririm.

https://motorisk.net/urun/ls2-ff323/

Alıntı alihasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşağıdaki bağlantıdan inceleme yazısını okumanı ve diğer kasklarla karşılaştırmanı öneririm.

https://motorisk.net/urun/ls2-ff323/

teşekürler biraz bakındım ama retim tarihi hakkında bişey göremedm. aslında şimdiye kaskı satın almıştım üretimtarihi hakkında şüpheye düşmese idim

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    FF323 ( ARROW ) modelleri fiber kompozit yapıdadır. Bunu distiribitör ve üretici üzerinden teyit edebilirsiniz. Kask türkiyeye ilk modellerde double d olarak geldi videolarda da görebilirsiniz. Daha sonra 2019 yılında gelen az bir miktar modeli mikrometrik olarak gelmiş ancak her iki kasada fiber kompozit yapıdaydı. Kask dünyada iki kasa olarak üretilmiş durumda kaskın birde karbon fiber versiyonu var ancak o model türkiyeye gelmemiş olabilir teyit etmekte fayda var. Dünya genelinde modellerinin ismi arrow c ve arrow r olarak özelliklerine ulaşabilirsiniz.

Bu fiyat aralığında alınabilecek modeller arasında en iyilerinden biridir. Bu fiyatlara polikarbon kask bile neredeyse kalmadı. Tabi ls 2 ile ilgili tecrübeler insanları markaya tereddütle yaklaştırabılir. Ancak markayla ilgili ciddi anlamda bir marka algısı mevcut. Yani iyi modellere bakılmadan sadece markanın 300 500 liralık kaskları değerlendirirlerek tavsiyeler veriliyor. Bugün bir araide 300 500 liraya kask yaptığında koşarak almamak gerekiyor aynı durumlar hjc markasında yaşandı biliyorsunuz. Aldığınız kaskın materyalini ve modelini iyi araştırarak yönelim yapmakta fayda var. Size tavsiyem türkiyede kaskı satıcılar ve disitibitörlerine ulaşarak kaskın kronik problemlerini öğrenebilirsiniz.

Benim bildiğim bu modellerin eski üretimlilerinde Ön vizörler çok kalın olduğundan vizör hızlı açılıp kapandığında veya vizörü sökmeye çalıştığınızda dikkat edilmediği takdirde vida setleri kırılıyor. Başka bir problemi olduğunu sanmıyorum. Yan kapak setleri her marka model kaskta zaten kırılabiliyor fakat eski modellerde daha hızlı yaşanabildiğini biliyorum.

Özetle o fiyata alınabilecek belkide tek fiber kompozit modeldir. Markalara karşı kask üreticisi gibi yorum yapan fiber var fiber var karbon var karbon kaplama var gibi yorumlamalara çok itibar etmenizi tavsiye etmem.

Bu arada kaskın linkini attığınız ys store kimdir necidir bilmiyorum. Adamların ne google da bir linki ne bir mağazası var. Bu tip deposuz çalışan satıcılarda genelde stok ve garanti durumlarında problemler yaşanabiliyor. Böyle problemlerde haliyle müşterileri markalara küstürebiliyor. Herşeyden önce kaskı marka modeli ne olursa olsun doğru düzgün işini yapan ve ne olduğu kim olduğu belli bir satıcıdan almanız yarın birgün bir problem yaşamanız durumunda çözüme ulaşımı açısından faydalı olacaktır. Tüm ürünleri piyasadan uygun satmasınında sebepleri vardır mutlaka.
    Thesinner83 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler