Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yurt dışında neden motosikletleri kovalıyorlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah gözümsün. Ama sana bir tavsiye bir gün yaptır 2 kilo tatlı git mahalle karakoluna tanıt kendini, bir çaylarını iç hallerini hatırlarını sor. Sadece polisin değil senin için çalışan herkese, temizlik görevline, postacıya. Ben gençken çok asilik ettim, babam hep evden kovardı. Bende yazın idare ederdim ama kışın baktım olacak gibi değil; girdim karakoldan içeri. Dediler hayırdır. Dedim durum bu ben nezarette yatsam bi gece olur mu? dedim. Dediler gel bakalım. O gün bu gündür. Mahalledeki görevlilerin hepsini tanımaya çalışırım.(Bu arada peder'e haber salmışlar meğerse)
    Abi benim bildiğim mahallemizde karakol yok ama esnaflar ile neredeyse tanınmışlığım vardır 10-15 senedir mahalledeyim çok şükür olsun mahallem biraz olaylıdır ama olsun sıkıntı çıkmıyor ana anadolun sahibiyim desem çoğu kişi bilir zaten 😅

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konu Türkiye ile alakalı olan bir konu olsaydı bir sürü yurtdışında yaşayan üye gelir yorum yapardı ancak yurtdışı ile alakalı oldugu için yorum yapmak istemiyorlar. Türkiye düşmanlıgı da bu kadar olur yani pes.

--

ANladıgım kadarıyla bizimkiler polisten kactıgında polis silah çekse herkes olay cıkartıyor, polisten kacmak normal gibi davranıyor.
    Sanırım Yurtdısında herhangi bir kural ihlali yapıldıgında polisin dur ihtarı ciddiye alınması gereken birşey.

Farkındaysanız amerikada polis şiddeti olaylarında polislerin şiddet uyguladıgı insanlar karşılık bile vermemeye calısıyor.
    Abi bizim polislerimiz cidden sakin yurt dışına kıyasla neredeyse rastlamadım türk polisinin silah kulandığını

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi benim bildiğim mahallemizde karakol yok ama esnaflar ile neredeyse tanınmışlığım vardır 10-15 senedir mahalledeyim çok şükür olsun mahallem biraz olaylıdır ama olsun sıkıntı çıkmıyor ana anadolun sahibiyim desem çoğu kişi bilir zaten ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

Abi bizim polislerimiz cidden sakin yurt dışına kıyasla neredeyse rastlamadım türk polisinin silah kulandığını
    Her toplumda polisler de o kulturun bir parcasi sonucta. Yurtdisinda bir adam karisini dovdugunde polisler nasil davraniyor bir dusunun, bizde ise "Kocan bu senin, hadi barisin evinize gidin" deyip gonderirler, adam sonra kadini oldurur. Olmamis bir sey degil.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yurt dışı deyince, neresi yahu? Çok belirsiz...

Aklıma NASA'nin bir uydunun parçalarının yer yüzüne ineceği haberi üzerine hoparlörden köye "eve saklanın" anonsu yaptıran muhtar geldi... Amcam üstüne alınmış...

Bu konu Türkiye ile alakalı olan bir konu olsaydı bir sürü yurtdışında yaşayan üye gelir yorum yapardı ancak yurtdışı ile alakalı oldugu için yorum yapmak istemiyorlar. Türkiye düşmanlıgı da bu kadar olur yani pes.
    Türk düşmanı olmadığımı ispat için geldim

COQ! Neredesin? Türk düşmanı olma tehlikesi ile karşı karşıyasın!

Bu durumda her üye her başlığa göz atmalı. İşin ucunda farkında olmadan Türk düşmanı, kadın düşmanı, pedofil falan olmak var maazallah...

@arndiol, kimyan bozulmuş iyice... İki yorumundan biri "Türkiye'de yaşamayan..." diye gidiyor. Umarım iyi hissedersin yakın zamanda.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

COQ! Neredesin? Türk düşmanı olma tehlikesi ile karşı karşıyasın!
    Burdayım abicim.
    Ben konuyu bile anlamadım ama işin ilginci,
    Arnidol bizi dünyanın her yerinde yaşıyoruz zannediyor.
    Ne yurtdışıymış be!

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burdayım abicim.
    Ben konuyu bile anlamadım ama işin ilginci,
    Arnidol bizi dünyanın her yerinde yaşıyoruz zannediyor.
    Ne yurtdışıymış be!
    Abi n'aptın? Türkiye'de yaşayan biriyle ilgili yorum yaptın... Eyvah eyvah. @arndiol çok kızacak yine... Zaten bu aralar çok gergin.

Türkiye de durum böyle değil çok şükür, hem öyle çok büyük özel arazi yok hem de insanlar çok misafirperver.
    Ankara'yı bilenler bilir Güvenç göleti var etrafında piknik yapan epeyce aile olur biz arazi yaparken. Orada soluklanırız mesela çoğu zaman , kimi kızar toz ettiniz her tarafı diye özür dileriz, kimi çocuğunu getirir heves etti bi binse motosiklete diye , kimi fotoğraf çekinir vs.

Polis teker yaparken görünce alkışlar felan

Geçen hafta jandarmayla karşılaştık arazide efendi gibi anlattı plakasız arkadaşlar faturalı bu aletler diye, onlarda hoş karşıladı yedik içtik beraber.

Endurosu olan arkadaşlar bütün dağlar sizin değil diyerek koca koca yazan arkadaştan daha hoş görülü memleketin insanı.
    Art niyetli değilsen milletin ekili arazisine girmez telle çevrili yere girmezsen geriye kalan her yer endurosu advsi olan arkadaşlarındır.
    Bu gün bi çoban çayı içtim ki tadı damağımda kaldı mesela :D

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ohoo buralar şenlenir

hasmet hocam 2 yorumumdan birisi "türkiye'de yaşamayan" değil, son mesajlarıma bak :D

Ancak senin son dönemde motor ile alakalı 1 tane mesajın yok, tüm mesajların bu Türkiye'nin iç işleri ile alakalı. Motosiklet forumunda biraz motordan bahsetsen mesela? :D Yani cogu üye de bence aynı fikirde olacaktır, burası motosiklet forumu ancak motosiklet ile ilgili birşey paylaşmak yerine sürekli senle alakasız bir ülke hakkında yorum yapıyorsun.Bütün bu tür konularda mutlaka en cok tartışan kişi sensin, umarım bir sabah uyanıp "napıyom ben ya" dersin sende :D

COQ hocam arada en azından motosiklet ile ilgili konulara değiniyor. Bak o üstüne alınmadı sen alındırttın

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Eskiden zaman zaman ekip olarak uçuşa gider, gece çadırda konaklardık. Tabi gittiğimiz yerler mera olurdu genelde.

Köye gider muhtarı sorardık. Genelde köy kahvesinde köylüyle olurdu. Köy ahalisinden izni aldıktan sonra, ekipten en yaşlı iki kişi jandarmaya gider, durumu anlatır, kimlik bilgisi ve telefonlarımızı verirdik.
    Bugüne kadar hiç geriye çevrilmedik.

Sadece köy ahalisi bulunduğumuz bölgeden hayvanların geçiş saatini verir, o saatlerde uçuş veya gürültü yapmamazı isterdi. Bizde saygı gösterir uyardık bu isteklerine...
    BloodyBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Ohoo buralar şenlenir

hasmet hocam 2 yorumumdan birisi "türkiye'de yaşamayan" değil, son mesajlarıma bak :D

Ancak senin son dönemde motor ile alakalı 1 tane mesajın yok, tüm mesajların bu Türkiye'nin iç işleri ile alakalı. Motosiklet forumunda biraz motordan bahsetsen mesela? :D Yani cogu üye de bence aynı fikirde olacaktır, burası motosiklet forumu ancak motosiklet ile ilgili birşey paylaşmak yerine sürekli senle alakasız bir ülke hakkında yorum yapıyorsun.Bütün bu tür konularda mutlaka en cok tartışan kişi sensin, umarım bir sabah uyanıp "napıyom ben ya" dersin sende :D

COQ hocam arada en azından motosiklet ile ilgili konulara değiniyor. Bak o üstüne alınmadı sen alındırttın
    Şimdi de sorun paylaşımlarımın konu dağılımı mı?

Bence tepkinin asıl sebebi bu değil ama...

Şahsen tasvip etmediğin fikirleri paylaşmam sorun senin için. Asıl sorun ise, senin bunu sorun olarak görmen.

Konu hakkında yorum yapmak bir yana habire laf çarptın, provokatör ve fetöcü imasında bulundun. @ero__ hakaret etti, mesajı silindi. Siz böyle insanlar mı olmak istiyorsunuz? Nefret ettiğiniz AKtrollere ne kadar yaklaştığınızın farkında değil misiniz?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben hakaret etmedim.
    Fetocusun da demedim

adını hatırlamadıgım bir üye sana bunu söylemişti, ona hak verdim. Yani başkasının fikrine katıldım.ortaya sıfırdan bir iddia atmadım. sanırım ATP idi.

Ero_'da değilim, onun yaptıgı şey beni ilgilendirmez.

Tasvip etmediğim şeyin seninle aynı fikirde olmamam da olabilir ancak bunu test etme imkanımız yok cünkü senin kadar forumda tartışma yaratan bir üye olmadıgı için 2. örnek bulamayız. Bu zaten provokatörlük oluyor. Eğer senin kadar birisi de benim fikirlerimi yansıtacak şekilde başkalarının iç işlerine karışsaydı daha net bir cevap verirdim.

Nefret ettiğim aktrollerle alakası yok. Cünkü aktroller ile ortak 2 noktan var. 2 tarafta kendisini ilgilendirmeyen konulara karışıp başkaları adına karar almak konusunda cok calısıyorlar ve fikirlerinizin bazıları aynı.

Hiç mi aklına gelmiyor yani bu kadar mı kendini mükemmel görüyorsun da aklına hiç "bu forumdaki her tartışmada boş rolde ben varım" demiyorsun?
    Bak bu konuda ben sana sataştım, geldin. Bu konuyu bu duruma alamayabiliriz.

Ancak acılan 100 konunun 99unda tartışmaya giren / cıkarken sensin.

-

Eklemek isterim, normal şartlarda yandaşların bile yazdıklarının bir kısmına tepsi vermem, ancak karıştıgın noktalar artık benim hayatımda başıma gelen şeyler ve sen ben sanki haksızlıgı haketmişim gibi bana karşı cıkıyorsun.
    Ugradıgım haksızlıga destek veriyorsan bende senin karşına cıkıyorum.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sosyal medyada dolaşırken rastladığım videolarda cross veya atv süren motosiklet sürücülerini terörist gibi kovalıyorlar yakalamaya çalışıyorlar (gaz sıkanlar,araba ile çarpanlar ve üstüne atlayanlar) neden böyle bir şey yapıyorlar?
    Alin buyrun, ergenler iste. Insanlarin arazisine izinsiz girip gurultu yapiyorlar. Kadin "her haftasonu geliyorsunuz, kovuyorum yine geliyorsunuz" gibi birseyler soyluyor. Ergen olduklarini olayin sonunda da anlayabilirsiniz, yaptiklarindan utanmak yerine kameraya aldim vs diye ovunuyorlar.

https://www.youtube.com/watch?v=6M7ss4WdQo8

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alin buyrun, ergenler iste. Insanlarin arazisine izinsiz girip gurultu yapiyorlar. Kadin "her haftasonu geliyorsunuz, kovuyorum yine geliyorsunuz" gibi birseyler soyluyor. Ergen olduklarini olayin sonunda da anlayabilirsiniz, yaptiklarindan utanmak yerine kameraya aldim vs diye ovunuyorlar.

https://www.youtube.com/watch?v=6M7ss4WdQo8
    Bi shotgun alıp havaya atsa, bi daha zor gelirler. Kendi arazindeki geyiği avlamak yasal bir çok yerde.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi shotgun alıp havaya atsa, bi daha zor gelirler. Kendi arazindeki geyiği avlamak yasal bir çok yerde.
    Açıkçası videonun başlığını gördükten sonra video ilerlerken kadının birinin önlerine çıkıp shotgut ile çotak diye havaya ateş açmasını çok bekledim ama olmadı. Keşke olsaymis. Dallamalar eğleniyor bir de.

Motosikleti
    SD 1290R
    Ben hakaret etmedim.
    Fetocusun da demedim

adını hatırlamadıgım bir üye sana bunu söylemişti, ona hak verdim. Yani başkasının fikrine katıldım.ortaya sıfırdan bir iddia atmadım. sanırım ATP idi.

Ero_'da değilim, onun yaptıgı şey beni ilgilendirmez.

Tasvip etmediğim şeyin seninle aynı fikirde olmamam da olabilir ancak bunu test etme imkanımız yok cünkü senin kadar forumda tartışma yaratan bir üye olmadıgı için 2. örnek bulamayız. Bu zaten provokatörlük oluyor. Eğer senin kadar birisi de benim fikirlerimi yansıtacak şekilde başkalarının iç işlerine karışsaydı daha net bir cevap verirdim.

Nefret ettiğim aktrollerle alakası yok. Cünkü aktroller ile ortak 2 noktan var. 2 tarafta kendisini ilgilendirmeyen konulara karışıp başkaları adına karar almak konusunda cok calısıyorlar ve fikirlerinizin bazıları aynı.

Hiç mi aklına gelmiyor yani bu kadar mı kendini mükemmel görüyorsun da aklına hiç "bu forumdaki her tartışmada boş rolde ben varım" demiyorsun?
    Bak bu konuda ben sana sataştım, geldin. Bu konuyu bu duruma alamayabiliriz.

Ancak acılan 100 konunun 99unda tartışmaya giren / cıkarken sensin.

-

Eklemek isterim, normal şartlarda yandaşların bile yazdıklarının bir kısmına tepsi vermem, ancak karıştıgın noktalar artık benim hayatımda başıma gelen şeyler ve sen ben sanki haksızlıgı haketmişim gibi bana karşı cıkıyorsun.
    Ugradıgım haksızlıga destek veriyorsan bende senin karşına cıkıyorum.
    Senin basina gelen hangi haksızlıgı destekledim? Kadin bir disci seni gormemis, bunda da yuzde yuz hakli oldunu yazdim. Baska ne haksizlik yasadin da ben bu haksizligi destekledim?

Provokator kışkırtır... Sence ben kimi neye kiskirtiyorum? Amacim nedir?

Kimin ic islerine karismisim? Bir ulkenin yargi sistemi hakkinda foruma yorum yazma, ic islerine karisma midir, yoksa ifade ozgurlugu mu? Benim yazdigim yorum senin hangi hakkini gaspetti? Herkes seninle ayni mi dusunmek zorunda?

Senin amacin, ulkenin daha mureffeh ve yasanabilir bir yer olmasiysa eger, ayni seyi istiyoruz. Ancak buna ulasmak icin senin kafana yatan yol A ise benimkisi B. Bunun sebeplerini de yazdim. Ciddi, samimi, kendi, oz dusuncelerimi yazdim. Cok populer bir gorus olmayabilir. Ancak farkindaysan populer oldugu yerler mureffeh ve yasanabilir yerler zaten.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)