Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ön amortisör yükseltme

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    .
    Merhaba bende çita cg var ve ön kısa geliyor dağda falan kullanıyorum önü yükseltmek için aparat vs varmı ve ya uzun ön amortisör cg ye uygun bildiğiniz. 5-6 yere sordum en uzun 70cm var ama 70cm yetmez bendekinin uzunluğu ztn 60-65 cm fln, 85cm buldum ama cg ye uymaz borusu kalın geliyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı ibrahim17_71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bende çita cg var ve ön kısa geliyor dağda falan kullanıyorum önü yükseltmek için aparat vs varmı ve ya uzun ön amortisör cg ye uygun bildiğiniz. 5-6 yere sordum en uzun 70cm var ama 70cm yetmez bendekinin uzunluğu ztn 60-65 cm fln, 85cm buldum ama cg ye uymaz borusu kalın geliyor
    Hayret!! Yanlış anlama da millet cg yi basmak için yollar arıyor sen yükseltmek için, helal olsun valla. :D Bu arada bunun hakkında bir bilgim yok, öndeki maşayı amortisörleri bir tane cross un amortisörleriyle değiştirsen olabilir.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Uzatmak için tornada ara adaptör yaptırabilirsiniz. Parçanın alt kısmı amortisörün üzerine geçer ve sabitlenir, üst kısmı da üst mesnette amortisörün yuvasına oturtulur. Bu yöntemle amortisör kursunu değiştiremeseniz de amortisörün toplam uzunluğunu alt-üst mesnet aralığına yakın derecede sorunsuzca yükseltmeniz mümkün olabilir. Ancak bu durumda Rake açısı etkilenmese de ön tekerin şaseden uzaklaşması ve ön-arka dingil açıklığının uzaması motosikletin sürüş karakteristiğini de etkileyecektir. Bu etki olumlu da olabilir olumsuz da, en pratiği deneyip görmek. Kendi projelerim için kafa yorup sonunda bu uygulamayı düşünüp uygun görmüştüm. Arzu ederseniz deneyebilirsiniz.

Motosikleti
    .
    bsık sevmiyorum hiç estetik durmuyor bide motorun üstüne 100 kilo modifiye yapıyorlar ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:21 ----------

amortisörün vidasına demir mi kaynatırsam olur mu ? yakınlarda tornacı yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler