Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

2021'de motorsiklet almak

Motovento
    REKLAM ALANI
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Yeni ekonomi bakanımız sıkı para politikası uyguluyor malumunuz.Peki şuan ne yapıyor derseniz faiz arttırımı uygulayarak kur ve dövizi baskılamaya çalışıyor.Öncelikle bu bilgiyi bir hafızaya alalım çünkü birazdan anlatacağım herşeyde bi değinmem gerekecek.Şuan ki kur oranları bir süre daha böyle devam edecektir.Yani açıklamaları takiben piyasayıda okuduğum kadarıyla mart nisan civarı kurun yukarı yönlü hareketini görmeye başlarız.(Tl Dolar-Euro karşısında değer kaybeder.Yani dolar yüro yükselir).O zamana kadar devletimiz de biz motorcuları gel pisi pisi seni bir okşayayım diyerekten sevmeye yeltenmezse distribütörler bayiler çekebildikleri malı uygun kur oranlarından çekerler.Ama arkadaşlar bu işleri herkes hak hukuk gözeterek yapmıyor.İyi olan kadar art niyetli satıcıda piyasada çok art niyetli bayiler yok diyemeyiz.Stok yapanlar olacak.Bir önceki sene modelini 2021in zamlı fiyatlarıyla satmaya çalışanlar olacak.(Normalde 2021in zamlı fiyatları 2021 modellerde görülür.2020 model araç bir sene öncesinin aracı kabul edilir).Neyse sonra bu stok yapanlar kur yükselince ellerindekileri yüksek fiyattan piyasaya süreceklerdir.Yeni taze başkan biden, Trump Bey'in aksine Avrupa'yla yakınlaşmak istiyor gibi.Ayrıca malum biz yaramaz çocuk olduğumuz için bazı yaptırımlarada maruz kalacağız.Akdeniz içinde Avrupa tarafından benzer tehditler alacağız.Desek ki tamam abd reis kızma s400leri hangarlara çekelim.Bu işe harcanan milyar dolar'ları tozlanması için biyerlere kapatacağız.Türkiye'nin ekonomisi bunu nasıl kaldırır oda bir sorun.S400leri rafa kaldırsak Putin'in kuyruğuna basmış olacağız.Kararttın içimizi be kardeşim diyenlerinde ilacı bende.Biden başkan bonkörlükte sınır tanımıyor.Ameriganın ekonomisini şahlandıracak yeni destek paketini kese kağıdı patlatır gibi Trump'ın suratına patlatıyor.Trump yönetiminin aylardır erteleye erteleye dibini tutturduğu suyunu çektirip 900 milyar dolar seviyesini hedef gösterdiği destek paketini usta biden 2 trilyon dolar olarak abd vatandaşlarının sofrasına sundu.(1.9-2 trilyon dolar civarı)Bu da doların küresel anlamda değer kaybetmesi demek.Değer kaybedecek dediysek kimse dolar 4e düşecek r25 14 bin tl olacak beklentisine girmesin.Eğer bu faiz politikasını sürdürmeyi başarabilir dolarda küreselde düşüş yaşarsa Türkiye'de dolar(tüm dövizler değil) enflasyon oranında yükseliş gösterir.Tabiki de bu seneryolar bizim Ülke yönetimi oturduğu yerde oturmaya devam ederse böyle yada benzer şekilde gerçekleşir.Malum burası Türkiye.Yarın bile ne olacağını bilmiyoruz.

Direk motor piyasasının özetini isteyen arkadaşlarıma da söyleyeceğim Paranız varsa düşünmeyin beklemeyin alın geçin.Herhangi bir ucuzlama görmeyeceksiniz.Ama şahit olacağımız şey şudur ki insanlar ikinci elden sıfır'a inanılmaz bir yönelim gösterecek.Çünkü 2. Elde artık fiyatlar inanılmaz şişti.Bu fiyatlara kimse almak istemiyor haklı olarak.Şuan bazı ülkelerde aşı olanla maske takmama, ve aşı uygulanmış olan üretim tesislerindeki kısıtlamalarında azaltılması gibi durumlar var.Yani bu sene üretim açısından da biraz daha rahatlama olacak gibi görünüyor.Yani bayilerde araç bulamama gibi bir sorun yaşamayabiliriz.(Stokçu fırsatçıların bayileri hariç).2. elde pahalıya alan adamda ucuza satmak istemeyecektir.Yeni alacak adam da pahalıya 2. El almak yerine sıfır alıma yönelecektir.Yani sıfır alımlar yükselecektir.
    zazenya bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alacaksanız alın arkadaşım su aleti

1 sene önce 20 bin tl bütcem var 250 cc önerisi verir misiniz dien adam sizin gibi bekleye bekleye bu sene "2014 cbf" e kadar düştü

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    motosiklet fiyatları arkadaşların dediği gibi hal durum böyleyken elbette artar fakat bildiğiniz üzere hobi olarak kullanılan bir araç ve ciddi bir maddi sıkıntı başladı ülkede. İnsanlarda ilk olarak hobilerinden kısar ben bu şekilde kelepir bir motosiklet aldım alabilme durumun varsa ve 2. el alacaksan bence tam sırası yeni yıl zamları yakındır.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cemmoto41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet fiyatları arkadaşların dediği gibi hal durum böyleyken elbette artar fakat bildiğiniz üzere hobi olarak kullanılan bir araç ve ciddi bir maddi sıkıntı başladı ülkede. İnsanlarda ilk olarak hobilerinden kısar ben bu şekilde kelepir bir motosiklet aldım alabilme durumun varsa ve 2. el alacaksan bence tam sırası yeni yıl zamları yakındır.
    İstanbul'da 1 sene yaşayın bakalım hobi mi ?

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    her sene aynı kalır diyorum ama yazıyorum ama kendi kendime söylüyorum.valla daha aynı kaldığını görsem kurban kesicem tabiki yükselir
    abd başkanı bir yerine otursun belli olur bence bu senenin gidişatı.nisana kadar ama fiyatlar aynı kalır gibi duruyor.aynı kalsa bile yeni modeller çıktı en azından yeni model almış olursun.onuda geçtim 2020 de motosiklet satışında rekor kırılmış.ötv nin arttığı yılda ayrıca işsizlik,enflasyon,koronanın da arkadaşlık ettiği böyle bir senedeki durum bu.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    imkanı olan 1 ay içinde aklındaki motoru alsın zira marta doğru markaların yeni modeleri geleceği için piyasa asgari %15 zamlanacak.

2021 model almak isteyenlerde bu oranlara göre hazırlığını yapmalı mali yönden.Atıyorum 2021 mt07 90 bin rahat olur mart ayında..

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bu dönemde mal, araç, arsa ne olursa olsun almadığın her gün zarardasın demektir.

Motosikleti
    V-Strom DL650
    Birkaç Yamaha bayisinde 2020 model R25 var, 49.500 fiyatı. R25 çok sevdiğim bir motor benim, şimdi alsam, biraz kullanıp yazın satmayı düşünsem yine de mantıklı bir iş olur mu ne dersiniz? Evet r25 i çok seviyorum ama, v strom um var, onunla yol yapıyorum, r25 i alsam binmeye çok vaktim olmayacak ,ama r25 i sıfır alıp rodajını kendım yapıp en azından 1-2 bin km kullanmayı çok istiyorum. 2015 ten beri 15 ti, 25, 35, 45 bin lira derken bir türlü alamadım, 50 bin son sınırım.. ondan.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Turker11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birkaç Yamaha bayisinde 2020 model R25 var, 49.500 fiyatı. R25 çok sevdiğim bir motor benim, şimdi alsam, biraz kullanıp yazın satmayı düşünsem yine de mantıklı bir iş olur mu ne dersiniz? Evet r25 i çok seviyorum ama, v strom um var, onunla yol yapıyorum, r25 i alsam binmeye çok vaktim olmayacak ,ama r25 i sıfır alıp rodajını kendım yapıp en azından 1-2 bin km kullanmayı çok istiyorum. 2015 ten beri 15 ti, 25, 35, 45 bin lira derken bir türlü alamadım, 50 bin son sınırım.. ondan.
    R25,Mt25,Mt07,Mt09 bunlar piyasası her daim olan motorlar, pert edip satsanız bile zarar etmeniz çok zor.

Motosikleti
    Forza 250
    Ecnebicesi “motorcycle” TDK zamanında motorsiklet diye çevirmemiş ki bence dogrusu buydu.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ecnebicesi “motorcycle” TDK zamanında motorsiklet diye çevirmemiş ki bence dogrusu buydu.
    Bizde ecnebi sözcükler daha çok Fransızca'dan gelir. Fransızca'da "motocyclette" okunuşu bizim Türkçe "motosiklet" ile aynı... (İtalyanca'da da "motocicletta", okunuşu "motoçikletta".)
    gurcanozturk bunu beğendi.

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    2 aydır motosiklet bakınıyorum canımdan bezdim piyasadaki herkes fiyatların yükselmesini avantaja çevirip hoşaf olmuş motorlarını boyayıp yıkayıp satmaya çalışıyor alt motoru açılmış işçiliği berbat motorlar bile fırsatçılar tarafından sanki sıfırmış gibi ilana konuluyor.10 bin tl ye 125-150 cc alınabilecek düzgün bir motosiklet yok denecek kadar az cidden rezil acınası bir hale geldik

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde ecnebi sözcükler daha çok Fransızca'dan gelir. Fransızca'da "motocyclette" okunuşu bizim Türkçe "motosiklet" ile aynı... (İtalyanca'da da "motocicletta", okunuşu "motoçikletta".)
    Tanzimat dönemi Fransız etkisi düşünülünce mantıklı. Fransızca motor kelimesi aslında “moteur” her ne kadar motöğ diye okunsa da.Neyse her iki şekilde de neyi kastettiğini anlıyoruz
    zazenya bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman sizi TDK'nın başına alalım?

Ha hoş "dogrusu" diye yazarak biraz zor ama...

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman sizi TDK'nın başına alalım?

Ha hoş "dogrusu" diye yazarak biraz zor ama...
    ...
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler