Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

böyle bir kaza tehlikesi yok

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    domicik 400 ug
    akşam 7 gibi belgrata gittik 2 motor. virajla dolu ve çok sert virajlar var ve aynı zamanda kapkaranlık etraf.
    her neyse viraj viraj viraj derken beynim alıştı ve daldı olsa ki 70 falanla viraja girdim fren yapmadan. aşırı yattım motoru düzeltmeye çalıştım sağa sola sağa sola ata ata(tank slapper gibi. belki de o) beni motor üzerinde boğa güreşi oynadım sanki. ayağım yere mi çarptı motora mı çarptı bilmiyorum ama bir şekilde motor birden düzeldi ve devam etti videosu olsa youtubede milyonluk olurdu.

hayatımda bu kadar saçma ve bu kadar tehlikeli bir an daha önce yaşamamıştım.
    belki düşebilirdim o an ama düşmeme sebebimi şans ile birlikte korkusuzluk olarak düşünüyorum. o esnada bir gram korkmadım. tüm varımı yoğumu düşmeyecem ulan moduna aldım ama o andan sonra kurtulunca bir rahatlama ile korku içimi sardı. feci bir şeydi anlatamam.

şeye çok inanmaya başladım. oldum dediğin an kaza yapıyorsun.
    geçrekten bu aptallığı içten içe hissediyorum daha neyim ki. geçebileceğim dar alanlardan bile bazen geçemiyorken bir süredir çok iyiyim ya triplerindeydim içten içe apaçilik değil yani his olarak.

sürüşümü tekrar bir gözden geçirme zamanı geldi.
    viraj varken görmediğim her uzaklıkta freni layıkıyla yapıp en pürüzsüz sürüşe odaklanıcam bu iş şakaya gelmez.
    zamanında yamaha riding academy 1 almıştım.

şu virüs sonrası
    yamaha riding academy 2 alıcam.
    sonra honda 2
    honda 3
    diye ilerlicem. asıl hedefim honda. dar manevra falan orada bir motobaba tarzına bürünürsem yollarda çok faydası olacağına eminim.

gerçekten kaza çok kötü bir şey. yav analt anlat bitmiyor o esnada hiçbir şey hissetmedim ama sonrası film şeridi gibi her şey.
    kimseye anlatamamak da ayrı dert. ne kız arkadaşa anlatabilirim altına sıçar diye. ne de anaya babaya.

çok tehlikeli vallah arkadaşlar. sonunu düşünmeden sürmek çok sıkıntı. ki ben öyle sürmememe rağmen.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ShipShaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple R (2021)
    High-side dediğimiz olayı yaşamışsın yanlış anlamadıysam. Geçmiş olsun.

Örnek bu video:

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ne zaman ben oldum dersen kaza yaparsın bu kaçınılmaz. Ben de çok yaşadım öyle. Ne zaman off acayip sürüyorum ya desem motordan düştüm. Genelde toprak yollarda sürdüğüm için yoldan falan çıkıyorum öyle.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Ustam bisiklet lastikli ybr ile belgarttaki virajlara ne cesaretle o hızlarda girdiniz onu anlayamadım.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı ShipShaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    High-side dediğimiz olayı yaşamışsın yanlış anlamadıysam. Geçmiş olsun.

Örnek bu video:
    https://www.youtube.com/watch?v=vQxt...nnel=Emre600rr
    bildiğim video iyi ama aklıma gelmemişti sahiden düşününce baya benziyor yaşadıklarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:26 ----------

Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne zaman ben oldum dersen kaza yaparsın bu kaçınılmaz. Ben de çok yaşadım öyle. Ne zaman off acayip sürüyorum ya desem motordan düştüm. Genelde toprak yollarda sürdüğüm için yoldan falan çıkıyorum öyle.
    zor o yollarda sürmek fren bile yapamıyorsun doğru düzgün dikkat etmeyince pat düşülür
    düşmek mesele değil de onu göze alıp başladık zaten ancak çok büyük hatalar yapıp veya apaçi sürüşü yaparak bir yeri sakatlamak (ölümü saymıyorum bile) şu an düşünmek dahi istemediğim bir şey.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustam bisiklet lastikli ybr ile belgarttaki virajlara ne cesaretle o hızlarda girdiniz onu anlayamadım.
    sen bunu yazmadan önce düşünmemiştim dahi. aydınlandım cahil cesareti imiş cevabı bulduk )

Motosikleti
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğim video iyi ama aklıma gelmemişti sahiden düşününce baya benziyor yaşadıklarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:26 ----------

zor o yollarda sürmek fren bile yapamıyorsun doğru düzgün dikkat etmeyince pat düşülür
    düşmek mesele değil de onu göze alıp başladık zaten ancak çok büyük hatalar yapıp veya apaçi sürüşü yaparak bir yeri sakatlamak (ölümü saymıyorum bile) şu an düşünmek dahi istemediğim bir şey.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

sen bunu yazmadan önce düşünmemiştim dahi. aydınlandım cahil cesareti imiş cevabı bulduk )
    Önemli olan hatalardan ders çıkarmak. Ben de böyle sürüyle over-confidence durumlar yaşadım. Çoğu zaman şans benimle oldu, fakat her zaman ders çıkarmayı bildim. Bunlardan ders çıkarmışsanız, size tecrübe katmıştır bunu anlayabilmeniz çok güzel, iyi sürüşler. <3
    natijax bunu beğendi.

muco55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam öncelikle geçmiş olsun, eşekten düşmüşün halini eşekten düşmüş anlar. Benim bu hususlarda en çok zorlandığım kazadan sonra arkadaşlarımın sürekli hatalar bulması, o an gelince senin de dediğin gibi her şey başka ancak arkadaşlarıma anlatamıyorum. Mesela ben çok iyi viraja yattığımı düşünüyorum. Ama mesela CanR1'in kazasından sonra hayatta yatmam, yatacaksamda (düşersem sürüklenme yönüme) mutlaka bakarım. Bariyer varmı, kayınca elim ayağım koparacak yada uçacağım bir yer vs gibi her ihtimali düşünürüm dediğim gibi eşekten düşmüşün halinden eşekten düşmüş anlar. İyi atlatmışsın ve soğukkanlı olman çok iyi, ayrıca ben oldum kazasını kabul etmek bile bence büyük mütevazilik. Ben senin daha kaza riski yaşayacağına bile inanmıyorum. Tekerine taş değmesin tekrar geçmiş olsun.
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha NMax 155 ABS
    Bu kadar hızlı gitmek için gerizekalı olmak lazım. O yüzden hiç üzülmüyorum

Motosikleti
    Honda CB125 E
    Geçmiş olsun, Hacı Osman-Bahçeköy arası yoldan bahsediyorsun sanırım. Çok güzel yoldur, dar virajlar var ama bazı virajlar daha dar, şaşırtabiliyor.
    natijax bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    defansif sürüş karakterinden fazla uzaklaşmayın
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önemli olan hatalardan ders çıkarmak. Ben de böyle sürüyle over-confidence durumlar yaşadım. Çoğu zaman şans benimle oldu, fakat her zaman ders çıkarmayı bildim. Bunlardan ders çıkarmışsanız, size tecrübe katmıştır bunu anlayabilmeniz çok güzel, iyi sürüşler. <3
    kesinlikle. bundan sonra her daim full tedbir hayata bir kez geliyoruz size de iyi sürüşler dilerim ve sağlıklı

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

Alıntı muco55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam öncelikle geçmiş olsun, eşekten düşmüşün halini eşekten düşmüş anlar. Benim bu hususlarda en çok zorlandığım kazadan sonra arkadaşlarımın sürekli hatalar bulması, o an gelince senin de dediğin gibi her şey başka ancak arkadaşlarıma anlatamıyorum. Mesela ben çok iyi viraja yattığımı düşünüyorum. Ama mesela CanR1'in kazasından sonra hayatta yatmam, yatacaksamda (düşersem sürüklenme yönüme) mutlaka bakarım. Bariyer varmı, kayınca elim ayağım koparacak yada uçacağım bir yer vs gibi her ihtimali düşünürüm dediğim gibi eşekten düşmüşün halinden eşekten düşmüş anlar. İyi atlatmışsın ve soğukkanlı olman çok iyi, ayrıca ben oldum kazasını kabul etmek bile bence büyük mütevazilik. Ben senin daha kaza riski yaşayacağına bile inanmıyorum. Tekerine taş değmesin tekrar geçmiş olsun.
    çok güzel yorumun için çok teşekkür ederim gerçekten ben de böyle sıkıntılara düşmemeyi umuyorum bundan sonra çok manasız bir kaza olacaktı olsaydı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

Alıntı mutas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, Hacı Osman-Bahçeköy arası yoldan bahsediyorsun sanırım. Çok güzel yoldur, dar virajlar var ama bazı virajlar daha dar, şaşırtabiliyor.
    galiba aynı yerden bahsediyoruz. çok güzeldi sahiden ama kaza yapsaydım yandaki ağaçlara yeşilliğe girerdim herhalde

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    defansif sürüş karakterinden fazla uzaklaşmayın
    işin zevk boyutu normal sürüşte dahi var aslında. bundan sonra hiç tedbiri bırakmadan tamamen bu sürüş üzerine yoğunlaşıcam.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bol bol ileri sürüş eğitimleri ve güvenli sürüş eğitimleri alın
    baktınız kesmiyor supersport eğitimi alırsınız tolga upraktan

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bol bol ileri sürüş eğitimleri ve güvenli sürüş eğitimleri alın
    baktınız kesmiyor supersport eğitimi alırsınız tolga upraktan

yamaha riding academy-1 almışlığım var. yazdım mı hatırlamıyorum okumaya da üşendim.
    şu pandemi geçsin. yamaha riding 2 aldıktan sonra sırasaıyla honda2-honda3-honda4 alıcam.
    bende mükemmelliyetçilik var. işin hava boyutu değil yanlış anlaşılmasın. iyi olmam lazım. işin ucunda hayatım da var ve o konuda iyi olmam gerekiyor. elbet düşebilirim ama düşeceğim kazalarda bir yerimin sakatlanmasını dahi istemiyorum. katlanmak istediğim bir şey değil bu.
    hayat enerjimi alır. düzenli spor yaparım o çöp olur. ki spor sadece küçük detay. o yüzden çok önemli eğitim. motobabadan ilham alan biriyim bu sürüş eğitimi olayında.

https://www.youtube.com/watch?v=S1Btrar7nX8

motora şöyle hakim olan biri defansif şekilde saçmalamadan sürerse kaza riski o kadar az olur ki. hedefim de bu. elimden geldiğince en iyisi olmak hedef. o yüzden honda eğitiminin en sonuna gelene kadar durmak yok.

Motosikleti
    Alıntı Rathje adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar hızlı gitmek için gerizekalı olmak lazım. O yüzden hiç üzülmüyorum
    İnsanlar hata yapabilir, neden bu kadar ofansif bir yorumda bulunduğunuzu anlamak çok güç. Sanırım bu yorumu yapmak için gerizekalı olmak lazım.
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha NMax 155 ABS
    Tabi ki insanlar hata yapabilir. Aksini İddaa etmiyorum ama göz göre göre de bu kadar hıza gerek yok sanırsam. Madem öyle keskin bir viraja 30 km ve 70 km arasında girin hangisinde daha fazla hata yapacaksınız. ?

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    İkarus sendromu yaşamışsınız..
    BloodyBaron ve natijax bunu beğendiler.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkarus sendromu yaşamışsınız..
    bir daha kendimi bu duruma sokmicam. kendimize önem vermemiz lazım. büyük hata. şans kapıyı bir kez çalar. bundan daha şanslısı olamazdım zaten.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu konuya örnek olarak yazıyorum ancak forum genelinde olan bir durum, sanırım insanlar öyle sıkılmış ki bir yerden kendilerine +1 point vermeye calısıyor.

Motor ilanı koyan adam motoruna tesladan daha iyi gibi davranıyor
    soru soran adamlar müdür edası ile cevap vermeyenleri azarlıyor
    kazadan kıl payı yırtan arkadaşlar abarttıkca abartıyor.

Sakin olun arkadaşlar :D

Bir kaza atlatmışsınız ancak süper korkusuz olmanıza ya da yutupta milyon gişe cekecek olmasına değinmenize gerek yok.

ARadaki cümleleri cıkartırsak en sonda alacagınız eğitimleri vs. yazmışsınız, sadece ilk ve son kısımları yazsanız cidden faydalı bir örnek olurdu
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    yav ne bileyim hissettirmek istedim herkese o hataya düşülmesin vs diye. direkt sonuca bağlasam etkilenmeyebilir acemiler hesabı. herkesin kendi hayatı isteyen bu hatayı yapar.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sizi tebrik ediyorum yine de, kaza atlatıp "ben olmuşum" demek yerine eğitimlere yönelmeniz umarım ben dahil hepimize örnek olur
    natijax bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)