Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mt 25 yağ değişimi sonrası debriyaj kaçırma.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Merhabalar. Motorumda kullandığım bir önceki yağ motul 7100 idi ve balata kaçırma veya balata kokusu problemi yoktu. Dün castrol power 1 ile değiştirdim yağı ve yağ filtresini. Bugün işten eve geldiğimde ve motoru park ettiğimde bariz bir balata kokusu geliyordu motordan. Ben power 1 i tam sentetik sanarak almıştım yarım sentetikmiş. Alışma sürecinde mi debriyaj yağa yoksa yarım sentetik olduğu için mi debriyaj kaçırıyor. Motor 28500 km'de bu arada.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cb500f
    Yagi degistir en iyisi bende memnun kalmamıştım castrolden

Motosikleti
    Honda CB 650F
    Debriyaj kokusu olmasa aslında hoşuma gitti yağ. Vites geçişleri kemikliydi 7100 kullanırken. Şimdi pamuk gibi oldu.

Motosiklette debriyaj kokusunu ilk kez duyuyorum. Mantıklı da gelmiyor. Çünkü motosiklette ıslak debriyaj var. Klasik anlamda, "debriyaj yandı, koku yaptı" gibi bir şey mümkün değil.

Başlıkta debriyaj kaçırma demişsiniz ama detayda kaçırmadan bahsetmemişsiniz. Motosiklet debriyaj kaçırıyor mu?

Motosikleti
    Honda CB 650F
    Koku gelince kaçırdığı için diye düşünmüştüm. Gidişte hissedilmiyor kaçırıp kaçırmadığı. Debriyajın çalışmasında bir sorun hissetmedim aslında. Ama önceki motorumda sürekli koku geliyordu ve 16 bin km de debriyajı bitmişti.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koku gelince kaçırdığı için diye düşünmüştüm. Gidişte hissedilmiyor kaçırıp kaçırmadığı. Debriyajın çalışmasında bir sorun hissetmedim aslında. Ama önceki motorumda sürekli koku geliyordu ve 16 bin km de debriyajı bitmişti.
    16k'da nasıl debriyaj yedin?Yağda değilde senin sürüşün de arıza var gibi.

Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyajın kaçırmadığı halde kaçırıyor diyorsun. 16000 km de balata değişimini neye dayanarak yaptırdın. Balatanin bittiğini nereden anladın? Servis veya tamirci mi söyledi değişim gerektiğini.

Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16k'da nasıl debriyaj yedin?Yağda değilde senin sürüşün de arıza var gibi.
    Önceki motorumda olmuştu o. İlk motorumdu ve hergün sıkışık trafikte kullandım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:15 ----------

Alıntı Tataroglu41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyajın kaçırmadığı halde kaçırıyor diyorsun. 16000 km de balata değişimini neye dayanarak yaptırdın. Balatanin bittiğini nereden anladın? Servis veya tamirci mi söyledi değişim gerektiğini.
    Servise zor götürmüştüm o motoru debriyajı salmıyordu. Debriyaj telinden sona kadar ayarladığım halde sürekli yarım debriyaj kullanıyormuşum gibiydi motor. (ilk motorumdu.)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:18 ----------

Konumuza dönersek yağ değişiminden sonra yoğun balata kokusu neden olur sizce?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:19 ----------

Yanlış anlaşılma olmasın bu arada debriyajı değişen motor ilk motorum ns 150 idi. Şu anki motorum mt 25 in debriyaj seti değişmedi hiç.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Manifolda yağ bulaşmış ya da yolda torba gibi birşey yapışmış olabilir mi?

Motosikleti
    Honda CB 650F
    Filtreyi değiştirirken içine biraz fazla yağ koyduğum için katalizörün üzerine biraz dökülmüştü. O yağın kokusu olabilir mi sizce?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manifolda yağ bulaşmış ya da yolda torba gibi birşey yapışmış olabilir mi?
    Ağzın bal yesin tam da ben yazmıştım sağolasın.
    tommygun ve bdrhngvnc bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)