Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

125cc başlangıç motoru

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    -
    merhabalar 125cc'lik supersport tarzı başlangıç motoru önerisi alabilirmiyim a1 ehliyetim var cbr 125 baktım ama görüntüsü tatmin etmedi biraz daha yamaha yzf r125 hyosung gt 250 tarzı bir görüntü arıyorum tavsiye edebilceğiniz bir motor varmı? veya a2 alıp 250'lik bir motor mu alsam?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    125cc ilk motosiklet için ideal. 250cc 'e yönelmene hiç gerek yok.
    Ben her zaman olduğu gibi KTM derdim ama RC 125' de ABS var mı yok mu emin değilim. Varsa KTM bakabilirsin. Şayet yok ise GSX-R 125 hem yeni hemde ABS mevcut.

Motosikleti
    MT-07
    levend84 ve YIL90 bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zuhhahahaha....

Detayli inceledim..oyuncaktan hallice..

Yolda karenaja sinek çarpsa kirilacak gibi duruyor..

Kasko yapip,sinekten ve ari carpmasina karsi kapsam icine almak lazim..
    serdaryıldız ve erensel bunu beğendiler.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Yahu arkadas dilimizde tuy galmadi galan.

A1 in var yeni başlıyorsun madem al bi ybr, cb drift vs düşücen kalkican zaten ss gorunumlu makine istedigine gore teker, 299+ candir vs ci tayfadansidir ve teker stopie yanlama deniceksin büyük ihtimal duseceksin ve kol gibi parca fiyatlariyla karsilasacaksin. Al ucuz motor ogren sonra al r125 r25

Motosikleti
    -
    hmm teşekkür ederim gsx 'e bir bakayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

o zaman o direk iptal hocam listeden siliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

hocam benim öyle tek teker veya hız yapma düşüncem asla olmadı ya ben sadece alıp öyle görüntü olsun ama hız olmasa da olur aradan 3, 5 yıl geçer 250 cc yükseltirim öyle sabit kalırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

yamaha yzf r125 değil mi hocam bilginiz var mı nasıl motor?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kardeşim,aprilia olani en baştan ele,yürütemezsin o makinayi..

İlk etapta,naked modellere bak,

Mt125
    Duke 125

Şimdi bazi arkadaşlar

Ybr onermiş ama,onlarinda duzgun 2.elleri 8-9 bin tl de geziyor.

Haliyle biraz daha ekleyip

4 valfli
    Sivi sogutmali
    Dual.disk frenli
    Bir 125cc motor alinmasi daha mâkul..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    grenajlı motor alman seni üzecektir.

Alacagın motor hakkında tavsiye vermeyecegım ama yedek parça fiyatlarına bakmadan alma.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zuhhahahaha....

Detayli inceledim..oyuncaktan hallice..

Yolda karenaja sinek çarpsa kirilacak gibi duruyor..

Kasko yapip,sinekten ve ari carpmasina karsi kapsam icine almak lazim..
    Öyle oluyor zaten. Kasko şirketleri bile kasko yapmıyor

Motosikleti
    -
    Hocam yamaha yzf r125 düşündüm 2. El hatta ama parçaları aşırı pahalı dediler cbr 125r repsol düşündüm pek bilgim yok daha ucuz olabilir dediler

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

Hocam bunun diğerlerinden farkı nedir aralarında değişen bir şey var mı? RKS RNX.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Nuri kardeşim,

Sen RNX falan oralara hiç girme.

Maddi gücün yetiyorsa kendine ABS'si olan bir model satın al. Yeni başlayan insanlar için ABS çok önemli.

Maddi imkanların el vermiyorsa;

Temiz güzel bir CBR al. Lastiklerini değiş, ekipmanlarını tam tak ve yavaş, yavaş dikkatli, dikkatli kullan.

Motosikleti
    -
    Hocam yamaha yzf r125 nasıl ve cbr 125r sizce nasıl bunların abs li olanı varmidir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Benim CC olarak hakim olduğum konular değil.

Eskiden CBR 125'in ABS'li modeli yoktu. Yine eskiden R125'in de ABS'li modeli yoktu.

Güncel kasalar ile geldi mi gelmedi mi bilmiyorum. İnternet sitelerinden bakıp kontrol edebilirsin.

Yamaha bence görsel olarak daha hoş ama parça konusunda Türkiye de Honda ya oranla çok daha az satıldı için yine Honda kadar kolay yedek parçasına ulaşamayacaksındır.
    Nispeten Honda parça olarak Yamaha dan daha ucuz da sayılabilir.

KTM çıkarttığı modellerde ABS kullanıyordu. RC 125'de var yok onu da bilmiyorum. Varsa RC 125 oturuş pozisyonundan kaynaklı ve tek silindir olması ile seni ilerleyen dönemlere hazırlayacaktır.

GSX-R 125 de varmış ABS, Suzuki güzel bir markadır.

Bajaj seven arkadaşlar var, forumda. Ben hiç kullanmadım ama iyi diyorlar. Farklı markalarda var, belki 125 CC için makul fiyatlı bir ABS'li modelleri mevcuttur.
    Araştırıp sitelerine bakmak lazım.

Bütçen nedir bilmediğim için net bir yönlendirme yapmam söz konusu değil. Hatta bütçe bir kenara bu iş tamamen zevk meselesi.

İlk motorun olacağı için, ABS'li bir model tercih etmen senin açından daha sağlıklı olacaktır.

Ben şu veya bu dan ziyade. Kaliteli ve ABS'si bulunan bir modeli tercih etmenizi tavsiye ederim.

Motosikleti
    -
    Hocam 15 bin TL ikinci el güzel bir şey de olabilir ekipman hariç başlangıç olacağı için fazla uçmak istemiyorum hatta 10 bin TL lik de olabilir sıfır olucak diye bir kuralım yok 2 el temiz ve alabilirim

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı nuriix3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam 15 bin TL ikinci el güzel bir şey de olabilir ekipman hariç başlangıç olacağı için fazla uçmak istemiyorum hatta 10 bin TL lik de olabilir sıfır olucak diye bir kuralım yok 2 el temiz ve alabilirim
    İkinci el Yamaha MT125 bu şartlarda sizin için oldukça uygundur. SS görünümlü birşey istiyorsanız da R125' e veya CBR125R' ın 2015 sonrası modellerine göz atmanızı önerebilirim.
    ...

Motosikleti
    -
    Yamaha yzf r125 cidden çok düşündüm çok güzel ama parçaları pahalı diyorlar cbr de çok güzel ama yzf r125 daha yakışıklı ikisinden birini düşünüyorum

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    125 cc de ne görüntüsü arıyorsun :D Düzde en fazla 100 - 110 yapacak :D Servisi güzel parçası ucuz hangisi varsa onu al diyeceğim ama artık hepsi birbirine fiyat olarak yaklaştı.Ben cbr 125 r kullanıyorum uslu kullanırsan üzmez seni.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 cc de ne görüntüsü arıyorsun :D Düzde en fazla 100 - 110 yapacak :D Servisi güzel parçası ucuz hangisi varsa onu al diyeceğim ama artık hepsi birbirine fiyat olarak yaklaştı.Ben cbr 125 r kullanıyorum uslu kullanırsan üzmez seni.
    bende diyordum ne zaman gelecek diye

cbr125 hiç 125 gibi durmuyor, burada milleti kandırıyorlar sanki yüksek cc gibi.

temizi bulmak lazım, ss motor diye anasını ağlatıyorlar, ama yedek parçası cok ucuz diye biliyorum
    oldcockroach bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

enes_ayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    dostum bende acemiyim SS hayalim var CBR500R yada R25 arasındayım ama bunun için burdaki abilerim ve arkadaşlarım düşük bütçeli motorla başlamalarını söylediler o yüzden bende CF 150NK aldım başlangıç olarak 2 kez düşmem oldu iyikide dinleyip böyle bir başlangıç yaptım yoksa diğer motorlara yazık olucaktı bir sürü masrafım çıkıcaktı. 3 Aydır bunu kullanıyorum inşallah yaza da ss ye geçicem bende böyle yapmanı tavsiye ederim
    soulexit bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesela yamaha yzf r125 görüntüsü 600'cc lik motorlar gibi hocam ben zaten hız filan aramadığımı yukar da belirttim yorum da ben şehir içi otoban için değil kurye motoru gibi gözükmesin biraz da şık yakısıklı bir motor olsun dediğim için böyle arıyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)