Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Zincir Dişli Almak İstiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    senin motor 200 cc 25 beygir... did 520 VO serisi uyuyor ancak did hakkında taklitleri var diyolar ben RK aldım.Motoinline a nakit havale teklif et,indirim yapıyolar.Eğer senin zincir 520 kalınlık ise bu uygun
    https://www.motoonline.com.tr/zincir-o-ring-li/rk-zincir-520-so-108l/

ya da bulursan başka yerde RK 520 SO serisi olacak.XSO da olur farketmez...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Duran_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumun zincir dişli değişim zamanı geldi(Pulsar ns 200). İnternetten zincir dişli seti fiyatlarına baktığımda bana nedense pahalı geldi. 400-500 tl gibi set fiyatlar var. Tek tek farklı sitelerden baktığımda ön dişli ve arka dişliyi ucuza buldum ancak zincirler pahalı geliyor. Ucuz zincirlerde var yok değil ama bu noktada aklıma bir kaç soru takılıyor. Bu ucuz zincirlerden alsam sıkıntılı olur mu ? Dayanıksızmıdır ?

https://www.gittigidiyor.com/otomobi..._pdp_632574557 Örneğin bulduğum zincir bu

14t ön dişli ve 40t arka dişli ile kullanacağım.
    Cz veya favorit olarak geçer. Cekoslovak zinciridir. N 11 de bulabilirsin. 14 40 dişliye 122 bakla bile uyar. Ben oringlisini 140 tl ye aldım.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Şükrü Çelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta did zincire büyük paralar vermek yerine alınır mı CZ dediğin. Öyle yüksek performanslı şekilde kullanmıyorum motoru. Kopup bloğumu ya da bacağımı kırmadan içim rahat kulanabilir miyim?
    Did'in orijinali tabi ki bir dünya markası ve kalitelidir. Ancak çakmasına denk gelme ihtimali çok yüksek. Benim size önerdiğim CZ ve de yukarıda arkadaşların bahsettiği Karaköy Dinamik Zincir'de satılan ürün de aynı zincir. Ben de oradan almıştım, gerçekten tatminkar ve sizi üzmeyecek bir zincir. Uygun ayar ve bakımla uzun km.ler sizi üzmeyeceğini düşünüyorum.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Benim motosikletimin boş ağırlığı 180 kilo, ben 120 okka çekiyorum , ettimi 300 kg. Motorumun orijinal
    zinciri 8 bin km de bitti . Gücü 25 hp ve 22 nm . Bu gün 29 bin li km lerdeyim C.Z. zincirle ve en az
    10bin km daha zincir ömrüm sağlam görünüyor. 2017 de set olarak değiştirmiştim 520 oringli zincir diye geçiyor. Aynı zincirin oringli olmayanı biraz daha ucuz . Kanaatim oringsiz cz zinciri bile enaz
    15 bin km çok rahat kullanırsın. Yeter ki yağsız bırakma. Haydi kolay gelsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:46 ----------

Ayrıca did zincirin japonya dışında daha farklı ülkelerde üretimleri de var. Senin motorun da 520 zincir kullaniyor diye kalmış aklımda .
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)