Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

asperox sarı güç harbiden işe yarıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Bu gün aldım denemek için. Motorun jantı kendisi çamur yağ içindeydi. Dün yağmurlu havada toprak yollarda dolaşmıştım. Carrefoursa daki yüzde elli indirim olayı traş daha bu gün A101den 10 tlye aldım.

Neyse benzinlikteki yıkamaya gittim. Önce çamurların yumuşaması için bir el iyice ıslaattım motoru. Sonra jantlara bol bol diğer yerlere az az sıktım. Tazikli su ile yıkadım motoru. Jantı buu kadar iyi temizlemesini beklemiyordum. Normalde temizlemem için baya uğraşamam ve baya gaz yağı veya başka bir temizleyici kullanmam gerekiyordu. Bunda çok kolay oldu.

Ama gel gelelim zurnanın zırt dediği yere. Şu an motorumun iki jantında birer tane boya atması var. Ön janttaki önceden de vardı onu biliyorum ama arka jant zaten var mıydı yoksa bu sarımtrak yüzünden mi oldu bilmiyorum. Direk suçlu o demek de istemiyprum çünkü ön jant boyam kendi kendine olmuştu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2020 r25 var bende. onun jant pürüzlü siyah. pek girmeyim bu işe bari. sağolasın bilgi için.
    Ben bir kere denedim, renk atma yapmadı. Ama sırf denemek için aldım yoksa normalde motulun jant temizleyici spreyini kullanıyorum

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir kere denedim, renk atma yapmadı. Ama sırf denemek için aldım yoksa normalde motulun jant temizleyici spreyini kullanıyorum
    valla benim ön grenaj üzerindeki stickera taş gelip nokta kadar deldiği için iki gün moralim bozulmuştu.
    dediğin gibi normal motosiklet ürünü kullanmak daha iyi olur. riske girmemek lazım pek. çünkü artık ucuz aletler değil, 50 bin lira olmuş...

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün aldım denemek için. Motorun jantı kendisi çamur yağ içindeydi. Dün yağmurlu havada toprak yollarda dolaşmıştım. Carrefoursa daki yüzde elli indirim olayı traş daha bu gün A101den 10 tlye aldım.

Neyse benzinlikteki yıkamaya gittim. Önce çamurların yumuşaması için bir el iyice ıslaattım motoru. Sonra jantlara bol bol diğer yerlere az az sıktım. Tazikli su ile yıkadım motoru. Jantı buu kadar iyi temizlemesini beklemiyordum. Normalde temizlemem için baya uğraşamam ve baya gaz yağı veya başka bir temizleyici kullanmam gerekiyordu. Bunda çok kolay oldu.

Ama gel gelelim zurnanın zırt dediği yere. Şu an motorumun iki jantında birer tane boya atması var. Ön janttaki önceden de vardı onu biliyorum ama arka jant zaten var mıydı yoksa bu sarımtrak yüzünden mi oldu bilmiyorum. Direk suçlu o demek de istemiyprum çünkü ön jant boyam kendi kendine olmuştu.
    bu bahsettiğim pürüzlü püskürtme boya varsa riskli olabilir.ayrıca atıyorum taş gelmiştir bir şey olmuş o tarafın boya kısmı inceldiyse ordanda yürütmüş olabilir.aslında en iyisi sanırım beze sıkıp silmek olucak gibi

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu bahsettiğim pürüzlü püskürtme boya varsa riskli olabilir.ayrıca atıyorum taş gelmiştir bir şey olmuş o tarafın boya kısmı inceldiyse ordanda yürütmüş olabilir.aslında en iyisi sanırım beze sıkıp silmek olucak gibi
    Aynen dediğiniz gibi. Driftin jant boyası pürüzlü. Belki su ile seyrelterek de kullanılabilir. Jant boyasını kesin kaldırdı diyemem ama çok iyi temizlediği kesin.

Motosikleti
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2020 r25 var bende. onun jant pürüzlü siyah. pek girmeyim bu işe bari. sağolasın bilgi için.
    rica ederim bencede girme yada 1 kere falan yapman gerekir onun içinde 1 litre temizleyici almaya gerek yok.
    cilalı yüzeyler için başarılı dersek sanırım yanlış olmaz.parlak yüzeylerde boya atması çok daha zor normale göre.

poer.145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    650F
    Bu urun uzun suredir bimde vardi arkadaslar ile beraber kullaniyoruz ancak sizlere tek tavsiyem arka jant yag kalintilari harici kullanmayin bu kadar etkili bir maddenin elbette boya kaldirici plastik asindirici etkisi olacaktir yoksa bu isi yapamaz .

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    baba bu ürün lastiklere arap sabunu etkisi yapmasın sonra ilk virajda helvamız dağıtılmasın

benim jantta bu şekilde

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı Ekrem_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baba bu ürün lastiklere arap sabunu etkisi yapmasın sonra ilk virajda helvamız dağıtılmasın
    https://i.hizliresim.com/78m8oN.jpg

benim jantta bu şekilde
    Benim jantın temizlemeden önceki halini görecektiniz bu benimkinin yanında bal dök yala.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Hadi ya peki kayma yaptı mı lastikler? Benim tek korkum o jantı temizlerken çok dikkatli silerim. Genelde temiz tutarım ama böyle ürünlerin içerisinde ne var bilmiyorum bi bakmak lazım

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı Ekrem_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi ya peki kayma yaptı mı lastikler? Benim tek korkum o jantı temizlerken çok dikkatli silerim. Genelde temiz tutarım ama böyle ürünlerin içerisinde ne var bilmiyorum bi bakmak lazım
    Benim cst lastikler buz pisti olduğundan yapsa da anlayamam herhalde

Elime sıkmıştım biraz sabunumsu evet kaydırabilir ama öyle arap sabunu kadar değil. Ben jetle yıkadığım için herhangi bir kayma yapmadı.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ürünü ithal eden firmanın pazarlama sorumlularını dövmek gerek. "Sarı Güç" ne yahu? Öyle ürün ismi mi olur?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ürünü ithal eden firmanın pazarlama sorumlularını dövmek gerek. "Sarı Güç" ne yahu? Öyle ürün ismi mi olur?
    Direk aklıma güçlü kuvvetli viking tipli iskandinav sarışın bir tip geliyor.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Direk aklıma güçlü kuvvetli viking tipli iskandinav sarışın bir tip geliyor.
    Güçlü,kuvvetli, viking, iskandinav ve sarışın..

espresso bunu beğendi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Angaralı filansa "Sarı Tutku"dan ilham almış olabilir.

tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Angaralı filansa "Sarı Tutku"dan ilham almış olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=Ui62YGxEjYo
    Bu ne lan! Ahaskdjasdjkhaadskj

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Jant temizlemek için melamin süngeri kullanıyorum:

Burada "Mr Clean" ya da "magic eraser" diye satıyorlar. Sarışın viking'lerden ziyade otuz yıl daha yaşlı tommy'ye benziyor

Acaip bir ürün. Türlü kimyasalın çıkaramadığı, jantlarda aylarca birikip pişip sertleşmiş fren tozunu, masaya yeni dökülmüş ketçap gibi siliyor. Sıfır kimyasal. Sadece ıslatıp sürüyorsunuz.

Sünger gayet yumuşak, ama mikroskopik olarak cam kadar sertmiş. O yüzden bu kadar etkiliymiş...
    espresso, LynXMaSTeR ve Green Arrow bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://images-na.ssl-images-amazon....AC_SL1500_.jpg

Burada "Mr Clean" ya da "magic eraser" diye satıyorlar. Sarışın viking'lerden ziyade otuz yıl daha yaşlı tommy'ye benziyor

Acaip bir ürün. Türlü kimyasalın çıkaramadığı, jantlarda aylarca birikip pişip sertleşmiş fren tozunu, masaya yeni dökülmüş ketçap gibi siliyor. Sıfır kimyasal. Sadece ıslatıp sürüyorsunuz.

Sünger gayet yumuşak, ama mikroskopik olarak cam kadar sertmiş. O yüzden bu kadar etkiliymiş...
    Adamda göbek olsa aynı ben

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://images-na.ssl-images-amazon....AC_SL1500_.jpg

doğru anladıysam bizdede var bu ürün.marka olarak değil ama sert köpük gibi duvar vs silmede kullanılıyor.ıslatıp silgi gibi siliyorsun.eğer aynı şekil kullanımı varsa çakması falandır
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Benim jantlarda boya yok zaten denedim yağları çözdü ama duruladığım zaman yağlar akmadı. Yağlara parmağımı sürdüğüm zaman direk aktı suyla birlikte. Yani basınçlı suyla durulayarak veya bezle silerek yağlardan tam arınabilir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)