Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

sahte motor yağlarına karşı ufak tedbir

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    geçen bir konuda da bahsetmiştim ama genel başlıkta belirtmek daha akılda kalır diye yazıyorum.inanırsınız inanmazsınız ama elinize de yapışmaz. kullandığınız motor yağlarının kutularını 4 5 6 YERİNDEN DELERSENİZ en azından 2.kez kutulamaya hali kalmaz ve sahte motor yağcılarına ufak bir kar topu şeklinde ama herkes yaparsa bir çığ olarak karşı koyabiliriz.zaten geri dönüşüme gidiyor plastik şişe ama delelim sağlama alalım.sanayide usta bile yapıyorsa otomobiller için vardır bir bildiği basit ama etkili olabilir.
    yawuz58 ve birbilent bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    Delersek içindeki yağ akar

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Peki motorun içerisinden çıkan eski yağı nereye koyacağız? Atık yağı yağı götürürken kullanıyorum

Motosikleti
    Hero xpulse
    Sadece motor yağı değil birçok ürün ambalajını tahrip etmek gerekiyor sahtesine karşın ama sahte motor yağı yapan sahte kutu yapamaz mı? Birde atık motor yağlarını bir şekilde değerlendiremezmiyiz zincir yağmala olabilir başka şekilde yada verebileceğimiz bir kurum filan varmı bildiğiniz

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı yawuz58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece motor yağı değil birçok ürün ambalajını tahrip etmek gerekiyor sahtesine karşın ama sahte motor yağı yapan sahte kutu yapamaz mı? Birde atık motor yağlarını bir şekilde değerlendiremezmiyiz zincir yağmala olabilir başka şekilde yada verebileceğimiz bir kurum filan varmı bildiğiniz
    Ben dedeme veriyorum ya kesim motorunda kullanıyor ya da soba yakmakta.
    yawuz58 bunu beğendi.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen, bende kullanılmış yağı bahçe evine götürüyorum. Kalorifer-soba yakarken kullanıyorum genelde.
    yawuz58 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Orijinal yağların kapaklarında plastik kilitler oluyor. En azından benim aldığım Motuller de hep plastik kilit vardı. Castrol , ıpone gibi yağ markalarının plastik kilitleri yok mu ? (plastik kilit dediğim şu yoğurt kaplarında veya bazı ayran markalarının kapaklarının çevresinde olan kilitler)

Motosikleti
    Hero xpulse
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orijinal yağların kapaklarında plastik kilitler oluyor. En azından benim aldığım Motuller de hep plastik kilit vardı. Castrol , ıpone gibi yağ markalarının plastik kilitleri yok mu ? (plastik kilit dediğim şu yoğurt kaplarında veya bazı ayran markalarının kapaklarının çevresinde olan kilitler)
    0nu yapmak çok kolay motul da karekod var diğerlerini bilmiyorum

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Var da çok kolay onları yapmak. Su şişelerindeki kapağı tutan dişleri diyorsunuz galiba.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki motorun içerisinden çıkan eski yağı nereye koyacağız? Atık yağı yağı götürürken kullanıyorum
    valla onun hesabı başka.ben serviste veya sanayiye bu işi yaptırdığım için orada özel kaplara zaten döküyorlar belediye gelip topluyor.kutusunu ister yak ister sat durumu oluyor.şimdi evde yaparsak dediğiniz gibi nası hallolur bu iş bilemedim.aklıma gelen 5lik su petine koymak o şekilde atmak.zaten su içiyoruz kaldıki senede 2 kere 5 litre su almışsın sorun değil.

amacımız zaten belli bir bilinç oluştuktan sonra gerçekten karşı tarafın işini zora sokmak hiçte zor olmicak.bu işe ister inanın ister inanmayın elimize yapışmaz sokun bıçağı tornavidayı gerisini onlar düşünsün.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

Alıntı yawuz58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Delersek içindeki yağ akar
    kullandıktan sonra fark etmez istediğin yerden kullanılmaz hale getir yeter.ağzını eğ üstünü çiz 2. kullanıma çıktığı belli olsun sonuçta dönüp dolaşıp bize gelecek.amaç bu işle uğraşanları bu işten soğutmak nefret ettirmek.ne kadar boşa zaman harcatırsak bu heriflere o kadar iyi.atıyorum 10 ton değilde 3 ton yağ satsalar seneye sahte bu işten bu adamlar kar edemez ve vazgeçebilirler.gibi gibi ufak düşünceler ama en kolayı denemesi bedava.....
    yawuz58 bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Distribütörden almak lazım, iyice arttı sahte yağ işi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Deden atık yağ yakmanın cezasının kaç para olduğunu bir bilse eminim odun bile yakmaz.

Ha hapis cezası da var ama iki seneden az olduğu için önemli değil yatarı yok. Gerçi hakime kalmış bu dışarda üşüyor içerde ısınsın da diyebilir.
    espresso bunu beğendi.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Sobada yakan arkadaşlar, lütfen yapmayın.
    Havayı kirletiyor.
    Uzun vadede sizi de kanser yapar.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sobada yakan arkadaşlar, lütfen yapmayın.
    Havayı kirletiyor.
    Uzun vadede sizi de kanser yapar.
    Zararlı olduğunu biliyorum da yağı yakmak için değil de tutuşturmak için kullanıyoruz genelde. Yapmamak en doğrusu tabii ki.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Var da çok kolay onları yapmak. Su şişelerindeki kapağı tutan dişleri diyorsunuz galiba.
    Yok o dişler değil. Kapağın üzerinde plastik bir kısım var. Onu kopartmadan kapak çevrilemiyor. Tam anlatamadım ama daha önce motul plastik şişesini gören birisi anlar ne demek istediğimi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    la millete at sucuğu yedirirlerken bu kadar sesiniz çıkmadı
    bu motosiklet yağı insan sağlığından daha mı önemli

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Yok o dişler değil. Kapağın üzerinde plastik bir kısım var. Onu kopartmadan kapak çevrilemiyor. Tam anlatamadım ama daha önce motul plastik şişesini gören birisi anlar ne demek istediğimi.
    Yok bu sefer anladım dediğinizi de benim dedğimin aynısına çıkıyor iş. Motul de kullandım, diğer markaların çoğunda boru sistemi yok. Normal su şşesi açar gibi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    la millete at sucuğu yedirirlerken bu kadar sesiniz çıkmadı
    bu motosiklet yağı insan sağlığından daha mı önemli
    Evet at sucuğu yemek kullanılmış motosiklet yağının yanında çok masumdur ve at hasta falan değilse bir zararı da yoktur. Forumda kendi yağını kendi değiştirip motoruna bakım yapmak çok mühim bir iş olarak görülüyor da, acaba o eski yağlar ne yapılıyor ben çok merak ediyorum ?
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Yetkili servislerde motora uygun orjinal yağ kullanmıyorlar mı? Bunda da mı sahtecilik oluyor? Yetkili serviste bakım yaptırırken de dikkatle kontrol mu edeceğiz hangi yağdan kullandı şişe açılmış mıydı önceden içine başka yağ mı doldurdular diye? Yetkili serviste olabilir mi böyle bir şey? Yetkili servistir yanlış bir şey yapmaz diye rahat rahat götürüyordum motorumu, bir de buna dikkat edeceğim artık.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakininizda sanayi varsa rica edin seve seve ugrar alirlar birikmis atik yaglarinizi. Atmayin veya yakmayin tutun buyuk bidonlarda.

Belediyeler sonra onlardan en son varili 300 lira verip topluyordu.

Ben de overdose zamaninda karsimdaki oto tamircisine birakiyordum varil basina fifti fifti bolusuyorduk parayi 150 bana 150 ona.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)