Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

sahte motor yağlarına karşı ufak tedbir

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet at sucuğu yemek kullanılmış motosiklet yağının yanında çok masumdur ve at hasta falan değilse bir zararı da yoktur. Forumda kendi yağını kendi değiştirip motoruna bakım yapmak çok mühim bir iş olarak görülüyor da, acaba o eski yağlar ne yapılıyor ben çok merak ediyorum ?
    ben o eski yağlarla ızgara tutuşturuyorum veya kamp ta ateş yakıyorum
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    iyide bunların zaten kutuları sıfır olarak geliyor sahte yağ satan abilere kimse oradan buradan toplanan yağ şişesini temizleyip satmaya uğraşmaz kaldı ki o kutuların maaliyeti maks 2 3 tl zaten sahte yağ alsaydınız görürdünüz kutuları 0 tertemiz çiziksiz kapakları orijinali gibi kilitli ve üstündeki stikırları 0 hatta tarihleri bile yeni oluyor kutuyu delme atma işi adamların pek umursayacağı bir iş değil ama siz içim rahat olsun diyorsanız yinede yapın

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:12 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=A9jj...k%C3%BCn%C3%BC

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben o eski yağlarla ızgara tutuşturuyorum veya kamp ta ateş yakıyorum
    Yapmayın. Yağların içindeki kimyasallar yanınca havaya zehirli gaz olarak karışıyor.
    Hele bir de ızgara turuşturursanız ızgarada pişenlere de sinecektir. Yağların yakılması çevreye çok zararlı.
    izzmarit ve F54 bunu beğendiler.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    ufak atölyelerde hala yağ sobası kullanılıyor malesef. bizim atölyede de vardı 2007 - 2009 arasında. iş makinelerinden çıkan atık hidrolik yağlarını yakardık. o dönemlerde şimdiki kadar bilinçte yoktu, yağ toplamada aktif yapılmıyordu.

Şimdi çoğu benzinlikte yağ değişimi yapıyorlar oralara bile bırakılabilir sanıyorum.

sahtecilere gelirsek, internetten alıyorsakta distribütörün sayfasından almak gerek. ucuz satanda mutlaka bir yamukluk vardır derim.

kullanılmış kutuyla uğraşacaklarını sanmam (sahte alkolde yapılıyor). ezik çizik vs olur anlaşılır çünki. küçük bir atölyeyle anlaşırsanız size yepyeni kutuları kapalı kolide getirir. Matbaada birebir aynı etiketleri yaptırmak daha kolay.

matbaa makineleri imalatında çalışırken sahte etiket ve kutu basıldığına çok şahit oldum hanların bodrum katında.

bizim millete yasak de, sonra otur izle. malesef durum böyle.
    espresso ve berk_cglr bunu beğendiler.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    atık yağlar ne oluyor acaba sonra, ben de onu merak ettim şimdi.
    plastige falan mi donusturuluyordur...

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    la millete at sucuğu yedirirlerken bu kadar sesiniz çıkmadı
    bu motosiklet yağı insan sağlığından daha mı önemli
    Kahkaha attım. Kocaeli'de arkası açık kamyondan at kafası düştüğünde ülke gündeminde yer dahi almamıştı.
    F54 bunu beğendi.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaslar çok basit düşünüyorsunuz malesef.Sahte yağ üreticilerinin bi çoğu böyle eski kutuları toplayıp dolum yapmayla uğraşmıyor zaten.Bu işten para kazanması için seri üretim gerekiyor ve böyle toplama kutuyla seri üretim dönmez belirli bi sermaye yatırıyorlar bu işe o yüzden kutularını sıfır yaptırarak üretiyorlar zaten.Sahte yağa karşı benim alabildiğim en iyi önlem yamalube marka yağ kullanmak kendi motorum yamaha olduğu için bunu fark ettim evet biraz tuzlu olabilir ama sadece yamaha servisinden alınan onlar tarafindan satılan yağ sahte olamaz ben böyle bi önlem geliştirdim.Mantıklı gelir gelmez size kalmış
    espresso bunu beğendi.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ben de bundan sonra Lubex kullanacağım. 30 liralık yağın da sahtesini yaptılarsa artık!

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Açılınnn ambalajın ustası geldii
    O yağ kutularını da üretmeye başladık.Bu ambalajlar şişirme makinesi ile imal ediliyor.Bunların kalıpları plastik enjeksiyon kalıbı gibi pahalı değil.
    Kalıplar zaten alüminyumdan yapılıyor.Düşündüğünüz gibi piyasadan atık ambalaj toplama ile falan olacak iş değil zaten.
    Bu imalatı yapan şişirme makineleri pahalı orta seviyedeki makineler 1 milyon tl falan.
    Ama castrolun bire bir aynı kalıbını herhangi bir kalıpçıya yaptırabilirsiniz sizede sormaz bu neyin nesi diye.
    Aynı şekilde fason üetim yapan birine de baskısını yaptırırsınız.Oda size bu nedir demez.
    Etiket işi biraz daha meşakkatli ona biraz tanıdık lazım olabilir.

Sahtesini orjinalden ayırma işi ambalajın etiketin kapağın kalitesi ele verebilir.Büyük firmalar ambalajın rengini etiketteki renkleri falan çok önemsiyor ve bu konuda çok hassaslar.
    berk_cglr ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)