Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk motorum olacak.. Max kaç km'deki ilanlara bakayım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    İyi akşamlar herkese..
    İlk motorum olacak. NS200 bakıyordum ama kadarım değişti RS200 bakıyorum. Kimisi diyor 20 KM altına bak, kimisi diyor 40 KM altına bak. Siz ne diyorsunuz? Neye göre araştırma yapayım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti; ilk sahibinden almanızı ve daha önce vitesli motosiklet kullanmış, tecrübeli birinden almanızı tavsiye ederim.

Bu sayede, km si 20bin-40 bin çok fark etmeyecektir.

Yani mühim olan nasıl kullanıldığı.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tr piyasasına göre 15k sonrası çöptür haberin olsun

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bizde abim için ktm duke 200 ile daelim roadwin 250r bakıyorduk, hatta konu açtım fikir veren olur diye ve şimdi sonuç olarak 2008 model civarı xmax 250 de karar kıldık..

abs versiyonları hangi modelden başlıyor bilmiyorum, abs olmasa da olur, motor performansı ilgimizi çekti, 8 saniye civarı 0-100 hızlanması olduğu söyleniyor, 10 saniye olsun yine iyi bir rakam.. yamaha markasına olan güven ile pek tereddütümüz de kalmadı, şimdi sadece para lazım almak için..

yeni modellere bütçe yetmeyince kalitesiz çürük markalar yerine eski model ama kaliteli ve yedek servis sorunu olmayan bir marka istedik.

edit: yazmayı unuttum, otomatik vitesli motorlarda motor ömrü manuel vitese göre daha uzun oluyormuş, hemende inandım çünkü yanlış devirlerde kullanmak motoru yıpratıyor ama otomatik viteste motorun devri üretici firma tarafından belirlendiği için motor ömrü uzun oluyor...

yani cvt şanzımanlı motorların ömür daha uzun olur diye düşünüyorum manuel viteslilerden...

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti; ilk sahibinden almanızı ve daha önce vitesli motosiklet kullanmış, tecrübeli birinden almanızı tavsiye ederim.

Bu sayede, km si 20bin-40 bin çok fark etmeyecektir.

Yani mühim olan nasıl kullanıldığı.
    Tam olarak aynı fikirdeyim inanın çok farkediyor bu arada ikisi de aynı hangisi hoşuna gittiyse onu al ben olsam ns200ü seçerdim aksesuar seçeneği fazla aksesuarlı çok hoş duruyor.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ns200 daha işlevsel, aksesuar canta vs. takarsın, rs200 de hiçbirşey takamazsın sadece sırtcantası ya da örümcek ile birşeyler tutturmaya calısırsın.

ona göre al.

ilk sahibinden alır isen 30 bin km'ye kadar al.

2. sahibinden alır isen 25 bin km'ye kadar al.

3 ve üstü sahibinden alma.

Motosikleti
    CBR 500R '17
    Bence motorla ne kadar uğraşmak istediğine bağlı. Düşük kmde bakımlarını falan yapıp biner gidersin çok düşünmene gerek kalmaz, yüksek kmlerde toplam maliyet daha düşüğe gelir ama biraz uğraşman gerekebilir (özellikle ucuza getirip kendim yapayım dersen). İlk motorda ben olsam çok uğraştırmayacak birşey alırdım ki hevesim kırılmasın.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    kilometreden ziyade motora bakmak lazım, motorun bakımları özellikle yağı düzenli olarak değiştirilmiş mi, yağı eksik binilmiş mi bunlar daha önemli, baktığınız motorun sahibine bunları üstüne basarak sorun, elinde varsa bakım kartlarını görün, ikinci elde ne kadar incelesen de sürpriz çıkabilecek masraflara hazırlıklı olun, ilk motorun olduğu için yazma gereği duyuyorum, ekipman için de ayrı bir bütçe ayırmışsınızdır diye umuyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    25bin kmde ikinci sahibinden duke 390 aldim.bin lira masraf yaptim.mumkunse birinci sahibinden al.sorun cikmaz.zaten belli kmlerde degisecek parcalar bellidir.eger o parcalari degistirmesse sana masraf cikar.atiyorum buji eski,bilmemne eski.kmye cok takilma suricinun nssil kullandigi ve bakimlari basil yaptigi onemli sinucta

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Almayı düşündüğünüz motorlarda sizin gibi yeni başlayanların tercih ettiği motorlar.Aldığınız kişinin düzgün apaçilik yapmayacak biri olması 10 bin civarında olması iyi olur.
    Örnek ben RS200 ü 9 binde 10 bin bakımı yapılmış olarak sattım alanda hayrını görmüştür.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ns200 daha işlevsel, aksesuar canta vs. takarsın, rs200 de hiçbirşey takamazsın sadece sırtcantası ya da örümcek ile birşeyler tutturmaya calısırsın.

ona göre al.

ilk sahibinden alır isen 30 bin km'ye kadar al.

2. sahibinden alır isen 25 bin km'ye kadar al.

3 ve üstü sahibinden alma.
    Rs200'lere topcase ve yan çanta takılabiliyor hocam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)