Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask Tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar hepinize iyi günler diliyorum.

Yaklaşık bir ay önce işe girdim haftada bir kaç kez motor kullanmam gerekiyor kask bakmaya başladım internetten bir tane LS2 ff396 sipariş ettim ama kalıbı çok dardı iade ettim Antalya'da yaşıyorum bir magazaya/dükkana gidip deneyerek almak istiyorum bildiğiniz güzel bir mağaza/dükkan var mı,bütçem 300-400 TL arası ilk başta sağlam bir kask istiyordum şuan bedeni uysun balaklava vs takınca sıkıntı olmasın yeter.

Hepinize şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    Kask alırken hafif sıksın birkaç ay sonra biraz genişleme oluyor ister istemez tam oturur kafanıza kafanıza rahat olan kask alırsanız bir süre sonra rüzgardan dönmeye başlar
    Salih1 bunu beğendi.

Evet onu biliyorum ama aldığım kask aşırı dardı dün bir tane rs2 kask denedim L bedeni tam oldu ama çok kalitesiz birşeye benziyordu güvenip alamadım sağlam olan kasklarin kabuğu kalın olduğu için dalını dar mi oluyor acaba

Tavsiyem motosiklet kaskı incelemeleri yapan motorisk.net'e bakmandır.
    bdrhngvnc bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Salih1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet onu biliyorum ama aldığım kask aşırı dardı dün bir tane rs2 kask denedim L bedeni tam oldu ama çok kalitesiz birşeye benziyordu güvenip alamadım sağlam olan kasklarin kabuğu kalın olduğu için dalını dar mi oluyor acaba
    Göz ile bakarak kalitesi hakkında sahip olduğunuz fikir gerçeği yansıtmayabilir. Biraz araştırma ile kaskta yapılan testlere bakmanız daha elzem. Daha sonra belirlediğiniz ürünleri gidip denersiniz. Öylesi daha hoş olur. Antalya da pek çok dükkan var zaten.

yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    Ben ilk kaskımı motoru aldığım yerden almıştım ncr monster baya sağlam çıktı kimse yüzüne bakmaz zaten ağırdı biraz 4 sefer filan düştüm iki sefer kafayı sağlam yere vurdum birisi 80 km birisi 120 km ile giderken sadece yazıları biraz soyulmuştu şimdi ls2 ff353 aldım açıkçası dış görünüş olarak pek sağlam gelmedi tabi düşürsek anlayacağız nasıl olduğunu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Google daki kask olcusu tablosuna baktinizmi.ben ona bakarak kask aldim cok siki oldu.1 ay sonra acildi suan tam oturuyor

Alıntı alihasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiyem motosiklet kaskı incelemeleri yapan motorisk.net'e bakmandır.
    Teşekkür ederim şimdi inceliyecegim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göz ile bakarak kalitesi hakkında sahip olduğunuz fikir gerçeği yansıtmayabilir. Biraz araştırma ile kaskta yapılan testlere bakmanız daha elzem. Daha sonra belirlediğiniz ürünleri gidip denersiniz. Öylesi daha hoş olur. Antalya da pek çok dükkan var zaten.
    İncelediğim kask rs2 ydi kalitesizliği direk belli oluyordu zaten araştırdım internette ama o markayla ilgili fazla bişey bulamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:30 ----------

Alıntı yawuz58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ilk kaskımı motoru aldığım yerden almıştım ncr monster baya sağlam çıktı kimse yüzüne bakmaz zaten ağırdı biraz 4 sefer filan düştüm iki sefer kafayı sağlam yere vurdum birisi 80 km birisi 120 km ile giderken sadece yazıları biraz soyulmuştu şimdi ls2 ff353 aldım açıkçası dış görünüş olarak pek sağlam gelmedi tabi düşürsek anlayacağız nasıl olduğunu
    Bende ff353 almayı düşünüyordum fiberglass olduğu için ff396 almıştım sağlamlığı çok belliydi ama maalesef kalıbı çok dardı ve arkadaşım free-m marka kaskla 100kilometre hızla kaza yaptı bişey olmadı en kotu ihtimal o kasktan alicam

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:32 ----------

Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Google daki kask olcusu tablosuna baktinizmi.ben ona bakarak kask aldim cok siki oldu.1 ay sonra acildi suan tam oturuyor
    Benim denediğim kaskta öyle biraz sıkıyordu ama internetten aldığım kask aşırı dardı Kemal Sunal'ın gerzek Şaban filminde kafasını elleriyle sıkıştırdığı gibi sıkıyordu kafami ��

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Hocam asla Freem rs2 gibi kaskları almayın. Ne bir seltifikaları var ne bir spor tarihleri var. En düşük olarak Axxis, ls2 ve mt olsun.

Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam asla Freem rs2 gibi kaskları almayın. Ne bir seltifikaları var ne bir spor tarihleri var. En düşük olarak Axxis, ls2 ve mt olsun.
    Onda gerçekten haklısın zaten pet şişeden bir farkları yok

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Bir de FreeM lerin arkasına italyan stickeri yapıştırıyorlar deli oluyorum. Halis mülis çinli lan. Ucuz da değiller ayrıca. En azından ff353 alın kafanız hem güvende hem de rahat olsun.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bütçe var ise ls2 ff323 çok iyidir

Bir de FreeM lerin arkasına italyan stickeri yapıştırıyorlar deli oluyorum. Halis mülis çinli lan. Ucuz da değiller ayrıca. En azından ff353 alın kafanız hem güvende hem de rahat olsun.
    Ff353 denk getirirsem almayı düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçe var ise ls2 ff323 çok iyidir
    Maalesef o kadar bütçem yok kredi kartının limiti 600tl en fazla o bütçem o kadar

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Kafa ölçünüz nedir? Motoventoda güzel indirimler mevcut. Normalde 1000tl civarı olan Airoh Valoru alabilirsiniz. https://www.motoventooutlet.com/tr/A...A4ARHKASKA1207

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    ben bu https://www.motoventooutlet.com/tr/A...A4ARHKASKA1207kaskın xl ından aldım tam oldu kafama. benim başım yuvarlaktır. ls2 ff352 nin xl tam oturmanın çok çok az genişiydi. ls ff353 xl ise kafama dar olmuştu. bir de turing in moto kurye eğitim projesinde verilen ls2 ff350ydi sanırım L bedeni tam oturmuştu kafama. bunlardan birini denediysen belki fikir verir.
    BloodyBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu https://www.motoventooutlet.com/tr/A...A4ARHKASKA1207kaskın xl ından aldım tam oldu kafama. benim başım yuvarlaktır. ls2 ff352 nin xl tam oturmanın çok çok az genişiydi. ls ff353 xl ise kafama dar olmuştu. bir de turing in moto kurye eğitim projesinde verilen ls2 ff350ydi sanırım L bedeni tam oturmuştu kafama. bunlardan birini denediysen belki fikir verir.
    Üretim tarihi ne zamanmış hocam?

Kafa ölçünüz nedir? Motoventoda güzel indirimler mevcut. Normalde 1000tl civarı olan Airoh Valoru alabilirsiniz. https://www.motoventooutlet.com/tr/A...A4ARHKASKA1207
    59cm çıktı kendim ölçünce

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:52 ----------

Bana ff396 çok dar aldı ama kaskın kalıbı çok dardı m beden kask kullanan arkadaşıma denettim onun bile kafasını sıkmıştı fiberglass olduğu için sanırım o kadar dardı

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Attığım kaskın L bedeni mevcut alabilirsiniz.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Üretim tarihi ne zamanmış hocam?
    üstünde tarih göremedim ama barkodda 201806 ile başlayan bir numara var. sanırım pedleri çıkmıyor. çıkarmaya çalıştım ama elimde kalır diye çok da zorlamak istemedim bundan dolayı da pedlerin altına bakamadım.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    üstünde tarih göremedim ama barkodda 201806 ile başlayan bir numara var. sanırım pedleri çıkmıyor. çıkarmaya çalıştım ama elimde kalır diye çok da zorlamak istemedim bundan dolayı da pedlerin altına bakamadım.
    Dakika 9.27den sonra söküyor hocam.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler