Selamlar arkadaşlar Bi süredir yoktum yeni motorla bu süreçte 5000km civarı bir yol yaptım sağolsun. Bugün yeni lastik almak için cbr 125r lastiklerin bakıyordum biliyorsunuz yeni kasa cbr 125r 130 lastik kullanıyor. Benim motor eski kasa olmasına rağmen üstünde 130 anlas lastik var.
Ben motoru bu şekilde aldığım ve internetten de bu lastik ebatları çıktığı için eski kasa da yeni kasa da aynı lastiği kullanıyor diye düşünmüştüm nede olsa aynı motor bloğu. Ama öyle değilmiş işte eski kasanın arka lastiği 100.80.17 ön lastiği 80.90.17 yani yanakları daha geniş lastikleri de daha ince yeni kasaya göre. Ben bu zamana kadar motoru sorunsuz sürdüm lastik ten yana bir problem yaşamadım yani. Fakat hız konusunda diğer cbr'ler internetten 130 km şeri rahat görüyorken benim motorun 115 den sonra soluğu kesiliyor sebebi sizce bu lastik ebatları olabilir mi? Ve en önemlisi ben şimdi lastiği 130 mu alayım çünkü motora bişe olmuyor anladığım kadarıyla yoksa 110 felan mı alayım tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılar..