Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2015 ve günümüzki 2015 model Yamaha fiyatları

Motovento
    REKLAM ALANI
    desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yolda
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0 km fiyatları enflasyon ülkeyi yönetemeyen beceriksiz insanlar yüzünden bu kadar arttı.Peki 2.el fiyatları neden böyle.Genelde ben bunu belirttiğimde herkes bana kızıyor 0 km fiyatı arttı 2. el fiyatları da tabii artacak diye.Tamam artacak da bu kadar artmaz.
    Bakın gidin araştırın dünyanın hiç bir yerinden motorlu taşıtların 2.eli bu kadar değerlenmez 0 km sine yakın gitmez.Hele hele 5 yaşında canı çıkmış alet 0 km sinin yarı fiyatına hatta daha az fiyata gider.

Hadi 5 yaşında motosikleti bırakalım sadece 1 yaşında bir motosikletin Amerika'daki 0 km ve 2. el fiyatlarını inceleyelim.;
    TRACER 900 GT 2019 model 0 km satış fiyatı $12,999
    TRACER 900 GT 2020 model 0 km satış fiyatı $14,899 (Yeni Kasa)
    2019 model Tracer 900 GT kullanılmış 2.el fiyatlar ise $8500-$9500 arası.
    Yani motosikleti bayiiden çıkardınız poponuz seleye deydi bir yıl kullandınız değeri fiyatı ortalama %30 kayıp oldu.Bakın özellikle geçen yıldan elde kalan 0 km 2019 model ile fiyat kıyaslaması yaptım.2020 model ile yapsam değer kaybı çok daha fazla olacak.

Şimdi gidin malum siteye 2019 model Tracer 900 GT ile 0 km fiyatlarını karşılaştırın.Daha bakmadan söyleyebilirim 1 yaşındaki bazı ilanların fiyatı 0 km den fazladır.

Dediğim gibi 0 km fiyatlarını başımızdaki bu yeteneksizler.2.el fiyatları da biz aç gözlü,her yerden parayı kırmaya çalışan halk bu hale getirdi.Gerçi halk ne ise yönetimde odur.Kimse kızmasın darılmasın ama kendi yaşadığımız ülkeyi kendimiz cehenneme çevirdik.Bu adamları da halk seçti,2.eldeki gereksiz yüksek fiyatları da halk belirliyor,hurdalara 0 km parasını da halk istiyor.
    Aslında tam olarak olay bu.Birdaha yorum yapmiyacağım demiştim ama okadar haklıki dayanamadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam olarak 2010 diye kesin tarih belirtmek yanlış olur.Son 10 yılda yavaş yavaş bu noktaya geldik.Özelikle son 1 yılda salgınında etkisi ile bu süreç hızlandı.2000 lerin başında Amerika krizden çıkmak için bol dolar bastı,bu yıllarda elimizde bol ucuz dolar imkanı vardı.Yabancı yatırımcı Türkiye'ye bol bol sıcak para akıttı.Bir yandan da Cumhuriyet tarihinin bütün birikimleri satıldı.Ama bunları iyi kullanamadık,üretimi güçlendiremedik,ülkeden yabancı yatırımcı kaçırdık,hazırdan yiye yine bugünlere geldik.Yavaş yavaş elimizdekileri tükettikçe bu duruma geldik.Hak etmediğimiz sahte bir bolluk dönemi yaşadık.

90 larda ekonomi kötü olmasına rağmen en azından gıda anlamında Türkiye kendi kendine yetebilen bir ülkeydi.Tamamen kendi ürettiğimiz tarım ürünlerini kullanıyorduk bir de üstüne dışarı satıyorduk.Şimdi buğday,ayçiçeği,hayvan eti basit ürünleri bile dışarıdan alıyoruz.İnsanlar bu kadar fazla tüketime düşkün değildi.Bir araba alır 10-15 yıl kullanırdı.Bir telefon alır bozulana kadar kullanırdı.Elimizde olmayan para ile kredi ile borç ile mal,ev,araba,telefon ıvırı zıvır almıyorduk.Para biriktirip alıyorduk.Enflasyon rakamlarında oynama yoktu,enflasyon ne ise onu açıklıyorlardı ve insanların alım gücü düşmesin diye o oranda zam yapılıyordu.Erbakan zamanında bizimkilere %50 zam verdiklerini hatırlıyorum.Yavaş yavaş bu toplumdan 20 yıllık süreçte bir tüketim toplumu yarattılar,insanlar her yıl elinde olmayan para ile arabayı motoru yeniledi,daha yeni aldığı telefonu Android 8 güncellemesi gelmedi diye sattı daha pahalısı aldı,Elinde para olup ta arabasını yenilemeye pinti,motorunu yükseltmeyene acemi gözüyle bakıldı vb...Üretim olmadan bu kadar tüketime sizce ekonomi dayanır mı?
    Zamanın ruhunu yakalayamıyoruz.

Nokia cayır cayır tuşlu telefon satarken biz baktık.

Tofaş'ı milli bir marka haline getiremedik.

92 yılında ben ilk bilgisayarı görüp büyülenmiştim. Bu mevzunun kopacağı o zaman belliydi. Hiçbir şey yapmamışlar.

Misal koç grubuna turkcell teklif edilmiş kabul etmemişler.

İnternetin patlama yapacağı belliydi ama hiçbir adım atılmamış.

Şu an EN AZINDAN bajaj seviyesinde bir milli marka motosiklet sanayimizin olması lazımdı. YOK!

Ezcümle, bu işler vizyon meselesi. İleriyi gören insanlarla çalışmamız lazım.
    desertseek bunu beğendi.

Motosikleti
    Yolda
    Alıntı Merdo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav hala TL ile karşılaştırma yapıyorsunuz.
    Yov holo tolo üzerinden karşılaştırma yapıyorsunuz.Bi bok bildiğini sanıp tamamen boş olan kardeşim ümüğünü sıkıp bi köşeye atarım seni zaten yaptığın yorumdan aldığın nefesin boş olduğu aşikar...
    Merdo bunu beğendi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Serefsiz Yamaha bu fiyatlara nah satahahahahah. Neyse o furya bitmis demek ki. Millet yavastan zam yapanin markalar degil fakirlesen ulkemiz olduguna ayikmaya basladi sanirim.

Biraz biraz ekonomiyi de takip eder olduklarindan artik islerin hep daha kotuye gidecegine de uyaniyorlar gibi. Yani umarim.

Cunku 2021, 2020den coook daha kotu gececek aha buraya yaziyorum.

Her sene de bunu soyluyoruz zaten 2015ten beri. Fiyatlara indirim gelir mi diyen hala cok naif bir kesim var, onlar da azalmaya devam ediyor. Motosikletin bir hobi degil sadece ARAC oldugu gunlere geldik.

En cok yeni baslayacak genc arkadaslara uzuluyorum. Onlar bizim gibi sansli degil. Ayda 120 liraya senetle 12 ayda 600luk sifir motor alirdik. Hey gidi gunler.
    xtrafrozen ve desertseek bunu beğendiler.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    yazilanlara bakinca herkes herseyin farkinda ama sadece o kadar oldugu konusundaki dusuncem halen ayni.

bi 5 sene sonra da bugunku fiyatlara bakip aynisini yazarsiniz.

bazi seylere cok yazik noktasini da gectik maalesef.
    xtrafrozen ve desertseek bunu beğendiler.

TempesTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 RS
    Rahmetli Corç amcanın videosunun ilk 1 dakikalık bölümüyle konuya katkıda bulunacağım.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    118.000 km deki motorumu sıfır olarak aldığım yıl vay be 13.950 yazıyodu bayi az daha indirim yapmıştı

Motosikleti
    Yolda
    Fiyatlar tekrar arttığı için konuyu hortlatıyorum....

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çatır çatır satıyorlar bu fiyatlara. İkinci elde satılıyor sıfır olanda satılıyor. Motosikletler bayiye gelmeden bitiyor.

Bu forumun en büyük sıkıntısı herkesi fakir zannetmeleri. O ulaşılamaz denilen motosikletler bir çok kişinin garajında uyuyor...

2. el fiyatını eleştirmek nasıl bir kafa onu da çözebilmiş değilim. İstediği fiyata satar. isterse öpücükle verir isterse parayla...
    xtrafrozen, mattiadestro ve espresso bunu beğendiler.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    TR de inanılmaz boyutta bir pahalılaşma (enflasyon) var kabul ama yukardaki arkadasın da dedigi gibi..

Bu fiyatlara kim alır, biliyor musun ? Sen almazsın ben alırım.. ben alamam Berke alır.. Yani aslında para sadece yer değiştiriyor belki de.

Motosiklete binen profil farklılaşıyor. Su an R25 e bircok kişi sahip olabiliyorken , 10 sene sonra sadece Berke ve cevresi sahip olacak , kimbilir..

Ha sunu sorabilirsin.. O kadar zengin mi var ülkede .. cevabım

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o zamanlar kilosunu 20 küsür liraya aldığım peynir de 65 lira oldu.
    ama sorarlarsa dış mihraklar dersin...

geçen temmuzda 40 bine aldığım motor da 53 bin oldu. ooo 40 bin lira 250'liğe verilir mi diyenler suspus tabi.
    iktidar değişene kadar bu durum böyle olacak. alabiliyorken alın. o zaman r25'i 0,99 faizli 60 ay vadeli krediyle almıştım. almasaydım 40 bin yerine 53 bin lira fiyat + yüksek faizli(1.6-1.7) ve maksimum 36 ay vadeli krediyle öpseler alamazdım.

Meraklı Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    Kaynatılan suda kurbağa hikayesi geldi aklıma

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çatır çatır satıyorlar bu fiyatlara. İkinci elde satılıyor sıfır olanda satılıyor. Motosikletler bayiye gelmeden bitiyor.

Bu forumun en büyük sıkıntısı herkesi fakir zannetmeleri. O ulaşılamaz denilen motosikletler bir çok kişinin garajında uyuyor...

2. el fiyatını eleştirmek nasıl bir kafa onu da çözebilmiş değilim. İstediği fiyata satar. isterse öpücükle verir isterse parayla...
    Türkiye'de motor kullanan insanların genel profiline bakıldığı zaman maddi olarak birçoğu iyi durumda değil, lüks motorlara sahip olan kitle azınlık konumunda alan ya zengin olduğu için alıyor yada kredi çekip güç bela alıyor. İkinci el fiyatlarını bir alıcı olarak eleştirmek hepimizin doğal hakkı ama mesele şu alıcısı var ki bu paralara da satılıyor
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Kalbi olan bakmasın,ağır dram içerir
    2006 da sıfır R6 19700ytl
    https://flic.kr/p/2jaWuaP

Motosikleti
    Yolda
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalbi olan bakmasın,ağır dram içerir
    2006 da sıfır R6 19700ytl
    https://flic.kr/p/2jaWuaP
    Bunun üzerinden bir cevap vereceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster

2. el fiyatlarını eleştirmek nasıl bir kafa diyen abime bu cevabım şöyle bir kafa bu yorum üzerinden anlatayım.
    2006 R6 19.700 TL(o döneme göre yüksek bir fiyat ama anlatmak istediğim bu değil)
    2015 R6 34.900 TL
    2015-2006= 9 Yıl
    9 Yılda 0 bayi çıkış fiyat artışı=15.200 GAYET NORMAL

2021-2015= 6 Yıl
    2015 R6 34.900 TL
    2020 R6 177.000 TL

6 Yılda 0 bayi çıkış fiyat artışı=142.100TL

Neyi eleştirmeyelim neyi sorgulamayalım biz kardeşim şakamısınız.
    Geliyorsunuz bunada ENFLASYON diyorsunuz.Biz enflasyonun Türkçe karşılığını bilmiyormuyuz.
    Enflasyon enflasyonda normalmi bu enflasyon.

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    5 yılda kabaca 5 kat artış. Üzerine 5 kat daha koysak tracer milyon lirayı bulacak. Çöküşün hızlanacağını, fiyatların logaritmik artacağını, pandemi ve istanbul depremini ekleyerek düşünürsen 2 yılda bile milyon lirayı görmek sürpriz değil.

Venezuela ve Lübnan'da olan da bu zaten.
    desertseek bunu beğendi.

2006 yılında r1 25 bin liraymış. asgari ücret de 500 küsür lira. 50 ay çalışıp alınabiliyormuş yani.
    bugün 260 küsür bin liralık r1 için yaklaşık 100 ay çalışmak gerekiyor. 2006 yılındaki refaha erişmek için asgari ücretin olması gerektiği rakam kabaca 5000 küsür lira diyebiliriz.

"5000 lira alsak bile anca 15 sene önceki refaha erişebileceğimizden bahsediyorum."

şakalar şakalar...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Allah belamızı versin biz niye isyan edemiyoruz? Denyo bir Doğu Avrupa ülkesinde bile olsaydık sırf motosiklet fiyat artışlarından ötürü hükümeti taşlayıp devirirlerdi. Amma dandik kültürümüz var.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006 yılında r1 25 bin liraymış. asgari ücret de 500 küsür lira. 50 ay çalışıp alınabiliyormuş yani.
    bugün 260 küsür bin liralık r1 için yaklaşık 100 ay çalışmak gerekiyor. 2006 yılındaki refaha erişmek için asgari ücretin olması gerektiği rakam kabaca 5000 küsür lira diyebiliriz.

"5000 lira alsak bile anca 15 sene önceki refaha erişebileceğimizden bahsediyorum."

şakalar şakalar...
    işte enflasyon bu zaten. Paranın değerinin düşmesi fakiri daha fakirleştiririr, işçinin emeğinin değerini düşürür.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte enflasyon bu zaten. Paranın değerinin düşmesi fakiri daha fakirleştiririr, işçinin emeğinin değerini düşürür.
    devamında toplumsal düzensizlik meydana gelir, hükümet devrilir. avrupada falan tabi.

türkiye'de aman din elden gitmesin de..
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)